На вихідних 21 і 22 грудня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на музичні вечори «Мелодії з мандрівок». В суботу у виконанні піаністки Ірини Лобанок, у неділю - також і тенор-саксофоніста Ростислава Гавриша.

У програмі:

  • Franz Schubert “Serenade”;
  • Earle Hagen "Harlem Nocturne";
  • Erroll Garner "Misty";
  • Reginald De Koven "Oh Promise Me";
  • Cowboy song "Red River Valley";
  • Edward MacDowell "To A Wild Rose";
  • Ethelbert Nevin "Mighty Lak' a Rose";
  • Sebastian Yradier "La Paloma";
  • Vincenzo di Chiara "La Spagnola";
  • G.H.Matos Rodriquez "La Cumparsita";
  • Franz Lehar "Vilia";
  • Friedrich von Flotow "Ah! So Pure";
  • Nikolai Rimsky-Korsakoff "Song Of India".

Вхід безкоштовний.


На вихідних 21 і 22 грудня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує львів’ян і гостей міста на частування із 50-відсотковою знижкою. З нагоди акції «Вихідні у Львові за півціни» діятиме спеціальне меню.

У пропозиції є три різновиди кави, чаю та випічки:

кава

  • Нікарагуа Марагоджип, арабіка (найбільші зерна з приємним злегка солонувато-кислим смаком – 11,00грн.;
  • Мадагаскар, робуста – 8,50грн.;
  • арабіка ароматизована (коньяк) – 8,50грн.
чай
  • «Трави Карпат» з медом – 10,50грн.;
  • пу-ер з квітами хризантеми (традиційний чорний чай, що пройшов довший, ніж звичайно, процес ферментації шляхом багаторічної витримки, пом’якшений квітами хризантеми) – 10,50грн.;
  • королівський османтус (китайський чай, провінція Хуннань, квіти османтуса) – 10,50грн.
випічка
  • кексик «Місько» (з вишнями) – 4,00грн./шт.;
  • яблучний пляцок – 7,50грн./100г;
  • струдель маковий – 7,50грн./100г.

У вівторок 17 грудня о 18:15 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Річарда Аттенборо «Ганді» (Великобританія, 1982).

Магатма Ганді – безумовно, одна з ключових фігур новітньої історії людства. Це яскравий приклад того, як моральна постава перемагає усі види зла та людських спокус. Знайомлячись з його життям, ще зовсім недавно гостро відчував прикрість від того, що для більшості українців уроки Ганді так мало важать, і що ми потребуємо “свого Ганді”.

Але зараз для українців настав інший, можливо, вирішальний час. Тому ще більше хочеться повернути ідеї цього чудового чоловіка – людини і політика – в українську реальність. Переконаний, що саме такий лідер як Ганді здатен допомогти залишити Україні достойне місце на геополітичній мапі світу, здатен підказати нам якщо не шлях, то спосіб досягнення моральної та духовної вищості.

Зараз ми просто існуємо в океані політичних та політологічний статтей. Це реалія, такий маємо період. Тому не буду вас переобтяжувати надмірною публіцистикою. Адже незабаром ви матимете самі нагоду бодай доторкнутись думками до цієї людини, коли переглянете фільм великого британського режисера Річарда Аттенборо “Ганді”.

Режисеру вдався еталонний біографічний фільм, який неперевершеною вершиною здіймається понад іншими роботами у цьому жанрі. Відтак, не варто сприймати дану стрічку як виключно біографію генія. Насамперед – це прояв високого кіномистецтва. Епічного, драматичного, глибоко психологічного. Це приклад фільму, у якому ретельно продумано все – від вибору акторів до найдрібніших деталей одягу. І найголовніше – майстерно і шляхетно, без спрощень та пропаганди, донесено головні ідеї Ганді та пригоди його життя.

Світове визнання фільму справедливо засвідчило як його мистецьку силу, так і, безумовно, духовний авторитет Ганді. Майже небачена кількість найвищих нагород у цьому випадку виправдана працею режисера і його однодумців та, зрештою, самим життям героя.

8 Оскарів, 5 “Золотих глобусів”, 5 нагород Британської кіноакадемії – додатковий аргумент для тих, кого не переконує біографія самого Ганді та слова вашого автора.

У чому я впевнений, так це у персональному впливі фільму та його значенні для нас як українців.

Потрясіння від цього перегляду гарантоване. Духовний катарсис, сподіваюсь, також. Адже це якраз таке кіно і про таку людину, яке здатне допомагати, спроможне лікувати душу. Здатне давати надію… А хіба не для того ми зустрічаємося у Кіноклубі і не цього чекаємо один від одного?..

Приходьте! Ті, хто не на майдані, діліться вільним духом, ті, хто планує там бути, збирайте натхнення та набирайтеся сил. Ми повинні цього разу перемогти.

Олег Яськів


Richard Attenborough, Gandhi, 1982.

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


14 і 15 грудня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанні концерти Ірини Лобанок.

У програмі:

  • Vincent Fiorino “Blue canary”;
  • Edith Piaf “La vie en rose”;
  • Joe Dassin “Les Champs-Elysees”;
  • Jerzy Peterburski “To ostatnia niedziela”
  • Elvis Presley “Love me tender”;
  • Elvis Presley “Can't help falling in love”;
  • Frank Sinatra “Stardust”;
  • Scorpions “Maybe I, maybe you”;
  • “Moon River”, саундтрек до к/ф “Сніданок у Тіффані”;
  • “Watch what happens”, саундтрек до к/ф “Шербурзькі парасольки”;
  • саундтрек до к/ф “Той самий Мюнхгаузен”;
  • саундтрек до к/ф “Limelight” з Чарлі Чапліном та інші.

Вхід безкоштовний.


У вівторок 10 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Ніколая Арселя «Королівська справа» (Данія, 2012).

Коли людина стоїть перед воротами історії, крізь пронизливий вітер перемін, який п’янить, лякає, збиває з ніг, вона може розчути тихий голос Бога. Голос підтримки, голос спонукання до дії. І тоді вона, така мала перед величністю тих воріт, у голому просторі невизначеності, віднаходить у собі сили зробити перший крок. Найважливіший. Там, за порогом нової історії все буде також важко, але найважливіше зробити перший крок.

Ми, українці, робили такий перший крок неодноразово. Просто історичний вітер постійно збивав з ніг, відкидав назад, викручував м’язи. Може, такий наш долею визначений міф – падати і підійматися – і від цього ставати сильнішими. Як інші народи, які проходили тією ж дорогою. Як уся Європа, шлях якої до успіху та гармонії був не менш тернистим, але значно успішнішим.

«Королівська справа» – не звичайний історичний костюмований фільм. Не чергова історія з життя королівського двору, цього разу данського. Усі вади, притаманні цьому жанру, як от перегравання акторів, штучність атмосфери, невідповідний епосі спосіб мислення, нехтування деталями – у цьому фільмі відсутні.

Натомість маємо історію мужності спротиву, історію сили любові, історію примарності успіху та історію мінливості популярності. Усі ці історії упали тягарем на одну людину – непересічну, чесну, розумну, пристрасну. На героя, який силою історичних обставин дав поштовх новій історії Данського королівства. На лідера, який наприкінці вісімнадцятого сторіччя модернізував країну, запровадивши найвищі стандарти життя і впав під вагою заздрості та невдячності власного ж народу.

Фільм укотре підтверджує силу данського кінематографу. Навдивовижу сильний у всіх аспектах – грі акторів, музиці, достовірності деталей, переконливості діалогів – «Королівська справа» виводить жанр історичної драми на новий рівень, залишаючи далеко позаду помпезні, дорогі, але штучні і спрощені голівудівські відповідники. Тому цей фільм був серед небагатьох достойних Оскара за кращий іноземний фільм.

Ну а нам, українцям, треба уважно його дивитися, слухаючи власний історичний вітер, складаючи з цитат фільму і звуків того вітру свій голос Бога. Можливо, почуємо цього разу…

Олег Яськів

 

Nikolaj Arcel, En kongelig affære, 2012

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


Дорогі гості кав’ярні!

Переносимо Кіноклуб на тиждень і передаємо вам вістку від Олега Яськіва: «Друзі! У зв'язку з ситуацією у країні, я буду в день нашої зустрічі у Кіноклубі у Києві. Тому ми перенесемо показ на наступний вівторок. Сподіваюсь на розуміння. З повагою і надією на перемогу, Олег Яськів»

До зустрічі!

У грудні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує оглянути виставку пастелей Олександра Коровая «Наші ангели». Відкриття відбудеться у неділю 1-го грудня о 16:00.

Ангел із грецької означає «посланець, вісник». Це істоти, що сповіщають людям волю Бога і виконують Його веління. Ангели-хранителі посилаються людині при хрещенні, а по смерті супроводжують через митарства. У кожного - свій ангел, хоч вони й дуже різні. Автор дає можливість побачити цю тему широко, у різних інтерпретаціях. Ангел-хоронитель може постати як воїн, вбраний в обладунки, що дає захист у перипетіях на життєвій дорозі. А може стати продовженням краєвиду, створюючи гармонію душі. Може стати символом міста, у якому поселився.

Малюнки на чорній основі - наслідок бажання відкрити те, як було з самого Початку, коли із безмежної космічної темряви поступово з’являлося світло. Світло ангела. Для кожного.

Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 22:00, вхід вільний.


Про автора

Народився 19 квітня 1959 року в Івано-Франківську, в сім‘ї художника Коровая Олександра Миколайовича.

Випускник Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва.

З 1989 року є членом «Клубу Українських Митців», з 1994 - Національної Спілки художників України.

Працює в галузях станкового і монументального живопису, графіці.

Старший викладач живопису та рисунку кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України.

Учасник виставок з 1978 року. У Львові відбулись персональні виставки в 1987, 1993 та 2013 роках.

Роботи знаходяться у музейних та приватних колекціях України та світу.


Перший вечір календарної зими кав’ярня «Штука» запрошує провести у приємному товаристві львівського саксофоніста Юрія Яремчука. Початок о 19:00. Вхід вільний.

Юрій Яремчук – композитор та мультиінструменталіст, художник і поет, «представник радикальних форм (сопрано і тенор саксофони, кларнет, бас-кларнет) на духових інструментах у сфері композиції та імпровізації».

Сторінка Юрія Яремчука - http://3yar.com.ua/


30 листопада, в суботу, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на музичний вечір «Мелодії з мандрівок» у виконанні піаністки Ірини Лобанок і тенор-саксофоніста Ростислава Гавриша.

У програмі:

  • Franz Schubert “Serenade”;
  • Earle Hagen "Harlem Nocturne";
  • Erroll Garner "Misty";
  • Reginald De Koven "Oh Promise Me";
  • Cowboy song "Red River Valley";
  • Edward MacDowell "To A Wild Rose";
  • Ethelbert Nevin "Mighty Lak' a Rose";
  • Sebastian Yradier "La Paloma";
  • Vincenzo di Chiara "La Spagnola";
  • G.H.Matos Rodriquez "La Cumparsita";
  • Franz Lehar "Vilia";
  • Friedrich von Flotow "Ah! So Pure";
  • Nikolai Rimsky-Korsakoff "Song Of India".

Вхід безкоштовний.


28 листопада о 18:30 у кав’ярні «Штука» відбудеться зустріч Клубу шанувальників Галичини із Михайлом Слободянюком, полковником у відставці Збройних сил України, членом Українського геральдичного товариства. Мова йтиме про місця бойових дій у Львові під час українсько-польської війни.

Війна між українцями та поляками, яка розв’язалася за владу над територією Східної Галичини на тлі розпаду Австро-Угорської імперії впродовж 1918-1919рр., хоч і не потривала довго, але була затятою. У Львові численні сутички тривали від Листопадового здвигу впродовж двадцяти днів, мапу яких Михайло Слободянюк має намір укласти впродовж четвергової розповіді.

Вхід вільний.

 

Зустрічі Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця.