В суботу 10 березня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

8 березня в рамках виставки «Carte Postale. Жінка на зламі епох» кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на зустріч із колекціонеркою-філокартисткою Оксаною Бобошко-Вандерховен, під час якої поговоримо про сецесійну моду. Початок о 19:00, для участі просимо зареєструватися за ланкою – http://bit.ly/2BXN6gN.

Модерн, сецесія, ар нуво – всі ці назви стосуються одного і того ж мистецького напрямку, що здобув найбільшу популярність у західному світі на стику ХІХ-ХХ століття. Зачепивши усі сфери прекрасного, модерн, звісно, дуже яскраво виявив свої особливості й у жіночій моді. Осина талія і вигнутий S-подібний силует створювали образ стрункого рослинного стебла, який уквітчували вишукані зачіски і вигадливі капелюшки, а добірні ювелірні прикраси, мереживна білизна, взуття та аксесуари це враження підсилювали.

Із розповіді Оксани Бобошко-Вандерховен дізнаємось про обставини, за яких сформувались нові естетичні запити, головних дійових осіб модної індустрії і секрети створення витончених жіночих образів того часу. Доповнюватимуть історію ілюстрації з власного архіву колекціонерки, а також поштівки з виставки, що триватиме у кав’ярні до дев’ятого березня.

Також, щоб підсилити атмосферу початку ХХ століття, просимо у четвер згадати про вишукані вбрання у вашому гардеробі, які перегукуються з модою того часу і чекають слушної нагоди. Кращого приводу, ніж запланована розмова, годі й придумати. До зустрічі!


У вівторок 6 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Девіда Ліна «Коротка зустріч» (Великобританія, 1945).

Така історія може трапитися з кожним. Її сюжет час-від-часу виривається з лабіринтів підсвідомості, звільняється від цензури моралі. Вона завжди обпікає серце хвилюванням, паморочить голову сум’яттям совісті, окреслює територію самотності. Коротка зустріч – а вона завжди коротка – яка здатна зруйнувати життєву стабільність. Коротка пригода, що майже завжди безрадісно закінчується.

Така історія трапляється коли зустрічаєш справжню любов невчасно. Коли змінювати життя складно і запізно. Коли запитань завжди більше, ніж відповідей. Коли любов зрівноважуєш власними моральними цінностями і загроженими долями найближчих. Яким би спокусливим не був початок історії, врешті-решт гармонія, яку шукаєш у цій дорогоцінній любові, перетворюється на фату моргану і залишаються болючі спогади.

Здається, що тепер ви здогадуєтеся про що хотів розповісти британський режисер Девід Лін у своєму фільмі “Коротка зустріч”. Вірніше, першим підняв цю вічну, але так і нерозв’язану з морального боку тему, драматург Ноель Ковард. Обидва – і Ковард, і Лін – класики світового мистецтва і певною мірою культурні амбасадори Англії минулого сторіччя.

У цьому фільмі зустрілися не лише два великих митця, але й відбулася гравітаційна концентрація морально-етичних принципів свого часу. Історія зустрічі та короткої любові чоловіка та жінки, невільних у виборі, розділених власними сім’ями та дітьми, не була б особливою (бо скільки таких історій на телебаченні і у легковажному кіно!), якби не підіймала широкий спектр відкритих запитань і не пропонувала незвичайну делікатність і шляхетність у їхній драматизації.

Вийшов короткий (буквально), але нетлінний шедевр, з яким варто зустрітися кожному. Навіть якщо (і на щастя) не доводилося проживати такої особистої історії.

Весна. Зустрічайте…

Нагороди: гран-прі Канського фестивалю, 2-е місце у списку “100 британських фільмів сторіччя”

Олег Яськів

 

Brief Encounter, David Lean, 1945

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        ПТ 2 березня о 19:00«Музика Іспанії: від Ренесансу до імпресіонізму», фортепіанний концерт Павла Гречки. Звучатимуть композиції Антоніо де Кабесона, Енріке Гранадоса, Ісаака Альбеніса, Доменіко Скарлатті та інших.

-        СБ 3 березня о 19:00«Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2EViT4G;

-        НД 4 березня о 18:00“Strangers in the night”, за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі - романтичні естрадні мотиви в авторських версіях, у т.ч. Френка Сінатри, Вітні Х’юстон, Олександра Пономарьова, «Плачу Єремії», Pianoboy та інших;

-        НД 4 березня о 20:00«Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо;

-        ПН 5 березня о 19:00фортепіанні версії українських популярних мелодій, виконує Олексій Карпенко. Програма - http://bit.ly/2CMFyde.


Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/194236324682387/.


У понеділок 5 березня з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатимуть фортепіанні версії популярних українських мелодій. Виконуватиме Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Pianoboy «Кохання», «Родина»;
-        Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
-        Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
-        Океан Ельзи «Не питай», «Квітка», «Холодно»;
-        Скай «Тебе це може вбити»;
-        Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».

В суботу 3 березня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

28 лютого о 19:00 у кав’ярні відбудеться концерт музичного проекту Богдана Сарнавського «В ультралюстрах», вхід вільний.

Музика «В ультралюстрах» звучить як суміш блюзу та британського року з елементами психоделіки. Зараз проект існує в акустичному форматі та готовий до презентації.


У вівторок 27 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джуліана Джарольда «Повернення у Брайдсгед» (Великобританія, 2008).

Немає нічого гіршого, коли твоїй пам’яті немає куди повернутися. Коли прожив життя без яскравих емоцій і не долав опору світу. Коли власні вчинки поклав на вівтар сумнівних правил поведінки, а життєвий обов’язок переплутав з покірністю більшості. Якими будуть фарби твоїх спогадів коли прийде на них час?

Тепла, немов вечірня мелодія, екранізація однойменного роману класика англійської літератури Івліна Во делікатно пропонує нам підказки. Інкрустований розкішними інтер’єрами вікторіанських палаців, галантними манерами аристократів та бунтівною свободою богеми цей фільм затягує у простір складних запитань та незручних роздумів, з якого годі вийти без відповіді.

У центрі уваги – історія стосунків трьох молодих людей: молодого художника і двох його друзів – аристократів, брата і сестри, що мала місце в Англії перед другою світовою війною. Драматична історія їхньої дружби викладена мелодіями дружби, кохання, надій та розчарувань, боротьби за власну свободу серед світського гламуру та конфліктів з консервативними батьками.

Прекрасні обличчя героїв віддзеркалюють їхні сильні характери, які гартувалися у прагненні вийти за межі “своєї” території. Їхні “втечі” – це подорожі у Венецію і Північну Африку – потягнуть і вас услід їхнім пригодам, їхнім дискусіям, їхнім слабкостям та перемогам. Повернення неминуче – на щиті чи без – у непотрібну вже, пошматовану війною розкіш садів та салонів. Тільки тепер вони захищені від плісняви обивательства власними здобутками і втратами.

В історію неможливо повернутися таким самим. Інакше для чого ж ми з вами живемо?..

Режисер Джуліан Джеральд, автор витонченого фільму “Джейн Остін”, добре відчуває не лише історію чи високу культуру своєї країни, але і її дух. Той дух, який не лише дозволяв Британії панувати над морями і народами, але і стати символом еталонної духовної та матеріальної культури. Той дух, який присутній і у романі Івліна Во, який британці дуже люблять.

…Це буде гарна зустріч весни. Немов за келихом багатого на відтінки вина цей фільм, дуже сподіваюся, розкриє перед вами нові траєкторії для подорожей духу і тіла.

Приходьте. І будьте собою…

Олег Яськів

 

Brideshead revisited, Julian Jarrold, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        ПТ 23 лютого о 19:00концерт класичної музики, за фортепіано Іван Косюк. Програма - http://bit.ly/2CxZmRx;

-        СБ 24 лютого о 19:00«Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2HsCVRr;

-        НД 25 лютого о 18:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт Павла Кропа (контрабас) та Богдана Ільницького (скрипка). Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;

-        НД 25 лютого о 20:00“Let it be”, вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана. У програмі авторські версії мелодій Стінґа, “The Beatles”, “Linkin Park” та інших;

-        ПН 26 лютого о 19:00 – «Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо.


Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/2042790209295039/

У суботу 24 лютого кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.