Минулого року влітку товариство чудових львівських художників взялося до порятунку брами на Котлярській, 10. Кожен намалював одну або кілька робіт, які в листопаді розійшлися на виставці-аукціоні. Браму було врятовано, за що авторам і всім причетним — честь, шана і безмежна вдячність!

Цьогоріч маємо масштабнішу ідею — реставрацію усього фасаду нашої кам'яниці на Котлярській, 8. Можна було б сказати, що “не на часі”, “кошти першочергово на потреби ЗСУ”. З іншого боку, так чи інакше всі ми інвестуємо у підтримку наших захисників і захисниць, але маємо виклик і змістовно проживати наші цивільні життя. Тому запрошуємо художників і художниць підтримати ідею реставрації на пленері “Храми львівських передмість”.

Малюємо у липні-серпні, виставка-продаж — у вересні. Один-два підрамники можна взяти у “Штуці” щодня з 10:00 до 20:00. Для натхнення частуємо кавою з тістечком.

У липні кав’ярня-галерея “Штука” запрошує на виставку живопису Мар'яни Шути “Поезія міста”. Оглянути експозицію можна щодня згідно графіку роботи кав'ярні, на відкриття з участю авторки запрошуємо 1 липня о 18:00, вхід вільний.

Поезія мазків, поезія слова, поезія міста. Виставка має дві складові, цінні і рівнозначні в житті авторки, - поєднання краси архітектурного ансамблю та поетичних рядків, які надихали до творення. Зараз кожен працює задля нашої перемоги, головна мета тут - “внести трохи світла і краси у важкий час”, а ще 50% коштів від продажу робіт підуть на потреби ЗСУ.

Про авторку

Народилася 1997-го року у селі Воронів Городенківського району Івано-Франківської області. Мешкає у Городку поруч зі Львовом. Художниця, пейзажистка, іконописець. Працює в техніці олійного, акрилового та темперного живопису.

Вищу освіту здобула у ПНУ ім. В.Стефаника м. Івано-Франківськ в 2014-18рр., де отримала диплом бакалавра художника-дизайнера. Пізніше у Львівській Національній Академії Мистецтв з 2018-2020, де отримала диплом магістра художника сакрального мистецтва, дослідника та викладача. Наразі — викладач у КЗ «Школа мистецтв» Мурованській ТГ.


Не відкладати на потім, жити тут і тепер, дарувати один одному усмішку попри обставини. Ці формули помічні зараз, тому плануйте зустрічі з близькими і приходьте до нас слухати добру музику. У неділю о 18:00 за фортепіано знову Оксана Давидюк, але з новою в'язанкою мелодій.

Люди - наша найбільша сила, острови любові та безпеки в складний час. А затишна атмосфера допомагає насолоджуватися товариством уповні. Чекаємо!

Часом трапляються і гарні новини. Збираємо їх і віримо, що незабаром дочекаємося головної! А поки живемо наші життя і радіємо простим справам - розмові з друзями, добрій каві і музиці.

У неділю, 19-го червня, о 18:00 запрошуємо на фортепіанні імпровізації Оксани Давидюк. Дуже скучили, каву щойно помололи і замовили свіжу випічку.

У червні кав’ярня-галерея “Штука” запрошує на виставку графіки Олени Каменецької-Остапчук “Історія лемків”. Оглянути експозицію можна щодня згідно графіку роботи кав'ярні, а на відкриття з участю авторки запрошуємо 1 червня о 17:30, вхід вільний.

На виставці зібрані ілюстрації до поем "Костянтин Багрянородний", "Історія лемків" та "Казка про створення лемка" Петра Скрійки, українського поета з Польщі. Твори мають іронічно-саркастичний характер із багатьма історичними алюзіями, тож найбільш близькими до тексту Олена Каменецька-Остапчук обрала дві стилістичні концепції - лемківську вишивку як всесвіт і зображення людей у стилі мініатюр “Хроніки Іоанна Скіліци” з XII ст.

Перша поема присвячена імператорові Костянтину Багрянородному, який народився в 905 році і був сином Лева VI Філософа родом з Македонської династії. Цей правитель протягом перебування на троні не лише займався політикою, а присвячував більшість часу науці та вивченню книг. Залишив після себе багату літературну спадщину, зокрема унікальні нариси про слов'ян. Імператор навіть описав візит київської княгині Ольги до Царгорода. Поема про стосунки влади і людини, де автор з гумором описує хитрого лемка, який не хоче платити податки.

"Історія лемків" про те, як Бог, створюючи лемка, подарував йому таланти і кам'янисту землю, щоб лемко не зміг в неї закопати свої обдарування, але лемко цими талантами не скористався, бо зосередився на своєму коханні до лемкині. А "Казка про створення лемка" - це історія творення Богом лемка, яку дідусь розповідає допитливому онуку
Поеми, як і тематичні ілюстрації, мають життєствердний настрій, доречний в усі часи, і особливо сьогодні.

Про авторку

З 1977 по 1979 рік навчалася у Львівській художній школі, з 1982 по 1988 роки - в Українській академії друкарства - спеціальність «Графіка».
З 2005 р. - член Національної Спілки художників України. 2009 р. - нагороджена Грамотою міжнародної художньої виставки Львівський Осінній салон «Високий замок».

Авторка персональних виставок:
 • 2004 - "Дівчина на велосипеді", галерея "Дзига" (Львів);
 • 2007 - "Кольорова ніч", Палац мистецтв (Львів);
 • 2007 - "Котячий провулок", галерея "Зелена канапа" (Львів);
 • 2008 - "Подорож по сонячному променю" галерея "Коло" (Київ);
 • 2009 - "Дегустація" галерея "Зелена канапа" (Львів);
 • 2011 - "Живопис" Художній салон "Художник" (Львів);
 • 2013 - «Різдвяна скринька» галерея «Сливка» (Львів);
 • 2014 - персональна виставка, присвячена 50-річчю - "Ретроспектива. Живопис" у Львівській Національній галереї Мистецтв ім. Б.Возницького;
 • 2019 - персональна виставка у Львівському Національному музеї;
 • 2020 - персональна виставка у Львівській філармонії "Різдвяна палітра Львова";
 • 2020 - “Барви великого міста”, кав'ярня-галерея “Штука” (Львів);
 • 2021 - “Світло ночі”, кав'ярня-галерея “Штука” (Львів).
Учасниця численних колективних виставок: з 2003 р. брала участь у всіх міжнародних художніх виставках Львівського осіннього салону "Високий замок", з 2005 р. - у всіх виставках Львівського відділення Спілки художників України "Весняний салон", з 2007 року - у всіх різдвяних виставках львівської галереї «Зелена канапа».

У неділю 29-го травня запрошуємо на вечір фортепіанних каверів від Миколи Лахмана. Звучатимуть авторські версії мелодій “The Beatles”, Стінґа, Джо Кокера та інші популярні мотиви. Початок о 17:00, резервація столиків - 0975868195.

Щоб наблизити нашу перемогу, щодня маємо щось робити для ЗСУ. Триматися самим, допомагати ближнім, працювати, донатити армії і трохи відпочивати, щоб мати силу для переліченого. У суботу 21-го о 17:30 хлопці з "Cosa Nostra jazz band" запрошують на концерт якраз для відпочинку, а усі зібрані компліменти перерахують нашим захисникам.

Приходьте і ви, у репертуарі - запальний джипсі джаз, який потім схочеться слухати і вдома.

Ви вже розпакували сандалі і квітчасті сукні? Пірнули у перший оберемок бузку? Слухали тьохкання пташок за вікном, коли стихає гул машин? Ми - уже! І гукаємо вас також у неділю викреслити усі три пункти дорогою у "Штуку" на концерт. Дуже скучили і чекаємо!

Початок о 16:00, Микола Лахман гратиме на фортепіано легкий джаз, а ми приготуємо для вас міцне еспресо або свіжий лимонад з кубиками льоду. Добрий настрій і затишок в комплекті, лише приходьте!

Вхід вільний, резервація столиків - 097 5868195.

Кажуть військові психологи, що крім волонтерської допомоги, маємо ще жити свої цивільні життя, відновлюватися і тримати моральний стан на високій позначці. Трохи хочемо допомогти організаційно і за традицією запланували у неділю 8-го травня концерт. Початок о 16:00, за фортепіано Юлія Столярець, у програмі - спокійні ліричні мелодії.

Беріть з собою маму, друзів, гостей міста і приходьте перевести подих. День матері чи День міста, але завжди радо чекаємо вас із найсмачнішою кавою.

Вхід вільний, резервація столиків - 0975868195.

Завдяки весні можемо перемкнути канал новин - після брязкання зброї порадіти розквітлим деревам, після сирен послухати пташок. Знаємо, що планування далі вечора не усім пасує, але у неділю 1-го травня запрошуємо о 16:00 на фортепіанний концерт Миколи Лахмана.

А також перед концертом о 14:00 буде зустріч із Олександром Васильченком - автором травневої виставки "Кадри вільного життя 1970-их".

Обіцяють чудову погоду, вже маємо столики надворі і поруч - мальовничу алею сакур. Навіть серед жвавого міста повітря духмяне Заходьте на музику!

Вхід вільний, деталі та резервація столиків - 097 5868195.