23 грудня з 19:00 до 20:00 у «Штуці» триватиме фортепіанний концерт Владислава Сташенка «Від регтайму до джазу», вхід вільний.

Звучатимуть:

-         Scott Joplin “Reflection Rag”, “Magnetic Rag”, “Fig Leaf”,“Rag Searchlight Rag”, “Antoinette”,“Bink`s Waltz”;
-         L.P.Gibson “Jinx Rag”;
-         Artie Matthews “Pastime Rag №2”;
-         Horace Silver “The Preacher”;
-         Roy Alfred “The Late Late Snow”;
-         Matt Denis “Let`s Get Away From It All”;
-         Paul Desmond “Take Five”.


У вівторок 20 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Румле Хаммеріха «Молодий Андерсен» (Данія-Норвегія-Швеція, 2005).

Відчуття свята, можливо, така ж особлива риса людини, як і здатність любити чи співпереживати. Метафізична можливість перетворювати реальність, підпорядковувати матеріальне духовному. Це майже інтимне відчуття пізнаванності світу та розрізнення у ньому істинного від фейкового. Воно персональне як поезія, а у відтінках своїх таке ж безмежне як музика.

Якою б не була дійсність – складною, несправедливою, тривожною – це я про нашу з вами, друзі, українську дійсність – ми очищаємося, коли чекаємо на свято. Знаю, що багато з вас тихо радіє з незбагненної не-можливості розповісти свої відчуття від очікування свята. Тож марно сподіватись, що мені вдасться додати вам щось нове. Хіба що спробую огранити ваші відчуття, можливо, додати їм більшої виразності. Щоб краще відчути білосніжну зиму, щоб по-іншому прожити наш традиційний цикл різдвяних святкувань. Щоб по-новому прийняти казку, цей останній прихисток незахищених душ. Щоб привітати вас і виразити як вас люблю…

“Молодий Андерсен” – феноменальний, несподівано сильний фільм. Відчайдушна, освячена хіба що надією на чудо – спроба дослідити не просто природу творчості, але творчість найвидатнішого казкаря. І дивитися його варто лише тим, хто знає, що таке справжня казка та справжня мрія, що таке справжній відчай та справжній біль. І хто здатен відмовитися від поп-корну чи цукеркового подарунку, в метафізичному розумінні, звісно.

Ганс-Крістіан Андерсен був людиною з незвичайним сприйняттям світу. Тому, мабуть, багато з тих, хто закохані у його казки, не уявляють наскільки складним і сповненим труднощів та відчаю було його життя.

Фільм данського режисера Румле Хаммеріха виявляє нам найскладнішу зі сторінок життя казкового мага – його молоді роки, коли ніким не визнаному, неосвіченому, бідному, але фантастично мотивованому юнакові довелося прокладати собі шлях до мрії.  Блискуча психологічна драма про залаштунки світу Казки. Бездоганне відтворення естетики часу – першої половини дев’ятнадцятого сторіччя – у декораціях, інтер’єрах, костюмах, музиці, навіть обличчях акторів. Прекрасні діалоги, натхненна і реалістична гра акторів – зрештою, можна не дивуватись, адже школа данського кіно одна з найдавніших у світі. І додам, що одна з найсміливіших у творчих пошуках. Тому “Молодий Андерсен” – це справжня північноєвропейська драма і аж ніяк не казка в діснеєвському розумінні. Це кіно, яке викрешує сльози з задубілої від буденності душі. От побачите, ви зможете заплакати…

Пошуки цього фільму стали для мене справжньою – казковою, хоча й непростою, зимовою мандрівкою. Але мені дуже хотілося віднайти для вас щось особливе! Сподіваюся, що і вам цей фільм відкриє потаємний хід у світ, про який ви, можливо, вже встигли призабути.

Приходьте. Буде по-справжньому казковий вечір…

Олег Яськів

 

Unge Andersen, Rumle Hammerich, 2005

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


За доброю традицією у «Штуці» напередодні свята Миколая – атмосферна музика та акційна кава. 16, 17 і 18 грудня діятиме спеціальне меню із 50% знижкою на каву/чай. Також у ці дні з 19:00 святковий настрій доповнюватиме інструментальна музика піаністів Влада Сташенка і Олексія Карпенка та струнного дуету Богдана Ільницького і Павла Кропа. Вхід вільний.

Розклад концертів:

-         16 грудня о 19:00 – “Jazz It Up. Christmas”, фортепіанний концерт Влада Сташенка. Звучатимуть версії композитора Еріка Баумгартнера популярних новорічних мелодій;

-         17 грудня о 19:00 – «Різдвяне радіо», за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі – знайомі святкові мелодії Френка Сінатри, Джорджа Майкла, «Абби», звукові доріжки з улюблених сезонних фільмів тощо;

-         18 грудня о 19:00 – «Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт Богдана Ільницького та Павла Кропа. У виконанні струнного дуету прозвучать аргентинське танго, італійська лірика, джазові стандарти Луї Армстронга, а також хіти Майкла Джексона, «Океану Ельзи», «Нірвани» та “ACDC”.


В акційній пропозиції:

-         арабіка «Коста-Рика» (чіткий смаковий букет з кислинкою) - 15грн.;

-         арабіка «Нікарагуа Марагоджип» (великі зерна з приємним злегка солонувато-кислим смаком) - 17грн.;

-         ароматизована арабіка (коньяк) - 12грн.;

-         робуста «Мадагаскар» - 13грн.;

-         робуста «Уганда» - 11грн.;

 

-         чорний крупнолистовий чай «Цейлонський» – 14грн.;

-         «Граф Грей» (суміш кращих сортів китайського чорного чаю з ароматом бергамоту) - 12грн.;

-         «Трави Карпат» з медом - 17грн.;

-         «Вітер Піднебесної», зелений чай з ледь розкритих бруньок – 11грн.;

-         зелений чай з ягодами годжі і шматочками полуниці – 19грн.


15 грудня, у четвер, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на перегляд і обговорення фільму «14 місць Михайла Грушевського у Львові», знятого завдяки співпраці Державного меморіального музею Михайла Грушевського та інтернет-проекту «Фотографії старого Львова». У передмові почуємо короткий коментар режисера Романа Метельського та вченого секретаря Музею Софії Легін. Початок о 19:00, вхід вільний.

У фільмі висвітлюються події львівського періоду життя Михайла Грушевського (1894-1914рр.) та акцентовано увагу на тих місцях у місті, що стали визначальними для науковця під час проживання у Львові.

Завдяки спільним ідеям досвідчених істориків та молодих акторів, фахівців та ентузіастів фільм цікавий широкому колу глядачів. Заходьте, будемо раді!


У вівторок 13 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Ніла Джордана «Кінець роману» (Великобританія-США, 1999).

Ми хочемо, щоб нас любили. Здавалось би − зрозуміле і тривіальне бажання. Про це співають навіть у найпростіших пісеньках або ж мріють ті, у кого горизонт мрій недалекий. Але чому душа так тягнеться до чужих історій, в яких герої ламають перепони і ставлять на терези власне життя? Чому співчуваємо відчайдушним і нераціональним вчинкам тих сміливців, які наважуються ризикувати всім комфортним, усталеним і правильним заради досягнення справжнього почуття? Може, бачимо у них себе, але з іншої історії, яка могла скластись якби не… Слабкодухість, товстошкірість, смиренність. А, може, у когось все ж таки склалась і ми просто звіряємо власні почуття з екранними, щоб переконатися, що не одні так страждали…

Хто знає? Нас мільярди – таких різних і слабких. Були і прийдуть після нас. Підозрюю, що поки існуватимемо, одні будуть продовжувати писати про пристрасть кохання, інші – екранізовувати її, ще хтось малюватиме чи перекладатиме на ноти свої або ж чужі страждання. Так і летітимемо до повного розчинення у порожньому просторі.

Великий англійський романіст двадцятого сторіччя Грем Грін, один з найчесніших письменників, пережив схожу історію руйнівної пристрасті. На щастя, йому вдалося описати її в новелі «Кінець роману» − дуже нетиповому для себе творі, який, втім, приніс йому світову славу. На щастя, ірландський режисер Ніл Джордан наважився екранізувати роман. Наважився, бо роман має складну структуру і був ризик втратити головні акценти і звернути на дорогу мелодрами.

Фільм вийшов добрий. Таке розкішне і відчайдушне дослідження природи кохання. Орнаментоване пронизливою музикою Майкла Наймана, філігранною, немов у кольоровому сні, операторською роботою Роджера Претта та оголеною до крові акторською грою Джуліанни Мур, Ральфа Файнза та Стівена Рі.

Орнамент цього фільму складний, з частими стрибками у часі, з програваннями ситуацій з різних точок зору, з джазовою рівноправністю головних і другорядних персонажів. Але його варто відкрити для себе. Адже цей фільм написаний пристрастю. Пристрастю закоханості і зради, пристрастю ревнощів і довіри, пристрастю гріха і спокути. І це те, що відрізняє хорошу драму від хорошої мелодрами.

Сюжетну історію переповідати не варто. Адже це Грем Грін і «його час» – сорокові роки двадцятого сторіччя. Британський дощ, сепія у кольорі, чоловічі костюми-трійки та витончені контури жіночих суконь. А ще ворожі бомбардування як дзеркальний символ зовнішньої загрози внутрішній драмі героїв.

А ще – і це вкрай рідкісне явище в кіно та й літературі – спроба поєднати любовну і гріховну пристрасть з християнською духовністю. Несподіване, але переконливе місце зустрічі з Богом.

Не сумніваюсь, що цей фільм змусить вас задуматись. Або згадати. Або мріяти ще. І ви знаєте про що…

Тому приходьте. Великі історії краще дивитись разом…

Олег Яськів

 

The End of the Affair, Neil Jordan, 1999

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


11 грудня, у неділю, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт струнного дуету Богдана Ільницького і Павла Кропа «Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», вхід вільний.

Серед запланованих творів:

-         Coldplay - Viva la vida;
-         Michael Jackson - Smooth criminal;
-         Michael Jackson - Billy jean;
-         Lalo Schifrin - Mission imposible;
-         Carlos Gardel - Por una cabeza;
-         Eduardo di Capua - O sole mio;
-         Pachebel canon in D;
-         Gioacchino Rossini - Carnaval de Venezia;
-         Океан Ельзи – Холодно;
-         Nirvana - Smells like teen spirit;
-         Louis Armstrong - La vie en rose;
-         ACDC - Highway to hell.


В суботу 10 грудня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт італійських виконавців Андреа Пінто та Альфонсо Олівера. Початок о 19:00, вхід вільний.

Андреа Пінто, музикант з італійського міста Авелліно, вкотре завітав до Львова для того, щоб репрезентувати свої пісні та італійську альтернативну музику в стилі інді-рок. Під час концерту звучатимуть пісні з нового альбому “Sospiri e immagini” («Подих і тіні»). Його пісня “Purple Cloud” («Пурпурова хмара»), яка входить до цього альбому, активно піднімалась сходинками міжнародних хіт-парадів. Посівши 46 місце в офіційному рейтингу Топ – 50 незалежних музикантів на Radio Airplay, а згодом 16 місце в офіційному рейтингу виконавців інді-альтернативи на Meiweb indie, Андреа Пінто завоював перше місце у хіт-параді перспективних інді-музикантів в Італії. Новий синґл “Moonlight” («Місячне сяйво»), котрий зараз в активній ротації на радіо, впевнено підкорює хіт-парад Топ - 50 і на даний час посідає 33 місце у рейтингу Meiweb. «Можливість ділитися своєю музикою, емоціями та переживаннями наповнює моє серце радістю більше ніж будь-що інше!..» - говорить Андреа – «Всі ми у житті знаходимося в постійному пошуку порозуміння і співчуття, і я щасливий, що музика допомагає мені в цьому».

Альфонсо Олівер – співак, він же автор власних пісень, вже втретє завітав до Львова. Львів одразу припав йому до душі, тому що “тут люди вміють насолоджуватися музикою” – зізнається Альфонсо. Виступаючи перед львівською публікою, співак намагається передати усю любов, радість і запал, які присутні у кожному його тексті.

Альфонсо Олівер родом з Калабрії, у шість років переїхав у місто на півночі Італії Реджо Емілія, де зробив свої перші кроки у світ музики – навчався гри на гітарі, фортепіано та співу сучасних і ліричних пісень. Коли йому виповнилось 25, записав перший музичний альбом “Hotel del Rock” (“Рок готель”) зі своєю групою “Gli Oliver” (“Олівери”). Цей диск нараховує 11 треків, з яких для дев’яти текст та музика написані самим Олівером. Найбільшим досягненням з цієї першої роботи стала пісня “Romantica Melodia” (“Романтична мелодія”), котра отримала резонанс на регіональних радіостанціях. У 26 років Альфонсо вирішив зайнятися сольною кар’єрою, підписавши контракт з компанією “Green Production”, де записав два хіти: “Credici” (“Повір”) та “Immagina” (“Уяви”), завдяки яким його змогла почути по радіо вся Італія. У 28 років він репрезентував перший сольний альбом “Tutta Colpa Della Musica” (“Все через музику”), котрий нараховує 8 хітів написаних та складених за його словами, проте саме пісня “Giro Giro Mondo” ("Подорож навколо світу"), вивела альбом на італійські радіостанції і завоювала хіт-парад Indie. У 2015 вийшов новий сингл Альфонсо “L’Universo Siamo Noi” (“Ми є всесвітом”), який отримав шалений успіх, посів перше місце у рейтингу Alternative Pop та одразу ввійшов у рейтинг топ-100 найбільш популярних пісень в Італії на RadioAirplay.

У цей час в активній ротації на італійських радіостанціях є його нові синґли “Blablabla” і “30”, які неодмінно прозвучать на концерті разом із новими піснями, адже робота італійського співака, назавжди відданому своєму покликанню, не припиняється і “це все через музику”.


Ввечері 9 грудня у кав’ярні «Штука» звучатимуть американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-         Rihanna “Please don’t stop the music”;
-         Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-         Beyonce “Halo”;
-         Jeff Buckley “Hallelujah”;
-         Imagine Dragons “Radioactive”;
-         Jason Walker “Down”;
-         Adam Lambert “Whataya want from me”;
-         Adele “Hello”;
-         Adele “Someone like you”;
-         Daft Punk “Get lucky”та інші.


У вівторок 6 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Тома Тиквера «У зимовій сплячці» (Німеччина, 1997).

Кожна наша зима – неповторна. Кожен вечір в оточенні снігу, домашніх стін чи кола друзів – неповторний. Ми самі неповторні у своїх почуттях та переживаннях, якщо тільки переживаємо та відчуваємо по-справжньому, а не за лекалами інших.

З фільмом “У зимовій сплячці” видатного німецького режисера Тома Тиквера ми входимо у нашу нову зиму. З цим фільмом ми отримаємо неймовірну атмосферу, в яку нас затягує кожна секунда екранного часу – по ту сторону екрану буде зима, гори, засипані снігом дороги, самотні дівчата, загадкові чоловіки… А ще стильні діалоги, вуайєристський еротизм, тривожне очікування небезпеки.

Том Тиквер володіє відчуттям смаку, коли створює естетику власних фільмів. Він тонкий психолог. Більше того, здається, що він розуміє жінок. Мало кому, наприклад, вдавалося настільки переконливо зобразити як жінка чекає на секс з коханим чоловіком. Його фільми – це водночас і піднесені над буденністю артефакти, і підглядання крізь екран за повсякденним життям людей.

Саме за це його можна вважати кращим німецьким режисером. Тиквер володіє здатністю відчувати час і декілька його фільмів вже стали кінематографічними маркерами свого часу, або як ще кажуть, «культовими»: як от «Біжи, Лола, біжи», «Принцеса та воїн», «Парфюмер».

В основі сюжету фільму «У зимовій сплячці» лежить детективна історія, яка містичним чином переплела долі кількох людей, закинутих в маленьке альпійське містечко. Але для Тиквера  – це лише стрижень, на який він надбудовує психологічні візерунки. Фільм про те, що кожне слово, обдуманий чи спонтанний вчинок ведуть до наслідків. І ніхто не може знати, чим це закінчиться для нас.

У такому свідомому перенесенні акцентів з сюжету на користь психологізму та драматизму Тиквер – прямий послідовник творчості великого Кшиштофа Кісльовського. Але у чому він пішов далі, так це у майстерності створювати тривожну заворожуючу атмосферу, перманентний саспенс, але особливого, не хічкоківського типу. У цьому він створив європейську відповідь творчості братів Коенів.

А ще Тиквер витончено інтелектуальний у цьому фільмі – тут і приховані літературні цитати, і кінематографічні алюзії.

Повільна медитативна операторська робота, мінімалістична електронна музика, казкові зимові пейзажі, тиша, яка підкреслює звуки. Те, що ми називаємо чарами кіно, прив’язує нас до екрану, створює таке рідкісне і вже призабуте поміж поп-корном і рекламами відчуття затишного перегляду. Цілісно фільм схожий на симфонію, він дуже музичний. Тиквер узагалі дуже “музичний” режисер, недаремно він пише музику до власних фільмів.

Я дуже люблю цей фільм. Він по-справжньому добрий, він по-справжньому зимовий. З нього варто розпочинати. Будь-що – навіть лист до коханої. Довгий. на папері…

Приходьте…

Олег Яськів

 

Winterschläfer, Tom Tykwer, 1997

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


4 грудня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт імпровізацій на теми високої класики. За фортепіано Іван Косюк, вхід вільний.

Програма:

-         Рахманінов С.В. Концерт для фортепіано з оркестром №2;
-         Прокоф’єв С.С. Вальс з опери «Війна і мира»;
-         Чайковський П.І. Концерт для фортепіано з оркестром №1;
-         Чайковський П.І. Концерт для фортепіано з оркестром №2;
-         Мендельсон Ф. Концерт для скрипки з оркестром;
-         Косюк І.О. «Зимовий вечір»;
-         Чайковський П.І. Концерт для фортепіано з оркестром №3;
-         Моцарт В.А. Концерт для скрипки з оркестром №5 (Ч.3);
-         Чайковський П.І. Концерт для скрипки з оркестром;
-         Чайковський П.І. Балет «Лебедине озеро»;
-         Косюк І.О. Вальс соль мажор.