У неділю 20 травня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт віолончельної музики Василя Барвінського. Виконавці: відомий львівський музикант Ярослав Мигаль (віолончель), концертмейстер - викладач КЗ ЛОР ЛМК ім. С. Людкевича Галина Курилич, ведуча концерту - викладач-методист КЗ ЛОР ЛМК ім. С. Людкевича Роксоляна Гавалюк. Початок о 19:00, вхід вільний.

В концерті прозвучать:

-        частини з Сюїти на українські народні мотиви для віолончелі і фортепіано;
-        три п'єси - Думка, Ноктюрн, Мелодія;
-        частини з Сонати для віолончелі і фортепіано.

20 лютого виповнилося 130 років від дня народження видатного українського митця, піаніста, композитора, диригента, публіциста, громадського діяча Василя Барвінського. Його слід вважати однією з центральних фігур у найрізноманітніших напрямках музично-мистецького життя Галичини першої половини ХХ століття, а його непересічний композиторський талант, успішність і результативність цілеспрямованої педагогічної та адміністративної праці зумовили глибоке і щире визнання й повагу лідерів багатонаціонального мистецького середовища Галичини та принесли йому широке міжнародне визнання. На особливе місце заслуговує його творчість для віолончелі, адже митця справедливо іменують засновником української віолончельної літератури. Більшість віолончельних творів постала завдяки дружбі та тісній творчій співпраці з відомим українським віолончелістом Богданом Бережницьким. Цей видатний музикант і шкільний товариш Василя Барвінського проходив школу виконавської майстерності у Лейпцігу у класі Юліуса Клянґеля, потім працював концертмейстером віолончелей Volksoper у Відні, а також виступав з сольними програмами та у складі струнного квартету Ґоттесмана. Прекрасним віолончелістом був колега Василя Барвінського по Вищому музичному інститут ім. М. Лисенка Петро Пшеничка, в його класі навчався син композитора Іван-Севастьян Барвінський, який подавав прекрасні надії як соліст-виконавець. Проте з приходом радянської влади за свою послідовну національну позицію і самовіддане служіння інтересам української громади митець заплатив страшну ціну: принизливим публічним процесом-судилищем, знищенням усієї опублікованої і рукописної творчої спадщини, десятиліттям поневірянь у мордовських таборах – лише тому, що був беззаперечним моральним авторитетом, людиною виняткової висоти духу, моральної чистоти, скромності і рідкісного, воістину християнського смирення. Посмертна реабілітація композитора не принесла свободи виконання його творів, наукові музикознавчі дослідження, присвячені йому, – негласно не віталися. Лише в часи державної незалежності почалося відродження традиції концертного виконавства його композицій, видано низку збірок його творів, які вдалося частково відновити з пам’яті самому композиторові, а дещо віднайти з приватних архівів та в осередках діаспори. Також формуються збірки наукових розвідок, присвячених дослідженню його творчості і діяльності.

Проте до справжнього повернення імені митця ще довгий шлях. І ця концертна програма – лише один із кроків до ближчого знайомства з доробком Василя Барвінського, а отже – з мистецьким спадком, яким може пишатися кожен українець.


В суботу 19 травня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «І ще раз ва-банк!..». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

У вівторок 15 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Пітера Грінвея «Рембрандт: я звинувачую» (Нідерланди-Німеччина, 2008).

Здається, що весна кудись поспішає. Залишає напівтони кліматичних переходів хіба що у нашій пам’яті  і вітром нового часу втягує стрімке літо з його зрілими фарбами і нестримними звуками. Тіло швидше реагує на такі зміни, ніж розум. Ми ще тільки шукаємо правильний настрій, у якому мрії збалансуються спокоєм, а думки повернуться до красивого, а літо – з його гарячим повітрям і теплим дощем – вже чекає і спокушає.

Опановуючи ці емоційні передчуття, немов серфер несподівані хвилі, ми шукаємо і очікуємо на прекрасне. Одним з відгуків світу на такі майже інтимні очікування стає мистецтво. Те, про яке тут говоримо – кіно, і те, про яке кіно часто говорить – живопис. Мистецтво не лише візуалізовує такі пере-живання, але, що, можливо, й головніше – створює таке бажане відчуття “очікування щастя” і довго підтримує його.

Дивним є те, що серед багатьох фільмів, які розповідають про живопис, досить мало по-справжньому вдалих. Стрічка видатного англійського режисера Пітера Грінвея “Рембрандт: я звинувачую!” – одна з кращих серед них.

Цей фільм – не проста мистецтвознавча розповідь або спроба художньої реконструкції. Все значно складніше і цікавіше – адже це майже детективна історія, в якій режисер розкриває справжні таємниці однієї з найвідоміших картин в історії живопису “Нічна варта”, відтворюючи контекст епохи, світосприйняття героїв, художні впливи, еволюцію живопису та його переплетення з дійсністю.

Грінвей дійсно полюбляє інтриги та епатаж. Недаремно його місце у кіноісторії особливе – десь на межі культовості та скандальності, а часом і навіть далі. Додаткова художня освіта режисера дозволяє йому вільно працювати на теми живопису і використовувати своє високе відчуття смаку для створення розкішних у візуальному плані фільмів. Багато з них стали по-справжньому культовими і обов’язковими до перегляду для всіх хто вважає, що має добрий смак.

У цьому фільмі, який знятий у художньо-документальній манері, настільки висока і переконлива концентрація несподіваних думок і розкритих таємниць, що його перегляд стає спражньою інтригою і скарбницею відкриттів. При чому не лише історії створення самої картини, але й багатьох таємниць живопису доби європейського бароко. Грінвей у новаторський і постмодерний спосіб переплітає впливи часу, інших художників та можновладців на формування бунтівливого характеру Рембрандта і таким чином розкриває нам справжню творчу лабораторію генія.

Багато шедеврів живопису містять приховані послання сучасникам та наступним поколінням. Своїм фільмом Пітер Грінвей значно наблизив нас до розкриття таємниць Рембрандта ван Рейна – одного з найкращих художників доби Бароко, а для багатьох і найбільш улюбленого. Навіть якщо хтось і не вважає себе експертом чи пристрасним шанувальником, то після перегляду цього чудового фільму обов’язково полюбить живопис.

Приходьте. Не пошкодуєте…

Олег Яськів

 

Rembrandt’s J’accuse…!, Peter Greenaway, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        СР 9 травня о 19:00популярні українські мелодії та пісні, за фортепіано Олексій Карпенко. Програма - https://bit.ly/2Ir9Qt1;

-        ПТ 11 травня о 19:00 - «Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - https://bit.ly/2K4ozqO;

-        СБ 12 травня о 19:00 - концерт Павла Кропа (контрабас) і Богдана Ільницького (скрипка). У програмі мелодії “Linkin park”, Adele, “Nirvana”, “Coldplay”, Майкла Джексона, «Океану Ельзи» та інших;

-        НД 13 травня о 19:00“Disney presents”, фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У програмі імпровізації за мотивами мелодій з мультфільмів Волта Діснея;

-        ПН 14 травня о 19:00американські хіти у фортепіанних версіях Олексія Карпенка. Програма - https://bit.ly/2rsw7x0.

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.

14 травня, у понеділок, о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Програма:

-        Rihanna “Please don’t stop the music”;
-        Katty Perry “Hot'n'Cold”;
-        Beyonce “Halo”;
-        Jeff Buckley “Hallelujah”;
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Jason Walker “Down”;
-        Adam Lambert “Whataya want from me”;
-        Adele “Hello”;
-        Adele “Someone like you”;
-        Daft Punk “Get lucky” та інші.

11 травня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Michel Legrand “Les Parapluies de Cherbourg”;
-        Mireille Mathieu “Der Pariser Tango”;
-        Joe Dassin “Chanson Triste”;
-        Joseph Kosma “Les feuilles mortes”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Mireille Mathieu “La dernière valse”;
-        вальс “L' Indifference”;
-        "Tico-Tico no Fubá";
-        Luiz Floriano Bonfá “Manhã de Carnaval” та інші.

9 травня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У добірці – популярні українські мелодії та пісні, вхід вільний.

Звучатимуть:

-  "Я піду в далекі гори";
-  "Ой чий то кінь стоїть";
-  "Чорнобривці";
-  "Червона рута";
-  "Цвіте терен";
-  "Ніч яка місячна...";
-  "Два кольори";
-  "Пісня про рушник";
-  "Ой у вишневому саду";
-  "Ой у лузі червона калина";
-  "Під львівським замком" та інші.

У вівторок 8 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Лорейн Леві «Інший син» (Франція, 2012).

Отак живеш зі своїми мріями, буденностями, надіями, розчаруваннями. Старієш швидше, ніж ростуть діти. Обіймаєшся рідше, ніж просить пам’ять. Говориш напівправду, плутаєшся у цінностях. Готуєшся до справжньої пригоди, але з щораз більшою нехіттю. І так млосно здається, що ніколи й не настане той момент, коли життя почне руйнуватися. Можливо, що не настане, можливо, що омине, можливо, не доведеться – нашіптує спокусливий голос з “крайньої хати”. Але ми живемо у час і в країні, де інколи збуваються найгірші прогнози, де чужа напівправда стає чиєюсь бідою, де чиєсь милосердя оприсутнює Бога – несміливо нагадують совість і образи старих ікон…

“Інший син” – дивовижний для європейців фільм. Знятий французами, він розповідає про життя євреїв та палестинців, але особливо буде зрозумілий українцям. Це по-справжньому сімейна драма, яка, втім залишає світле почуття. Тому що проблема, яку підіймає французька режисерка Лорейн Леві, торкається самих глибин людського життя, знімає вуаль умовностей і гарячим співпереживанням вливається у наші жили.

Ця проблема так гостро може постати лише в суспільствах, де немає миру, де війна (реальна чи гібридна) десятиліттями розділяє цілі покоління народів.

Але цей фільм зовсім не про війну чи насилля. Він – про готовність давати чесні відповіді на складні запитання, здатність знайти у собі сили для ламання стереотипів і прийняття неприйнятного. Немає сенсу переповідати сюжет, тому що він – один з інструментів “досягання глибини душі”, того психологічного ефекту, який фільм повинен справити на глядача. Фільм вразить і зворушить не тільки жінок, але й чоловіків. Це історія двох загалом успішних сімей – єврейської та палестинської – що розгортається у наш час і стає заручником історичної та релігійної нетерпимості, що розділяє ці народи.

Але тут навіть політики немає. Тільки людина, її оголена душа: матері, батька, сина. Викликам існування піддається найміцніша цеглина суспільства – сім’я. “Перевідкрити” потрібно головні почуття – любов, дружбу, вірність.

Прекрасна художня робота інтернаціонального колективу, де окрім французів, брали участь, звісно, що і євреї, палестинці та араби. Чудові не лише акторські ролі, але й витончений джаз туніського композитора Дахера Юссефа.

Ви розумієте чому ми дивимося цей фільм 8-ого травня. Тому що маємо пам’ятати про головне в людині. Скільки б ще бід не приготувала нам історія, головною мовою між людьми залишаються любов та милосердя.

Приходьте… На справжнє.

Олег Яськів

 

Le fils de l’autre, Lorraine Levi, 2012

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/

-        ПТ 4 травня о 17:00відкриття виставки Сергія Резніченка «Модерна жінка»;
-        ПТ 4 травня о 19:00 - американські хіти у фортепіанних версіях Олексія Карпенка. Програма - https://bit.ly/2JKg8Ru;
-        СБ 5 травня о 19:00“Joe Cocker&Co.”, вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана. Програма - https://bit.ly/2JLsUiB;
-        НД 6 травня о 15:00екскурсія Тетяни Казанцевої «Єврейська сецесія, частина друга», деталі - https://www.facebook.com/events/1004696336355158/. Вартість – 50 гривень, для участі просимо зареєструватися за ланкою - https://bit.ly/2jnCCgb;
-        НД 6 травня о 19:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», концерт Павла Кропа і Богдана Ільницького. Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;
-        ПН 7 травня о 19:00фортепіанні версії українських популярних мелодій від Олексія Карпенка. У програмі - хіти «Скрябіна», «Океану Ельзи», «Другої ріки», «Скай», «Бумбокс» і Pianoboy.

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.


6 травня, у неділю, о 15:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на екскурсію Тетяни Казанцевої «Єврейська сецесія, частина друга». Для участі просимо зареєструватися за ланкою - https://bit.ly/2jnCCgb. Вартість – 50 гривень, тривалість – дві години. Кількість учасників обмежена.

У другій частині екскурсії «Єврейська сецесія» продовжимо прогулянку навколо «Штуки». Серед запланованих пунктів: дім Строменгера, пасаж Грюнерів, Єврейський театр на вул. Гнатюка, вулиці Різницька (Наливайка), Тиктора, Курбаса, пасаж Феллерів, синагога "Сонячний промінь", вулиця Сонячна (Куліша), єврейський театр "Колізей".

Увага! Якщо вранці у Львові буде затяжний дощ чи збиратиметься гроза, просимо телефонувати для уточнення часу і формату екскурсії.