16 жовтня, у неділю, з 19:00 до 20:00 у кав’ярні триватиме фортепіанний концерт Івана Косюка «Імпровізації на класичні теми», вхід вільний.

Теми імпровізацій:

-         П. Чайковський - симфонія №5, концерт для скрипки зоркестром, І, ІІ і ІІІ концерти для фортепіано з оркестром, увертюра «Ромео і Джульєта», «Баркарола»;
-         С. Прокоф’єв – балет «Попелюшка»;
-         Д. Шостакович – концерт для скрипки з оркестром №1, симфонія №5;
-         В. А. Моцарт – уривки з опери «Чарівна флейта».


15 жовтня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть авторські версії відомих пісень «Скрябіна», «Океану Ельзи», “Beatles” та інших. Голос та гітара - Володимир Партика, вхід вільний.

Програма:

-         ОЕ «Не питай»;
-         ОЕ «Там де нас нема»;
-         Скрябін «Старі фотографії»;
-         Скрябін «Люди як кораблі»;
-         Mad Heads «Надія є»;
-         Eric Clapton “Tears in Heaven”;
-         The Beatles “Let it be”;
-         John Lennon “Imagine”;
-         Leonard Cohen “Hallelujah”;
-         The Who “Behind blue eyes”;
-         Скай «Тебе це може вбити».


У п’ятницю 14 жовтня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У добірці – популярні українські мелодії та пісні, вхід вільний.

Звучатимуть:

  • "Я піду в далекі гори";
  • "Ой чий то кінь стоїть";
  • "Чорнобривці";
  • "Червона рута";
  • "Цвіте терен";
  • "Ніч яка місячна...";
  • "Два кольори";
  • "Пісня про рушник";
  • "Ой у вишневому саду";
  • "Ой у лузі червона калина";
  • "Під львівським замком" та інші.


13 жовтня у кав’ярні «Штука» звучатиме німецька клавірна музика XVIIст. у виконанні піаніста та композитора Павла Гречки. Початок о 19:00, вхід вільний.

Слухачів чекають мелодії композиторів із середовища музикування, з якого виріс Йоганн Себастьян Бах.

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році.Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н.Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


У неділю 9 жовтня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-         “Song from a secret garden”;
-         S. Joplin “Ragtime”;
-         J. Gade “Jalousie”;
-         F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-         E. Humperdinck “The last waltz”;
-         F. Lai “Love story”;
-         L. Armstrong “What a wonderful world”;
-         “Tango canzone”;
-         H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-         М. Скорик «Мелодія»;
-         M. Jarre “Lara’stheme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-         Z. de Abreu “Tico-ticonofarelo”;
-         V. Monti “Csárdás”;
-         E. deCurtis “TornaaSurriento”;
-         кілька мотивів Джо Дассена;
-         кілька мотивів Адріано Челентано.


8 жовтня, в суботу, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт Олексія Карпенка з програмою фортепіанних каверів відомих рокових композицій, вхід вільний.

Прозвучать:

-         SOAD - Lonely Day;
-         SOAD - Sky Is Over;
-         SOAD - Chop Suey;
-         Linkin park – Numb;
-         Linkin Park – In The End;
-         Evanescence – Bring me to life;
-         Nickelback  - Lullaby;
-         Three Days Grace – Last to Know;
-         Three Days Grace – Never Too Late;
-         Limp Bizkit – Behind Blue Eyes;
-         Red Hot Chili Peppers – Californication;
-         Staind – Outside;
-         Nirvana – Smells Like Teen Spirit;
-         Sick Puppies –  Don't Walk Away;
-         Lifehouse – Sick Cycle Carousel.


7 жовтня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Романа Марченка «Ти танго заспівай мені», який виконуватиме пісні Богдана Весоловського під акомпанемент фортепіано. Початок о 19:00, вхід вільний.

Богдан Весоловський або ж Бонді (1915-1971) - український пісняр і композитор, музична легенда Львова ХХ століття. За життя здобув велику славу серед канадської діаспори, тоді як в Україні був маловідомим до 1990-х років.


У вівторок 4 жовтня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Еміліо Естевеза «Шлях» (США-Іспанія, 2010).

Щось бездоганно поетичне є в образі дороги. Особливо коли маєш зробити перший крок. Особливо коли позаду не зовсім вдале життя, а попереду невідомість. Коли поруч немає близьких людей, а самотність – найбільш вірогідний попутник.

Подорож – це більше, ніж невідомість. Швидше, вона є частиною незбагненної гри Бога. Подорож змінює людину. Навіть коротка. Подорож розкриває світ, дарує пригоди і знаходить друзів.

Безліч варіацій образу дороги залишило людство у своїй культурній спадщині. І якими б прихованими завісою часу ці образи не були, найбільшою загадкою залишається драма внутрішнього діалогу людини під час подорожі.

Фільм “Шлях” – ще одна коштовна перлина у скарбниці сучасного кіно. І це не просто безпідставний епітет. Режисер Еміліо Естевез наважився зробити по-справжньому духовний фільм, у якому розкривається шлях людини до просвітлення. Навіть варіативність таких шляхів. Водночас, це зовсім не пропагандистська стрічка, в якій чи то релігія чи то світська пропаганда грає нечесну гру.

Це органічна розповідь, максимально позбавлена мелодраматизму чи штампів, про людей з різними життєвими історіями, які наважились на найважливішу у своєму житті подорож – пройти caminо de Santiago, або дорогу паломників, до одного з найвідоміших християнських центрів Європи у Сантіяго де Кампостелла. 800 км пішої мандрівки – через небезпечні гори, віддалені села, різні мовні та культурні кордони, з мінімальними умовами комфорту і максимальним часом для усамітнення або ж спілкування.

Фільм далеко виходить за рамки класичного road-movie і зовсім не є просвітницько “християнським”. Це високохудожній твір про наше життя, у двадцять першому сторіччі, про наших з вами сучасників, з різних країн, з різних поколінь, з різними причинами пройти шлях паломників. Сюжетна структура фільму делікатно зв’язує життєві історії в одну вервицю, водночас відкриваючи неймовірно красиві краєвиди Піренеїв, спокій середньовічних містечок, природність старовинних звичаїв, особливості етнічних відмінностей чи принади національної кухні. З героями фільму ми ніби відкриваємо Європу по-новому – з духовними місцями, спільними недорогими нічлігами, з добрими зустрічними, готовими допомогти та зрозуміти. Можливо, трохи більше позитиву, ніж правди, але це виправдане право художньої фантазії режисера.

Фільм наповнює легені чимось легшим, ніж повітря повсякденності і ви можете піднятися над землею і відірватися від турбот. Він красиво знятий, його наповнює хороша музика, а актори – справді інтернаціональний ансамбль – природні. Вражає гра старого Мартіна Шина – колись уславленого екзистенційного героя фільму “Апокаліпсис сьогодні”. До всього іншого це ще й оригінально сімейний фільм: Мартін Шин грає роль батька у фільмі свого сина, який, у свою чергу, як актор грає сина персонажа свого батька. Така залаштункова ситуація тільки додає глибини переживанням героїв.

Безперечно, це фільм у першу чергу про персональну віру. Але цей фільм також для всіх, кого манить дух подорожі. І нехай у вашому житті це будуть не такі складні та довгі мандрівки, але ви добре розумієте про що мені йдеться.

Ми тривожно боїмося втратити таку Європу. І з нею самих себе. Але вона ще є. Вона невіддільна від тисячолітньої християнської історії, від повсякденної культури і єдності ріноманітностей.

Саме такі талановиті фільми – найкращий спосіб духовної розмови з сучасною людиною. Найінтимніший доказ необхідності зберегти моральну основу без втрати динамічності та свободи.

Пройдіть цей шлях разом. Це прекрасний досвід. І почніть з Кіноклубу, де найлегше зустріти справжніх супутників…

Олег Яськів

 

The way, Emilio Estevez, 2010

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 2 жовтня кав’ярня «Штука» запрошує на дебютний концерт гурту “Haven’s” - Олексія Карпенка (фортепіано, голос), Олександра Ковальчука (гітара, голос), Олега Луцика (флейта, перкусія, голос). В репертуарі хлопців – пісні «Океану Ельзи», «Скрябіна», «Бумбокса» та інших. Початок о 19:00, вхід вільний.

Прозвучать:

-         Бумбокс «Бета-каротин»;
-         «Ой чий то кінь стоїть»;
-         О. Пономарьов «Він чекає на неї»;
-         Океан Ельзи «Не питай»;
-         Скай «Тебе це може вбити»;
-         «Гуцулка Ксеня»;
-         «Ой у вишневому саду»;
-         В. Івасюк «Червона рута»;
-         В. Івасюк «Я піду в далекі гори»;
-         Percy Mayfield “Hit the road, Jack”;
-         The Beatles “Twist and shout”;
-         Океан Ельзи «Вставай»;
-         Океан Ельзи «Квітка»;
-         Океан Ельзи «Така як ти»;
-         Скрябін «Спи собі сама»;
-         Muse “Feeling good”;
-         Бумбокс «Дурень».


1 жовтня у кав’ярні «Штука» з 19:00 до 20:00 звучатимуть популярні мелодії у виконанні піаніста Юрія Кравцова, вхід вільний.

У програмі:

-         Pink Floyd “Wish you were here”;
-         Beatles “Yesterday”;
-         Gershwin “Summertime”;
-         Muse “Feeling good”;
-         Oasis “Stop crying your heart out”;
-         Ennio Morricone “Le Vent Le Cri”
-         Ennio Morricone “Chi Mai”;
-         Yiruma “All myself to you”;
-         Океан Ельзи “Сюзі”.