Дорогі друзі, бажаємо, щоб у Новому році плани втілювались, люди приємно дивували, добрі миті розтягувались, а смачна кава ніколи не закінчувалась! Дякуємо, що провели цей рік з нами! Нагадуємо, що сьогодні працюємо до 18:00, а завтра у доброму гуморі та з вітриною, повною найсмачніших солодощів, відчинені з 12:00. Будемо щасливі приготувати для вас останню каву 2017-го і першу 2018-го!

30 грудня, у суботу, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка «Між святковими вогнями», вхід вільний.

Програма:

-        Dean Martin “Everybody loves somebody”;
-        Dean Martin “Magic moments”;
-        Frank Sinatra “Let it snow”;
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        “Jingle bells” та інші композиції у власних імпровізаціях.

У п’ятницю 29 грудня з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатимуть імпровізації на новорічну класику. За фортепіано Іван Косюк, вхід вільний.

Програма:

-        Шостакович Д. – Вальс;
-        Свиридов Г. - Заметіль-романс;
-        Чайковський П. - балет «Лускунчик»;
-        Моцарт В. А. - Фантазія ре мінор;
-        Чайковський П. - «Гра в коники»;
-        Чайковський П. - «Мама»;
-        Чайковський П. - «Вальс»;
-        Чайковський П. - «Мазурка»;
-        Чайковський П. - «У церкві» з «Дитячого альбому»;
-        Косюк І. - Фортепіанна сюїта «Снігова королева»;
-        Косюк І. - Зимовий вальс-1;
-        Косюк І. - Зимовий вальс-2.

28 грудня, у четвер, о 17:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки живопису Марії Ворончак «Голос землі», що триватиме до кінця січня. Відкриття відбудеться з участю авторки, вхід вільний.

Проект «Голос землі» об’єднує десять картин, що зображують красу нашої землі через прості і звичні явища та образи, знайомі кожному з дитинства, але творчо інтерпретовані. Автор крізь призму кольорів, ліній та форм пропускає тонкі вібрації звучання невловимої музики земної тверді, що супроводжує нас від народження і до смерті. Голос землі ніжний і мелодійний у весняному хорі птахів та грізний у звуках літнього грому. В пересохлих криницях і джерелах він переходить на спраглий шепіт, у вирубаних лісах – на стогін вирваного коріння. Почути голос землі і впустити його у своє серце означає бути відповідальним за світ, у якому живемо.

Про авторку

Марія Ворончак народилася 14 січня 1973 року в с. Глещава Теребовлянського району Тернопільської області.

Основні уроки образотворчої грамоти отримала в період навчання на художньому факультеті Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, який закінчила в 1995 році. Учителі з фаху – П. Прокопів, М. Фіголь, В. Лукань, Б. Бойчук. Саме тут почалося формування глибинного розуміння мистецтва і вироблявся художній смак. На другому курсі зацікавилася ліногравюрою і навчалася цієї техніки у відомого українського художника Петра Прокопіва. Після закінчення університету працювала керівником художньої студії в місті Теребовлі  і викладачем  рисунку та живопису в Теребовлянському училищі культури. Тоді ж малює перші живописні полотна і стає учасницею обласних молодіжних виставок в місті Тернополі.

Економічна криза спонукає покинути рідну землю і виїхати на роботу за кордон.  В 2001 році художниця переїжджає до Відня (Австрія). Серед усіх випробувань заробітчанського життя постійно знаходить час на малювання. Тут, у Відні, робить свої перші персональні виставки та бере участь в групових міжнародних виставках. Навчалася в інституті славістики  Віденського університету (2008-2011). Проживши в Австрії дев’ять років, приймає рішення – повернутися в Україну і займатися виключно мистецтвом.

В 2011 році повертається в Теребовлю і присвячує себе улюбленій справі. Основна образотворча техніка – олійний та акриловий живопис.

З 2015 року постійна учасниця всеукраїнських виставок.

В 2017 році стала членом Національної спілки художників України.


Увага-увага! У середу, 27 грудня, «Штука» працюватиме лише до 18:00. Будемо підбивати підсумки і складати плани на наступний рік. Сподіваємось на розуміння і просимо вибачити за можливі незручності. До зустрічі!

26 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на вечір шедеврів сучасної анімації.

У передноворічні дні для серця, втомленого суєтою, суспільною напругою, втратами людськими і духовними, і навіть відсутністю засніжених вечорів, пропонуємо справжній казковий вечір у Кіноклубі.

Знаємо ж добре, що анімація – це не тільки для дітей. І часто – зовсім не для дітей. Знаємо також, що анімація – це прекрасне мистецтво, яке викликає дещо відмінні від кіно відтінки відчуттів.

Кожен з запропонованих фільмів – безумовний шедевр анімаційного мистецтва! Матимемо їх в одному зимовому передноворічному вечорі.

Програма шедеврів сучасної анімації стане достойним завершенням нашого кінематографічного року.

Приходьте за насолодою та особливим настроєм… Щоб бути разом, у тісному колі друзів, однодумців і просто тих, хто любить мистецтво.

Олег Яськів

 

«Уявна опера» (реж.Паскаль Рулен, Франція-Бельгія, 1993, 0:52).

Шедевр, який у геніально легкій формі поєднав музику та живопис. Людина, яка після перегляду цього фільму, не захоче, принаймні, доторкнутись до класики, викликатиме лише співчуття. А вже ті, хто розуміють про що йдеться, отримають незабутнє задоволення від живописно-анімаційної інтерпретації оперних шедеврів.

«Дівчинка зі сірниками» (реж.Роджер Аллерс, США, 2006, 0:07).

Екранізація казки Ганса Крістіана Андерсена. Драматичний шедевр, покладений на музику Бородіна, не залишить байдужим нікого. Атмосфера мультфільму – засніжена, вечірня – наближає до нас зиму, ту якої не маємо зараз – засніжену та холодну. А відчуття казки повертає у той час, коли ми були беззастережно щасливими…

«Доля» (реж.Сальвадор Далі і Волт Дісней, США, 1946-2003, 0:08).

Яким може бути результат співпраці Сальвадора Далі та Волта Діснея, навіть якщо він не завершений, а його геніальні автори пересварилися? Щойно у 2003 році із залишених ескізів було  змонтовано фільм, який став ще одним безсмертним пам’ятником двом геніям.

«Овертайм» (реж.Орі Атлан, Франція, 2006, 0:04).

Зворушливий фільм про ляльок, які відмовляються прийняти смерть їхнього майстра. Фільм знятий на пам’ять про творця маппет-шоу Джима Генсона. І більш загально – в пам’ять про близьких друзів, які поспішили покинути нас…

«Кінематограф» (реж.Томек Багінскі, Польща, 2009, 0:12).

Піднесене і прекрасне освічення в любові до кіно від сучасного польського аніматора Томека Багінскі. Без сумніву, фільм для кожного, хто по-справжньому любить кіно. Тобто, для вас…


25 грудня, у понеділок, о 20:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка «Між святковими вогнями», вхід вільний.

Програма:

-        Dean Martin “Everybody loves somebody”;
-        Dean Martin “Magic moments”;
-        Frank Sinatra “Let it snow”;
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        “Jingle bells” та інші композиції у власних імпровізаціях.

25 грудня о 18:00 у кав’ярні «Штука» розпочнеться різдвяний концерт оперного співака Антіна Прокопця, вхід вільний.

Програма:

-        "Свята ніч";
-        "Adeste fideles";
-        "What Child is this" english carol (в укр.перекладі);
-        G.F. Handel "Ombra mai fu";
-        Adam "Noel";
-        ''Wsrod nocnej ciszy";
-        "Pojedzmy wszyscy do stajenki";
-        "Господь Бог Предвічний";
-        "В Вифлеємі днесь Марія Пречиста...";
-        "Do szopy, hej, pasterze...";
-        "Ясна зірка з неба б"є ";
-        "Ангели, знижайтеся";
-        G. Caccini "Ave Maria".


Антін Прокопець народився у Києві 1973-го року. Вищу музичну освіту отримав в одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової у 2013 році як класичний співак. Студент магістратури при дрогобицькому музично- педагогічному університеті ім. І. Франка.

Працює в заслуженому прикарпатському ансамблі пісні і танцю "Верховина" як артист хору. До того працював у київському хорі ім. П. Майбороди при національній радіокомпанії України (2002-2006), у хорі опери замку польського міста Щецін (2006-2007), у хорі львівської опери (2009-2010) та одеської опери (2010-2014). Продовжує вдосконалювати співацьку майстерність під керівництвом творчого керівника у дрогобицькому музично- педагогічному університеті.


24 грудня, у неділю, о 19:00 у кав’ярні «Штука» заплановано концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-        “Song from a secret garden”;
-        S. Joplin “Ragtime”;
-        J. Gade “Jalousie”;
-        F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-        E. Humperdinck “The last waltz”;
-        F. Lai “Love story”;
-        L. Armstrong “What a wonderful world”;
-        “Tango canzone”;
-        H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-        М. Скорик «Мелодія»;
-        M. Jarre “Lara’s theme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-        Z. de Abreu “Tico-tico no farelo”;
-        V. Monti “Csárdás”;
-        E. de Curtis “Torna a Surriento”;
-        кілька мотивів Джо Дассена;
-        кілька мотивів Адріано Челентано.

В суботу, 23 грудня, о 19:00 «Штука» запрошує на святковий концерт гурту “No Surprises”, вхід вільний.

У програмі – різдвяні мелодії та легкі акустичні версії улюблених пісень ZAZ, Джамали, Нори Джонс, «Бумбоксу», “Radiohead” і багатьох інших.