У вівторок 13 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Хуана Хосе Кампанелли «Син нареченої» (Аргентина, 2001).

Якогось погожого дня, наприклад при розминанні зими та весни, коли фарби ще сплять, а запахи уже пробиваються крізь хащі заставленої дрібницями пам’яті, ми, замість того щоб застигнути у блаженному спогляданні природи за вікном, пригадаємо перелік усіх тих дрібниць, які потрібно зробити. У тремтливому русі годинникової стрілки побачимо лише поспіх встигнути все – ніби й потрібне, але переважно марно-суєтливе – і з розчаруванням глянувши у дзеркало зрозуміємо, що часу більше немає. Що часу думати, переживати, виховувати, кохати майже немає… Що залишається лише час щоби встигати і наздоганяти, досягати і здобувати.  Що є лише віртуальні соціальні мережі, несправжні телевізійні шоу, аферистичні мотиваційні тренінги, швидкий всезнаючий інтернет, нескінченні серіали і гори непрочитаних книг та непобачених фільмів.

Це наш з вами колективний портрет. А для багатьох і персональний. Проте незбагненний дар таємниці життя залишає кожному з нас шанс для того щоб в очманінні стрімкого життя встигнути зупинитися і повернутися. Віднайти причини жити по-іншому: помічаючи, співчуваючи, допомагаючи, кохаючи.

Фільм відомого аргентинського режисера Хуана Кампанелли “Син нареченої” немов рентгеном просвічує наші думки та переживання. Тому що він розуміє людину. Знає про її втому, щоденні клопоти, помилки і розчарування. Але також знає і про мрії, радощі, вчинки. Тому цей фільм заповнить думки кожного загальним і персональним змістом. Він одразу стане близьким, майже інтимним, і зрозумілим, якщо мати на увазі осмислення кіно.

Це історія чоловіка середніх років, який проживає ціннісну та життєву кризу: за прагненням зберегти ресторанний бізнес, йому катастрофічно бракує часу щоб зберегти сім’ю, досягнути взаєморозуміння з донькою, відповісти пристрастю новій молодій коханій, подбати про важко хвору матір та підтримати найвищу мрію батька. Бракує часу для книг і подорожей, довгого сну і вечорів з друзями. Буденні клопоти врешті підривають його здоров’я. Дивовижна поява старого друга змінює його життя. Історія здобуває нові виміри, розщеплюється на персональні рівні, серед яких пробивається надія.

Цей фільм став національним тріумфом, який вивів аргентинське кіно на рівень конкурентності з великими кінематографічними країнами. Режисер Хосе Кампанелла цим та наступним фільмом “Таємниця їхніх очей” здобув світове визнання, приніс своїй країні Оскара та інші високі нагороди та був запрошений до Голівуду.

Ви побачите справжнє кіно – з довершеною акторською грою, глибокими діалогами, тихою музикою. Дивовижно наскільки «легко», навіть з делікатними вкрапленнями гумору, поставлений цей фільм, з якою повагою до глядача, його уваги і часу він скроєний. Можливо, саме завдяки такій легкості ви відчуєте емоційний катарсис він його розміреного ритму і точкового проникнення у ваші персональні історії.

Фільм розкриває багатомірний світ любові: батьківської, синівської, дружньої, пристрасної. А ще – він про пам’ять. Не так про вчинки, як про переживання, про щасливі моменти, які окреслювали головні віхи життя. Про пам’ять, яку любимо і втрачаємо з кожним прожитим днем. Але … і про вчинки також. Про силу просити пробачення і приймати рішення, про мужність змінюватися і перезавантажувати життя.

І головне: цей прекрасний фільм повертає нам сили мріяти. Повертає радість кожного дня. Повертає нам, зрештою, час…

Приходьте. Будемо відшуковувати себе…

Олег Яськів


El hijo de la novia, Juan Jose Campanella, 2001

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У понеділок 12 березня о 16:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття фотовиставки Романа Метельського «Ті, що дивляться згори», присвячену львівським маскаронам. Експозицію можна буде оглянути щодня впродовж березня з 10:00 до 22:00.

Маскарони оздоблюють чимало старих кам’яниць Львова. Поза часом і суєтою, непомітні для пересічних перехожих, вони вражають уяву всіх, чий погляд прискіпливо ковзає архітектурними деталями.

Первісною функцією скульптурних масок було відлякування злих духів. З плином часу їхня роль змінювалась, тож на початку ХХ століття замість гримас химерних істот львів’яни вже милувались прекрасними сецесійними обличчями, обрамленими пишними кучерями і вигадливими візерунками.

«Більшість перехожих їх просто не помічає, проходять повз з опущеними головами, занурені у буденні клопоти. Проходять і навіть не здогадуються, що за ними пильнують. З фасаду кожного старого львівського будинку за нами спостерігають десятки пар очей - здивованих і розгублених, добрих і злих, людських і міфічних. Очей тих, хто дивиться на нас згори. Очей львівських маскаронів», - коментує свій інтерес львовознавець Роман Метельський.

В експонованій фотозбірці побачимо розмаїття, не обмежене часовими критеріями, але об’єднане авторським поглядом. Запрошуємо!


-        ЧТ 8 березня о 16:00«Українська жіноча лірика», за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі мелодії гуртів «Один в каное», «Vivienne Mort», Марії Чайковської і Тіни Кароль;

-        ЧТ 8 березня о 19:00«Жіноча мода епохи модерну», розповідь колекціонерки-філокартистки Оксани Бобошко-Вандерховен. Дізнаємось про обставини, за яких сформувались нові естетичні запити, головних дійових осіб модної індустрії і секрети створення витончених жіночих образів на стику ХІХ-ХХ століть. Більше про подію - https://www.facebook.com/events/198827944200032/;

-        ПТ 9 березня о 19:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт Павла Кропа (контрабас) та Богдана Ільницького (скрипка). Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;

-        СБ 10 березня о 19:00«Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2I74TCI;

-        НД 11 березня о 18:00“Let it be”, фортепіанний концерт Миколи Лахмана. Звучатимуть авторські версії мелодій Стінґа, “The Beatles”, “Linkin Park” та інших;

-        НД 11 березня о 20:00вечір класичної гітарної музики Артема Позднякова;

-        ПН 12 березня о 19:00“Disney presents”, за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі імпровізації за мотивами мелодій з м/ф «Холодне серце», «Мадагаскар», «Шрек» та інших.

 
Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/1858840841073716/


В суботу 10 березня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

8 березня в рамках виставки «Carte Postale. Жінка на зламі епох» кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на зустріч із колекціонеркою-філокартисткою Оксаною Бобошко-Вандерховен, під час якої поговоримо про сецесійну моду. Початок о 19:00, для участі просимо зареєструватися за ланкою – http://bit.ly/2BXN6gN.

Модерн, сецесія, ар нуво – всі ці назви стосуються одного і того ж мистецького напрямку, що здобув найбільшу популярність у західному світі на стику ХІХ-ХХ століття. Зачепивши усі сфери прекрасного, модерн, звісно, дуже яскраво виявив свої особливості й у жіночій моді. Осина талія і вигнутий S-подібний силует створювали образ стрункого рослинного стебла, який уквітчували вишукані зачіски і вигадливі капелюшки, а добірні ювелірні прикраси, мереживна білизна, взуття та аксесуари це враження підсилювали.

Із розповіді Оксани Бобошко-Вандерховен дізнаємось про обставини, за яких сформувались нові естетичні запити, головних дійових осіб модної індустрії і секрети створення витончених жіночих образів того часу. Доповнюватимуть історію ілюстрації з власного архіву колекціонерки, а також поштівки з виставки, що триватиме у кав’ярні до дев’ятого березня.

Також, щоб підсилити атмосферу початку ХХ століття, просимо у четвер згадати про вишукані вбрання у вашому гардеробі, які перегукуються з модою того часу і чекають слушної нагоди. Кращого приводу, ніж запланована розмова, годі й придумати. До зустрічі!


У вівторок 6 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Девіда Ліна «Коротка зустріч» (Великобританія, 1945).

Така історія може трапитися з кожним. Її сюжет час-від-часу виривається з лабіринтів підсвідомості, звільняється від цензури моралі. Вона завжди обпікає серце хвилюванням, паморочить голову сум’яттям совісті, окреслює територію самотності. Коротка зустріч – а вона завжди коротка – яка здатна зруйнувати життєву стабільність. Коротка пригода, що майже завжди безрадісно закінчується.

Така історія трапляється коли зустрічаєш справжню любов невчасно. Коли змінювати життя складно і запізно. Коли запитань завжди більше, ніж відповідей. Коли любов зрівноважуєш власними моральними цінностями і загроженими долями найближчих. Яким би спокусливим не був початок історії, врешті-решт гармонія, яку шукаєш у цій дорогоцінній любові, перетворюється на фату моргану і залишаються болючі спогади.

Здається, що тепер ви здогадуєтеся про що хотів розповісти британський режисер Девід Лін у своєму фільмі “Коротка зустріч”. Вірніше, першим підняв цю вічну, але так і нерозв’язану з морального боку тему, драматург Ноель Ковард. Обидва – і Ковард, і Лін – класики світового мистецтва і певною мірою культурні амбасадори Англії минулого сторіччя.

У цьому фільмі зустрілися не лише два великих митця, але й відбулася гравітаційна концентрація морально-етичних принципів свого часу. Історія зустрічі та короткої любові чоловіка та жінки, невільних у виборі, розділених власними сім’ями та дітьми, не була б особливою (бо скільки таких історій на телебаченні і у легковажному кіно!), якби не підіймала широкий спектр відкритих запитань і не пропонувала незвичайну делікатність і шляхетність у їхній драматизації.

Вийшов короткий (буквально), але нетлінний шедевр, з яким варто зустрітися кожному. Навіть якщо (і на щастя) не доводилося проживати такої особистої історії.

Весна. Зустрічайте…

Нагороди: гран-прі Канського фестивалю, 2-е місце у списку “100 британських фільмів сторіччя”

Олег Яськів

 

Brief Encounter, David Lean, 1945

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        ПТ 2 березня о 19:00«Музика Іспанії: від Ренесансу до імпресіонізму», фортепіанний концерт Павла Гречки. Звучатимуть композиції Антоніо де Кабесона, Енріке Гранадоса, Ісаака Альбеніса, Доменіко Скарлатті та інших.

-        СБ 3 березня о 19:00«Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2EViT4G;

-        НД 4 березня о 18:00“Strangers in the night”, за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі - романтичні естрадні мотиви в авторських версіях, у т.ч. Френка Сінатри, Вітні Х’юстон, Олександра Пономарьова, «Плачу Єремії», Pianoboy та інших;

-        НД 4 березня о 20:00«Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо;

-        ПН 5 березня о 19:00фортепіанні версії українських популярних мелодій, виконує Олексій Карпенко. Програма - http://bit.ly/2CMFyde.


Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/194236324682387/.


У понеділок 5 березня з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатимуть фортепіанні версії популярних українських мелодій. Виконуватиме Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Pianoboy «Кохання», «Родина»;
-        Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
-        Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
-        Океан Ельзи «Не питай», «Квітка», «Холодно»;
-        Скай «Тебе це може вбити»;
-        Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».

В суботу 3 березня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

28 лютого о 19:00 у кав’ярні відбудеться концерт музичного проекту Богдана Сарнавського «В ультралюстрах», вхід вільний.

Музика «В ультралюстрах» звучить як суміш блюзу та британського року з елементами психоделіки. Зараз проект існує в акустичному форматі та готовий до презентації.