З прикрістю повідомляємо, що через технічні причини концерт "Музика старовинних королівств" від міжнародного барокового проекту "Менестрелі" не відбудеться. Від імені кав'ярні "Штука" та організатора Лєни Дадукєвич просимо вибачення за завдані клопоти.
І принагідно запрошуємо на спільний виступ ансамблю старовинної музики "Львівські менестрелі", міжнародного барокового проекту "Менестрелі" (Львів, Бидгощ, Гданськ) та ансамблю давніх інструментів "Арс Нова" (Варшава) "Музика Першої Речі Посполитої" у неділю 20-го жовтня о 17:00 у Залі органної та камерної музики.
Для більш докладної інформації про подію просимо звертатись за телефоном - 093 44 671 98.
У четвер 17 жовтня о 19:00 відбудеться прем’єра моновистави Олега Яськіва «Моє Бароко».
Авторський проект Олега Яськіва – це цикл моновистав, присвячених видатним композиторам та їх епохам, у яких літературне слово поєднується з музикою та екранними формами (анімація, хореографія, кіно) в єдине за ідеєю, філософією і втіленням представлення.
Це третя моновистава з авторського циклу розповідей про життя та творчість великих митців минулого, який був започаткований у 2011-2012рр. моновиставами «Мій Моцарт» і «Мій Бетговен».
«Моє Бароко» – це масштабне полотно, яке висвітлює культурний контекст епохи європейського Бароко, дух музики та сторінки життя найвидатніших композиторів того часу (Й. С. Бах, Г. Гендель, А. Вівальді, Д. Скарлатті). У ньому розкривається психологічний та соціальний портрет композиторів, культурні та історичні джерела їх музики, робиться спроба прокласти мости між епохами та, найголовніше, пізнати феномен музики. Літературне слово поєднане з музичними творами і кращими сучасними хореографічними та анімаційними інтерпретаціями композицій.
Розповідь побудована на неакадемічному і нетрадиційному розкритті духовного світу великих композиторів та їх музики, покликана розкрити феномен генія і трагізм його стосунків зі світом.
Задум та втілення такого проекту є новим для україномовного простору і здійснюється в Україні вперше!
Головна ідея проекту покликана повернути людині любов до Музики та розширити розуміння природи творчості.
Автор розглядає глядача як невід’ємну частину простору спілкування під час представлення, тим самим вони на якийсь час разом складають єдине інтелектуальне і духовне середовище.
Запрошуються усі шанувальники музики, кіно, хореографії, анімації та літератури, освічені та відкриті до культури мешканці та гості Львова.
Додаткова інформація про подію – 067 255 23 01.
Резервування столиків – 097 586 81 95.
У вівторок 15 жовтня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Мартіна Скорсезе «Скажений бик» (США, 1980).
Хіба можна не любити Роберта де Ніро? Складно заперечити. Безумовно, Роберт де Ніро – один з кращих і, головне, улюблених акторів сучасності. А от на запитання «Хіба можна не любити Мартіна Скорсезе?» не всі дадуть ствердну відповідь, бо цей великий кінорежисер пройшов дуже нерівний творчий шлях.
Однак точкою безумовного накладання успіхів обох став фільм «Скажений бик».
Ця стрічка стала знаковою для обох американських італійців, та ще й найближчих друзів. У ній кожен досягнув своєї вершини. Цією стрічкою один друг – Роберт де Ніро – врятував життя іншому – Мартіну Скорсезе – витягнувши того з петлі наркотиків. Цією стрічкою був нарешті встановлений стандарт біографічних фільмів, який мало кому вдалося відтоді досягти.
Жорстка життєва драматургія Джейка Ла Мотти (до речі, ще живого на час створення фільму), відомого американського боксера, яка покладена в основу фільму, стала вдячним матеріалом, з якого режисер і актор вибудували епічну історію про боротьбу в людині піднесеного та ницого, шаленства внутрішнього зла та благосні надії, сліпоти жорстокості і прозріння каяття. В епіцентрі драматургії фільму – доля непростої людини у складному світі, де мало світла і добра. Життя людини – як корида з власною пристрастю, з прихованим шаленством, зі спокусами світу. Шлях боксера до спортивної вершини поданий як противага до опускання у безодню моральної руйнації.
Чи не вперше в історії кіно образ героя – не цілком позитивний, а героїчне у фільмі приховане не лише у стійкості боксера на ринзі, але й у співжитті з шаленим боксером поза рингом.
Бездоганне стилістичне – наближене до документальної природи – вирішення фільму, контрастне чорно-біле зображення, яке пригнічує нечасте кольорове втручання, стримана, але прониклива і образна музика, складають суворий контрапункт фільму. А геніальна гра акторів – і не лише Роберта де Ніро, але й Джо Пеші – довершила канонізацію фільму до кінематографічного Олімпу.
Після «Скаженого бика» такі фільми про бокс як «Роккі» виглядають дитячою, нехай і дорогою, самодіяльністю. Хоча фільм Скорсезе не стільки про бокс, скільки про такі філософські поняття як Людина, Характер, Любов, Ненависть.
Нам, українцям, як мало кому, близька тема боксу, бо дає нації надію на успіх. Однак «Скажений бик» – значно ширше полотно, яке майже не накладається на улюблені нами імена.
Це ідеальне кінематографічне втілення “крові та піску”, які метафорично, але майже обов’язково оточують кожного. Де б він не жив, ким би не був, скільки б себе не обманював…
Це один з класичних фільмів, обов’язкових до перегляду «на всі часи». Фільм отримав багато заслужених нагород, але не головну. Хоча став найкращим аргументом для головного Оскара режисерові Скорсезе, який, за незбагненною логікою, так чомусь йому і не дістався.
Олег Яськів
Martin Scorsese, Raging Bull, 1980
Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/
14 жовтня о 19:00 у кав’ярні «Штука» відкриється виставка світлин Джошуа Претта «З Європи. З любов’ю». Триватиме експозиція до 31 жовтня.
«З Європи. З любов’ю» - дебютний фотопроект. Поки-що Джошуа Претт більш відомий у нашому місті як здібний музикант. До уваги глядачів представлено 15 світлин із різних куточків Європи, де, за словами автора, «відчуваєш радість, справжню красу, любов до людей, міст і місць навколо».
Запрошуємо щодня з 9:00 до 22:00.
Про автора
Народився 8 березня 1995 року в Індіанаполісі, штат Індіана.
Вивчав музичну теорію. Гру на гітарі та фотографію опанував самостійно.
В Україні мешкає 14 років. Здійснює місіонерську роботу при євангельській церкві «Нові обрії».
Інтернет-сторінка - http://joshuapratt.jimdo.com/
13 жовтня о 17:00 Марк Лівін, Роман Штігер та Іван Байдак запрошують на творчий вечір «Люди погоди» у кав’ярні-галереї «Штука». Обіцяють теплу атмосферу, романтичну музику і невимушений діалог. Вхід вільний.
Життя складається із безлічі пазлів, що формують цілісну картинку. Рідне місто, близькі люди, почуття, оточення, дружба, сумніви, літній дощ, осінь-зима. Все це впливає на нас та робить картинку більш цілісною та всеосяжною.
Проект "Люди погоди" - це проза та музика. Це невірші та музика. Це музика та слова. Про пазли, які роблять нас щасливими чи навпаки. Коханими чи навпаки. Це історії про вас.
Про авторів
Марк Лівін — сучасний український письменник-прозаїк, блогер і музикант, лауреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». Автор повісті «Життя та інша хімія» та збірки короткої прози під назвою «Книжка».
Роман Штігер – автор поетичної збірки "невірші". Публікувався у читацькому літературно-художньому журналі «Дніпро» (Київ), журналі «Експрес COOL» (Львів), альманасі "СКІФІЯ-2012"/Весна (Канів, Черкаська обл.), антології «32 за Фаренгейтом» (Львів), журналі «Мистецькі грані» (Рівне).
Іван Байдак – есеїст, журналіст, сценарист, письменник. Автор роману «особисто Я особисто ТОБІ». Публікації в англомовних журналах: Lviv Today, Weekly.ua.
У суботу 12 жовтня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Марії Паньків «Лине листя з лип, плине воза скрип…»*.
У програмі - українська та світова класика, джазові обробки. Трохи вже знайомих мелодій, трохи – нових.
Вхід вільний.
*) з поезії Богдана-Ігоря Антонича «Осінь».
11 жовтня о 18:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться презентація другої поетичної збірки Ірени Смачило «Павутина спогадів». Вхід вільний.
«Емоції та відчуття минулого часто заплутуються у павутинні думок і виринають уривчастими спогадами, змушуючи серце битись частіше, а розум – програвати все нові й нові перебіги подій, все нові й нові «якби»…», - розповідає про лейтмотив нової книги її авторка.
Сьогодні у кав’ярні-галереї «Штука» відзначають день народження Арта Блейкі – американського джазового барабанщика, який прославився разом із своїм оркестром “Jazz Messengers”.
Насичений звук, яскраві імпровізації, які з першого разу не одразу легко даються вухам, – основні характеристики музики Блейкі. «Бу», як називали музиканта після прийняття ним ісламу, - один із новаторів бібопу, проте його колектив сформував свій особливий стиль, що мав багато спільного з соулом і фанком. У Арта Блейкі, який навіть не мав музичної освіти, був ще хист знаходити нові таланти, які під його опікою перетворювались на самостійних успішних джазменів.
Щоб нагадати про 94-ті уродини музиканта, у кав’ярні-галереї «Штука» увесь день слухатимуть музику Арта Блейкі, а відвідувачі матимуть можливість за кавою почитати про його життя і кар’єру.
Art Blakey на YouTUBE: http://youtu.be/VKXsnDvILmI
Кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на акустичний концерт Джошуа Претта у п’ятницю 11 жовтня о 21:00.
На своїй Інтернет-сторінці Джошуа розповідає: «Я люблю грати та співати пісні усіх жанрів! Рок, поп, джаз, блюз, кантрі і це ще не все… Люблю кавери, але в жодному випадку не припиню писати власні композиції». І хоч найчастіше концертує разом із гуртом, але не уникає камерних акустичних концертів. У музиканта вже є один студійний альбом “Broken Without You”, зараз триває робота над наступним.
Вхід вільний.
Офіційна сторінка - http://joshuapratt.jimdo.com/
У четвер 10 жовтня о 19:00 у кав’ярні «Штука» Євген Вдовенко, засновник Академії Самостійних Мандрівників, має намір розповісти про те, як організувати самостійну подорож Південно-Східною Азією.
Південно-Східна Азія – чи не найцікавіший напрямок, з якого можна розпочати серйозні самостійні мандрівки. До цього регіону належать такі країни як М'янма, Таїланд, Камбоджа, Лаос, В'єтнам, Бруней, Малайзія, Сінгапур, Індонезія і Філіппіни.
Чудові люди і природа, багатство архітектурних та історичних пам’яток, умовно прості шляхи до обраних пунктів, низькі ціни роблять Південно-Східну Азію ідеальним місцем для активних мандрівників.
Для подорожі у цей регіон потрібна певна підготовка, розуміння логістичних особливостей і, звичайно, знання візових нюансів. Про це йтиме мова у четверговій лекції, впродовж якої ви також дізнаєтеся:
- як економно дістатися до Південно-Східної Азії;
- особливості отримання віз у країни Південно-Східної Азії;
- вакцинацію перед мандрівкою;
- оптимальний час для подорожі у цей регіон;
- як економніше пересуватися літаками та наземним транспортом;
- бюджетні авіалінії Південно-Східної Азії;
- де недорого харчуватися, щоб не отруїтися;
- особливості подорожі в М’янму (Бірму);
- місця, яких немає в путівнику;
- що привезти з Південно-Східної Азії;
- бюджет поїздки;
- де можна зекономити, а де цього робити категорично не потрібно.