У вівторок 3 квітня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Ларса фон Трієра «Розтинаючи хвилі» (Данія, 1996).

Повільно, рік за роком, покоління за поколінням, ми віддаляємося від самих себе. Від митей, коли світ незворотньо змінився, від дитинства, коли світ починав відкриватися. Пам’ять розмиває сенс фактів, а повсякденні турботи позбавляють відчуття вічності.

Але наскільки б вільнодумними ми не були, наскільки приземленими не виглядали у своїх справах, у кожного залишається місце для надії на диво. Це як місце для любові, для дружби, для співчуття. Це потенційність, яку схвильовано відчуваємо протягом життя. Ті форми емоційних переживань складають людину і належать до відчуттів, які неможливо верифікувати фізичними експериментами чи математичними теоріями.

Навіть найбільшим скептикам інколи хочеться чуда. Не виключено, що у передчутті чуда – не важливо, чи то стосується релігії, кохання, народження або порятунку – прихований сенс нашого життя.

Кінематограф час-від-часу намагався допомогти людині повернути втрачену глибину почуттів. Особливо складно доводилось, коли мова йшла про духовно-релігійні теми. Тому по-справжньому глибоких дотичних до релігії фільмів не так багато.

Легендарний фільм Ларса фон Трієра “Розтинаючи хвилі” став одним з великих успіхів людського генія. Він продовжив традицію північноєвропейського кіно, яка опиралась на протестантську етику для того, щоб боротися за людину. Відтак, лінія Карла Дрейєра, Інгмара Бергмана отримала продовження у Ларсі фон Трієрі – надзвичайно талановитому, хоча й неспокійному режисері нашого часу.

Цей фільм розповідає приголомшливу і трагічну історію кохання, яка розвивалася у вкрай консервативній протестантській громаді з шотландської провінції. Історія дівчини, яка знайшла найкоротший шлях спілкування з Богом і наважилась розірвати пута міщанських і пуританських забобон. Усе це заради любові. Заради свободи.

Фільм, який атмосферно відтворив дух сімдесятих, одразу після прем’єри став символом кінематографічних дев’яностих, культовим серед бунтівливої молоді та подразником критичних роздумів для інтелігенції.

В історичній ретроспекції, “Розтинаючи хвилі” залишається одним з кращих фільмів на духовно-релігійну тематику, створених в історії кіно, незважаючи на складну і провокативну творчу біографію Ларса фон Трієра.

Фільм викликає катарсис. Стає дієвим інструментом операції на людській душі. Запам’ятовується на роки, маркуючи і захищаючи наше життя.

Приходьте. Зараз якраз час повернутися до себе…

Олег Яськів

 

Breaking the waves, Lars von Trier, 1996

Нагороди: Золота Пальмова гілка Канського кінофестивалю, Премії Європейської кіноакадемії, “Сезар”, “Гойя” за кращий фільм, Оскар за кращу акторку, приз ФІПРЕССІ (кінокритиків) за кращий фільм.

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua


У квітні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку живопису Катерини Білетіної «Берлінські ремінісценції». Відкриття з участю авторки відбудеться 2 квітня, в понеділок, о 17:00, вхід вільний.

Два роки тому Катерина Білетіна в товаристві митців Леоніда Багрія, Надії Шошиної та Василя Йолохова мандрувала Європою та відвідала Німеччину, Нідерланди і Австрію. Завдяки цій подорожі з'явилась серія «Берлінські ремінісценції». В експресивний манері художниця створила кілька полотен, у яких впізнаємо архітектуру Берліну та архітектоніку німецьких національних строїв, що вплинули на образний ряд серії «Берлінські ремінісценції». Полотна «Кікі» і «Відьми та всі інші» було створено для живописного конкурсу "Ars pro dono" в берлінській галереї «Грузиньяк», з якою художниця плідно співпрацює з 2015 року. Їхні сюжети – це живописні ремінісценції на казки нідерландської письменниці Анні Шмідт і мультфільми японця Хаяо Міядзакі. Експозицію доповнять жіночі портрети з особистої колекції мисткині, створені в різні роки.

Про авторку

Художниця Катерина Білетіна (1977р.н.) - живописець, книжковий графік, портретист. Живе та працює в Одесі.

У 1992р. закінчила живописне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова (майстерня В. М. Алікберова). Здобула академічну освіту в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня історичного живопису Ф. М. Гуменюка).

Історичні портрети, дитяча ілюстрація, листівки та українська етнографія - улюблені жанри та сюжети художниці.

Є автором ілюстрацій до дитячих книжок відомих українських та закордонних письменників - Лесі Вороніної, Ірен Роздобудько, Клауса Хагеррупа, Данути Вавілув.

Протягом останніх десяти років працює над проектом "Український портрет"- серією живописних і графічних робіт, зібраних з портретів друзів та знайомих у національних строях різних регіонів України, а також портретів, створених як сучасні реконструкції старовинних світлин з альбому Івана Гончара "Україна і українці".

Впродовж останніх трьох років Катерина Білетіна - активний учасник фестивалів та живописних пленерів, що відбуваються в Одеській, Львівській, Івано-Франківській областях і на Закарпатті.


В суботу 31 березня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Michel Legrand “Les Parapluies de Cherbourg”;
-        Mireille Mathieu “Der Pariser Tango”;
-        Joe Dassin “Chanson Triste”;
-        Joseph Kosma “Les feuilles mortes”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Mireille Mathieu “La dernière valse”;
-        вальс “L' Indifference”;
-        "Tico-Tico no Fubá";
-        Luiz Floriano Bonfá “Manhã de Carnaval” та інші.

У п‘ятницю 30 березня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт скрипкового дуету “Largo”, вхід вільний.

Програма:

-        Beethoven - String quartet op. 59;
-        G. Gershwin – Summertime;
-        Океан Ельзи - Не питай;
-        Adele - Rolling in the deep;
-        Ysaye - 2 violins sonata, 1 part;
-        Adele – Skyfall;
-        D. Garrett - Viva la vida;
-        L. Armstrong - Hello Dolly.

30 березня о 17:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться презентація книги Юрія Канюка «Лист зоряної порожнечі», вхід вільний.

Юрій Канюк: «Це книга про пошук справжнього Себе без прикрас і без обмежень. Миті смутку і радості. Хвилини, коли обмірковувався важливий життєвий вибір. Спроби зрозуміти світ та інших серед цих незрозумілих внутрішніх коливань.

Людина так боїться залишитися на самоті із самим собою. Страшно тільки уявити: наодинці зі своїми бажаннями, мріями, сподіваннями, і на кінець, надіями, що все може в одну секунду змінитись… Життя зупинилось на тій миті, що стала переломною у моєму житті. Я навис над прірвою.. Але цього разу ця прірва була прірвою любові. Кинутись у цю прірву – це виглядає як повне безглуздя. Але я не мав жодної причини обертатися, ані озиратися на те, що залишав позаду.

Ніхто не знає, коли настане та мить, що ти не будеш думати про минулі щасливі моменти, теплі обійми. Для Тебе вчинки людей не будуть такими зворушливими, проникливими, радісними і болючими водночас. Але нема часу боятися – треба жити і насолоджуватися кожним моментом життя. Не грайте ролі – будьте чесні самі з Собою, бо тільки правда у цьому світі надійна!

Знайдіть Себе і будете щасливі. Що робити, щоб віднайти себе?.. Розпочніть із цієї невеличкої книги…».


29 березня, у четвер, о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Програма:

-        Rihanna “Please don’t stop the music”;
-        Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-        Beyonce “Halo”;
-        Jeff Buckley “Hallelujah”;
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Jason Walker “Down”;
-        Adam Lambert “Whataya want from me”;
-        Adele “Hello”;
-        Adele “Someone like you”;
-        Daft Punk “Get lucky” та інші.

У вівторок 27 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Мії Гансен-Льов «Майбутнє» (Франція, 2016).

Наша свобода закінчується там, де починається свобода іншого. А, можливо, наша свобода існує тільки там, де починається свобода іншого? Хіба без іншого, якого ми зрозуміємо і полюбимо, можна бути по-справжньому вільним? Як відчути свободу і не виявитись врешті-решт самотнім? Як любити, залишаючись вільним?

Ці питання є пунктуацією нашого життя. Вони постають самі, у несподівані моменти, часом у найскладніших життєвих ситуаціях. І відповіді на них формують інтонації наших думок та мелодії нашого життя.

Так, ми прагнемо досягнути свободи, маневруючи власними поглядами і почуттями. Справді, ми рухаємося життям, довіряючи і втрачаючи. Безсумнівно, формуємо власне майбутнє з помилок минулого. Відроджуємо з попелу інтимні почуття щоби знову спробувати полюбити свободу іншого.

Дивовижно чутливий до проблем сучасної європейської людини фільм французької режисерки Мії Гансен-Льов навіть назвою випереджає наші думки. Майбутнє, про яке ми мріємо, рідко виявляється таким насправді. Люди, котрих любимо чи довіряємо, інколи виявляються слабкими і ненадійними. Наша технологічна і соціальна мобільність, яку плутаємо зі свободою, виявляється неефективною, коли йдеться про збереження інтимних почуттів.

Фільм “Майбутнє” ненав’язливо і щиро говорить про глобальне через особисте. Його героями є не якісь віддалені абстрактні французькі інтелектуали, а фактично ми з вами, тому що він легко “натягується” на будь-яку європейську матрицю, включно з українською.

Це переконлива життєва драма про сорокап’ятирічну жінку, викладача філософії, яка любить свою роботу і сім’ю, але в якийсь момент опиняється перед серйозним життєвим викликом, перед гіркою свободою і непевним майбутнім.

Цей фільм ніби йде услід нашим крокам, десь інколи випереджаючи думки та страхи, і поступово, навіть упродовж екранного часу, стаючи невід’ємним від нашої підсвідомості. Він делікатно повертає нас у сучасний європейський контекст, нагадуючи що ми також є складовою кризи самотності і свободи.

Велика акторка Ізабель Юппер блискуче органічно входить у роль сучасної незалежної і самотньої жінки. Її соло – драматичну партію сильної жінки – делікатно огранюють інтелектуальні деталі, чи то прекрасна музика Шуберта і Франка чи літературні фрагменти з “Нової Елоїзи” Руссо, або ж розмови про філософію. У результаті фільм, залишаючись інтимно камерним і змістовно доступним, розростається до складної метафори про межу свободу і ціну любові сучасної людини.

Приходьте. Загляньмо у сучасне європейське дзеркало крізь двері кінематографу.

Олег Яськів


L’avenir, Mia Hansen-Love, 2016

Нагороди: “Срібний ведмідь” за режисуру на Берлінале

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        ПТ 23 березня о 19:00 –  «Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт Павла Кропа (контрабас) та Богдана Ільницького (скрипка). Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;

-        СБ 24 березня о 19:00«І ще раз ва-банк!», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2u6WQmw;

-        НД 25 березня о 15:00екскурсія Ольги Лідовської «Через дві синагоги до ґетто», https://www.facebook.com/events/404273206664682/;

-        НД 25 березня о 18:00“Joe Cocker&Co.”, вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана. Програма - http://bit.ly/2DDBBZ1;

-        НД 25 березня о 20:00«Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо;

-        ПН 26 березня о 19:00«Увесь цей джаз», за фортепіано Тетяна Трічева. Програма - http://bit.ly/2pmP9D0.

  

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95,
https://www.facebook.com/events/167552490567394/

26 березня кав’ярня «Штука» запрошує почати тиждень зі старого доброго джазу у виконанні піаністки Тетяни Трічевої. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-  Warren Gordon - There will never be another you;
-  Duke Ellington - Take the "a"  train;
-  Victor Young - Stella by starlight;
-  Duke Ellington – In a sentimental mood;
-  Dizzy Gillespe - A night in Tunisia;
-  Jerome Kern - All the things you are;
-  Charlie Parker – Confirmation.

У неділю 25 березня о 18:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана “Joe Cocker&Co.”, вхід вільний.

Програма:

-        David Guetta - Without you ft. Usher;
-        Justin Timberlake - Say something;
-        Ed Sheeran – Perfect;
-        LP - Lost on you;
-        LP - Muddy Waters;
-        Scorpions - Still loving you;
-        Pink Floyd - Comfortably numb;
-        Eric Clapton – Layla;
-        Joe Cocker - Unchain my heart;
-        Bob Dylan - Knocking on heaven's door;
-        Sting – Fragile.