У жовтні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку живопису Ксенії Дацюк «Осінній блюз». Відкриття з участю авторки відбудеться в суботу 1-го жовтня о 18:00. Експозицію можна буде оглянути щодня з 10:00 до 22:00, вхід вільний.

На виставці представлені роботи двох жанрів – портрету і натюрморту. Портретовані – молоді та вродливі дівчата, чиї образи інколи алегоричні, інколи символічні. Доповнюють їх натюрморти сезонних плодів у соковитих осінніх барвах. Збірку об’єднує тема пронизливої та яскравої осені, що спонукає митців до творення.

Про авторку

Ксенія Дацюк народилася у Львові 1994-го року в сім'ї художників.

Малює з раннього дитинства. Цьогоріч здобула ступінь бакалавра на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та вступила до Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури у Києві на кафедру станкового живопису.

Займається живописом та деякими видами декоративно-прикладного мистецтва. Важливе місце у творчості художниці займає іконопис та монументальні розписи. У виборі жанру віддає перевагу портрету, натюрморту, пейзажу. Також працює над створенням алегоричних і сюжетних картин. Постійно експериментує з технікою, поєднуючи різні матеріали (наприклад, олійні фарби,  акрил,  золото, смальта).

Учасниця понад тридцяти різноманітних виставок і арт-проектів, серед яких:

-         2012 - Міжнародний фестиваль «Арт Олімп»,  Музей Сучасного мистецтва України, Київ;
-         2013 - Ukrainian Art Week, Центральний будинок художників України, Київ;
-         2015 - міжнародний проект Artlevel Design Festival, Центр сучасного мистецтва М17, Київ;
-         2016 - Другий благодійний аукціон, організований Посольством України в Китаї;
-         2016 - виставка-конкурс у Національній академії мистецтв України, Київ.

Проводила персональні виставки в Луцьку, Києві, Львові, Чорноморську та інших містах України. Постійна учасниця арт-салонів Волинської організації Національної Спілки художників України.


30 вересня у кав’ярні «Штука» звучатиме австрійська клавірна музика XVIIIст. у виконанні піаніста та композитора Павла Гречки». Початок о 19:00, вхід вільний.

Слухачів чекає вишукана та делікатна музика, співзвучна до стилів бароко і рококо.

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році.Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н.Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


У вівторок 27 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Пітера Веббера «Дівчина з перловою сережкою» (Великобританія, 2003).

Осінь – як би стрімко і несподівано вона не надходила – неминучо прекрасна і неповторна. Вона викликає особливий настрій, підсилює колористичне сприйняття світу та загострює увагу на делікатних, по-справжньому інтимних особливостях людини. Помічаєш більше внутрішнього, більше прихованого, більше прекрасного. Оце прекрасне в людині і довкола неї хочеться виражати чимось більшим, ніж літніми, дещо поверховими словами. Можна це робити звуками, але найкраще – фарбами. Розфарбувати світ, ніби маркуючи мур перед подихом часу, який ближче до зими обов’язково стиратиме яскраві відтінки і залишить нам холодний чорно-білий контраст природи і людської натури.

Ян Вермейєр – один з найбільш загадкових живописців. Не так далеко віддалений в часі – якихось триста з гаком років – його талант проте залишається герметичним і нерозпізнаним. А живопис – у рідкісних зразках – прикладом досконалості. Можливо, через це багато великих живописців вважали його своїм вчителем, а матеріальний та повсякденний світ Нідерландів часів першої  в Європі буржуазної революції – до сьогодні захоплює нас. Тому звернення до його особистості – чудове підгрунтя для кінематографічної розмови про мистецтво.

Британський режисер Пітер Веббер створив маленький шедевр, екранізувавши однойменний бестселер американської письменниці Трейсі Шевальє. І те, що в романі розказана лише вірогідна, але не доведена версія життя майстра, зовсім не шкодить художній переконливості фільму. Адже фільм значно ширший, ніж епізод з біографії живописця.

Весь фільм – це розгорнута картина. Ніби живопис отримав часову координату і простягнувся до нас крізь час. Це також і поле творчої боротьби між художниками різної сили обдарування, і лабіринт, який приховує найглибші таємниці творчості. І навіть соціально-психологічний портрет епохи. І, звичайно, історія любові. Чеснотою фільму є те, що попри художню інтерпретацію образів історичних осіб, у ньому відсутнє таке вже звикле зараз намагання зловживати сенсаціями та псевдотаємницями.

Значним досягненням авторів є бездоганне відтворення атмосфери та духу епохи: від облич акторів та їхніх костюмів до побутових предметів, звуків та кольорів. Гра акторів – а в головних ролях Колін Ферт та Скарлет Йогансон – лише підкреслює автентичність “попадання в час”.

Окрім цікавого композиційного вирішення фільм ненав’язливо пропонує заглиблення у природу мистецтва. Без пафосу та наративу. Легкими фразами, влучними акцентами, несподіваними ракурсами фільм народжує бажання малювати. Можливо, це і входило у наміри авторів фільму, але навряд чи було головною метою. Що напевно хотів режисер – так це відтворити атмосферу часу, середовища та простору, яка оточувала геніального живописця та спробувати віднайти культурні коди, які спонукають до творчого натхнення.

Результат глядачі можуть відчути переглядаючи цю прекрасну роботу. Тому приходьте – будемо разом наближатися до мистецтва.

Олег Яськів

 

Girl with a Pearl Earring, Peter Webber, 2003

Нагороди: Європейська кіноакадемія та Сан-Себастьян за кращу операторську роботу

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


І знову, знову в нашій вечірній програмі зміни! Через застуди музикантів сьогодні о 18:00 замість українських жіночих романсів звучатимуть регтайми і джаз у виконанні піаніста Владислава Сташенка.

Заплановані композиції:

-         Scott Joplin “Reflection Rag”, “Magnetic Rag”, “Fig Leaf”,“Rag Searchlight Rag”, “Antoinette”,“Bink`s Waltz”;
-         L.P.Gibson “Jinx Rag”;
-         Artie Matthews “Pastime Rag №2”;
-         Horace Silver “The Preacher”;
-         Roy Alfred “The Late Late Snow”;
-         Matt Denis “Let`s Get Away From It All”;
-         Paul Desmond “Take Five”.


23 ВЕРЕСНЯ, П'ЯТНИЦЯ

18:00 – «На каву з вишуканими нотками: камерна класика та класична естрада». Оперний співак Антін Прокопець виконуватиме пісні Хуліо Іглесіаса, Еммануеля, Іва Монтана та паризьке ретро.

20:00 - «На каву з вишуканими нотками: львів’янин Йозеф Гайдн». Факт візитів Йозефа Гайдна у Львів не доведений істориками. Натомість його твори і традиції віденського музикування періоду Австро-Угорщини переконливо вкоренились у нашому місті. Музику одного з найвизначніших композиторів усіх часів виконуватиме Павло Гречка – композитор та піаніст, учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих».

 

24 ВЕРЕСНЯ, СУБОТА

18:00 - «На каву з вишуканими нотками: мініатюри для фортепіано». У програмі фортепіанного концерту Владислава Сташенка композиції класиків ХІХ століття – Фридерика Шопена, Олександра Скрябіна, Шарля Алькана, Клода Дебюссі, Еріка Саті, Едварда Гріга та інших.

20:00 – дебютний концерт гурту “Astory” (Львів). Анна Боршовська, вокалістка: «Створили гурт, бо було шалене бажання донести нашу творчість до ваших сердець. Чому Astory? Тому що хочемо, щоб під час виконання наших пісень і з їх допомогою творилася особиста історія кожного».


25 ВЕРЕСНЯ, НЕДІЛЯ

18:00 – «На каву з вишуканими нотками: українські жіночі романси». Слухачів чекає добірка романсів знаних українських композиторів – В. Косенка, А. Кос-Анатольського, Н. Нижанківського, С. Гулака-Артемовського та інших. Виконуватимуть Богдана і Дарина Бурнос, Каміла Гурковська, Юрій Данилов, Ольга Козлан, Анна Сіліхіна, Вікторія Снігурова.

20:00 - «На каву з вишуканими нотками: джазові стандарти». Впродовж години у виконанні піаніста Влада Сташенка звучатимуть джазові стандарти Джорджа Гершвіна, Чарлі Паркера, Пола Дезмонда, Антоніу Карлуса Жобіна, Бенні Голсона та інших.


У вівторок 20 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джона Макліна «Повільно на Захід» (Великобританія, 2015).

“Колись давно-давно…” Пригадуєте тихий шепіт цих слів, під час яких за закритими очима розривалися горизонти, небо ставало вищим, фарби яскравішими і починалися справжні пригоди та переживання. Такі, що, здавалося, більше не трапляться у дорослому житті. Але це здавалося у світлому дитинстві і сонячній юності. Насправді дорослі – а хто точно визначить коли ця дорослість починається – завжди шукають справжні пригоди, справжні вчинки, справжню любов, справжню дружбу. Мрії народжуються у дитинстві зі словами “колись давно…”, а шукаємо втілення мрій ціле життя…

Фільм “Повільно на Захід” – елегантне і по-класичному досконале входження в простір епічного. Або, якщо хочете, занурення у справжню казку. Без фей і потерчат, звісно, але з такою ж невичерпною фантазією та метафоричністю.

Це справді дивовижний фільм. За формальними ознаками – чистий вестерн, але за змістом – це один з найглибших фільмів нового часу. Лаконічний, немов бездоганний вірш, фільм вражає досконалістю форми: точені діалоги, де кожне слово має вагу, відшліфовані до архетипності характери героїв, музика, що немов підкрадається вслід за розповіддю, не руйнуючи, а підсилюючи контурність сюжету. Улюблений жінками Майкл Фасбендер і немов забутий з картин прерафаелітів молодий Коді Сміт Макфі складають прекрасний антагоністично-нерозривний естетський і філософський дует.

Вестерн давно уже став універсальним інтернаціональним жанром, який переріс материнський американський стиль оповіді. Наважуся навіть стверджувати більше: сьогоднішній вестерн – найкращий для кінематографу жанр, який дає авторам максимальну свободу у грі з символами, моральними імперативами, людськими емоціями, культурними орієнтирами.

Рідкісні фільми у цьому жанрі лише свідчать про те, наскільки складно працювати з цим матеріалом. Зате справою честі для великого режисера є зняти власний вестерн. У когорті сміливих і великих Леоне, Тарантіно, брати Коени, Джармуш, Мендес, Іствуд. Може, ще декілька. Коли за справу береться талановитий режисер, тоді з’являються шедеври. “Повільно на Захід” – якраз з таких рідкісних перлин. Постмодерний за літературним контекстом і еталонний за формою він дає приклад так званого “перпендикулярного” вестерну, який поєднує інтелектуалізм і захопливість. До найкращих зразків таких фільмів можна віднести “Мрець” Джармуша та “Залізну хватку” братів Коенів.

Фільм молодого британського (знову не американець) режисера Джона Макліна не може не подобатися. Він викликає захоплення з перших кадрів, яке розриває груди. Нічого зайвого: ані ліній, ані звуків, ані слів. Лише чисті інгредієнти: любов і жаль, життя і смерть, молодість і старість, мудрість і глупота, мрії і пустка. Сюжет, безумовно, блискучий, але є всього лиш каркасом для епічної драми героїв. Навіть більше: фільм здивує жінок, адже він про любов, з тих, які оспівували в легендах. Словом, незвичайний у всіх відношеннях вестерн.

Словом майже все, про що мріяли у дитинстві коли читали або слухали казки. А все що не знайдете, додумаєте самі. Адже для цього ми дивимося добре кіно у товаристві розумних і цікавих людей. У кожного з них – свої безмежно цікаві мрії. Ці мрії повинні десь зустрічатися…

Приходьте…

 

Олег Яськів

 

Slow West, John Maclean, 2015

Нагороди: гран-прі фестивалю незалежного кіно Санденс

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 18 вересня о 19:00 в кав’ярні «Штука» звучатиме джаз різних епох. За фортепіано Владислав Сташенко, вхід вільний.

Програма:

-         Roy Turk “Mean to me”;
-         Count Basie “Blue and sentimental”;
-         Kurt Weill “September song”;
-         Bart Howard “Fly me to the moon”;
-         Ray Noble “Thought of you”;
-         Thomas Waller “Ain`t  Misbehavin`”;
-         Jimmy van Huesen “But Beautiful”;
-         Duke Ellington “I don’t mean a thing”;
-         George Shearing “Lullaby of birdland”;
-         Carl Fisher “You`ve Changed” та інші.


17 вересня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть кавери відомих пісень «Скрябіна», «Океану Ельзи», “Beatles” та інших. Голос та гітара - Володимир Партика, вхід вільний.

Програма:

-         ОЕ «Не питай»;
-         ОЕ «Там де нас нема»;
-         Скрябін «Старі фотографії»;
-         Скрябін «Люди як кораблі»;
-         Mad Heads «Надія є»;
-         Eric Clapton “Tears in Heaven”;
-         The Beatles “Let it be”;
-         John Lennon “Imagine”;
-         Leonard Cohen “Hallelujah”;
-         The Who “Behind blue eyes”;
-         Скай «Тебе це може вбити».


16 вересня, у п’ятницю, кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Ярослава Підківки, звучатимуть авторські версії сучасних британських і американських популярних мелодій. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-         John Legend“All of me”;
-         One Republic “Wherever I Go”;
-         Coldplay “Magic”;
-         Lukas Graham “7 Years”;
-         Naughty Boy ft.Beyoncé “Runnin' (Lose It All)”;
-         Wiz Khalifa ft. Charlie Puth “See You Again”;
-         Adele “Hello”;
-         Adele “Hometown glory”;
-         Coldplay “Clocks”;
-         Rae Morris “Don't Go”.


16 вересня

12:00-12:45

Презентація книги Бреда Стоуна «Продається все: Джеф Безос та ера Amazon».

ДЕТАЛЬНІШЕ: «Продається все. Джефф Безос та ера Amazon» відразу після публікації стала світовим бестселером. Найкращою книгою року її назвало не лише видання Financial Times (2013), а й такі світові ЗМІ як The Washington Post, Forbes, The New Republic, The Economist, Bloomberg та And Gizmodo.

Під час написання цієї книги автор, Бред Стоун, спілкувався з сотнями колишніх і теперішніх працівників Amazon, з рідними і друзями Джеффа Безоса. Такої ґрунтовної біографії компанії, що назавжди змінила те, як ми купуємо і читаємо, світ ще не бачив.

Бред Стоун — американський письменник і журналіст, який віддавна висвітлює події Кремнієвої долини та компанії Amazon зокрема. Оглядач видань Newsweek, New York Times та Bloomberg Businessweek.

Організатор – видавництво «Наш формат».


17 вересня

14:00-14:45

Гостросюжетна проза та пригоди. Презентація книг В’ячеслава Васильченка та Михайла Іваська.

ДЕТАЛЬНІШЕ: В'ячеслав Васильченко презентує книгу «Татоо: читання по очах», Михайло Івасько презентує книгу «Дев`ять кроків назустріч вітру».

Організатор – видавництво «Клуб сімейного дозвілля».

 

15:00-15:45

Презентація збірки оповідань Василіси Савицької «За ширмою».

ДЕТАЛЬНІШЕ: У збірці оповідань «За ширмою» письменниця та психолог Василіса Савицька з властивою їй одній глибиною та співпереживанню розповідає дивовижні історії про емоції. Про ненависть та кохання, зраду, розчарування, терпіння і надію, про розуміння і допомогу одне одному. Про те, як почуття прикрашають чи руйнують людське життя. Оповідання «Ніхто», «Нікому не потрібний Ваня», та «Сон» здобули перші місця на Міжнародному літературному конкурсі «Великий мандрівник молодим».

Організатор – видавництво «Самміт-книга».

 

16:00-16:45

Презентація нових книжок Алли Рогашко та переможниці «Коронації слова 2016» Тетяни Пахомової.

ДЕТАЛЬНІШЕ: Переможниця «Коронації слова 2016» письменниця Тетяна Пахомова представить книгу «Я, ти і наш мальований і немальований бог», письменниця Алла Рогашко представить книгу «Крізь безодню до світла».

Організатор – видавництво «Клуб сімейного дозвілля».