11 лютого у кав’ярні «Штука» відбудеться музичний вечір співака Антіна Прокопця, чий репертуар складають камерна класика і класична естрада виконавців Хуліо Іглесіаса, Еммануеля, Іва Монтана тощо. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі вечора:

-         паризьке ретро “Padam padam”;
-         Emmanuel “Todo se derrumbo”;
-         Emmanuel “Esa triste guitara”;
-         Lara Fabian “Je suis malade”;
-         Julio Iglesias “Candilejas”;
-         Julio Iglesias “Preguntale”;
-         “La paloma”;
-         “Ensename”;
-         “За тебе бях” та інші.


Народився у Києві 1973-го року. Вищу музичну освіту отримав в одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової у 2013 році як класичний співак. Студент магістратури при дрогобицькому музично- педагогічному університеті ім. І. Франка.

Працює в заслуженому прикарпатському ансамблі пісні і танцю "Верховина" як артист хору. До того працював у київському хорі ім. П. Майбороди при національній радіокомпанії України (2002-2006), у хорі опери замку польського міста Щецін (2006-2007), у хорі львівської опери (2009-2010) та одеської опери (2010-2014). Продовжує вдосконалювати співацьку майстерність під керівництвом творчого керівника у дрогобицькому музично- педагогічному університеті.


10 лютого о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Павла Гречки «Звукопис Дебюссі», вхід вільний.

Клод Дебюссі – класик французького імпресіонізму. У програмі –композиції, навіяні враженнями від морських пейзажів та прогулянками на природі.

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році.Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н. Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


У вівторок 7 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джорджа Хікенлупера «Втеча з Єлисейських полів» (США, 2001).

Шкодуючи за минулим, ми стаємо кращими. Мріючи про майбутнє, ми стаємо кращими. Стаємо кращими, коли просто приймаємо любов жінки чи чоловіка і не очікуємо нічого більше. Стаємо кращими, коли можемо у будь-яку хвилину зупинитися і вийти з несвоєї гри. Чи просто в якийсь момент розпочати нове життя.

Я часто повторюю, що добрий фільм це тоді, коли у ньому є бодай одна фраза, яка розворушить вас і залишиться з вами після перегляду. Фільм “Втеча з “Єлисейських полів” багатоголосий, немов сучасна симфонія чи добрий джаз. Він лаконічний, немов короткий вірш чи японське хоку. Він монохромний, немов чорно-біла фотографія з тисячами відтінків. Він добрий у цьому розумінні, а, можливо, також і в інших значеннях.

Сценарна форма цього фільму провокативна: історія про молодого і красивого письменника, який переживає творчу кризу, не може прогодувати сім’ю і тому наймається в агентство з романтичною назвою “Єлісейські поля” для того щоб супроводжувати заможних жінок. Проте сценарій – лише горіхова шкаралупа, яку потрібно зламати, щоб дістатися до поживної сутності.

Фільм дивовижним чином стає сценою, на якій розгортаються наші рефлексії про власне життя. Нотами його гри стають дуже важливі, майже інтимні моменти з нашого життя. Ви обов’язково впізнаєте фрагмент свого життя у тканині фільму, почуєте власний голос у словах героїв. Бодай на мить, але цей фільм буде і про вас.

Балансуючи на крихкій межі моральної руйнації, фільм водночас говорить про кохання та інші головні цінності. Кожного разу коли доводиться робити важливий крок, після якого і наше життя і ми самі можемо змінитися, ми задаємо схожі запитання, адресуючи їх хто до Бога, а хто до совісті. Але задаємо.

Особливістю “тонкої структури” фільму стає те, що він, проростаючи в інтимних координатах приватних перемог та поразок, додає мелодію творчості. Втягує глядача у роздуми, сумніви, відповідає на складні питання. Таким чином, структура фільму стає цілісною та гармонійною, з чіткою межеюміж сценарною провокацією та змістовною глибиною. Умовне слугує реальному, а реальне розкривається в емоційному та духовному.

Атмосферне кіно про повернення, про ціну втраченого. Глибоке кіно про справжню любов врешті-решт. Нарешті добре американське кіно. З чудовими акторськими роботами красивого Енді Гарсії та легендарного Міка Джаггера.

Зрештою, у цьому фільмі ви знайдете багато причин переконатися у магічному впливі доброго кіно.

Приходьте…

Олег Яськів

 

The Man from Elysian Fields, George Hickenlooper, 2001

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


5 лютого, у неділю, з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть французькі популярні мелодії. Виконуватиме Іван Косюк, вхід вільний.

У програмі твори французьких естрадних композиторів - Френсіса Лея, Мішеля Леграна, Шарля Азнавура, Поля Моріа, Яна Тірсена.


У суботу 4 лютого о 19:00 «Штука» запрошує на концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-         “Song from a secret garden”;
-         S. Joplin “Ragtime”;
-         J. Gade “Jalousie”;
-         F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-         E. Humperdinck “The last waltz”;
-         F. Lai “Love story”;
-         L. Armstrong “What a wonderful world”;
-         “Tango canzone”;
-         H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-         М. Скорик «Мелодія»;
-         M. Jarre “Lara’stheme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-         Z. de Abreu “Tico-ticonofarelo”;
-         V. Monti “Csárdás”;
-         E. deCurtis “TornaaSurriento”;
-         кілька мотивів Джо Дассена;
-         кілька мотивів Адріано Челентано.


3 лютого о 19:00 кавярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Павла Гречки «Мистецтво фуги Йоганна Себастьяна Баха», вхід вільний.

Фуга – вершина поліфонічної музики Йоганна Себастьяна Баха, квінтесенція його творчості в останні роки життя.


У лютому кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку батику Олени Королюк «Зима на шовку». Відкриття відбудеться з участю авторки 1 лютого о 19:00, вхід вільний.

На білосніжному переливчастому шовку оживають справжнісінькі ангели, загадкові істоти, персонажі з картин Аверкампа та Брейгеля, які лиш на перший погляд здаються звичайними перехожими з вулиці. Кожен з них несе всередині частинку магічного, казкового, має дивний секрет, фрагмент зимової містерії, яку нам випало відчути та розгадати, водночас розкриваючи якусь власну, інтимну таємницю десь глибоко в душі.

«Як м'яко, повітряно та ніжноплинно сніг огортає землю іскристим білим з переливами блискучо-синього, отак плавними хвилями спадає тендітний шовк. Чи це не ідеальне підґрунтя, вже готове передчуття сонного подиху зими?.. Зими з химерним присмаком містерії та казки. Адже як можна уявити цю пору без неймовірного виру почуттів, що супроводжує щорічні зимові свята? Це особливий час, коли здається, що життя на якусь мить призупиняє свій шалений біг, даючи нам невелику, але таку дивовижно чарівну нагоду відволіктися від усіх справ, забути про вимушену серйозність і буденну сірість звичних робочих днів, повернутися ненадовго в дитинство... У ту саму пору, коли людина здатна найщиріше радіти навіть найменшим дрібницям - лапатому снігу новорічної ночі, сріблястому льоду, на якому можна вдосталь пововтузитися, запаху щойно спеченої запашної випічки з кухні. Взимку, на свята, кожен дорослий може на мить поринути в цю феєрію, ненадовго стати дитиною, повірити в неймовірне, як це було колись давно…», - з такого виру почуттів художниці виникли усі роботи, зібрані у лютневій виставці. Приходьте!

 

Про авторку

Олена  Королюк народилась у  м. ТеребовляТернопільської області. Закінчила архітектурний факультет Полтавського технічного університетуім. Ю. Кондратюка.Член Національної спілки архітекторів України.

Постійно живе і працює в Полтаві.Надає перевагу поєднанню техніці гарячого батика з вільним розписом на шовку.

Учасник міських та всеукраїнських виставок.Роботи знаходяться у приватних колекціях в Україні та за її межами.

 Персональні виставки:

-         2011 – «Танго мого міста», виставкова зала НСХУ Полтави;
-         2013 – «Мереживо моїх мрій», відділ мистецтва Полтавської обласної бібліотеки ім. І.П. Котляревського;
-         2016 – «Осіння елегія», кав’ярня “Ваніль”, Полтава, 2016.


У вівторок 31 січня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Піта Тревіса «Посередник» (Великобританія, 2015).

Цей фільм невагомий. Його можна підійняти кінчиками пальців, відпустити і він полетить. Полетить з вами. Відірве вас від землі, від її пилюки та бруду, від її турбот та розчарувань. У цьому зневагомленому польоті ви побачите світ таким як колись у дитинстві, коли ще могли літати. Коли ваші мрії запліднювалися квітами. Коли ваша закоханість відспівувала птахам. Коли все тільки починалося і не мало закінчуватися.

Фільм “Посередник” – ідеальна завіса, яка приховує або ж розкриває кохання. Несподіваний фокус уваги – очима невинності, тремтлива історія – долями молодої жінки та її красивого коханця, зіткнення світоглядів – через повстання в сім’ї. І все – задля любові, високої, з літератури, з наших мрій та дитячих снів. Задля любові – бо це найголовніше. З літератури – бо це екранізація роману відомого британського письменника Леслі Гартлі. З дитинства – бо ця прекрасна драматична історія показана очима хлопчика.

Взагалі, цей новий британський фільм – суцільні відкриття. Ви відкриєте чудового письменника, кавалера ордену Британської імперії і його найвідоміший роман, ви побачите гру добрих незнайомих акторів, почуєте музику гарного композитора. Зрозумієте, що є інше кіно, поза світлом гламуру та комерційних фестивалів, і це кіно дуже добре. Причому добре і для жінок, і для чоловіків. Справжніх…

Британці таки вміють робити хороше кіно. Таке, коли всьому віриш, коли насолоджуєшся кожному реченню і кожному кадру. Таке, що інтригує сюжетом і не хочеш його завершення. Коли актори архетипні зовнішньо і прекрасні у грі.

Напевно, їм вдається через те, що за плечима колосальний глибинний пласт культури, хорошої культури, обвітреної океанами, далекими краями та гідністю білої людини. Вони спокійні у своїй шляхетності, адже ця культура завжди дає вибір – бути чесним, бути відкритим, бути співчутливим, бути жертовним, бути щедрим.

І нам вдасться. Культура покращує світ, це безсумнівно. Вона робить нас кращими, ви самі це відчуваєте. Приходьте і змінюйтеся. Цьому не може бути кінця…

Олег Яськів


The go-between, Pete Travis, 2015

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


29 грудня о 19:00 у «Штуці» - фортепіанний концерт Владислава Сташенка «Від регтайму до джазу», вхід вільний.

Звучатимуть:

-         Scott Joplin “Reflection Rag”, “Magnetic Rag”, “Fig Leaf”,“Rag Searchlight Rag”, “Antoinette”,“Bink`s Waltz”;
-         L.P.Gibson “Jinx Rag”;
-         Artie Matthews “Pastime Rag №2”;
-         Horace Silver “The Preacher”;
-         Roy Alfred “The Late Late Snow”;
-         Matt Denis “Let`s Get Away From It All”;
-         Paul Desmond “Take Five”.


28 січня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть відомі джазові стандарти у виконанні піаніста Владислава Сташенка, вхід вільний.

Програма:

-         BennyGolson “WhisperNot”;
-         RubeBloom “FoolsRushIn”;
-         CharlieParker “Anthropology”;
-         AntonioJobim “Corcovado”;
-         Cootie Williams “Round Midnight”;
-         Irving Gordon “Unforgettable”;
-         Hoagy Carmichael “Lazy River”;
-         Hoagy Carmichael “Georgia On My Mind”;
-         Paul Desmond “Take Five”;
-         Alec Wilder “I`ll Be Around”;
-         Don Raye “I`ll Remember April”;
-         George Gershwin “Fascinating Rhytm”;
-         Bobby Hebb “Sunny”;
-         George Gershwin “It Ain`t Necessarily So”;
-         Will Hudsom “Moonglow”;
-         Charlie Parker “Ornithology”;
-         Sammy Cahn “Come Fly With Me”.