У вівторок 27 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джуліана Джарольда «Повернення у Брайдсгед» (Великобританія, 2008).

Немає нічого гіршого, коли твоїй пам’яті немає куди повернутися. Коли прожив життя без яскравих емоцій і не долав опору світу. Коли власні вчинки поклав на вівтар сумнівних правил поведінки, а життєвий обов’язок переплутав з покірністю більшості. Якими будуть фарби твоїх спогадів коли прийде на них час?

Тепла, немов вечірня мелодія, екранізація однойменного роману класика англійської літератури Івліна Во делікатно пропонує нам підказки. Інкрустований розкішними інтер’єрами вікторіанських палаців, галантними манерами аристократів та бунтівною свободою богеми цей фільм затягує у простір складних запитань та незручних роздумів, з якого годі вийти без відповіді.

У центрі уваги – історія стосунків трьох молодих людей: молодого художника і двох його друзів – аристократів, брата і сестри, що мала місце в Англії перед другою світовою війною. Драматична історія їхньої дружби викладена мелодіями дружби, кохання, надій та розчарувань, боротьби за власну свободу серед світського гламуру та конфліктів з консервативними батьками.

Прекрасні обличчя героїв віддзеркалюють їхні сильні характери, які гартувалися у прагненні вийти за межі “своєї” території. Їхні “втечі” – це подорожі у Венецію і Північну Африку – потягнуть і вас услід їхнім пригодам, їхнім дискусіям, їхнім слабкостям та перемогам. Повернення неминуче – на щиті чи без – у непотрібну вже, пошматовану війною розкіш садів та салонів. Тільки тепер вони захищені від плісняви обивательства власними здобутками і втратами.

В історію неможливо повернутися таким самим. Інакше для чого ж ми з вами живемо?..

Режисер Джуліан Джеральд, автор витонченого фільму “Джейн Остін”, добре відчуває не лише історію чи високу культуру своєї країни, але і її дух. Той дух, який не лише дозволяв Британії панувати над морями і народами, але і стати символом еталонної духовної та матеріальної культури. Той дух, який присутній і у романі Івліна Во, який британці дуже люблять.

…Це буде гарна зустріч весни. Немов за келихом багатого на відтінки вина цей фільм, дуже сподіваюся, розкриє перед вами нові траєкторії для подорожей духу і тіла.

Приходьте. І будьте собою…

Олег Яськів

 

Brideshead revisited, Julian Jarrold, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        ПТ 23 лютого о 19:00концерт класичної музики, за фортепіано Іван Косюк. Програма - http://bit.ly/2CxZmRx;

-        СБ 24 лютого о 19:00«Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2HsCVRr;

-        НД 25 лютого о 18:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт Павла Кропа (контрабас) та Богдана Ільницького (скрипка). Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;

-        НД 25 лютого о 20:00“Let it be”, вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана. У програмі авторські версії мелодій Стінґа, “The Beatles”, “Linkin Park” та інших;

-        ПН 26 лютого о 19:00 – «Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо.


Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/2042790209295039/

У суботу 24 лютого кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

У п’ятницю 23 лютого з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатиме класична фортепіанна музика у виконанні Івана Косюка, вхід вільний.

Програма:

-        Моцарт В.А. Соната № 12, ч.1;
-        Чайковський П.І. «Вальс квітів» з балету "Лускунчик";
-        Рахманінов С. Елегія;
-        імпровізації на теми:
1.     Рахманінов С. В. Концерт для ф-но з оркестром № 2;
2.     Рахманінов С. В. Концерт для ф-но з оркестром № 3;
3.     Чайковський П. І. Симфонія №5;
4.     Чайковський П. І. Симфонія №6;
5.     Чайковський П. І. Концерт для ф-но з оркестром № 3;
6.     Чайковський П. І. Серенада для струнного оркестру;
7.     Моцарт В.А. Концерт для ф-но з оркестром № 5;
8.     Моцарт В. А. Концерт для ф-но з оркестром № 20;
-        власні твори виконавця:
1.     Косюк І. Мелодія;
2.     Косюк І. Мінорний вальс;
3.     Косюк І. Фінальний вальс.

У вівторок 20 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Жака Одіара «Іржа та кістка» (Франція, 2012).

Жак Одіар – безумовно, головний режисер Франції останнього десятиріччя. І не лише через рекордні кількості нагород. На його фільми очікують з уже призабутим піднесенням як провідні кінофестивалі так і кінотеатри масового глядача (останні фільми мають багатомільйонні аудиторії у Франції). Бо такі як Одіар здатні повернути кіно його майже втрачене покликання: бути духовною їжею для розуму та водночас захопливою розвагою для очей.

Фільми Одіара здатен сприйняти майже кожен. Адже серед багатьох смислів та рівнів сприйняття, прихованих у них, будь-хто знайде відповідний своїм духовним та естетичним запитам.

Таємниця творчості Жака Одіара досить проста – правда життя у всіх його проявах, захопливий сюжет, зрозумілі герої та їхні нестримувані жодними рамками пристрасті.

Але є одна особливість, яка вирізняє його від більшості режисерів навіть найвищого рівня. Це майже євангельське прагнення бути поруч з найбільш скривдженими долею, життям, суспільством. Його герої – це прості та зрозумілі всім люди, які виявляють таку жадану життєву силу, що перетворює їх на справжніх героїв. Що змушує співпереживати не лише розумом, але й серцем. Тому його фільми сприймаються не лише як інша, особлива реальність життя сучасної Франції, але й близькі глядачам більшості країн, і нашої у тому числі.

Серце і те, що ми вкладаємо у його розуміння – співчуття, мужність, любов, терпимість, самовідданість – абсолютний центр уваги фільмів Жака Одіара, якими б важкими візуально чи змістовно вони не були.

Фільм «Іржа та кістка» сфокусований у серце кожного. Він – про необхідність боротися за життя, за гідність, за обов’язковість залишатися людиною за будь-яких, навіть надважких, обставин. Піднесений і приземлений, добрий і жорстокий, фільм говорить про прості речі – кохання, милосердя, небайдужість – простою історією, простою візуальною картинкою. Але водночас фільм вийшов вишукано естетським, “акторським”, дуже музичним, позбавленим надмірностей і мелодраматичних компромісів. А для мене ще і ковтком “чистого” кіно серед потоку відверто слабких фестивальних і “касових” фільмів.

Їсти попкорн чи цілуватися при такому фільмі складно. Думати про прибутки чи кар’єрні інтриги також. Навіть радіти, що у тебе все значно краще у житті, ніж у екранних героїв, соромно. Якщо маєш серце. Тому що головне – це людина і її вчинки, сльози та кров, радість та біль. І перемога, коли все закінчиться…

Приходьте…

Олег Яськів

 

De rouille et d’os, Jacques Audiard, 2012

Нагороди: 4 премії Сезар, приз “Гойя” за кращий європейський фільм


-        ПТ 16 лютого о 19:00американські хіти у фортепіанних версіях Олексія Карпенка. Програма - http://bit.ly/2BsDiek;

-        СБ 17 лютого о 19:00концерт «Арії Моцарта» піаніста Павла Гречки і оперного співака Романа Тараха. Вокальні партії бас-баритону чергуватимуться з інструментальними композиціями;

-        НД 18 лютого о 18:00«Radiohead&Muse. Вибране» від гурту «No Surprises». Авторські версії пісень легенд британського експериментального року виконуватиме Софія Гришина під акомпанемент гітари та скрипки Сергія Колосюка і Дмитра Тишка;

-        НД 18 лютого о 20:00“Strangers in the night”, концерт піаніста Олексія Карпенка. Звучатимуть романтичні естрадні мотиви в авторських версіях, у т.ч. Френка Сінатри, Вітні Х’юстон, Олександра Пономарьова, «Плачу Єремії», Pianoboy та інших;

-        ПН 19 лютого о 19:00«За 60 хвилин навколо світу», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2o466kW.


Вхід на усі концерти вільний.
Резервація столиків - 097 586 81 95,
https://shtuka.net.ua/


19 лютого, в понеділок, о 19:00 «Штука» запрошує на концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-        “Song from a secret garden”;
-        S. Joplin “Ragtime”;
-        J. Gade “Jalousie”;
-        F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-        E. Humperdinck “The last waltz”;
-        F. Lai “Love story”;
-        L. Armstrong “What a wonderful world”;
-        “Tango canzone”;
-        H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-        М. Скорик «Мелодія»;
-        M. Jarre “Lara’s theme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-        Z. de Abreu “Tico-tico no farelo”;
-        V. Monti “Csárdás”;
-        E. de Curtis “Torna a Surriento”;
-        кілька мотивів Джо Дассена;
-        кілька мотивів Адріано Челентано.

16 лютого о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Програма:

-        Rihanna “Please don’t stop the music”;
-        Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-        Beyonce “Halo”;
-        Jeff Buckley “Hallelujah”;
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Jason Walker “Down”;
-        Adam Lambert “Whataya want from me”;
-        Adele “Hello”;
-        Adele “Someone like you”;
-        Daft Punk “Get lucky” та інші.

15 лютого, у четвер, кав’ярня-галерея «Штука» в рамках виставки «Carte Postale. Жінка на зламі епох» запрошує на зустріч із колекціонеркою Оксаною Бобошко-Вандерховен, яка має намір розповісти про одну з найяскравіших постатей, що зображені на експонованих поштівках, – акторку Ірену Сольську. Початок о 19:00, для участі просимо зареєструватися за ланкою – http://bit.ly/2si485Y.

Ім’я Ірени Сольської завжди супроводжується промовистими епітетами – жінка-легенда, femme fatale, зірка театру, ікона стилю, символ модернізму і муза «Молодої Польщі». У числі її прихильників – імениті митці, видатні режисери та владні особи.

Акторка народилась 1877 року у Варшаві, недовго виступала в Лодзі і Кракові, а в 1900-1905 очевидцями її таланту стали львів’яни. Як і її чоловік Людвік Сольський, вона часто грала у Міському Театрі. «Сольська прагнула диктувати у Львові нову віденську моду — її фантазійні сукні, капелюшки примхливих обрисів і біжутерія «арт-нуво» кращих європейських ювелірів були справжніми витворами мистецтва. Те, як вона одягалася, що говорила, як поводилася, ставало предметом для обговорення та снування світських пліток», - пишуть про неї дослідники.

Чи ця увага сучасників продиктована винятково харизмою акторки, чи були й інші причини? Якою була особиста історія Кароліни Флори Посьвік–Сольської і який слід вона залишила у спадку мистецького життя початку ХХ століття? Про це та багато іншого поговоримо під час зустрічі. Приходьте!


В День усіх закоханих «Штука» запрошує на концерти – о 18:00 звучатимуть кавери популярних  мелодій у виконанні струнного дуету Павла Кропа та Богдана Ільницького, а о 20:00 звучатимуть знайомі романтичні мотиви в авторських версіях піаніста Олексія Карпенка. Вхід вільний, резервація столиків – 097 586 81 95.

Програма концерту о 18:00:

-        Океан Ельзи «Не питай»;
-        Adele “Rolling in the deep”;
-        Rihanna “We found love”;
-        Coldplay “Viva la vida”;
-        Michael Jackson “Smooth criminal”;
-        Michael Jackson “Billy jean”;
-        Lalo Schifrin “Mission imposible”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Eduardo di Capua “O sole mio”;
-        Pachebel canon in D;
-        Gioacchino Rossini “Carnaval de Venezia”;
-        Океан Ельзи “Холодно”;
-        Louis Armstrong “La vie en rose”.

Програма концерту о 20:00:

-        О. Пономарьов «Я люблю тільки тебе»;
-        Celine Dion “My heart will go on”
-        Whitney Houston ”I will always love you”;
-        Frank Sinatra “Strangers in The Night”;
-        Сarlos Gardel “Por Una Cabeza” з к/ф «Запах жінки»;
-        Pianoboy «Кохання»;
-        Плач Єремії «Вона»;
-        Океан Ельзи «Така, як ти», «Коли навколо ні душі».