У вівторок 12 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Вуді Аллена «Матч-пойнт» (Великобританія, 2005).

Холодний вітер остуджує мрії та чорно-білою тушшю замальовує світ. Застиглий, немов краплина на склі, ти вдивляєшся у звичні обличчя людей і помічаєш їхню слабкість та беззахисність. Не перед вітром, а перед внутрішніми думками та мріями, які порушують таку звиклу обивательську впевненість.

Кіно, як і люди, що його творять або дивляться, також страждає від нещирості. Ніби граємося у гру за поблажливими правилами, даруючи собі та іншим дві години несправжньої дійсності та відредагованих почуттів.

А ще кіно часто страждає від того, що його намагаються переповісти. Чи ще гірше – зморалізувати. Це так само безплідно, як, наприклад, переповідати історію зародження справжнього кохання – замінити метафізику почуттів на штучно, хай навіть майстерно, підібрані слова. Проте більшість цього не розуміє і тому в багатьох сферах людського буття процвітає мелодрама, а у розмовах між людьми – напівправда. Насправді ж кіно – це мовчазна сповідь, на якій ти приймаєш власну недосконалість і погоджуєшся побачити себе збоку.

“Метч пойнт” – це фільм режисера Вуді Аллена! Сказати так – це як визнати авторський бренд режисера, але також і як засвідчити власну згоду на сеанс психологічного аналізу.

Тому будемо говорити про цей фільм як про зразок довершеності. Про який марно розповідати. Хоча є у ньому і глибокий соціальний вимір, і девуалізація кар’єризму, і гарна казка про людей добрих та не дуже добрих, і пристрасна любовна історія. Головне, що результат роботи режисера – довершений у виконанні фільм, у якому кожен крок і образ органічний. Фільм – небезпечний, оскільки виявляє справжню природу людини, про що ми рідко наважуємося говорити вголос і навіть несе загрозу проявити якісь наші риси.

Вуді Аллен – безумовно, класик сучасного кіно. Але навіть серед когорти кращих, він вирізняється сміливістю, з якою втручається у різні жанри, в тому числі ризиковані, а також творчою енергією, яка дозволяє йому створювати яскраві  фільми упродовж декількох десятиліть. “Метч пойнт” – мабуть, один з кращих фільмів дуже плідного і талановитого американця, зроблений на європейському культурному та цивілізаційному ґрунті.

Витончений естет, режисер заповнює екранний простір красивими обличчями, вишуканими манерами, дорогим життям. Він віртуозно огранює світ британської еліти, вишліфовуючи кожне слово і кожний погляд. І власне на такому тлі, привабливому своїм блиском та розкішшю, він тонким скальпелем психологічного аналізу оголює людське підсвідоме, виявляючи справжню природу людей, дозволяючи прочитати приховані думки, які найчастіше заперечуються, та оголити вчинки, на які рідко наважуються.

Від режисури таких фільмів захоплює подих і тому відбирає слова. Адже це не мелодрама, хоча і про любов, і це не детектив, хоча і про вбивство. З іншого боку “Метч пойнт” – це таки мелодрама і таки детектив, популярні жанри, яким геній режисера додає нових вимірів. Це гра контекстами та стилями, відчути яку зможуть тільки по-справжньому проникливі люди та естетично багаті люди.

А саме такі люди наповнюють простір Кіноклубу очікуванням прекрасного.

Тож, приходьте. Будемо знову разом…

Олег Яськів

 

Match Point, Woody Allen, 2005

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


В понеділок, 11 грудня, з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатиме класична фортепіанна музика у виконанні Івана Косюка, вхід вільний.

Програма:

  •         Моцарт В.А. Соната № 12, ч.1;
  •         Чайковський П.І. «Вальс квітів» з балету "Лускунчик";
  •         Рахманінов С. Елегія;
  •         імпровізіціі на теми:
1.      Рахманінов С. В. Концерт для ф-но з оркестром № 2
2.      Рахманінов С. В. Концерт для ф-но з оркестром № 3
3.      Чайковський П. І. Симфонія №5
4.      Чайковський П. І. Симфонія №6
5.      Чайковський П. І. Концерт для ф-но з оркестром № 3
6.      Чайковський П. І. Серенада для струнного оркестру
7.      Моцарт В.А. Концерт для ф-но з оркестром № 5
8.      Моцарт В. А. Концерт для ф-но з оркестром № 20
  •         власні твори виконавця:
1.      Косюк І. Мелодія
2.      Косюк І. Мінорний вальс
3.      Косюк І. Фінальний вальс

В неділю 10 грудня у кав’ярні «Штука» звучатимуть улюблені мелодії з кіно у виконанні піаніста Олексія Карпенка. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-        Jean-Pierre Taieb “Running after my fate”;
-        танго з к/ф «Запах жінки»;
-        головна тема з к/ф «Пірати Карибського моря»;
-        Astor Piazzola “Libertango”;
-        Sting “Shape of my heart”
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        Louis Armstrong “What a wonderful world”.

9 грудня, у суботу, гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати класичну гітарну музику у виконанні Артема Позднякова. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        А.Андрушко - „Прелюдія і алеманда”;
-        А.Мударра - „Фантазія 10”;
-        Й.С.Бах - „Буре і дубль” зі скрипкової партити 1;
-        В.Козлов – Балада;
-        Й.К.Мертц – Капричіо;
-        Д.Воротинцев - Сторінка літопису;
-        Д.Воротинцев - Среди суеты;
-        А.Баріос - Don perez freire;
-        А.Баріос - Mazurka apasionada;
-        М.Дюплесі – Cavalcade;
-        О.Вінницький - Yellow camell;
-        Л.Брауер - Сюїта 2;
-        А.Поздняков – Прірва.

8 грудня, у п’ятницю, з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть танцювальні мелодії та естрадна класика міжвоєнного часу. За фортепіано Олена Барта, вхід вільний.

У програмі - фокстроти, танго, музика з кінофільмів, вибране з репертуару Луї Армстронга, Едіт Піаф і Френка Сінатри, а також - поетичні рядки.


3 грудня, у неділю, о 18:00 «Штука» запрошує на концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-        “Song from a secret garden”;
-        S. Joplin “Ragtime”;
-        J. Gade “Jalousie”;
-        F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-        E. Humperdinck “The last waltz”;
-        F. Lai “Love story”;
-        L. Armstrong “What a wonderful world”;
-        “Tango canzone”;
-        H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-        М. Скорик «Мелодія»;
-        M. Jarre “Lara’s theme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-        Z. de Abreu “Tico-tico no farelo”;
-        V. Monti “Csárdás”;
-        E. de Curtis “Torna a Surriento”;
-        кілька мотивів Джо Дассена;
-        кілька мотивів Адріано Челентано.

В суботу, 2 грудня, у кав’ярні «Штука» звучатимуть легкі акустичні версії улюблених пісень від гурту “No Surprises”. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Kodaline “All I Want”, “High Hopes”;
-        Gorillaz “Feel Good Inc.”;
-        Stacey Kent “Jardin d’hivers”;
-        Gnarls Barkley “Crazy”;
-        Amy Winehouse “I’m No Good”;
-        ZAZ “Sous le ciel de Paris”;
-        Norah Jones “Don’t Know Why”, “December”;
-        Ed Sheeran “Shape Of You”;
-        Jamala «Шлях додому»;
-        Stromae “Tous les memes”.

У суботу, 2 грудня, відбудеться перша львівська зустріч Клубу Анонімних Письменників «Розбір польотів із Коломійчуком». Початок о 16:00, місце – кав’ярня-галерея «Штука», вхід вільний.

Богдан Коломійчук, відомий український письменник, куратор "Карпатської літературної резиденції", детально аналізуватиме попередньо відібрані прозові твори. Конструктивна критика та цінні поради від майстра пера – ось що чекає на гостей заходу.

Надіслані авторами оповідання проходитимуть попередній відбір. Богдан Коломійчук отримає відібрані твори, які пройшли процес анонімізації. Саме ці оповідання будуть обговорюватися під час зустрічі. Читання текстів відбуватиметься анонімно, але за бажанням автор може вказати, що то його оповідання.


1 грудня, у п’ятницю, гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати класичну гітарну музику у виконанні Артема Позднякова. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        А.Андрушко - „Прелюдія і алеманда”;
-        А.Мударра - „Фантазія 10”;
-        Й.С.Бах - „Буре і дубль” зі скрипкової партити 1;
-        В.Козлов – Балада;
-        Й.К.Мертц – Капричіо;
-        Д.Воротинцев - Сторінка літопису;
-        Д.Воротинцев - Среди суеты;
-        А.Баріос - Don perez freire;
-        А.Баріос - Mazurka apasionada;
-        М.Дюплесі – Cavalcade;
-        О.Вінницький - Yellow camell;
-        Л.Брауер - Сюїта 2;
-        А.Поздняков – Прірва.

Напередодні новорічних свят львівський клуб лялькарів LADin Club запрошує у кав'ярню- галерею "Штука" на нову виставку "Лялькові сузір'я". Відкриття відбудеться 1 грудня о 17:00, де у гарному товаристві за кавою поспілкуємось про зорі, сузір'я і мистецтво авторської ляльки. Експозицію можна буде оглянути щодня з 10:00 до 22:00 до 31 грудня.

Очікування найсприятливіших зіркових прогнозів на прийдешній рік, правдива і дещо іронічна характеристика знаків зодіаку втілена в тринадцяти лялькових композиціях. У більшості випадків лялькарі обирали власний знак зодіаку, отже роботи можна вважати автопортретами. На афіші виставки найзагадковіший тринадцятий знак зодіаку - змієносець.

Серед авторів-лялькарів: Оксана Весна, Олена Цілуйко, Катерина Кирилова, Олександра Лозинська-Ярошевич, Наталія Чубина, Ольга Черних, Мілена Коломієць, Лідія Гринько, Ольга Ткач, Ольга Будіщева, Катерина Акімова, Юлія Герасимато, Олена Леманн та Анастасія Копил.

Про авторів

Львівський клуб лялькарів LADin Club утворився восени 2015. Клуб розвиває і популяризує лялькарство як окремий вид мистецтва, урізноманітнює мистецьке життя Львова яскравими ляльковим виставками. Клуб лялькарів генерує оригінальні ідеї, розробляє концепції виставок, залучає цікавих авторів: лялькарів, художників, письменників.

Виставки і проекти LADin Club:

-        лютий 2016 - "Ukrainian МавпаDoll”, Ресторан імпровізацій "Грушевський", Львів;
-        червень 2016 - "Марципанові історії" за участю Жіночого літературного клубу, Львівська майстерня марципанів;
-        жовтень 2016 - проект "Казки Андерсена" в межах ХІІ Міжнародного Салону "Модна лялька", МВЦ, Київ;
-        квітень 2017 - "Казки Андерсена: ляльки та акварелі" Арт-салон "Велес", Львів;
-        серпень 2017 - "Легенди Марципанового лісу" Львівська майстерня марципанів;
-        жовтень 2017 - проект "Ляльки - квіти" в межах ХV Міжнародного Салону "Модна лялька", МВЦ, Київ.