Ввечері 9 грудня у кав’ярні «Штука» звучатимуть американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-         Rihanna “Please don’t stop the music”;
-         Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-         Beyonce “Halo”;
-         Jeff Buckley “Hallelujah”;
-         Imagine Dragons “Radioactive”;
-         Jason Walker “Down”;
-         Adam Lambert “Whataya want from me”;
-         Adele “Hello”;
-         Adele “Someone like you”;
-         Daft Punk “Get lucky”та інші.


У вівторок 6 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Тома Тиквера «У зимовій сплячці» (Німеччина, 1997).

Кожна наша зима – неповторна. Кожен вечір в оточенні снігу, домашніх стін чи кола друзів – неповторний. Ми самі неповторні у своїх почуттях та переживаннях, якщо тільки переживаємо та відчуваємо по-справжньому, а не за лекалами інших.

З фільмом “У зимовій сплячці” видатного німецького режисера Тома Тиквера ми входимо у нашу нову зиму. З цим фільмом ми отримаємо неймовірну атмосферу, в яку нас затягує кожна секунда екранного часу – по ту сторону екрану буде зима, гори, засипані снігом дороги, самотні дівчата, загадкові чоловіки… А ще стильні діалоги, вуайєристський еротизм, тривожне очікування небезпеки.

Том Тиквер володіє відчуттям смаку, коли створює естетику власних фільмів. Він тонкий психолог. Більше того, здається, що він розуміє жінок. Мало кому, наприклад, вдавалося настільки переконливо зобразити як жінка чекає на секс з коханим чоловіком. Його фільми – це водночас і піднесені над буденністю артефакти, і підглядання крізь екран за повсякденним життям людей.

Саме за це його можна вважати кращим німецьким режисером. Тиквер володіє здатністю відчувати час і декілька його фільмів вже стали кінематографічними маркерами свого часу, або як ще кажуть, «культовими»: як от «Біжи, Лола, біжи», «Принцеса та воїн», «Парфюмер».

В основі сюжету фільму «У зимовій сплячці» лежить детективна історія, яка містичним чином переплела долі кількох людей, закинутих в маленьке альпійське містечко. Але для Тиквера  – це лише стрижень, на який він надбудовує психологічні візерунки. Фільм про те, що кожне слово, обдуманий чи спонтанний вчинок ведуть до наслідків. І ніхто не може знати, чим це закінчиться для нас.

У такому свідомому перенесенні акцентів з сюжету на користь психологізму та драматизму Тиквер – прямий послідовник творчості великого Кшиштофа Кісльовського. Але у чому він пішов далі, так це у майстерності створювати тривожну заворожуючу атмосферу, перманентний саспенс, але особливого, не хічкоківського типу. У цьому він створив європейську відповідь творчості братів Коенів.

А ще Тиквер витончено інтелектуальний у цьому фільмі – тут і приховані літературні цитати, і кінематографічні алюзії.

Повільна медитативна операторська робота, мінімалістична електронна музика, казкові зимові пейзажі, тиша, яка підкреслює звуки. Те, що ми називаємо чарами кіно, прив’язує нас до екрану, створює таке рідкісне і вже призабуте поміж поп-корном і рекламами відчуття затишного перегляду. Цілісно фільм схожий на симфонію, він дуже музичний. Тиквер узагалі дуже “музичний” режисер, недаремно він пише музику до власних фільмів.

Я дуже люблю цей фільм. Він по-справжньому добрий, він по-справжньому зимовий. З нього варто розпочинати. Будь-що – навіть лист до коханої. Довгий. на папері…

Приходьте…

Олег Яськів

 

Winterschläfer, Tom Tykwer, 1997

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


4 грудня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт імпровізацій на теми високої класики. За фортепіано Іван Косюк, вхід вільний.

Програма:

-         Рахманінов С.В. Концерт для фортепіано з оркестром №2;
-         Прокоф’єв С.С. Вальс з опери «Війна і мира»;
-         Чайковський П.І. Концерт для фортепіано з оркестром №1;
-         Чайковський П.І. Концерт для фортепіано з оркестром №2;
-         Мендельсон Ф. Концерт для скрипки з оркестром;
-         Косюк І.О. «Зимовий вечір»;
-         Чайковський П.І. Концерт для фортепіано з оркестром №3;
-         Моцарт В.А. Концерт для скрипки з оркестром №5 (Ч.3);
-         Чайковський П.І. Концерт для скрипки з оркестром;
-         Чайковський П.І. Балет «Лебедине озеро»;
-         Косюк І.О. Вальс соль мажор.


3 грудня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Романа Марченка «Ти танго заспівай мені», який виконуватиме пісні Богдана Весоловського під акомпанемент фортепіано. Початок о 19:00, вхід вільний.

Богдан Весоловський або ж Бонді (1915-1971) - український пісняр і композитор, музична легенда Львова ХХ століття. За життя здобув велику славу серед канадської діаспори, тоді як в Україні був маловідомим до 1990-х років.


У грудні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку живопису Катерини Білетіної «Гуцульська мадонна». Відкриття з участю авторки відбудеться в суботу 3-го грудня о 17:00. Будемо раді зустрічі!

«Гуцульська мадонна» - вже третя виставка Катерини Білетіної у «Штуці». Більше десяти років головний інтерес художниці зосереджений на жіночих портретах і красі українських національних строїв. Внаслідок синтезу цих напрямків і постійного пошуку нові образи стають все більш магнетичними і глибокими.

У передмові до останнього мистецького проекту Катерини Білетіної, альбомі «Беззахисність перед красою» (в-во «Родовід», 2016), авторка каже, що «<…> портрети цікавили мене завжди. Якраз в них мені легко перекладати «те сонце, що повинен носити в собі мистець, на лінію, колір і фактуру», як писав в листі до свого учня Василь Єрмілов». Переконані, ця краса вас теж зачепить. Приходьте!


Про автора

Художниця Катерина Білетіна (1977р.н.) - живописець, книжковий графік, портретист. Живе та працює в Одесі.

У 1992р. закінчила живописне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова (майстерня В. М. Алікберова). Здобула академічну освіту в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня історичного живопису Ф.М.Гуменюка).

Історичні портрети, дитяча ілюстрація, листівки та українська етнографія - улюблені жанри та сюжети художниці.

Є автором ілюстрацій до дитячих книжок відомих українських та закордонних письменників - Лесі Вороніної, Ірен Роздобудько, Клауса Хагеррупа, Данути Вавілув.

Протягом останніх десяти років працює над проектом "Український портрет"- серією живописних і графічних робіт, зібраних з портретів друзів та знайомих у національних строях різних регіонів України, а також портретів, створених як сучасні реконструкції старовинних світлин з альбому Івана Гончара "Україна і українці".

Впродовж останніх трьох років Катерина Білетіна - активний учасник фестивалів та живописних пленерів, що відбуваються в Одеській, Львівській, Івано-Франківській областях і на Закарпатті.


У п’ятницю 2 грудня з 19:00 до 20:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати фортепіанні імпровізації на класичні теми. Виконуватиме Іван Косюк, вхід вільний.

Програма:

-         Моцарт В.А. Увертюра до опери «Чарівна флейта»;
-         Рахманінов С.В. Елегійне тріо №2;
-         Чайковський П.І. Симфонія №6;
-         Шостакович Д.Д. Симфонія №5;
-         Шостакович Д.Д. Концерт для скрипки з оркестром №1;
-         Чайковський П.І. Увертюра «Ромео і Джульєтта»;
-         Прокоф’єв С.С. Балет «Попелюшка»;
-         Чайковський П.І. «Баркарола» з циклу «Пори року»;
-         Чайковський П.І. Симфонія №5;
-         Косюк І.О. Вальс «Снігові бджілки».


У вівторок 29 листопада о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Яна Гозлана «Ідеальний мужчина» (Франція, 2015).

Дослідження природи творчості – одне з найкращих інтелектуальних занять останніх тисячоліть людства. І сказати щось нове стає щоразу складніше. Кінематограф, попри свою відносну молодість, також достатньо постарався на цій ниві і кожен добрий кіноман назве бодай з десяток стрічок, в яких муки творчості та драма творця стають стрижнем розповіді.

Проте людина жадібно продовжує чекати на кожну нову спробу. А все тому, що це надзвичайно цікаво – заглядати за лаштунки творчості, знаходити там схожих на себе живих і слабких людей, які, може, й високо підіймаються, зате боляче падають.

“Ідеальний мужчина” – черговий успіх французьких кінематографістів. Цей інтригуючий фільм розповідає не лише про творчість як таку, але також про спокуси, на які здатна піддатися людина заради успіху. Коли на терези вибору лягає не лише дружба та любов, але й життя.

Знову ж ніби нічого нового у сюжетній лінії: красивий і молодий письменник, який терпить творчі невдачі, шукає шлях у вищий світ успіху та достатку. На цьому шляху йому доводиться приймати складні моральні рішення, які врешті-решт призводять до руйнівних наслідків. Проте на відміну від більшості американських аналогів, французький фільм більш реалістичний і тому ближчий. Його герої немов живуть поруч з нами, а сюжет затягує по-справжньому, змушуючи смакувати кожну секунду, щоб не пропустити тонких змін, які відбуваються з героєм, а також тривожних траєкторій подій. Тож “цікавість” – як одна з головних причин магії кіно – у цьому фільмі присутня максимально.

Відтак,  французи подарували кіногурманам красиве і по-класичному скроєне жанрове кіно: драму і трилер найвищої проби водночас. Причому шанувальники обох жанрів отримають задоволення, а, отже, подвійну радість. А жінкам окремий подарунок – нова зірка французького кіно П’єр Ніне.

Приходьте – ми давно такого не дивились…

Олег Яськів


Un homme idéal, Yann Gozlan, 2015

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


Увечері в неділю 27 листопада перед гостями кав’ярні-галереї «Штука» виступлять італійські виконавці Андреа Пінто та Альфонсо Олівер. Початок о 19:00, вхід вільний.

Андреа Пінто – музикант з італійського міста Авелліно, вкотре завітає до Львова, для того щоб жителі культурної столиці оцінили те, що Андреа вкладає у свої пісні, та познайомились з італійською альтернативною музикою у стилі інді-рок. Також відбудеться презентація його нового альбому “Sospiri e immagini” («Подих і тіні»). Його пісня “Purple Cloud” («Пурпурова хмара»), яка входить до цього альбому, активно піднімалась сходинками міжнародних хіт-парадів. Посівши 46 місце в офіційному рейтингу Топ – 50 незалежних музикантів на Radio Airplay (над Iggy Pop, Santana, Janet Jackson, Pet Shop Boys та іншими відомими італійськими та іноземними виконавцями), а згодом 16 місце в офіційному рейтингу виконавців інді-альтернативи на Meiweb indie (над Povia, Skunk Anansie, Moda’, Malika Ayane, Iggy Pop, Santana та ін..), Андреа Пінто завоював перше місце у хіт-параді перспективних інді-музикантів в Італії.

Його новий сингл “Moonlight” («Місячне сяйво»), котрий є зараз в активній ротації на радіо, впевнено підкорює хіт-парад Топ - 50 і, на даний час посідає 33 місце у рейтингу Meiweb. Він припав до вподоби багатьом слухачам та довів, що андеграунд- та інді-музика здатна завойовувати найвищі позиції в хіт-парадах. Завжди щира та відверта у своїй філософії, інді - це музика, в глибокому символізмі якої кожна людина може побачити себе, знайти щось близьке, відчути співзвучність із власними емоціями.

«Можливість ділитися своєю музикою, емоціями та переживаннями наповнює моє серце радістю більше ніж будь-що інше!..» - говорить Андреа – «Всі ми у житті знаходимося в постійному пошуку порозуміння і співчуття, і я щасливий, що музика допомагає мені в цьому».

Альфонсо Олівер – співак, він же автор власних пісень, вже втретє завітає до Львова. Перший його візит у 2015 році ознаменував зародження сучасної італійської альтернативної поп-музики у нашій культурній столиці. Львів одразу припав йому до душі, тому що “люди вміють насолоджуватися музикою” – зізнається Альфонсо. Виступаючи перед львівською публікою, співак намагається передати усю любов, радість і запал, які присутні у кожному його тексті.

Альфонсо Олівер родом з Калабрії, у шість років переїжджає у місто на півночі Італії Реджо Емілія, де робить свої перші кроки у світ музики – починає навчатися гри на гітарі, фортепіано та співу сучасних і ліричних пісень. Коли йому виповнюється 25 років, записує свій перший музичний альбом “Hotel del Rock” (“Рок готель”) зі своєю групою “Gli Oliver” (“Олівери”). Цей диск нараховує 11 треків, з яких 9, текст та музика написані самим Олівером. Найбільшим досягненням з цієї першої роботи стає пісня “Romantica Melodia” (“Романтична мелодія”), котра невдовзі отримує резонанс на регіональних радіостанціях.

У 26 років Альфонсо вирішив зайнятися сольною кар’єрою, підписавши контракт з компанією “Green Production”, де записує два хіти: “Credici” (“Повір”) та “Immagina” (“Уяви”), завдяки яким його змогла почути по радіо вся Італія.

У 28 років він опубліковує свій перший сольний альбом “Tutta Colpa Della Musica” (“Все через музику”), котрий нараховує 8 хітів написаних та складених за його словами, проте саме пісня “Giro Giro Mondo” ("Подорож навколо світу"), виводить альбом на італійські радіостанції і завойовує хіт-парад Indie.

У 2015 році виходить новий сингл Альфонсо “L’Universo Siamo Noi” (“Ми є всесвітом”), який отримує шалений успіх і посідає перше місце у рейтингу AlternativePop та одразу входить у рейтинг топ-100 найпрослуховуваніших пісень в Італії на RadioAirplay.

У цей час в активній ротації на італійських радіостанціях є його нові сингли “Blablabla” і “30”, які неодмінно прозвучать на концерті разом із зовсім новими піснями, адже робота італійського співака, назавжди відданому своєму покликанню, не припиняється і “це все через музику”.


26 листопада з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатиме фортепіанна музика Роберта Шумана у виконанні Павла Гречки, вхід вільний.

Роберт Шуман - німецький композитор першої половини ХІХст., класик романтичної музики. У програмі – вибрані твори з різних циклів автора.

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році.Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н. Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


У п’ятницю 25 листопада кав’ярня «Штука» запрошує на концерт Владислава Сташенка «Мініатюри для фортепіано», під час якого звучатимуть композиції класиків ХІХст. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

  • Ф.Шопен - Прелюдії, ноктюрни;
  • О.Скрябін - Прелюдії, мазурки;
  • твори Ш.Алькана, К.Дебюссі, Е.Саті, А.Онеггера, Е.Гріга;
  • авторські композиції для фортепіано.