25 грудня о 18:00 у кав’ярні «Штука» розпочнеться різдвяний концерт оперного співака Антіна Прокопця, вхід вільний.

Програма:

-        "Свята ніч";
-        "Adeste fideles";
-        "What Child is this" english carol (в укр.перекладі);
-        G.F. Handel "Ombra mai fu";
-        Adam "Noel";
-        ''Wsrod nocnej ciszy";
-        "Pojedzmy wszyscy do stajenki";
-        "Господь Бог Предвічний";
-        "В Вифлеємі днесь Марія Пречиста...";
-        "Do szopy, hej, pasterze...";
-        "Ясна зірка з неба б"є ";
-        "Ангели, знижайтеся";
-        G. Caccini "Ave Maria".


Антін Прокопець народився у Києві 1973-го року. Вищу музичну освіту отримав в одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової у 2013 році як класичний співак. Студент магістратури при дрогобицькому музично- педагогічному університеті ім. І. Франка.

Працює в заслуженому прикарпатському ансамблі пісні і танцю "Верховина" як артист хору. До того працював у київському хорі ім. П. Майбороди при національній радіокомпанії України (2002-2006), у хорі опери замку польського міста Щецін (2006-2007), у хорі львівської опери (2009-2010) та одеської опери (2010-2014). Продовжує вдосконалювати співацьку майстерність під керівництвом творчого керівника у дрогобицькому музично- педагогічному університеті.


24 грудня, у неділю, о 19:00 у кав’ярні «Штука» заплановано концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-        “Song from a secret garden”;
-        S. Joplin “Ragtime”;
-        J. Gade “Jalousie”;
-        F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-        E. Humperdinck “The last waltz”;
-        F. Lai “Love story”;
-        L. Armstrong “What a wonderful world”;
-        “Tango canzone”;
-        H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-        М. Скорик «Мелодія»;
-        M. Jarre “Lara’s theme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-        Z. de Abreu “Tico-tico no farelo”;
-        V. Monti “Csárdás”;
-        E. de Curtis “Torna a Surriento”;
-        кілька мотивів Джо Дассена;
-        кілька мотивів Адріано Челентано.

В суботу, 23 грудня, о 19:00 «Штука» запрошує на святковий концерт гурту “No Surprises”, вхід вільний.

У програмі – різдвяні мелодії та легкі акустичні версії улюблених пісень ZAZ, Джамали, Нори Джонс, «Бумбоксу», “Radiohead” і багатьох інших.


22 грудня, у п’ятницю, кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка «Між святковими вогнями». Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-        Dean Martin “Everybody loves somebody”;
-        Dean Martin “Magic moments”;
-        Frank Sinatra “Let it snow”;
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        “Jingle bells” та інші композиції у власних імпровізаціях.

21 грудня, у четвер, о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт і розповідь Ігоря Мацелюха «Духові інструменти Гуцульщини». У збірці колекціонера кілька десятків інструментів, у тому числі трембіта, денцівка, дводенцівка, флояра, коза, тилинка. Почуємо їхні історії та звучання, до музикування долучиться акордеоніст Мирон Остюк. Для участі просимо зареєструватись за ланкою – http://bit.ly/2BmxLX9.

Ігор Мацелюх – музикант, випускник класу сопілки Львівської консерваторії ім. М. Лисенка, вже багато років збирає колекцію гуцульських духових скарбів. Знає усі секрети своїх інструментів, як їх «оживити» і «розговорити».

Станіслав Вінценз: «Коли там, на горі, на дні скельного котла, устеленого мохами, ватаг вимотає з трембіти мелодію, що обплітає дихання, як пуповина, оголошуючи цим перший вихід на пасовища, власність перестає бути чинною. Хто торкнувся трембіти, той очищений, він не хоче загарбати світ, не хоче мати його для себе. <…> Усе пов’язує трембіта, стягує вітровою струною від неба до землі…».


Організатор - кав’ярня-галерея «Штука»


У вівторок 19 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Балтазара Кормакура «Весілля в білу ніч» (Ісландія, 2007).

Ще з дитинства у мене була неокреслена мрія про подорож до північної країни. У якій холодне сонце облизує маленькі містечка з досконалим спокоєм вулиць та врівноваженою гідністю мешканців, де небо близько, а обрій далекий.

Значно пізніше, коли став великим, то зрозумів причину того дитячого несвідомого потягу.  Адже скандинавські країни особливі за темпераментом краєвидів та людей. Їхня історія романтична, сувора і мужня. Їхня музика – особливо джаз – чи не найкраще з інтерпретацій взаємостосунків світу і людини. Їхня література – глибока, лаконічна та смілива. Їхнє кіно – самобутнє і дивовижно чесне. Тобто, це той напрямок, куди хочеться рухатись як фізично, так і духовно.

Упевнений, що багато хто з вас мали або ж мають схожі відчуття та бажання. Відтак, настав час для справжньої кінематографічної подорожі на північ, де повітря чистіше, люди простіші, а кіно – чесніше.

Серед північних країн, які відбулися як кінематографічні, Ісландія залишається перлинкою, все ще не до кінця розкритою світом. Дивовижно маленька за людськими та природними ресурсами, ця країна має неймовірну мистецьку силу. І мова не лише про співачку Бйорк, письменника Лакснесса чи композитора Йогана Йоганнссона. Балтазар Кормакур – кінематографічне відображення країни талановитих “самотніх вікінгів”, за рівнем таланту не слабший, ніж “божевільна” Бйорк чи нобеліат Лакснесс.

Один з останніх його ісландських фільмів (бо декілька років вже знімає в Голівуді) “Весілля у білу ніч” – талановитий і динамічний сплав драми та гумору, несподіваний для стереотипно “холодних та повільних” скандинавів. У фільмі є все, що приваблює вдумливого глядача – самотність людини середнього віку, авантюрна пристрасність молодості, надмірна виваженість старості. Усе це сплавлене в органічну та водночас абсурдну ходу дивних, але життєвих ситуацій, що наближає фільм до кращих проявів карнавальної свідомості у кіно. Балтазар Кормакур у своєму фільмі створив своєрідне дзеркальне відображення карнавальної свідомості Кустуріци, щоправда на ґрунті вражаючих, неземних та холодних пейзажів Ісландії.

Результат – талановитий фільм з виваженими пропорціями драми та гумору, бездоганним відчуттям простору, з переконливими і такими близькими слов’янському темпераменту характерами. Фільм, що зібрав усі нагороди своєї країни та достойно представив її на Оскарі.

Маєте нагоду відчути справжній присмак ісландського кіно, такого далекого та близького до нас і водночас наблизити відчуття зимового карнавалу. У Кіноклубі, місці, де “брама сприйняття” у світ розкривається ширше…

Чекаємо, приходьте. Будемо наближати передсвятковий настрій.

Олег Яськів

 

Brúðguminn,  Baltasar Kormákur, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


18 грудня кав’ярня «Штука» запрошує на концерт «Свята близько». Звучатимуть популярні новорічні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-        Dean Martin “Everybody loves somebody”;
-        Dean Martin “Magic moments”;
-        Frank Sinatra “Let it snow”;
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        “Jingle bells” та інші композиції у власних імпровізаціях.

Ввечері 17 грудня гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-        Rihanna “Please don’t stop the music”;
-        Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-        Beyonce “Halo”;
-        Jeff Buckley “Hallelujah”;
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Jason Walker “Down”;
-        Adam Lambert “Whataya want from me”;
-        Adele “Hello”;
-        Adele “Someone like you”;
-        Daft Punk “Get lucky” та інші.

У суботу, 16 грудня, з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатимуть фортепіанні версії популярних українських мелодій. Виконуватиме Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Pianoboy «Кохання», «Родина»;
-        Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
-        Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
-        Океан Ельзи «Не питай», «Квітка», «Холодно»;
-        Скай «Тебе це може вбити»;
-        Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».

У п’ятницю 15 грудня гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати концерт струнного тріо “Lviv Street (d) Band” - Павла Кропа (контрабас), Мар’яна Венгжина і Михайла Герчаківського (скрипки). Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-        Океан Ельзи «Не питай»;
-        Adele “Rolling in the deep”;
-        ACDC “Back in black”;
-        Rihana “We found love”;
-        Coldplay “Viva la vida”;
-        Michael Jackson “Smooth criminal”;
-        Michael Jackson “Billy jean”;
-        Lalo Schifrin “Mission imposible”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Eduardo di Capua “O sole mio”;
-        Pachebel canon in D;
-        Gioacchino Rossini “Carnaval de Venezia”;
-        Океан Ельзи “Холодно”;
-        Nirvana “Smells like teen spirit”;
-        Louis Armstrong “La vie en rose”.