У п’ятницю 23 лютого з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатиме класична фортепіанна музика у виконанні Івана Косюка, вхід вільний.

Програма:

-        Моцарт В.А. Соната № 12, ч.1;
-        Чайковський П.І. «Вальс квітів» з балету "Лускунчик";
-        Рахманінов С. Елегія;
-        імпровізації на теми:
1.     Рахманінов С. В. Концерт для ф-но з оркестром № 2;
2.     Рахманінов С. В. Концерт для ф-но з оркестром № 3;
3.     Чайковський П. І. Симфонія №5;
4.     Чайковський П. І. Симфонія №6;
5.     Чайковський П. І. Концерт для ф-но з оркестром № 3;
6.     Чайковський П. І. Серенада для струнного оркестру;
7.     Моцарт В.А. Концерт для ф-но з оркестром № 5;
8.     Моцарт В. А. Концерт для ф-но з оркестром № 20;
-        власні твори виконавця:
1.     Косюк І. Мелодія;
2.     Косюк І. Мінорний вальс;
3.     Косюк І. Фінальний вальс.

У вівторок 20 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Жака Одіара «Іржа та кістка» (Франція, 2012).

Жак Одіар – безумовно, головний режисер Франції останнього десятиріччя. І не лише через рекордні кількості нагород. На його фільми очікують з уже призабутим піднесенням як провідні кінофестивалі так і кінотеатри масового глядача (останні фільми мають багатомільйонні аудиторії у Франції). Бо такі як Одіар здатні повернути кіно його майже втрачене покликання: бути духовною їжею для розуму та водночас захопливою розвагою для очей.

Фільми Одіара здатен сприйняти майже кожен. Адже серед багатьох смислів та рівнів сприйняття, прихованих у них, будь-хто знайде відповідний своїм духовним та естетичним запитам.

Таємниця творчості Жака Одіара досить проста – правда життя у всіх його проявах, захопливий сюжет, зрозумілі герої та їхні нестримувані жодними рамками пристрасті.

Але є одна особливість, яка вирізняє його від більшості режисерів навіть найвищого рівня. Це майже євангельське прагнення бути поруч з найбільш скривдженими долею, життям, суспільством. Його герої – це прості та зрозумілі всім люди, які виявляють таку жадану життєву силу, що перетворює їх на справжніх героїв. Що змушує співпереживати не лише розумом, але й серцем. Тому його фільми сприймаються не лише як інша, особлива реальність життя сучасної Франції, але й близькі глядачам більшості країн, і нашої у тому числі.

Серце і те, що ми вкладаємо у його розуміння – співчуття, мужність, любов, терпимість, самовідданість – абсолютний центр уваги фільмів Жака Одіара, якими б важкими візуально чи змістовно вони не були.

Фільм «Іржа та кістка» сфокусований у серце кожного. Він – про необхідність боротися за життя, за гідність, за обов’язковість залишатися людиною за будь-яких, навіть надважких, обставин. Піднесений і приземлений, добрий і жорстокий, фільм говорить про прості речі – кохання, милосердя, небайдужість – простою історією, простою візуальною картинкою. Але водночас фільм вийшов вишукано естетським, “акторським”, дуже музичним, позбавленим надмірностей і мелодраматичних компромісів. А для мене ще і ковтком “чистого” кіно серед потоку відверто слабких фестивальних і “касових” фільмів.

Їсти попкорн чи цілуватися при такому фільмі складно. Думати про прибутки чи кар’єрні інтриги також. Навіть радіти, що у тебе все значно краще у житті, ніж у екранних героїв, соромно. Якщо маєш серце. Тому що головне – це людина і її вчинки, сльози та кров, радість та біль. І перемога, коли все закінчиться…

Приходьте…

Олег Яськів

 

De rouille et d’os, Jacques Audiard, 2012

Нагороди: 4 премії Сезар, приз “Гойя” за кращий європейський фільм


-        ПТ 16 лютого о 19:00американські хіти у фортепіанних версіях Олексія Карпенка. Програма - http://bit.ly/2BsDiek;

-        СБ 17 лютого о 19:00концерт «Арії Моцарта» піаніста Павла Гречки і оперного співака Романа Тараха. Вокальні партії бас-баритону чергуватимуться з інструментальними композиціями;

-        НД 18 лютого о 18:00«Radiohead&Muse. Вибране» від гурту «No Surprises». Авторські версії пісень легенд британського експериментального року виконуватиме Софія Гришина під акомпанемент гітари та скрипки Сергія Колосюка і Дмитра Тишка;

-        НД 18 лютого о 20:00“Strangers in the night”, концерт піаніста Олексія Карпенка. Звучатимуть романтичні естрадні мотиви в авторських версіях, у т.ч. Френка Сінатри, Вітні Х’юстон, Олександра Пономарьова, «Плачу Єремії», Pianoboy та інших;

-        ПН 19 лютого о 19:00«За 60 хвилин навколо світу», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2o466kW.


Вхід на усі концерти вільний.
Резервація столиків - 097 586 81 95,
https://shtuka.net.ua/


19 лютого, в понеділок, о 19:00 «Штука» запрошує на концерт «За 60 хвилин навколо світу» Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка), вхід вільний.

Програма:

-        “Song from a secret garden”;
-        S. Joplin “Ragtime”;
-        J. Gade “Jalousie”;
-        F. Lehár, танго з опери «Весела вдова»;
-        E. Humperdinck “The last waltz”;
-        F. Lai “Love story”;
-        L. Armstrong “What a wonderful world”;
-        “Tango canzone”;
-        H. Wars “Tylko we Lwowie”;
-        М. Скорик «Мелодія»;
-        M. Jarre “Lara’s theme” з к/ф «Доктор Живаго»;
-        Z. de Abreu “Tico-tico no farelo”;
-        V. Monti “Csárdás”;
-        E. de Curtis “Torna a Surriento”;
-        кілька мотивів Джо Дассена;
-        кілька мотивів Адріано Челентано.

16 лютого о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Програма:

-        Rihanna “Please don’t stop the music”;
-        Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-        Beyonce “Halo”;
-        Jeff Buckley “Hallelujah”;
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Jason Walker “Down”;
-        Adam Lambert “Whataya want from me”;
-        Adele “Hello”;
-        Adele “Someone like you”;
-        Daft Punk “Get lucky” та інші.

15 лютого, у четвер, кав’ярня-галерея «Штука» в рамках виставки «Carte Postale. Жінка на зламі епох» запрошує на зустріч із колекціонеркою Оксаною Бобошко-Вандерховен, яка має намір розповісти про одну з найяскравіших постатей, що зображені на експонованих поштівках, – акторку Ірену Сольську. Початок о 19:00, для участі просимо зареєструватися за ланкою – http://bit.ly/2si485Y.

Ім’я Ірени Сольської завжди супроводжується промовистими епітетами – жінка-легенда, femme fatale, зірка театру, ікона стилю, символ модернізму і муза «Молодої Польщі». У числі її прихильників – імениті митці, видатні режисери та владні особи.

Акторка народилась 1877 року у Варшаві, недовго виступала в Лодзі і Кракові, а в 1900-1905 очевидцями її таланту стали львів’яни. Як і її чоловік Людвік Сольський, вона часто грала у Міському Театрі. «Сольська прагнула диктувати у Львові нову віденську моду — її фантазійні сукні, капелюшки примхливих обрисів і біжутерія «арт-нуво» кращих європейських ювелірів були справжніми витворами мистецтва. Те, як вона одягалася, що говорила, як поводилася, ставало предметом для обговорення та снування світських пліток», - пишуть про неї дослідники.

Чи ця увага сучасників продиктована винятково харизмою акторки, чи були й інші причини? Якою була особиста історія Кароліни Флори Посьвік–Сольської і який слід вона залишила у спадку мистецького життя початку ХХ століття? Про це та багато іншого поговоримо під час зустрічі. Приходьте!


В День усіх закоханих «Штука» запрошує на концерти – о 18:00 звучатимуть кавери популярних  мелодій у виконанні струнного дуету Павла Кропа та Богдана Ільницького, а о 20:00 звучатимуть знайомі романтичні мотиви в авторських версіях піаніста Олексія Карпенка. Вхід вільний, резервація столиків – 097 586 81 95.

Програма концерту о 18:00:

-        Океан Ельзи «Не питай»;
-        Adele “Rolling in the deep”;
-        Rihanna “We found love”;
-        Coldplay “Viva la vida”;
-        Michael Jackson “Smooth criminal”;
-        Michael Jackson “Billy jean”;
-        Lalo Schifrin “Mission imposible”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Eduardo di Capua “O sole mio”;
-        Pachebel canon in D;
-        Gioacchino Rossini “Carnaval de Venezia”;
-        Океан Ельзи “Холодно”;
-        Louis Armstrong “La vie en rose”.

Програма концерту о 20:00:

-        О. Пономарьов «Я люблю тільки тебе»;
-        Celine Dion “My heart will go on”
-        Whitney Houston ”I will always love you”;
-        Frank Sinatra “Strangers in The Night”;
-        Сarlos Gardel “Por Una Cabeza” з к/ф «Запах жінки»;
-        Pianoboy «Кохання»;
-        Плач Єремії «Вона»;
-        Океан Ельзи «Така, як ти», «Коли навколо ні душі».

У вівторок 13 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Бейлі Волша «Спогади необачного» (Великобританія, 2008).

Часу стає щораз менше. Заледве це відчуваємо, поглинуті життєвою метушнею. Краще залишається позаду або ж у недосяжному сьогоденні. Справжня любов, вірна дружба, дитяча допитливість, свобода вибору. Невблаганне коло життя відрахувало твій цикл чудес і можливостей. І навіть помилки залишаються незворотнім минулим, до якого ледве можна дотягтися пам’яттю.

Але ми повертаємося. Не приймаємо правил життя, не скоряємося помилкам. Прагнемо дійти до горизонту, випросити у долі пробачення. І жити, любити, страждати… Тому що наші невдачі – це гра з необачністю, невміння заглянути у майбутнє, прислухатися неспокійного серця. Це все, що необов’язкове. А необов’язкове не повинно ламати обов’язкову повноту життя. І тому нас все ще манить бурхлива лінія океану, туманний горизонт і вітер в деревах. Мовчання розмов і багатослівність поглядів. Надія на вітальну силу бажання і поблажливу минущість необачних помилок. Ми знову – і як завжди – хочемо любити, страждати і благословенно жити…

Рідко коли кіно так розуміє людину. Дивовижний фільм британського режисера Бейлі Волша “Спогади необачного” руйнує дистанцію до глядача і затягує його в екранне проживання власного життя. Це історія про колись успішного кіноактора, який змарнував власну кар’єру на жінок, наркотики та розваги і залишився практично лише зі спогадами. Спогадами про юність, з якої все починалося, і в якій все зароджувалося. Смерть близького друга змушує його повернутися у край дитинства, а часу для переосмислення життя тепер достатньо.

Цей фільм і справді магічний. Слова кволо відтворюють силу його емоційності. Це справді флешбек (повернення пам’яті) у своє життя. Ця атмосфера рок-н-роллу, першого сексу, закоханості і, взагалі, перших дорослих кроків – до щему близька кожному. Музика David Bowie, Roxy music, Scott Walker створює ностальгійну атмосферу, шум океану і люди на лінії піску і води – живо-описують картину, а образи родичів героя так нагадують наших батьків та дідів.

Несподівано глибока гра харизматичного улюбленця жінок Деніела Крейга відкриває у ньому драматичного актора, а не лише безстрашного супермена.

Цей фільм відроджує в нас найкращі переживання, викликає найщиріші сльози, повертає призабуті запахи  і залишає надії.

“Коли я був дитиною, то думав, що бути сміливим – означає діяти, що хоробрість потрібна щоб просувати мрію і рухатися вперед по життю. Але хоробрість потрібна лише для того, щоби стояти на місці” – ці слова можуть залишитися одним з дороговказів вашого життя. І вже це виправдовує перегляд цього прекрасного фільму.

Приходьте. Любіть. Повертайтеся…

Олег Яськів

 

Flashbacks of a Fool, Baillie Walsh, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


12 лютого о 19:00 «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У добірці – популярні українські мелодії та пісні, вхід вільний.

Звучатимуть:

-  "Я піду в далекі гори";
-  "Ой чий то кінь стоїть";
-  "Чорнобривці";
-  "Червона рута";
-  "Цвіте терен";
-  "Ніч яка місячна...";
-  "Два кольори";
-  "Пісня про рушник";
-  "Ой у вишневому саду";
-  "Ой у лузі червона калина";
-  "Під львівським замком" та інші.

-        ПТ 9 лютого о 18:00презентація збірки віршів Тетяни Іваніцької «Паперові крила». «Це вірші, занотовані на серветках та в смартфоні, в готелі та наметі, на вокзалах та в концертній залі, на даху та в затишній провінційній кав’ярні. Ці тексти пронизані терпкою ностальгією осіннього ранку, казковим подихом зимового дня, переплетені першими ароматними травами весняного вечора або ж виношені старенькими кедами спекотними літніми ночами. Кожен – простий, сентиментальний і трішки наївний. Кожен – занурює у безтурботну молодість і спонукає задуматися про вічне»;

-        ПТ 9 лютого о 20:00 «Ноктюрни Шопена», концерт піаніста і композитора Павла Гречки. Відчуємо шурхіт вітру, сяйво зірок, поетику вечірнього часу у музиці;

-        СБ 10 лютого о 19:00“Let’s rock!”, вечір фортепіанних каверів Олексія Карпенка. Звучатимуть авторські версії мелодій “The Red Hot Chili Peppers”, “Nirvana”, “SOAD”, “Linkin park” та інших;

-        НД 11 лютого о 18:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт Богдана Ільницького та Павла Кропа. Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;

-        НД 11 лютого о 20:00«Сучасна українська жіноча лірика», за фортепіано Олексій Карпенко. Звучатимуть мелодії гуртів «Один в каное», «Vivienne Mort», Марії Чайковської і Тіни Кароль;

-        ПН 12 лютого о 19:00 «Українські мелодії», за фортепіано Олексій Карпенко. Програма - http://bit.ly/2scCkjl.


Вхід на усі концерти вільний.
Резервація столиків - 097 586 81 95.