У суботу 5 травня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана “Joe Cocker&Co.”, вхід вільний.

Програма:

-        David Guetta - Without you ft. Usher;
-        Justin Timberlake - Say something;
-        Ed Sheeran – Perfect;
-        LP - Lost on you;
-        LP - Muddy Waters;
-        Scorpions - Still loving you;
-        Pink Floyd - Comfortably numb;
-        Eric Clapton – Layla;
-        Joe Cocker - Unchain my heart;
-        Bob Dylan - Knocking on heaven's door;
-        Sting – Fragile.

У травні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку живопису Сергія Резніченка «Модерна жінка». Відкриття з участю автора відбудеться 4 травня, у п’ятницю, о 17:00, вхід вільний.

Жінки, з якими познайомимося завдяки Сергієві Резніченку, тілесні і чуттєві, свавільні та розкуті, а їхні образи, насичені глибокими тінями і кольорами, затягують у безкінечні простори полотен. Це вже другий проект знаменитого художника у «Штуці» і справжнє свято для шанувальників його творчості.

Про автора
Народився 30 жовтня 1968 року у Черкаській області.
Випускник Вищої художньо-промислової школи В.І.Мухіної у Санкт-Петербурзі, спеціальність – монументальний живопис.
Член Національної спілки художників України, «Клубу українських митців».
Роботи Сергія Резніченка зберігаються у колекціях Львівської картинної галереї, Національного музею у Львові, Палацу мистецтв, київському «Мистецькому Арсеналі», приватних збірках українських і світових колекціонерів.
З 1989 року учасник і автор понад п’ятдесяти виставок в Україні та за кордоном.
Офіційна сторінка - http://reznichenko.lviv.ua/.


4 травня, у п’ятницю, о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Програма:

-        Rihanna “Please don’t stop the music”;
-        Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-        Beyonce “Halo”;
-        Jeff Buckley “Hallelujah”;
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Jason Walker “Down”;
-        Adam Lambert “Whataya want from me”;
-        Adele “Hello”;
-        Adele “Someone like you”;
-        Daft Punk “Get lucky” та інші.

У вівторок 1 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джеймса Лепайна «Експромт» (Великобританія-Франція, 1991).

Весна приходить з музикою. Вона не тільки у звуках талої води, шумі перших дощів чи трелях невидимих птахів. Вона народжується у самій людині, віддзеркалюючи її переживання перших квітів, свіжої зелені, легкого одягу. Все сповільнюється і поступово набирає фарб. Оці пунктирні мелодії, часто невпізнавані, стають нашою «одою радості». І так щороку. Щороку закохуємося у весну, у тих кого вже давно любимо або ж тільки щойно зустріли. У гарні вчинки, які помічаємо або продовжуємо очікувати. Ці мелодії є завжди неповторними, дуже особистими експромтами, і варто їм лише зустрітися зі звуками справжньої класики, як одразу спалахує гарний настрій, ми впускаємо весну на повні груди і видихаємо добрий настрій, наповнюючи простір емоційною свіжістю.

Саме такий настрій випромінює  британський фільм «Експромт». Цей фільм буквально наповнений музикою, фарбами та словом, оскільки розповідає про епізоди життя богеми дев’ятнадцятого сторіччя: композиторів Фредеріка Шопена і Ференца Ліста, письменниці Жорж Санд, художника Ежена Делакруа та поета і драматурга Альфреда де Мюссе. У певні періоди життя ці генії складали бурхливе, але дружнє товариство і саме ці періоди стали найпліднішими у їхній творчості.

Фільм театрального режисера Джеймса Лепайна вирішений у легкій драматично-комедійній манері. Звичайно, що він розповідає історію великого кохання Жорж Санд і Шопена. Але знаючи біографію Жорж Санд, правильніше буде припустити, що ми знайдемо не одну любовну історію, а декілька і що стосунки талановитих друзів-коханців будуть бурхливими і переповненими емоціями.

Рідкісна для мистецтва здатність поєднувати глибокий зміст з легкою формою проявляється в «Експромті» не лише завдяки добрій режисурі, але й чудовій акторській грі Джуді Девіс, Г’ю Гранта та Емми Томпсон. І звичайно, музика… Музика Шопена, Ліста та Бетовена наповнюють весняним настроєм не лише фільм, але й серця його глядачів.

Не виключено, що емоційна складова сценарію була підсилена тим, що сценаристка Сара Кернокан є дружиною відомого постановками мюзиклів режисера Джеймса Лепайна і емоційні таємниці їхнього подружнього життя могли відобразитися і на фільмі. Легка та іронічна інтонація цього фільму приємно відрізняється від дебюту жінки-драматурга у культовому еротичному фільмі «Дев’ять з половиною тижнів» і більше пасує навіть не настроям більшості творів Шопена чи тієї ж Жорж Санд, а п’єсам вітряного гульвіси Альфреда де Мюссе. Тим не менше, для кращого перевтілення в епоху актори навіть брали уроки гри на фортепіано.

Фільм – попри дивертисментні інтонації – дозволить створити або ж посилити гарний настрій і, сподіваюся, що принесе справжню радість усім шанувальникам класичної музики, літератури та живопису і, звичайно, кіно, яке щасливо поєднало ці мистецтва.

Приходьте. Відпочиваймо зі справжнім кіном…

Олег Яськів

Impromptu
, James Lapine, 1991
Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/

-        ПТ 27 квітня о 19:00«Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо;

-        СБ 28 квітня о 14:00зустріч Клубу Анонімних Письменників «Розбір польотів із Богданом Коломійчуком», https://www.facebook.com/events/1994966524089119/. Богдан Коломійчук, відомий український письменник, куратор "Карпатської літературної резиденції", детально аналізуватиме попередньо відібрані прозові твори. Конструктивна критика та цінні поради від майстра пера – ось що чекає на гостей заходу;

-        СБ 28 квітня о 18:00перша із циклу зустрічей з Ігорем Калинцем - «Пробуджена муза», https://www.facebook.com/events/200773837376921/. Під час зустрічі почуємо особисту історію про інтелектуальний спротив радянській владі у Львові в 1960-их роках та переглянемо біографічний фільм про поета. Музичним доповненням вечора стане виступ Михайла Мануляка – композитора і засновника ВІА «Ватра»;

-        НД 29 квітня о 19:00вечір класики, за фортепіано Олексій Карпенко. Програма - https://bit.ly/2HWCDTL;

-        ПН 30 квітня о 19:00фортепіанні версії українських популярних мелодій від Олексія Карпенка. У програмі - хіти «Скрябіна», «Океану Ельзи», «Другої ріки», «Скай», «Бумбокс» і Pianoboy.

 Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.

29 квітня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір класичної музики. За фортепіано Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Л. Бетховен - Перша частина 14 сонати (місячна);
-        Й. Гайдн - Соната ре мажор №9;
-        Ф. Ліст - Угорська рапсодія №8;
-        Ф. Гласс - Mad Rush;
-        В. Сільвестров – Багатель №6;
-        В. Моцарт - Турецьке рондо (імпровізація на цю тему);
-        Е. Гріг "В печері гірського короля" (імпровізація на цю тему).

У суботу 28 квітня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на першу із циклу зустрічей з поетом, дисидентом, громадським діячем і літературознавцем Ігорем Калинцем. Музичним доповненням вечора стане виступ Михайла Мануляка – композитора і засновника ВІА «Ватра». Початок о 18:00, вхід вільний.

Під час зустрічі почуємо особисту історію про інтелектуальний спротив радянській владі у Львові в 1960-их роках та переглянемо біографічний фільм про поета.

«Пробуджена муза» - перша частина поетичної творчості Ігоря Калинця, створена до ув’язнення в 1972 році. Була офіційно видана щойно 1991 року у Варшаві.

Модеруватиме зустріч Роман Метельський, засновник проекту «Фотографії старого Львова».



Любі гості кав'ярні та завсідники Кіноклубу! Зверніть, будь ласка, увагу - наступний показ відбудеться 1 травня.


Олег Яськів: "Дорогі друзі! Цього вівторка буду у відрядженні. Тому Кіноклуб відпочиватиме :) Тож відпочиньте і ви і з новим бажанням повертайтеся до гарного кіно через тиждень".

-        ПТ 20 квітня о 19:00американські хіти у фортепіанних версіях Олексія Карпенка. Програма - https://bit.ly/2EVsgw7;

-        СБ 21 квітня о 19:00“Boogie shuffle”, концерт скрипкового дуету “Largo”. Програма - https://bit.ly/2Hs0RXZ;

-        НД 22 квітня о 15:00лекція Ярослава Бишкевича «З історії святкування Дня Львова». Деталі - https://www.facebook.com/events/173829253432801/;

-        НД 22 квітня о 19:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», концерт струнного тріо «Lviv Street (d) Band». Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;

-        ПН 23 квітня о 19:00«Українська жіноча лірика», за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі мелодії гуртів «Один в каное», «Vivienne Mort», Марії Чайковської і Тіни Кароль.

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.
https://www.facebook.com/shtuka.net.ua/
https://www.instagram.com/kawiarnia_shtuka/


У неділю 22 квітня о 15:00 кав’ярня-галерея «Штука» і Клуб шанувальників Галичини запрошують на лекцію «З історії святкування Дня Львова». Розповісти про те, як виникло і змінювалось свято від княжих часів аж до періоду незалежності, має намір Ярослав Бишкевич – львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею. Для участі просимо зареєструватися - https://bit.ly/2H6XgPC.

Здавалося б, нічого цікавого у виборі часу для святкування Дня Львова немає. Головний храм – святого Юрія, тож ніби цілком зрозуміло, чому в 2003 році радянську традицію відзначати «золотий вересень» витіснили перші дні травня. Але навряд чи багато львів’ян знає, що у княжі часи головне міське свято приурочувалося до грудневого Миколая, а урочистості з цієї нагоди в перший місяць осені були звичними і за Австрії, і за Польщі. Про причини цього і характерні особливості святкувань у різні епохи дізнаємось упродовж лекції. Будемо раді зустрічі!

Організатор - кав’ярня-галерея «Штука»