![](https://shtuka.net.ua/images2/shtuka-cafe/napusu/der.jpg)
![](https://shtuka.net.ua/images2/shtuka-cafe/napusu/news_m.jpg)
- НД 24/12 з 10:00 до 16:00;
- ПН 25/12 відпочиваємо;
- ВТ 26/12 з 10:00 до 20:00;
- СР 27/12 з 10:00 до 17:30;
- НД 31/12 з 10:00 до 18:00;
- ПН 1/01 з 12:00 до 20:00.
У вівторок 5-го грудня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж грудня, вхід вільний.
Оглянемо приватну колекцію вілл, кам'яниць, архітектурних деталей, зібрану авторкою під час прогулянок Львовом, Венецією, польськими Красичином, Любліном, Вілянувом. Зараз не усі будівлі в такому доброму стані, як би мріялося, натомість на малюнках їхня краса триває - рідна столярка прикрашає фасади, до вишуканого ковальства огорож допасовані палісадники, тішить око гармонійна кольористика. Така прогулянка містом - наша мрія, тож тішимось, що триватиме увесь грудень. У збірці 23 акварельних і графічних робіт, створених від 2019-го і до тепер.
Дарія Зав’ялова: “Уся ідея в назві. Прогулянка не як дія, а як стан душі, коли споглядаємо своє або чуже місто в загальних рисах і в деталях без конкретної мети. Коли місто розгортається перед очима як персонаж. Тут мало туристичного історичного Львова, натомість багато непопулярного — з маленькими вуличками, хвірточками. Більшість робіт зроблені за ескізами під час прогулянок, одразу на ходу, а у деталях пропрацьовувались вже вдома. Це дуже камерна виставка, не концептуальна, присвячена місту, яке я люблю”.
Про авторку
Народилась, живе і працює у Львові. Освіта – Львівська Національна Академія мистецтв, спеціальність - художній текстиль, рік випуску - 1983.
Створила більше 80 вистав як сценограф і художник з костюмів, в Першому театрі, а також в інших театрах Львова, Тернополя, Дрогобича, Луцька, Дніпра.
Постійно працює в царині художнього текстилю, учасниця більше 100 всеукраїнських і міжнародних виставок традиційного і сучасного текстилю. Також займається живописом, графікою і авторською лялькою. Брала участь в багатьох художніх проектах, зокрема міжнародному фестивалі “Ляльковий світ”, фестивалі арт-моди “Зірки Галичини”. Учасник більш як 100 виставок художнього текстилю, живопису та інших мистецьких проектів.
Роботи Дарії Зав’ялової знаходяться в приватних колекціях в Польщі, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Сінгапурі. Член Національної спілки художників України, Заслужений художник України.
Величезну роль в творчому житті відіграла багаторічна людська і творча дружба з видатною історикинею мистецтва Наталкою Космолінською ( 1964 – 2019), яка була ідейним натхненником, організатором і куратором більшості виставок і позатеатральних проектів художниці.
Персональні виставки:
1992 - Національний музей у Львові (разом з Наталкою Шимін і Ніною Лапчик);
2002 - проєкт “Нівідкіль з любов`ю” у КМЦ “Дзиґа” (текстиль, акварель);
2005 - проєкт “Ex ponto”, Муніципальна галерея у Харкові (текстиль, театральний ескіз);
2009 - проєкт “Deus conservat Omnia”, галерея “Primus” (гобелени, авторські ляльки, живопис);
2014 - виставка “Міський нотатник” у Львівському Палаці Мистецтв, (живопис);
2015 - проєкт “Шовк і льон” (разом з Оленою Зотовою) у галереї “Зелена канапа” (текстиль, авторська лялька);
2019 - Галерея сценографії “Сценографи Першого театру” (разом з Мар`яном Савіцьким і Богданом Поліщуком) (театральні ескізи);
2019 — виставка пастелей “Забуті вілли” у кав`ярні-галереї “Штука”;
2019 - проєкт “Місто і сад” у галереї “Зелена канапа” (акварелі і текстиль);
2020 - графічна серія “Дім Джульєтти” у кав’ярні-галереї “Мазурек”;
2021 - виставка до 100-річчя Першого театру “Сцена Першого” - куратор і учасник у Галереї сценографії;
2022 - спільний проєкт з Оленою Зотовою “Календар” у галереї “Зелена канапа” (арт текстиль, колаж).
У середу 1-го листопада о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки живопису Миколи Чорнія “Відлуння”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж листопада, вхід вільний.
Микола Чорній: “До створення мене надихнуло весілля найкращої подружки. Оце передчуття, очікування, хвилювання, радість, сум. Тут присутні етнічні мотиви, бо ще змалку була любов до народности, тому саме в цій серії хотів передати дитячі спогади, бо саме з дитинством мені асоціюється подруга. Щодо самого живопису, то старався оминати шароварні речі і передати, власне, крій строю в мінімалістичному варіанті через улюблену палітру та різкі лінії”.
Про автора
Народився 1995 року у Пустомитах. Навчався в НУ “Львівська політехніка” на кафедрі дизайну і основ архітектури. Автор персональної виставки “Вибір” в Галереї органного залу.
У неділю 1-го жовтня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки пленерних робіт “Оброшино. Воздвиження Чесного Хреста з руїни”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж жовтня, вхід вільний.
Влітку товариство художників разом із Євгеном Булавіним, колекціонером і засновником кав’ярень “Штука” і “Мазурек”, підтримало локальну ініціативу зберегти костел Воздвиження Чесного Хреста 1791-го року у Оброшині. Перші кроки — армуючий пояс і перекриття, перші кошти на які акумуються від продажу робіт, створених під час пленеру у серпні.
П'ятнадцять авторів, що беруть участь у виставці: Квітослава Булавіна, Віктор Волошенко, Оксана Волошенко, Тамара Волошенко, Ганна Животовська, Тетяна Казанцева, Олена Каменецька-Остапчук, Соломія Ковтун, Орест Мацейко, Емілія Сичева, Анна Старух, Петро Старух, Ярослав Стабрин, Діна Турук, Ірина Фартух.
У неділю 2-го липня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки живопису Валентини Іванової “Дотик до краси”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж місяця, вхід вільний.
Валентина Іванова: “Більшу частину свого життя я живу в місті. Малювати рослини — це спосіб спілкування з природою, спосіб відтворення того, чого так не вистачає. Цей живопис на певний час замінив мені відпустки, поїздки, зустрічі з друзями, прощання з близькими. Через живопис я споглядаю за тим, як пробиваються нові паростки і відквітають старі квіти, як лопухи кактусу розвертаються до сонця, як живе тримається землі, і наскільки рослини прекрасні саме в своєму природному середовищі, під світлом неба. Тому я писала їх з натури, не зірваними, в природі”.
Про авторку
Працює в сфері живопису, графіки, інсталяції. Вивчала живопис і малюнок в майстернях українських майстрів і викладачів. Отримала художню освіту в Берліні в 2022 році.
Приймає участь у колективних виставках сучасного мистецтва та виставках живопису. Як живописець регулярно їздить на українські і міжнародні пленери. Робить інсталяції та арт обʼєкт в сфері сучасного мистецтва, виставляються в Німеччині, Польщі, Великобританії, Україні. Роботи знаходяться в постійному фонді музею революції Гідності в Києві та в музеї Берлінської стіни в Берліні.
14 березня 2023 року минуло століття від дня народження композиторки-піснярки Лідії Королевич-Липки (1923-1951), яка походила зі славного музичними традиціями роду Нижанківських. Ліда Королевич є автором музики і слів близько двох десятків ліричних пісень, написаних в 1940-х роках, для яких характерними є танцювальні ритми танґо і вальсу. Вони часто звучали на студентських вечорах в авторському виконанні, а також – у виконанні тріо сестер Королевич Надії, Софії та Лідії.
В наш час ці пісні отримують друге життя завдяки, передусім, заслуженій артистці України Лілії Кострубі, котра включила окремі з них до своєї концертної ретро-програми "Лети, моя пісне...". До пропонованого збірника увійшло одинадцять пісень Лідії Королевич-Липки, які аранжував для голосу в супроводі фортепіано та скрипки відомий львівський музикант, скрипаль і композитор Юрій Польовий.