17 вересня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть кавери відомих пісень «Скрябіна», «Океану Ельзи», “Beatles” та інших. Голос та гітара - Володимир Партика, вхід вільний.

Програма:

-         ОЕ «Не питай»;
-         ОЕ «Там де нас нема»;
-         Скрябін «Старі фотографії»;
-         Скрябін «Люди як кораблі»;
-         Mad Heads «Надія є»;
-         Eric Clapton “Tears in Heaven”;
-         The Beatles “Let it be”;
-         John Lennon “Imagine”;
-         Leonard Cohen “Hallelujah”;
-         The Who “Behind blue eyes”;
-         Скай «Тебе це може вбити».


16 вересня, у п’ятницю, кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Ярослава Підківки, звучатимуть авторські версії сучасних британських і американських популярних мелодій. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-         John Legend“All of me”;
-         One Republic “Wherever I Go”;
-         Coldplay “Magic”;
-         Lukas Graham “7 Years”;
-         Naughty Boy ft.Beyoncé “Runnin' (Lose It All)”;
-         Wiz Khalifa ft. Charlie Puth “See You Again”;
-         Adele “Hello”;
-         Adele “Hometown glory”;
-         Coldplay “Clocks”;
-         Rae Morris “Don't Go”.


16 вересня

12:00-12:45

Презентація книги Бреда Стоуна «Продається все: Джеф Безос та ера Amazon».

ДЕТАЛЬНІШЕ: «Продається все. Джефф Безос та ера Amazon» відразу після публікації стала світовим бестселером. Найкращою книгою року її назвало не лише видання Financial Times (2013), а й такі світові ЗМІ як The Washington Post, Forbes, The New Republic, The Economist, Bloomberg та And Gizmodo.

Під час написання цієї книги автор, Бред Стоун, спілкувався з сотнями колишніх і теперішніх працівників Amazon, з рідними і друзями Джеффа Безоса. Такої ґрунтовної біографії компанії, що назавжди змінила те, як ми купуємо і читаємо, світ ще не бачив.

Бред Стоун — американський письменник і журналіст, який віддавна висвітлює події Кремнієвої долини та компанії Amazon зокрема. Оглядач видань Newsweek, New York Times та Bloomberg Businessweek.

Організатор – видавництво «Наш формат».


17 вересня

14:00-14:45

Гостросюжетна проза та пригоди. Презентація книг В’ячеслава Васильченка та Михайла Іваська.

ДЕТАЛЬНІШЕ: В'ячеслав Васильченко презентує книгу «Татоо: читання по очах», Михайло Івасько презентує книгу «Дев`ять кроків назустріч вітру».

Організатор – видавництво «Клуб сімейного дозвілля».

 

15:00-15:45

Презентація збірки оповідань Василіси Савицької «За ширмою».

ДЕТАЛЬНІШЕ: У збірці оповідань «За ширмою» письменниця та психолог Василіса Савицька з властивою їй одній глибиною та співпереживанню розповідає дивовижні історії про емоції. Про ненависть та кохання, зраду, розчарування, терпіння і надію, про розуміння і допомогу одне одному. Про те, як почуття прикрашають чи руйнують людське життя. Оповідання «Ніхто», «Нікому не потрібний Ваня», та «Сон» здобули перші місця на Міжнародному літературному конкурсі «Великий мандрівник молодим».

Організатор – видавництво «Самміт-книга».

 

16:00-16:45

Презентація нових книжок Алли Рогашко та переможниці «Коронації слова 2016» Тетяни Пахомової.

ДЕТАЛЬНІШЕ: Переможниця «Коронації слова 2016» письменниця Тетяна Пахомова представить книгу «Я, ти і наш мальований і немальований бог», письменниця Алла Рогашко представить книгу «Крізь безодню до світла».

Організатор – видавництво «Клуб сімейного дозвілля».


У середу 14 вересня гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати поетичні читання Євгенії Більченко та Ігора Павлюка. Зустріч «Кліп для брата» розпочнеться о 19:00, вхід вільний.

Про вечір: «Брат і Сестра в царстві духу. Взаємні перекладачі. Два відомі поети. Такі різні. Такі однакові. Унікальний і єдиний дует у Львові. У програмі: тексти авторів, перекладацькі експерименти, презентація книг. Запрошуємо на вечір вірності, мужності і любові».


У вівторок 13 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Мартіна Макдонаха «Колись у Брюгге» (Великобританія-США, 2008).

Інколи можна розповісти про щось, наприклад про місто, оминаючи найголовніше, уникаючи очікуване – тонкими доторками додаючи мазки, зупиняючи процес, відходячи на кілька кроків та наближаючись знову. І ніби не говориш про місто, а воно виринає як у передранковому вересневому сні – раптово, вражаючи досконалістю. Прокинувшись остаточно, намагаєшся згадати сон цілком, але він вислизає з пам’яті. Залишається далекий дзвін старих дзвонарень, ранкове сонце з крижинками осені у повітрі, неймовірна чистота простору поміж кам’яницями і чиїсь сліди на вологій бруківці. А ще непереборне бажання приїхати у це місто. Яке щойно наснилось, яке було поруч, у твоєму сні. І вже не так важливо, що відбувалося з тобою чи іншими у тому місті. Важлива правильна нота, яка звучить у тобі. Як післясмак від доброго вина чи справжнього поцілунку….

Запаморочливий дебют ірландського режисера та письменника Мартіна Макдонаха спантеличує жанровим пазлом. Ніби й детектив, а може й бойовик… Хоча схоже і на драму. Але коли завершуєш дивитись цей фільм, то думаєш: Господи, яке ж це має значення, адже я так хочу у Брюгге! Може й не реальне місто, але це точно – з мого дитинства, де дітлахи нечутно їздять велосипедами вузькими вуличками, а у воді відбиваються постаті його казкових мешканців. Неймовірно вдала стилістика фільму кожним кадром промовляє до серця. Як казка, але для дорослих. Бо діти у таких казках живуть, а дорослі лише мріють або пригадують дитячі відчуття. Плинна, невловима поезія краси і злочину, радості і каяття, мудрості і простоти.

Тому нічого більше про сюжет фільму.  Я лиш запрошую у магічний світ, де, як у геніальній страві, все просто – трохи доброї музики (що там доброї, божественної музики), кілька класних акторів (навіщо я це кажу про Коліна Фарелла і Райфа Файнза!), багато-багато вдалих кадрів (все, все на тлі неможливо красивого міста) і все це заправлено нестримним талантом режисера помноженим на витончений як осіння паморозь гумор.

Всього півтора години кіна… і ти починаєш мріяти про щось більше… Вірте мені, мрії мають свій початок…

Олег Яськів

 

In Bruges, Martin McDonagh, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


11 вересня о 20:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати фортепіанний концерт Івана Косюка «Моцартіана», вхід вільний.

Звучатимуть популярні твори Вольфганга Амадея Моцарта, а також авторські імпровізації Івана Косюка.


10 вересня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Романа Марченка «Американці у Парижі», який виконуватиме пісні Френка Сінатри та композиції Джорджа Ґершвіна і Генрі Манчіні під акомпанемент фортепіано. Початок о 20:00, вхід вільний.

Програма:

-         G. Gershwin “Summertime”;
-         G. Gershwin “Do what you do”;
-         G. Gershwin “Love is here to stay”;
-         G. Gershwin “Man I love”;
-         F. Sinatra “Fly me to the moon” (by H. Howard);
-         F. Sinatra “Singing in the rain” (by N. Brown);
-         F. Sinatra “Autumn leaves” (by J. Kosma);
-         F. Sinatra “Moon river” (by H. Mancini)
-         F. Sinatra “Negro spiritual”;
-         F. Sinatra “Swing low”;
-         F. Sinatra “Ol' Man river”;
-         F. Sinatra “Sometimes I feel”;
-         Louiguy “La vie en rose”;
-         H. Mancini “Dear heart”;
-         L. Ray “The Sunshine of your smile”;
-         R. de Koven “Oh promise me”.


У п’ятницю 9-го вересня о 20:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-         “Song from a secret garden”;
-         S. Joplin “Ragtime”;
-         J. Gade “Jalousie”;
-         F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-         E. Humperdinck “The last waltz”;
-         F. Lai “Love story”;
-         L. Armstrong “What a wonderful world”;
-         “Tango canzone”;
-         H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-         М. Скорик «Мелодія»;
-         M. Jarre “Lara’stheme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-         Z. de Abreu “Tico-ticonofarelo”;
-         V. Monti “Csárdás”;
-         E. deCurtis “TornaaSurriento”;
-         кілька мотивів Джо Дассена;
-         кілька мотивів Адріано Челентано.


У вівторок 6 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Річарда Лінклейтера «Перед заходом сонця» (США, 2004).

Дні у міжчассі між літом та осінню – особливі. Ніколи в інший час імпресія відчуттів та вражень від переходів – світлових, теплових, кольорових – не відбувається так тихо, повільно і ненав’язливо. Цей період чимось схожий на історії інтимних почуттів між чоловіком та жінкою, такі ж невиразно легкі, балансуючі на кінчиках пальців та у ще невпорядкованих думках…

Фільм “Перед заходом сонця” – немов неопалима купина, яка омолоджує і душу, і тіло. Він про те, що трапиться з кожним обов’язково. Якщо не в реальності, то в мріях чи снах.

Але ж хочеться справжності, отого запаморочення в голові від мимовільних дотиків; постійно присутнього запаху ранньої осені від довгих прогулянок, коли ночі вже довгі, але ще теплі, а ранки наелектризовані сонячною прохолодою; отих впізнавань себе в іншому та напівжартівливих інтелектуальних змаганнях; того спільного погляду на архітектуру природи, який переростає у спільне бачення природи речей. А можливо, і не переростає… Через це і присмак небезпечної пригоди, коли майбутнє – ніби марево крізь неспокійний сон спраглого мандрівника.

Видатний американський режисер Річард Лінклейтер часто повертається у Європу. Можливо, йому бракує атмосфери старих вулиць та тіней далекого минулого для того щоб вибудувати найкращі декорації для своїх героїв. Навіть якщо й так, то головним у його фільмах залишаються людські стосунки. Причому на відміну від інших добрих режисерів, які часто вихоплюють потрібні епізоди, відтинаючи передісторії, Лінклейтер намагається прослідкувати еволюцію любові від зародження і до завершення. Це стало навіть нав’язливим завданням для режисера – від фільму до фільму вивчати людину та її почуття.

“Перед заходом сонця” – другий фільм з “трилогії кохання” – якщо так можна назвати зняті з десятирічним інтервалом фільми “Перед світанком”, “Перед заходом” та “Перед опівніччю”. Своїм унікальним задумом режисер намагається пов’язати різні періоди людського життя з різними стадіями розвитку любові. Він слідкує за своїми героями, яких уже на протязі двадцяти років незмінно і блискуче грають Ітан Гоук та Жюлі Дельпі (які не просто “вросли” у ці історії, але й стали їхніми співсценаристами). Режисер вкладає в їхні уста слова, які виходять далеко за межі інтимних розмов закоханих і тому стають універсальними для різних поколінь. Тільки цього разу все серйозніше – герої стали зовсім дорослими, проросли власними історіями невдач – і, відтак, відчувається більше осіннього настрою в їхніх словах та обережності в надіях. Проте залишається найголовніше – неймовірна достовірність розмов і само-присутність глядача у кадрі. Розширяється коло тем і проблем людини та міжособистісних стосунків, які розкривають автори. Змінюється лише елегантне тло для дослідження природи кохання – якщо у першому фільмі це був Відень, то зараз Париж.

Через це їхні роздуми, пристрасні діалоги завжди цікаві та витягують глядача з потойбіччя екрану і долучають до розмови. А ще головніше – долучають до співпереживання або проживання власних історій, – історій почуттів та втрат – які вже трапилися або ж обов’язково відбудуться. Інакше для чого жити у цьому такому плинному, незбагненному, наповненому можливостями світі.

Тож входимо в осінь. Повільно. Смакуючи найкращі спогади та мрії…

Олег Яськів

 

Before Sunset,  Richard Linklater, 2004

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


4 вересня у кав’ярні «Штука» з 20:00 до 21:00 звучатиме класика – Шопен, Бетховен, Ліст. За фортепіано Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-         Ф. Шопен – 4-ий і 24-ий етюд;
-         Л. Бетховен - Місячна соната;
-         Ф. Ліст - 10-ий етюд;
-         О. Скрябін - 12-ий етюд;
-         романтичні імпровізації на різні музичні теми.