У вівторок 5-го грудня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж грудня, вхід вільний.

Оглянемо приватну колекцію вілл, кам'яниць, архітектурних деталей, зібрану авторкою під час прогулянок Львовом, Венецією, польськими Красичином, Любліном, Вілянувом. Зараз не усі будівлі в такому доброму стані, як би мріялося, натомість на малюнках їхня краса триває - рідна столярка прикрашає фасади, до вишуканого ковальства огорож допасовані палісадники, тішить око гармонійна кольористика. Така прогулянка містом - наша мрія, тож тішимось, що триватиме увесь грудень. У збірці 23 акварельних і графічних робіт, створених від 2019-го і до тепер.

Дарія Зав’ялова: “Уся ідея в назві. Прогулянка не як дія, а як стан душі, коли споглядаємо своє або чуже місто в загальних рисах і в деталях без конкретної мети. Коли місто розгортається перед очима як персонаж. Тут мало туристичного історичного Львова, натомість багато непопулярного — з маленькими вуличками, хвірточками. Більшість робіт зроблені за ескізами під час прогулянок, одразу на ходу, а у деталях пропрацьовувались вже вдома. Це дуже камерна виставка, не концептуальна, присвячена місту, яке я люблю”.

Про авторку

Народилась, живе і працює у Львові. Освіта – Львівська Національна Академія мистецтв, спеціальність - художній текстиль, рік випуску - 1983.

Створила більше 80 вистав як сценограф і художник з костюмів, в Першому театрі, а також в інших театрах Львова, Тернополя, Дрогобича, Луцька, Дніпра.

Постійно працює в царині художнього текстилю, учасниця більше 100 всеукраїнських і міжнародних виставок традиційного і сучасного текстилю. Також займається живописом, графікою і авторською лялькою. Брала участь в багатьох художніх проектах, зокрема міжнародному фестивалі “Ляльковий світ”, фестивалі арт-моди “Зірки Галичини”. Учасник більш як 100 виставок художнього текстилю, живопису та інших мистецьких проектів.

Роботи Дарії Зав’ялової знаходяться в приватних колекціях в Польщі, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Сінгапурі. Член Національної спілки художників України, Заслужений художник України.

Величезну роль в творчому житті відіграла багаторічна людська і творча дружба з видатною історикинею мистецтва Наталкою Космолінською ( 1964 – 2019), яка була ідейним натхненником, організатором і куратором більшості виставок і позатеатральних проектів художниці.

Персональні виставки:

 • 1992 - Національний музей у Львові (разом з Наталкою Шимін і Ніною Лапчик);

 • 2002 - проєкт “Нівідкіль з любов`ю” у КМЦ “Дзиґа” (текстиль, акварель);

 • 2005 - проєкт “Ex ponto”, Муніципальна галерея у Харкові (текстиль, театральний ескіз);

 • 2009 - проєкт “Deus conservat Omnia”, галерея “Primus” (гобелени, авторські ляльки, живопис);

 • 2014 - виставка “Міський нотатник” у Львівському Палаці Мистецтв, (живопис);

 • 2015 - проєкт “Шовк і льон” (разом з Оленою Зотовою) у галереї “Зелена канапа” (текстиль, авторська лялька);

 • 2019 - Галерея сценографії “Сценографи Першого театру” (разом з Мар`яном Савіцьким і Богданом Поліщуком) (театральні ескізи);

 • 2019 — виставка пастелей “Забуті вілли” у кав`ярні-галереї “Штука”;

 • 2019 - проєкт “Місто і сад” у галереї “Зелена канапа” (акварелі і текстиль);

 • 2020 - графічна серія “Дім Джульєтти” у кав’ярні-галереї “Мазурек”;

 • 2021 - виставка до 100-річчя Першого театру “Сцена Першого” - куратор і учасник у Галереї сценографії;

 • 2022 - спільний проєкт з Оленою Зотовою “Календар” у галереї “Зелена канапа” (арт текстиль, колаж).


У середу 1-го листопада о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки живопису Миколи Чорнія “Відлуння”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж листопада, вхід вільний.

Микола Чорній: “До створення мене надихнуло весілля найкращої подружки. Оце передчуття, очікування, хвилювання, радість, сум. Тут присутні етнічні мотиви, бо ще змалку була любов до народности, тому саме в цій серії хотів передати дитячі спогади, бо саме з дитинством мені асоціюється подруга. Щодо самого живопису, то старався оминати шароварні речі і передати, власне, крій строю в мінімалістичному варіанті через улюблену палітру та різкі лінії”.

Про автора

Народився 1995 року у Пустомитах. Навчався в НУ “Львівська політехніка” на кафедрі дизайну і основ архітектури. Автор персональної виставки “Вибір” в Галереї органного залу.


У неділю 1-го жовтня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки пленерних робіт “Оброшино. Воздвиження Чесного Хреста з руїни”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж жовтня, вхід вільний.

Влітку товариство художників разом із Євгеном Булавіним, колекціонером і засновником кав’ярень “Штука” і “Мазурек”, підтримало локальну ініціативу зберегти костел Воздвиження Чесного Хреста 1791-го року у Оброшині. Перші кроки — армуючий пояс і перекриття, перші кошти на які акумуються від продажу робіт, створених під час пленеру у серпні.

П'ятнадцять авторів, що беруть участь у виставці: Квітослава Булавіна, Віктор Волошенко, Оксана Волошенко, Тамара Волошенко, Ганна Животовська, Тетяна Казанцева, Олена Каменецька-Остапчук, Соломія Ковтун, Орест Мацейко, Емілія Сичева, Анна Старух, Петро Старух, Ярослав Стабрин, Діна Турук, Ірина Фартух.


У вівторок 5-го вересня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки живопису Ігоря Теплого “Тепла осінь міста”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж місяця, вхід вільний.

Художник створив свій власний стиль, який базується на ідеях "пуантилізму" та "симультанізму", тобто стилістичних напрямках європейських художників кінця ХІХ - початку ХХ століття. Однак, не просто творить в тій чи іншій манері, а специфічно її інтерпретує, переломлюючи через призму як столітнього досвіду, так і українських національних сюжетів. Надає будь-чому кольору і складає з частинок свою картину світу — різнокольорову. У вересневій виставці зустрінемо авторську інтерпретацію осені у Львові.

Про автора

Народився 1967-го року у Львові. Закінчив Львівську Національну Академію Мистецтв. Вчителі з мистецтва - Володимир Риботицький, Олександр Ярема, брав приватні уроки в Карла Звіринського (також М. Яціва, В. Манастирського, В. Черкасова, Р. Василика).

Виставкова та творча діяльність з 1991-го. А з 1997-го займається розписом і оздобленням сакральної архітектури (церков). Зараз в доробку понад 25 об’єктів в Україні, Румунії та Польщі, зокрема: церква святих Володимира і Ольги у Львові, собор Преображення Господнього у Коломиї, церква святого апостола Андрія Первозваного у с. Хоружівка Сумської обл., церква святого Володимира у м. Лугож в Румунії, церква святих апостолів Петра і Павла в с. Красна на Мароморощині в Румунії, Михайлівська церква у с. Верин на Львівщині, Успенська церква у с. Чишки на Львівщині.

У неділю 2-го липня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки живопису Валентини Іванової “Дотик до краси”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж місяця, вхід вільний.

Валентина Іванова: “Більшу частину свого життя я живу в місті. Малювати рослини — це спосіб спілкування з природою, спосіб відтворення того, чого так не вистачає. Цей живопис на певний час замінив мені відпустки, поїздки, зустрічі з друзями, прощання з близькими. Через живопис я споглядаю за тим, як пробиваються нові паростки і відквітають старі квіти, як лопухи кактусу розвертаються до сонця, як живе тримається землі, і наскільки рослини прекрасні саме в своєму природному середовищі, під світлом неба. Тому я писала їх з натури, не зірваними, в природі”.

Про авторку

Працює в сфері живопису, графіки, інсталяції. Вивчала живопис і малюнок в майстернях українських майстрів і викладачів. Отримала художню освіту в Берліні в 2022 році.

Приймає участь у колективних виставках сучасного мистецтва та виставках живопису. Як живописець регулярно їздить на українські і міжнародні пленери. Робить інсталяції та арт обʼєкт в сфері сучасного мистецтва, виставляються в Німеччині, Польщі, Великобританії, Україні. Роботи знаходяться в постійному фонді музею революції Гідності в Києві та в музеї Берлінської стіни в Берліні.


У суботу 24-го червня о 17:00 запрошуємо на презентацію збірника пісень Лідії Королевич-Липки "В пісні повертаюся до вас...", що вийшов друком у львівському видавництві "Растр-7", вхід вільний.

14 березня 2023 року минуло століття від дня народження композиторки-піснярки Лідії Королевич-Липки (1923-1951), яка походила зі славного музичними традиціями роду Нижанківських. Ліда Королевич є автором музики і слів близько двох десятків ліричних пісень, написаних в 1940-х роках, для яких характерними є танцювальні ритми танґо і вальсу. Вони часто звучали на студентських вечорах в авторському виконанні, а також – у виконанні тріо сестер Королевич Надії, Софії та Лідії.

В наш час ці пісні отримують друге життя завдяки, передусім, заслуженій артистці України Лілії Кострубі, котра включила окремі з них до своєї концертної ретро-програми "Лети, моя пісне...". До пропонованого збірника увійшло одинадцять пісень Лідії Королевич-Липки, які аранжував для голосу в супроводі фортепіано та скрипки відомий львівський музикант, скрипаль і композитор Юрій Польовий.

В рамках Свята музики у Львові у середу 21-го червня запрошуємо на концерт ансамблю єврейської пісні "Shtrudl-band", заснований при громаді "Тейва". Початок о 18:00, вхід вільний.

Скуштуємо музичні смаколики з різноманітного меню, що складається з пісень на їдиш, івриті, нігунів* (*якщо цей пункт вам ще не знайомий, рекомендуємо звернути особливу увагу - ми приготуємо їх разом).

"Shtrudl-band" - дійсний член європейської асоціації єврейських хорів і представляв Україну та Львів на фестивалях у Відні, Римі, Лондоні, Ферарі.

У суботу 17-го червня о 18:00 запрошуємо на діалог між львівськими поетесами Світлою та Завіршованою, вхід вільний.

Наскільки різними можуть бути вірші авторок, що живуть у одному місті? На що надихає Львів різних мисткинь? Хтось запалює світло у своїх словах, хтось завіршовує óбрази та емоції. Чи здатна ця поезія сплестися у розмову?

У суботу 10-го червня о 16:00 запрошуємо на презентацію слайд-фільму Олега Надашкевича про творчість відомої львівської художниці Вікторії Ковальчук.

Рецепт відпочинку у нас цієї неділі - прохолодні напої, поки на вулиці пече, найкращі друзі поруч, щоб мило побалакати, і акордеонні мелодії з настроєм мандрів старою Європою. Чекаємо вас увесь день, а з музикою - о 15:00.

Вхід вільний, резервація столиків - 0975868195.