22 жовтня, у суботу, гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати підбірку вальсів у виконанні піаніста Івана Косюка. Початок концерту о 19:00, вхід вільний.

В першій половині концерту звучатимуть вальси Петра Чайковського, Сергія Прокофєва, Фридерика Шопена та Мирослава Скорика, у другій – власні композиції виконавця.


21 жовтня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» триватиме концерт фортепіанних каверів на композиції популярних українських гуртів. Виконуватиме Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-         Pianoboy «Кохання», «Родина»;
-         Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
-         Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
-         Океан Ельзи «Не питай», «Вставай», «Холодно»;
-         Скай «Тебе це може вбити»;
-         Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».


У вівторок 18 жовтня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Ізабель Койшет «Таємне життя слів» (Іспанія, 2005).

У пізню осінь потрібно входити поступово, підставляючи холодному вітру щоки, примружуючи очі, ховаючи тіло у покривала одягу. І настрій також пристосовується до коротшого дня і стриманіших розмов. У такий час хочеться більше слухати. Гарної музики, проникливих історій. Дивитися затишне, тихе кіно.

Фільм «Таємне життя слів» – немов соло соната, де інструментом є людська душа. Фільм про самотність, про тишу, в яку поринає людина, коли довкола нікого немає або сам не хочеш, щоби хтось був поруч.

Іспанська режисерка Ізабель Койшет зняла дуже жіночий фільм, у якому, втім, більше чоловіків та чоловічих історій. Але його жіночність проявляється не у спрощенні життєвих схем, а навпаки, у притаманній деяким жінках здатності до розуміння найголовнішого у людській історії.

Бездоганне, мінімалістичне образне вирішення фільму: нафтова платформа посеред моря, група чоловіків самотніх з власних, але таких знайомих нам і тому універсальних причин, і одна жінка, також самотня, але самотністю майже ритуальної, релігійної глибини. Жінка прибула у цей чоловічий світ щоб доглядати за покаліченим внаслідок аварії чоловіком…

При цьому фільм не паразитує на цьому настроєвому обрамленні і не тисне на глядача зайвими сентиментами. Навпаки, така модель дозволяє розповідати проникливі людські історії та переживань, які сягають літературної універсальності та психологічної персональності. Не випадково, інтелектуально-ігровий контекст фільму вибудовується довкола блискучого оповідання видатного Хуліо Кортасара «Сеньорита Кора» та шедевру барокової літератури «Листи португальської монахині». Таким чином автори фільму – а до них варто зарахувати і продюсера Педро Альмодовара – виводять фільм за межі персональної драми чи навіть антимілітарного пафосу і ставлять за мету дати насамперед надію сучасній людині у сучасному світі.

Фільм «Таємне життя слів» у чомусь перегукується з кращими фільмами Ларса Трієра «Розтинаючи хвилі» чи «Танцююча у темряві», але схожість між ними швидше якісного рівня – як два достойні партнери-суперники однієї ліги якості. Але насправді робота Койшет більше наближена до реальної людини, ніж філософсько-соціальні конструкції данського реформатора.

«Таємне життя слів» – це в першу чергу фільм про любов, про її силу, магію якщо хочете. Про те, що у цій магії головне не зовнішність і не матеріальні речі тим більше.

У цьому фільмі доброю є не лише режисура, але й музика та прекрасні акторські роботи Тома Робінса та Сари Поллі.

Приходьте. Будемо разом спостерігати за людськими історіями…

Олег Яськів


The Secret Life of Words, Isabel Coixet, 2005

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


16 жовтня, у неділю, з 19:00 до 20:00 у кав’ярні триватиме фортепіанний концерт Івана Косюка «Імпровізації на класичні теми», вхід вільний.

Теми імпровізацій:

-         П. Чайковський - симфонія №5, концерт для скрипки зоркестром, І, ІІ і ІІІ концерти для фортепіано з оркестром, увертюра «Ромео і Джульєта», «Баркарола»;
-         С. Прокоф’єв – балет «Попелюшка»;
-         Д. Шостакович – концерт для скрипки з оркестром №1, симфонія №5;
-         В. А. Моцарт – уривки з опери «Чарівна флейта».


15 жовтня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть авторські версії відомих пісень «Скрябіна», «Океану Ельзи», “Beatles” та інших. Голос та гітара - Володимир Партика, вхід вільний.

Програма:

-         ОЕ «Не питай»;
-         ОЕ «Там де нас нема»;
-         Скрябін «Старі фотографії»;
-         Скрябін «Люди як кораблі»;
-         Mad Heads «Надія є»;
-         Eric Clapton “Tears in Heaven”;
-         The Beatles “Let it be”;
-         John Lennon “Imagine”;
-         Leonard Cohen “Hallelujah”;
-         The Who “Behind blue eyes”;
-         Скай «Тебе це може вбити».


У п’ятницю 14 жовтня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У добірці – популярні українські мелодії та пісні, вхід вільний.

Звучатимуть:

  • "Я піду в далекі гори";
  • "Ой чий то кінь стоїть";
  • "Чорнобривці";
  • "Червона рута";
  • "Цвіте терен";
  • "Ніч яка місячна...";
  • "Два кольори";
  • "Пісня про рушник";
  • "Ой у вишневому саду";
  • "Ой у лузі червона калина";
  • "Під львівським замком" та інші.


13 жовтня у кав’ярні «Штука» звучатиме німецька клавірна музика XVIIст. у виконанні піаніста та композитора Павла Гречки. Початок о 19:00, вхід вільний.

Слухачів чекають мелодії композиторів із середовища музикування, з якого виріс Йоганн Себастьян Бах.

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році.Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н.Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


У неділю 9 жовтня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-         “Song from a secret garden”;
-         S. Joplin “Ragtime”;
-         J. Gade “Jalousie”;
-         F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-         E. Humperdinck “The last waltz”;
-         F. Lai “Love story”;
-         L. Armstrong “What a wonderful world”;
-         “Tango canzone”;
-         H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-         М. Скорик «Мелодія»;
-         M. Jarre “Lara’stheme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-         Z. de Abreu “Tico-ticonofarelo”;
-         V. Monti “Csárdás”;
-         E. deCurtis “TornaaSurriento”;
-         кілька мотивів Джо Дассена;
-         кілька мотивів Адріано Челентано.


8 жовтня, в суботу, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт Олексія Карпенка з програмою фортепіанних каверів відомих рокових композицій, вхід вільний.

Прозвучать:

-         SOAD - Lonely Day;
-         SOAD - Sky Is Over;
-         SOAD - Chop Suey;
-         Linkin park – Numb;
-         Linkin Park – In The End;
-         Evanescence – Bring me to life;
-         Nickelback  - Lullaby;
-         Three Days Grace – Last to Know;
-         Three Days Grace – Never Too Late;
-         Limp Bizkit – Behind Blue Eyes;
-         Red Hot Chili Peppers – Californication;
-         Staind – Outside;
-         Nirvana – Smells Like Teen Spirit;
-         Sick Puppies –  Don't Walk Away;
-         Lifehouse – Sick Cycle Carousel.


7 жовтня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Романа Марченка «Ти танго заспівай мені», який виконуватиме пісні Богдана Весоловського під акомпанемент фортепіано. Початок о 19:00, вхід вільний.

Богдан Весоловський або ж Бонді (1915-1971) - український пісняр і композитор, музична легенда Львова ХХ століття. За життя здобув велику славу серед канадської діаспори, тоді як в Україні був маловідомим до 1990-х років.