-        ПТ 23 березня о 19:00 –  «Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт Павла Кропа (контрабас) та Богдана Ільницького (скрипка). Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;

-        СБ 24 березня о 19:00«І ще раз ва-банк!», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2u6WQmw;

-        НД 25 березня о 15:00екскурсія Ольги Лідовської «Через дві синагоги до ґетто», https://www.facebook.com/events/404273206664682/;

-        НД 25 березня о 18:00“Joe Cocker&Co.”, вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана. Програма - http://bit.ly/2DDBBZ1;

-        НД 25 березня о 20:00«Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо;

-        ПН 26 березня о 19:00«Увесь цей джаз», за фортепіано Тетяна Трічева. Програма - http://bit.ly/2pmP9D0.

  

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/167552490567394/

26 березня кав’ярня «Штука» запрошує почати тиждень зі старого доброго джазу у виконанні піаністки Тетяни Трічевої. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-  Warren Gordon - There will never be another you;
-  Duke Ellington - Take the "a"  train;
-  Victor Young - Stella by starlight;
-  Duke Ellington – In a sentimental mood;
-  Dizzy Gillespe - A night in Tunisia;
-  Jerome Kern - All the things you are;
-  Charlie Parker – Confirmation.

У неділю 25 березня о 18:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана “Joe Cocker&Co.”, вхід вільний.

Програма:

-        David Guetta - Without you ft. Usher;
-        Justin Timberlake - Say something;
-        Ed Sheeran – Perfect;
-        LP - Lost on you;
-        LP - Muddy Waters;
-        Scorpions - Still loving you;
-        Pink Floyd - Comfortably numb;
-        Eric Clapton – Layla;
-        Joe Cocker - Unchain my heart;
-        Bob Dylan - Knocking on heaven's door;
-        Sting – Fragile.

У неділю 25 березня о 15:00 запрошуємо на екскурсію «Через дві синагоги до ґетто». Розповідатиме Ольга Лідовська – керівник музею «Слідами галицьких євреїв» ВЄБФ «Хесед-Ар’є». Місце зустрічі – у кав’ярні-галереї «Штука», вартість участі – 50 гривень.

Маршрут екскурсії пролягатиме від кав’ярні по вулиці Сонячній до приміщення синагоги на Вугільній, яке учасники матимуть нагоду оглянути зсередини. Наступний пункт - площа Старий Ринок, де до 1942 року існувала синагога «Темпль». Потім до Замарстинівської та Лемківської, які в часи окупації були частиною кордонів єврейського ґетто. Завершимо вулицею Сянською – однією з основних у єврейській дільниці Краківського передмістя.


В суботу 24 березня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «І ще раз ва-банк!». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

У вівторок 20 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джо Райта «Спокута» (Великобританія, 2007).

Інколи вдається майже неможливе – передати невербальну мову любові. Коли кохання тремтить, немов затухаючі струни арфи. Віється у повітрі, торкаючись пелюсток квітів, поверхні води, прохолоди листя, шурхотіння трав, гри сонця на шибках. У цій мелодії немає місця для слів, губиться здоровий глузд. Закохані стають антитезами у своїх жестах чи публічній поведінці. Вони немов танцюють з невидимою парою, не торкаючись справжньої. У ці миті зароджується те, що називають чарами любові, життя враз наповнюється змістом, а закохана людина починає променіти. Світитися так, що це помічають сторонні, які шанобливо або заздрісно відходять щоб залишити місце для танцю пристрасті.

Музика за своєю природою найближча до вираження таких відблисків Бога на душі людини. Вона відображає переживання, мрії, спогади. Відтинає слова, залишаючи лише почуття. Тому вона народжується ще тоді коли не чути жодного звуку.

У фільмі британця Джо Райта «Спокута» відбуваються ті процеси, з яких витікають причини всієї біофізики почуттів. Така собі емоційна версія астрономічного «Великого вибуху». Цей фільм зроблений на такому мікрорівні, де майже все зайве і допоміжне у стосунках між чоловіком та жінкою розчиняється у невербальній мові почуттів і все-присутній музиці талановитого композитора Даріо Маріанеллі. Через це кожен кадр, кожен жест, кожний акорд стають сутнісними, невід’ємними від цілісної ідеї. Час релятивістськи сповільнюється і хочеться щоб ця історія тривала довго. Настільки довго, поки не увіруєш у спроможність людини любити іншу більше, ніж самого себе.

Насправді ж комбінацій історій кохання існує не менше, ніж варіантів сполучень амінокислот у мікросвіті. Ми підсвідомо це відчуваємо і самі проживаємо або промріюємо не одну таку історію.

Як режисер Джо Райт уміє відчувати тонкі налаштування людської душі (що він підтвердив у роботах “Гордість і упередження” та “Анна Кареніна”). Це особливий дар, яким володіють далеко не всі письменники, поети, режисери, композитори чи художники, тобто ті, хто у першу чергу покликаний розкривати її таємниці. Інколи такою мудрістю може володіти і звичайна людина і тоді її називають мудрою. Тому що здатність зрозуміти почуття іншого, бути глядачем чужих історій (а не під-глядачем) і проникати у їхню сутність – це найголовніша ціль нашого буття.

«Спокута» – це історія кохання, яка розпочинається у красивій епосі 30-х років минулого сторіччя і розміщена в інтер’єрах британських палаців, коли важливими були костюми, прикраси, манери, слова, жести. Епосі, що немовби завмерла у своїй красі перед катастрофою другої світової війни, у яку драматично провалюються долі героїв. У цій історії складним клубком переплетені характери двох сестер та їхнього близького оточення. Творча уява молодшої невинно втручається у прекрасний світ реальності старшої, що згодом під вагою незворотних обставин зруйнує їхній ідилічний світ та та наші уявлення про сімейну гармонію. Разом з особистими трагедіями закоханих молодих людей руйнуються ідеали англійської аристократії.

Фільм Джо Райта – екранізація однойменного бестселеру Єна Макк’юена, залишається одним з кращих фільмів, які стриманими мазками відображають людську історію двадцятого століття на головних зламах.

І звісно, що “Спокута” аж ніяк не мелодрама, а велична метафора нашого часу, маркованого відчаєм та руйнуванням гуманістичних цінностей, антивоєнним пафосом та тріумфуючою вірою у перемогу добра. Деякі сцени фільму вражають образністю та цілісністю і перекидають місток до цьогорічних кінофаворитів – фільмів Крістофера Нолана “Дюнкерк” та нової роботи самого Джо Райта “Темні часи”.

Тому приходьте і будемо разом насолоджуватися справжнім кіно!..

Олег Яськів

 

Atonement, Joe Wright, 2007

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        ПТ 16 березня о 19:00 –  фортепіанний концерт Павла Гречки “L’esprit français (частина четверта)”. Звучатиме музика Луї Куперена, Луї Маршана, Моріса Равеля, Габрієля Форе, Жермена Тафера, Франсіса Пуленка;

-        СБ 17 березня о 19:00концерт скрипкового дуету “Largo”. Програма - http://bit.ly/2p4bIgn;

-        НД 18 березня о 18:00«Українське ліричне», концерт Павла Тура (голос) і Миколи Лахмана (фортепіано). У програмі - класична і сучасна естрада, в т.ч. Володимир Івасюк, «Скрябін», «Океан Ельзи» та інші;

-        НД 18 березня о 20:00“Joe Cocker&Co.”, вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана. Програма - http://bit.ly/2HoEtLG;

-        ПН 19 березня о 19:00фортепіанні версії українських популярних мелодій, виконує Олексій Карпенко. Програма - http://bit.ly/2IkU8g0.

  

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/227564664475957/


У понеділок 19 березня з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатимуть фортепіанні версії популярних українських мелодій. Виконуватиме Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Pianoboy «Кохання», «Родина»;
-        Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
-        Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
-        Океан Ельзи «Не питай», «Квітка», «Холодно»;
-        Скай «Тебе це може вбити»;
-        Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».

У неділю 18 березня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана “Joe Cocker&Co.”. Початок о 20:00, вхід вільний.

Програма:

-        David Guetta - Without you ft. Usher;
-        Justin Timberlake - Say something;
-        Ed Sheeran – Perfect;
-        LP - Lost on you;
-        LP - Muddy Waters;
-        Scorpions - Still loving you;
-        Pink Floyd - Comfortably numb;
-        Eric Clapton – Layla;
-        Joe Cocker - Unchain my heart;
-        Bob Dylan - Knocking on heaven's door;
-        Sting – Fragile.

У суботу 17 березня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт скрипкового дуету “Largo”, вхід вільний.

Програма:

-        Beethoven - String quartet op.59;
-        G. Gershwin – Summertime;
-        Океан Ельзи - Не питай;
-        Adele - Rolling in the deep;
-        Ysaye - 2 violins sonata, 1 part;
-        Adele – Skyfall;
-        D. Garrett - Viva la vida;
-        L. Armstrong - Hello Dolly.