![](https://shtuka.net.ua/images2/shtuka-cafe/napusu/der.jpg)
![](https://shtuka.net.ua/images2/shtuka-cafe/napusu/news_m.jpg)
У травні запрошуємо на виставку живопису Ігоря Гапона “Криворівня”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30, вхід вільний.
Криворівня — улюблене місце автора у Карпатах. Тут живуть його друзі та однодумці, тут почувається своїм і багато працює, творячи образи рідних гір і його легендарних мешканців. Однією із них є Одосія Плитка-Сорохан — жінка, яку за участь в ОУН в 1945-му вивезли на Колиму, дивом вижила, повернулась до рідної хати, відбудувала її, а згодом, за усними свідченнями односельчан, врятувала місцеву церкву від підпалу радянськими спецслужбами, замкнувшись у ній — зловмисники не відважились на убивство. Художник малює село впродовж 40 років, а на виставці побачимо вибірку з останніх 15.
Професор Ростислав Шмагало акцентує увагу на любові до давнього карпатського дому: “<...> працює над інтер’єрним циклом старих, гуцульських хат — унікальних, щезаючих кораблів народної культури. Тут ніхто не приймає театральної пози перед живописцем. Але фігури тут не привід для кольорової плями, а головний знаковий компонент, причина і наслідок цілісного “космосу” столітньої хати...”. Кличемо насолодитись атмосферою наших гір, звернувши від міського гамору на Котлярську, в часі Великодніх свят це відчуватиметься особливо концентровано та вчасно.
Про автора
Народився у 1960-му у Львові. У 1980-му закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім.І.Труша, у 1985-му - Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Працює у ділянках станкового живопису та іконопису.
Учасник численних виставок та пленерів в Україні й за кордоном. Останньою наймасштабнішою експозицією стала персональна виставка у Національному музеї імені Андрея Шептицького у листопаді 2020-го року.
Твори зберігаються в музейних і приватних колекціях в Україні та інших країнах світу. Домінантною в творчості художника є тематика Карпат. Велику колекцію своїх робіт автор подарував музею Івана Франка в селі Криворівня. В тому ж селі в церкві знаходяться багато ікон, написаних Ігорем Гапоном.
У квітні запрошуємо на фотовиставку Олександра Звіра “Музика архітектури”. Вернісаж з участю автора відбудеться у понеділок 1-го квітня о 18:00. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30, вхід вільний.
Олександр Звір: “Львів - місто свободи, місто архітектури і творчого простору, місто людей. Львів - місто ідентичності, де минуле нерозривно пов’язане з сучасністю, де старі будівлі сусідять з модерном скла і бетону. Львів - це дух і душа, місто, яке ми намагаємося зберегти в очах наступних поколінь у важкі часи, коли шукаємо якір стабільності, душевного спокою і віри в майбутнє”.
Про автора
Почав займатися фотографією на аматорському рівні з 2004 року, а згодом це стало професією. Проте фотографія і фотографування завжди була важливою і невід’ємною частиною всього життя.
Основна тематика знімків - архітектура, природа та портретна фотографія. В творчості віддає перевагу аналоговому фото та альтернативним процесам “за магічність та м'якість малюнку”. Мріє освоїти унікальну техніку амбротипії (фотографія на склі).
Фотографує Львів з 2008-го і до сьогодні.
Учасник численних колективних виставок, у тому числі за кордоном, в Польщі та Німеччині, дві персональні фотовиставки у Львові та Києві, публікації в вітчизняних та закордонних ЗМІ.
Учасник численних колективних виставкок, у тому числі за кордоном, в Польщі та Німеччині, дві персональні фотовиставки у Львові та Києві, публікації в вітчизняних та закордонних ЗМІ.
"Є у Львові багато затишних кав'ярень, але одна - особлива. Це місце, наповнене шармом візуального мистецтва, вишуканим ароматом кави, солодощів на всі смаки і звуками раритетного піаніно, що пам'ятає давні ритми пристрасного танґо, ніжного вальсу, веселого фокстроту і прагне, аби ці мелодії продовжували звучати і сьогодні..."
У січні запрошуємо на виставку живопису Давида Багалішвілі. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30, вхід вільний.
Побачимо міські панорами і затишні натюрморти в контрастних емоційних кольорах і цікавих композиційних рішеннях. Знайомі вежі та вулички нашаровуються і запрошують у новий маршрут Львовом, сконструйований уявою автора.
“Багато років я займався графікою, але остаточно вибрав для себе техніку олійного живопису на полотні. Олійні фарби дають мені можливість легко керувати лініями і кольором. Щоб передати правильні переходи між кольорами, потрібен час, а не поспіх у роботі. Ми, грузини, дуже емоційний народ. Я хочу використовувати контрастні кольори, бо це дозволяє висловлювати емоції. Мій улюблений колір — червоний, колір вина і крові, що символізує радість життя і її протилежність. Пошук балансу між ними є сутністю людського життя”.
Про автора
Народився 1963-го у Сігнагі, Грузія. У 1983-му році закінчив художнє училище ім. М. Тоїдзе у Тбілісі, спеціальність — скульптура. Потім навчався в Інституті прикладного та декоративного мистецтва у Львові (тепер - Львівська академія мистецтв).
Член Міжнародної грузинської федерації мистецтв (Georgian International Federation of Arts GIFA).
Займався графікою, колажем, скульптурою. Зараз займається живописом та гризайлем.
- НД 24/12 з 10:00 до 16:00;
- ПН 25/12 відпочиваємо;
- ВТ 26/12 з 10:00 до 20:00;
- СР 27/12 з 10:00 до 17:30;
- НД 31/12 з 10:00 до 18:00;
- ПН 1/01 з 12:00 до 20:00.
У вівторок 5-го грудня о 18:00 запрошуємо на вернісаж виставки Дарії Зав’ялової “Прогулянка містом”. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 19:30 впродовж грудня, вхід вільний.
Оглянемо приватну колекцію вілл, кам'яниць, архітектурних деталей, зібрану авторкою під час прогулянок Львовом, Венецією, польськими Красичином, Любліном, Вілянувом. Зараз не усі будівлі в такому доброму стані, як би мріялося, натомість на малюнках їхня краса триває - рідна столярка прикрашає фасади, до вишуканого ковальства огорож допасовані палісадники, тішить око гармонійна кольористика. Така прогулянка містом - наша мрія, тож тішимось, що триватиме увесь грудень. У збірці 23 акварельних і графічних робіт, створених від 2019-го і до тепер.
Дарія Зав’ялова: “Уся ідея в назві. Прогулянка не як дія, а як стан душі, коли споглядаємо своє або чуже місто в загальних рисах і в деталях без конкретної мети. Коли місто розгортається перед очима як персонаж. Тут мало туристичного історичного Львова, натомість багато непопулярного — з маленькими вуличками, хвірточками. Більшість робіт зроблені за ескізами під час прогулянок, одразу на ходу, а у деталях пропрацьовувались вже вдома. Це дуже камерна виставка, не концептуальна, присвячена місту, яке я люблю”.
Про авторку
Народилась, живе і працює у Львові. Освіта – Львівська Національна Академія мистецтв, спеціальність - художній текстиль, рік випуску - 1983.
Створила більше 80 вистав як сценограф і художник з костюмів, в Першому театрі, а також в інших театрах Львова, Тернополя, Дрогобича, Луцька, Дніпра.
Постійно працює в царині художнього текстилю, учасниця більше 100 всеукраїнських і міжнародних виставок традиційного і сучасного текстилю. Також займається живописом, графікою і авторською лялькою. Брала участь в багатьох художніх проектах, зокрема міжнародному фестивалі “Ляльковий світ”, фестивалі арт-моди “Зірки Галичини”. Учасник більш як 100 виставок художнього текстилю, живопису та інших мистецьких проектів.
Роботи Дарії Зав’ялової знаходяться в приватних колекціях в Польщі, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Сінгапурі. Член Національної спілки художників України, Заслужений художник України.
Величезну роль в творчому житті відіграла багаторічна людська і творча дружба з видатною історикинею мистецтва Наталкою Космолінською ( 1964 – 2019), яка була ідейним натхненником, організатором і куратором більшості виставок і позатеатральних проектів художниці.
Персональні виставки:
1992 - Національний музей у Львові (разом з Наталкою Шимін і Ніною Лапчик);
2002 - проєкт “Нівідкіль з любов`ю” у КМЦ “Дзиґа” (текстиль, акварель);
2005 - проєкт “Ex ponto”, Муніципальна галерея у Харкові (текстиль, театральний ескіз);
2009 - проєкт “Deus conservat Omnia”, галерея “Primus” (гобелени, авторські ляльки, живопис);
2014 - виставка “Міський нотатник” у Львівському Палаці Мистецтв, (живопис);
2015 - проєкт “Шовк і льон” (разом з Оленою Зотовою) у галереї “Зелена канапа” (текстиль, авторська лялька);
2019 - Галерея сценографії “Сценографи Першого театру” (разом з Мар`яном Савіцьким і Богданом Поліщуком) (театральні ескізи);
2019 — виставка пастелей “Забуті вілли” у кав`ярні-галереї “Штука”;
2019 - проєкт “Місто і сад” у галереї “Зелена канапа” (акварелі і текстиль);
2020 - графічна серія “Дім Джульєтти” у кав’ярні-галереї “Мазурек”;
2021 - виставка до 100-річчя Першого театру “Сцена Першого” - куратор і учасник у Галереї сценографії;
2022 - спільний проєкт з Оленою Зотовою “Календар” у галереї “Зелена канапа” (арт текстиль, колаж).