6 листопада, у понеділок, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт Олексія Карпенка з програмою фортепіанних каверів відомих рокових композицій, вхід вільний.

Прозвучать:

-        SOAD - Lonely Day;
-        SOAD - Sky Is Over;
-        SOAD - Chop Suey;
-        Linkin park – Numb;
-        Linkin Park – In The End;
-        Evanescence – Bring me to life;
-        Nickelback  - Lullaby;
-        Three Days Grace – Last to Know;
-        Three Days Grace – Never Too Late;
-        Limp Bizkit – Behind Blue Eyes;
-        Red Hot Chili Peppers – Californication;
-        Staind – Outside;
-        Nirvana – Smells Like Teen Spirit;
-        Sick Puppies –  Don't Walk Away;
-        Lifehouse – Sick Cycle Carousel.

5 листопада з 20:00 до 21:00 у «Штуці» звучатимуть фортепіанні версії популярних українських мелодій. Виконуватиме Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Pianoboy «Кохання», «Родина»;
-        Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
-        Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
-        Океан Ельзи «Не питай», «Квітка», «Холодно»;
-        Скай «Тебе це може вбити»;
-        Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».

5 листопада у кав’ярні «Штука» звучатимуть легкі акустичні мелодії у виконанні Софії Гришиної під акомпанемент гітари і скрипки Сергія Колосюка та Дмитра Тишка. Початок о 18:00, вхід вільний.

Заплановані кавер-версії:

-        Бумбокс – Наодинці;
-        Kodaline - High Hopes;
-        Radiohead – Creep;
-        Джамала - Шлях додому;
-        The White Stripes - 7 Nation Army;
-        Ed Sheeran - Shape of You;
-        Kodaline - All I Want;
-        Океан Ельзи - На лінії вогню;
-        Zaz - Sous le ciel de Paris;
-        Бумбокс - Бета-каротин;
-        Stacey Kent - Jardin d'hiver;
-        Скрябін - Спи собі сама.

5 листопада, у неділю, з 16:00 до 17:00 у кав’ярні «Штука» триватимуть поетичні читання «Take 5 / Тримай 5». Серед учасників – Назар Данчишин, Любомир Серняк, Мар’яна Зеленюк, Володимир Кауфман, Ірина Юрковська. Вхід вільний.

У програмі вечора – читання віршів, розмова про схожості та відмінності у поезії молодих авторів, а також перегляд відеопоезії. Промовці - п'ятеро цікавих особистостей, кожен зі своїм оригінальним голосом і стилем:

- Назар Данчишин, https://www.facebook.com/nazar.danch. Поет, лавреат ІІІ премії Всеукраїнського поетичного конкурсу "Гайвороння - 2017" (Київ). Журналіст. Гітарист рок-групи "Poltva Sharks". Філолог. Учасник проекту "Сектор критики". Вірші друкували в часописі "Дзвін". Дослідник поезії Ігоря Калинця, Грицька Чубая та Романа Кудлика, про яких пише дисертацію;

- Любомир Серняк, https://www.facebook.com/liubomyr.serniak. Поет, переможець Всеукраїнського літературного конкурсу від НУ "Острозька академія". Організатор майстер-класів, лекцій та творчих заходів, з якими їздить Україною. Один із засновників ГО "Твій простір" (Пустомити), що займається розвитком молодіжних ініціатив. Економіст. Працівник "Видавництва Старого Лева";

- Мар'яна Зеленюк, https://www.facebook.com/mariana.zeleniuk. Поетка. Тележурналіст. Режисер. Засновник проекту "Книжкова шафа". Організатор багатьох різноманітних мистецьких акцій. Літературний критик. Філолог. Вірші друкували у часописах "Дніпро", "Дзвін" та ін. Учасник фестивалів відеопоезій;

- Володимир Кауфман, https://www.facebook.com/volodymyrkaufmann. Поет. Філолог. Самобутній автор, чиї вірші водночас розвивають новий оригінальний стиль і продовжують творчу спадщину Грицька Чубая, Пауля Целана. Отримав дуже позитивну критику від відомих літераторів та літературознавців;

- Ірина Юрковська, https://www.facebook.com/i.jurkowska. Поетка. Філолог-полоніст. Літературний редактор сайту. Студентка шостого курсу ЛНУ ім. Івана Франка. Пише оригінальну сучасну поезію. Отримала дуже схвальні відгуки від фахових критиків.


У неділю 5 листопада о 13:30 запрошуємо на екскурсію «Вулицею Сонячною до театру Гімпля». Розповідатиме Ольга Лідовська – керівник музею «Слідами галицьких євреїв» ВЄБФ «Хесед-Ар’є». Місце зустрічі – у кав’ярні-галереї «Штука», вартість участі – 50 гривень.

Під час екскурсії учасники прогуляються вулицею Сонячною і Різницькою (тепер Куліша та Наливайка) до театру Якова Бер Гімпеля і території «львівського Бердичева». Повертаючись у «Штуку», оглянуть будинки Кагалу, Яд Харузіму та довідаються історію єврейської лікарні на вулиці Якова Раппопорта, а також почують цікаві факти про її засновника, лікарів, що тут працювали і залишили помітний слід у європейській медицині.


У суботу 4 листопада о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати концерт струнного дуету Богдана Ільницького і Павла Кропа «Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», вхід вільний.

Програма:

-        Океан Ельзи «Не питай»;
-        Adele “Rolling in the deep”;
-        ACDC “Back in black”;
-        Rihana “We found love”;
-        Coldplay “Viva la vida”;
-        Michael Jackson “Smooth criminal”;
-        Michael Jackson “Billy jean”;
-        Lalo Schifrin “Mission imposible”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Eduardo di Capua “O sole mio”;
-        Pachebel canon in D;
-        Gioacchino Rossini “Carnaval de Venezia”;
-        Океан Ельзи “Холодно”;
-        Nirvana “Smells like teen spirit”;
-        Louis Armstrong “La vie en rose”.

3 листопада у кав’ярні «Штука» заплановано фортепіанний концерт Павла Гречки “Сонати Бетховена”. Початок о 19:00, вхід вільний.

Прозвучать сонати №14 і №20 – «Місячна» та «Легка».


1 листопада, у середу, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт гурту «Оля-ля». Початок о 19:00, вхід вільний.

Звучатимуть українські народні та авторські пісні у виконанні Олі Верхоляк (голос, скрипка) та Володимира Мазура (гітара, тексти і аранжування).


В листопаді кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку живопису Ксенії Дацюк «Романтична». Відкриття з участю авторки відбудеться у середу 1-го листопада о 17:30. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 22:00, вхід вільний.

У збірці представлено портрети і натюрморти, над якими Ксенія Дацюк працювала впродовж останнього року. Помітне тяжіння до монохромності увиразнює образи і спонукає до зосередження. Схожий ефект спостерігаємо з ретро-фотографіями – зачепившись поглядом, уважно роззираємось в пошуках знайомих деталей.

Про авторку

Ксенія Дацюк народилася у Львові 1994-го року в сім'ї художників.

Малює з раннього дитинства. У 2016 році здобула ступінь бакалавра на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та вступила до Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури у Києві на кафедру станкового живопису.

Займається живописом та деякими видами декоративно-прикладного мистецтва. Важливе місце у творчості художниці займає іконопис та монументальні розписи. У виборі жанру віддає перевагу портрету, натюрморту, пейзажу. Також працює над створенням алегоричних і сюжетних картин. Постійно експериментує з технікою, поєднуючи різні матеріали (наприклад, олійні фарби,  акрил,  золото, смальта).

Учасниця понад тридцяти різноманітних виставок і арт-проектів, серед яких:

-        2012 - міжнародний фестиваль «Арт Олімп», Музей Сучасного мистецтва України, Київ;
-        2013 - Ukrainian Art Week, Центральний будинок художників України, Київ;
-        2015 - міжнародний проект Artlevel Design Festival, Центр сучасного мистецтва М17, Київ;
-        2016 - Другий благодійний аукціон, організований Посольством України в Китаї;
-        2016 - виставка-конкурс у Національній академії мистецтв України, Київ;
-        2017 – весняний салон ВОНСХУ, Луцьк;
-        2017 – всеукраїнська виставка абстракції, НСХУ Київ;
-        2017 – фестиваль ленд-арту «Вітер», Київ;
-        2017 - персональна виставка «Незалежна 26», Луцьк;
-        2017 – персональна виставка «Нове», Чорноморськ;
-        2017 – виставка до Дня незалежності України, Пекін, КНР;
-        2017 – персональна виставка “H.C.N.G.”, Івано-Франківськ;
-        2017 – осінній салон ВОНСХУ, Луцьк.

Постійна учасниця арт-салонів Волинської організації Національної Спілки художників України.


У вівторок 31 жовтня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Александра де Ля Пательєра і Матьє Делапорта «Ім’я» (Франція-Бельгія, 2012).

Це кіно про те, що ховається за кожними дверима, що закладене в кожну голову, закопане глибоко в душі. Кіно про найважливіше, яке більшість не помічає, натомість воліючи висмоктувати з пальця насправді дріб’язкові проблеми. Справжнє приховане дзеркало, в якому потайки розглядаєш власну сутність.

Фільм “Ім’я” препарує людський мозок і витягає чимало “скелетів з шафи”. Вони є майже у кожної людини. Вони є у кожної країни. Вони – ці замовчувані проблеми –  навіть по-своєму маркують нас як європейців, об’єднуючи нас спільною кризою духовності. Не заспокоює навіть те, що, мабуть, людство постійно перебуває у кризі духовності і усвідомлення цього або відчуття цього – є одним з двигунів розвитку цивілізацій. Але ми живемо тут і зараз! І тому так хочеться розібратись, виговоритись, покаятись і стати бодай трішки кращим…

Міщанська мораль, незграбно захована завісою толерантності, стає детонатором, який підриває штучні мости, збудовані в примарній надії утримати крихку рівновагу людських стосунків. В оголеній душі фільму, як на рентгенівській плівці, проявляються теперішня біль і тривога європейців.

В епіцентрі уваги фільму – сім’я, дружба, довіра, виховання дітей, свобода стосунків, гендерна рівність, політика і мультикультуралізм – цінності, важливі для більшості, які зараз однак під загрозою знецінення та деградації. Поліфонія глибоких дискусій розгортається з напівжартівливої інтриги щодо імені ще ненародженої дитини. Драматичний ефект фільму підсилюється підкресленою театральністю обстановки: усі персонажі – давні друзі, подружжя та перехресні родичі – вибудовують макросвіт фільму у мікросвіті одного помешкання, яке слугує єдиною декорацією, відрізаючи зайве і тим самим замикаючи увагу глядача на словах, жестах, думках, характерах, долях.

При цьому фільм – аж ніяк не політичний чи моралізаторський памфлет. Він по-французьки легкий і по-європейськи глибокий. Така собі філігранна, химерна словесна і смислова гра. З виваженою часткою розумного гумору, яка лише підсилює драматизм людських доль. Комедія за жанром та драма за змістом. Маленький шедевр, який не дає відірватись від екрану ані на хвилину. З блискучими акторськими роботами та витонченими літературними діалогами.

Нарівні з європейською “Різаниною” американця Романа Поланського, французький фільм “Ім’я” – гідна відповідь європейців усім лицемірам та спекулятивним оптимістам двадцять першого сторіччя по обидва боки океану. Обидва фільми – прекрасні, чесні роботи, які захоплюють усіма складниками високого кіно.

Вам буде смішно, вам буде сумно. Ви іронічно посміхатиметесь і скрушно зітхатимете. Над іншими, над собою. Над блиском мізерії та шумом марнославства.

Олег Яськів

 

Le prenom, Alexandre de La Patellière, Mathieu Delaporte, 2012

Нагороди: 2 Сезари 

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/