25 січня, у четвер, о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» і Клуб шанувальників Галичини запрошують на лекцію «Музичні символи в архітектурі Львова». Розповідатиме Роксоляна Гавалюк – музикознавець, викладач теоретичних дисциплін ЛДМУ ім. С. Людкевича. Для участі просимо зареєструватись за ланкою - http://bit.ly/2D9V9F2.

Під час зустрічі поговоримо про музичну символіку в оздобах Львівського оперного театру, училища ім. Станіслава Людкевича, академії ім. Миколи Лисенка, фабрики органів Яна Слівінського, а також палаців, вілл, кам’яниць, сакральних і громадських споруд. Не оминемо увагою і твори локального ужиткового мистецтва – меблі, посуд, дзеркала, годинники, а також вітражі, фрески, різьбу і живопис. А ще обговоримо теми персональної іконографії відомих музикантів у Львові, серед яких безумовне лідерство належить зображенням Фридерика Шопена.

Організатор - кав’ярня-галерея «Штука»


У вівторок 23 січня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Річарда Аттенборо «Країна тіней» (Великобританія, 1993).

З кожним словом, яке ми промовляємо про Бога, ми трохи відступаємо від нього. На відстань, якраз достатню для знеособленого до нього ставлення, для позбавлених сумнівів припущень, для слів зрозумілих, але не завжди потрібних. Але що станеться, коли зневажити цю відстань, коли відмовитись від метафор та почати думати не про всіх, а про кожного? Коли власними вчинками, думками, почуттями, доведеться справджувати прописані і проголошувані істини?..

…Жив-був на світі чудовий казкар, гарний фантаст, глибокий філософ, натхненний богослов та професор англійської літератури в Оксфорді британець валлійсько-шотландського походження Клайв Льюіс. Друг та однодумець Джона Толкіена та член клубу оксфордських інтелектуалів “Інклінги”, які суттєво змінили обличчя модерної літератури та фактично створили жанр фентезі. Він пив пиво з професорами та чай зі студентами, можливо і навпаки. Жив зі старшим братом (відомим істориком Ворреном Льюісом) і не мав ані дружини, ані дітей. Він роздумував про причинність зла у світі та відношення до нього Бога.

І от в якийсь момент в його житті відбуваються події, які миттєво позбавляють його звиклої відстані між інтелектуалом та його поглядами і він опиняється перед викликами – співчуття, кохання, батьківства, дружби, терпіння, страждання і, зрештою, віри. Він стає людиною – слабкою і невпевненою, пристрасною і невичерпно доброю. Він проживає звичайне і незвичайне життя чоловіка, який здобув усе і багато втратив, який майже програв, але все ж таки переміг. Його історія не менш цікава, ніж «Хроніки Нарнії» чи інші написані ним твори.

Це добре розумів класик британського кіно Річард Аттенборо, який вирішив увічнити кінематографічно життя великого мрійника Клайва Льюіса. Він зняв стрічку «Країна тіней» за однойменною книгою письменника, залучивши на головну роль видатного британського актора, валлійця, сера Ентоні Гопкінса. Створив фільм дивовижно інтимний і універсальний водночас, світлий і трагічний, глибокий і простий.

Аттенборо – один з найавторитетніший британських кінорежисерів, який тривалий час очолював Британську кіноакадемію, автор великих кінобіографій «Ганді» та «Чаплін» – і цього разу не схибив, майстерно спроектувавши біографію генія в людську площину, в результаті створивши з епізоду життя Льюіса глибоку моральну притчу, яку нам, глядачам, слід спробувати правильно прочитати.

Ви зануритесь у стовідсотково автентичну атмосферу Оксфорду, зі старовинними інтер’єрами, величезними трапезними, де студенти поряд з професорами, просторими залами і галявинами, де викладачі поряд зі студентами, з інтелектуальними розмовами і, як без цього, плітками та інтригами. На цьому тлі розвиватиметься історія пізнього кохання Льюіса з прекрасною жінкою, сильною та мужньою американською письменницею Джой Девідмен Грешем і їхніх спільних випробувань.

Фільм розмірений, по-класичному витриманий у формі та стилі, з достойною акторською грою не лише великого Ентоні Гопкінса, але і Дебори Вінгер, яка блискуче зіграла складну роль розумної жінки, якій тісно у світі чоловічих егоїзму та слабкостей.

“Найвища радість полягає не у володінні, а у бажанні” – писав Льюіс у екранізованій книзі. Перед нами чиста, як прозорий англійський джин, драма міжособистісних стосунків. Прозора, немов джерельна вода, історія кохання. Пахуча, немов свіжий хліб, атмосфера університету. Енергійні, немов гострі коктейлі, діалоги. Впевнений, що цей фільм для багатьох стане справжнім відкриттям і доброю учтою для розуму та душі після тривалих зимових свят. А з деким – немов у казці – після фільму, окрім духовних вражень, залишаться ще й добрі книги великого християнина Клайва Льюіса…

Це лише здається, що ми наздоганяємо піднесено святковий настрій. Насправді ми продовжуємо наше духовне тремтіння перед незбагненністю відтінків створеного світу…

Приходьте!

Олег Яськів


Shadowlands, Richard Attenborough, 1993

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


В понеділок, 22 січня, «Штука» запрошує на концерт гурту “No Surprises”, що виконуватиме французькі пісні – класичні та сучасні. Початок о 19:00, вхід вільний.

Серед іншого звучатимуть пісні Едіт Піаф, Мелоді Ґардо, Стейсі Кент, Zaz, Stromae.


21 січня у кав’ярні-галереї «Штука» колядуватиме гурт «Жива». Початок о 18:00, вхід вільний.

Учасниці гурту запрошують послухати автентичні коляди та знову зануритись у святкову атмосферу Різдва.


20 січня о 18:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться презентація книжки Іванки Захаревич «Станція метро «Університет», вхід вільний.

Іванка Захаревич: «Шановне товариство! Запрошую Вас засніженого казкового вечора погрітися до улюбленої львівської каварні на філіжанку кави та світлий вірш! Скучила за Вами усіма страшенно! В кінці буде вільний мікрофон і нагода поділитися своєю творчістю, тому захопіть з собою власні поетичні чи прозові твори! Беріть гітару, якщо хочете щось заспівати! Буде багато кави, музики, поезії, обіймів й тепла! Обіцяю! Приходьте, я так за Вами скучила!».

Більше про авторку - https://www.facebook.com/ivanka.zakharevych/.


19 січня у кав’ярні «Штука» заплановано фортепіанний концерт Олексія Карпенка «Між святковими вогнями». Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-        «Щедрик»;
-        «Добрий вечір тобі, пане господарю»;
-        «Нова радість стала»;
-        Dean Martin “Everybody loves somebody”;
-        Dean Martin “Magic moments”;
-        Frank Sinatra “Let it snow”;
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        “Jingle bells” та інші композиції у власних імпровізаціях.

Друзі, 18-19 січня працюємо за зміненим графіком. Сьогодні зачиняємось о 18:00, святкуємо і купаємось в ополонці, а завтра о 10:00 вже чекаємо вас з традиційно смачною кавою!


У вівторок 16 січня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Луї Маля «Коханці» (Франція, 1958).

Холодна душа, загорнута у чорно-білі сни, розсічена короткими стосунками між довгими справами і необов’язковими почуттями на тлі удаваної зайнятості, немов безпорадний нічний метелик, що потрапив у скляну пастку нових правил життя. Але ж як хочеться відчути смак життя, по-старому, так як колись вимріяв, читаючи тихі книги і слухаючі довгі розмови дорослих. Як хочеться пережити найкращі почуття – не так як «вже склалося», а так як виписано в якомусь з ідеальних світів. Наважитись, пересилити, подолати. Себе, у собі. Для того щоб виграти свободу і…, наприклад, побачення у повномісячну ніч. Щоб полюбити як у казках з дитинства, які ніби й написані були тільки для тебе. Тому що всі книги світу, вся музика світу – про любов. І про свободу. Свободу любові. Про диво зустрічі з нею і боротьбу за її збереження.

Дивовижно нечутливий до трендів часу і моральних компромісів, французький режисер Луї Маль, увірвався в кіно з енергією непідкупного дослідника грішної і закутої душі. Розчистив простір для своїх надтонких змістовно і бездоганних естетично фільмів, запрошуючи глядачів у турбулентне поле пристрастей.

Його дебюти стали безстрашними атаками на суспільну мораль, які звільняли людину від неправди звичок і правил. 25-річний молодик, який тільки-що сам навчився розрізняти відтінки почуттів, нокаутував спільноту мікрохірургічними розтинами «-ізмів» світу. Неймовірна рівновага ритму, темпу, кольору, звуку і слова з огляду на ризиковані цілі фільмів, одразу проявила справжнього майстра кіно.

«Коханці» – вже третій повний фільм ще молодого режисера. Його поява розірвала шаблони допустимості при аналізі почуттів. Зачаровані дивовижною красою Жанни Моро і роздратовані нечуваною свободою її внутрішнього повстання, глядачі, критики і моралісти розхвилювались і заплутались у власних емоціях та реакціях. При цьому мало не прогледіли ідеального балансу слів і мовчання, чорного і білого, музики і тиші, нерукотворної природи і рукотворних костюмів (Коко Шанель), якими цей камерний і делікатний фільм проштовхнувся на вершину кінематографічної класики.

Цей фільм про силу кохання, якому не підвладні перепони шлюбу, звичок, правил чи страху за майбутнє. Він – про сенс любові та пошуки щастя. Це один з рідкісних прикладів, коли монохромна чорно-біла фактура кадрів породжує веселкові барви емоцій. Режисер, приховуючи почуття за стислим хронометражем, відкриває двері уяви глядача, запрошує до сповіді, а потім і до дискусії: де межа, коли потрібно зупинятись у пошуках справжнього кохання, яке воно – це справжнє кохання і чи має воно ціну?

…Це буде гарна подорож, довга розмова, палка дискусія і ще – пригоршня надій, які залишаться після знайомства з цим відчайдушно делікатним фільмом.

Приходьте. Ми ж цього шукаємо, чи не так…

Олег Яськів

Les Amants, Louis Malle, 1958
Нагороди: спеціальний приз Венеційського фестивалю
Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


15 січня у кав’ярні «Штука» заплановано фортепіанний концерт Олексія Карпенка «Між святковими вогнями». Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-        Dean Martin “Everybody loves somebody”;
-        Dean Martin “Magic moments”;
-        Frank Sinatra “Let it snow”;
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        “Jingle bells” та інші композиції у власних імпровізаціях.

14 січня о 20:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У добірці – популярні українські мелодії та пісні, вхід вільний.

Звучатимуть:

-  "Я піду в далекі гори";
-  "Ой чий то кінь стоїть";
-  "Чорнобривці";
-  "Червона рута";
-  "Цвіте терен";
-  "Ніч яка місячна...";
-  "Два кольори";
-  "Пісня про рушник";
-  "Ой у вишневому саду";
-  "Ой у лузі червона калина";
-  "Під львівським замком" та інші.