UPD! Увага! У Антіна Прокопця алергічний ларингіт, тому концерт перенесено на невизначений термін. Просимо вибачення за завдані незручності. 

1 вересня у кав’ярні «Штука» відбудеться музичний вечір співака Антіна Прокопця, чий репертуар складають камерна класика і класична естрада виконавців Хуліо Іглесіаса, Еммануеля, Іва Монтана тощо. Початок о 18:00, вхід вільний.

У програмі вечора:

-         Julio Iglesias “Un hombre solo”;
-         Julio Iglesias“Hey”;
-         Julio Iglesias“When you tell me that you love me”;
-         Emmanuel “Con olor a hierba”;
-         Emmanuel “Quiero dormer cansdo”;
-         Emmanuel “El dia que puedas”;
-         Emmanuel “Al final”;
-         Emmanuel “Tu y yo”;
-         Memo Remigi “Io ti daro di piu”;
-         мексиканська пісня “Cuccurucucu paloma”;
-         паризьке ретро “Padam padam”;
-         Yves Montand “Les folles mortes”.

Народився у Києві 1973-го року. Вищу музичну освіту отримав в одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової у 2013 році як класичний співак. Студент магістратури при дрогобицькому музично- педагогічному університеті ім. І. Франка.

Працює в заслуженому прикарпатському ансамблі пісні і танцю "Верховина" як артист хору. До того працював у київському хорі ім. П. Майбороди при національній радіокомпанії України (2002-2006), у хорі опери замку польського міста Щецін (2006-2007), у хорі львівської опери (2009-2010) та одеської опери (2010-2014). Продовжує вдосконалювати співацьку майстерність під керівництвом творчого керівника у дрогобицькому музично- педагогічному університеті.


У вівторок 30 серпня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Віма Вендерса і Джуліану Сальгадо «Сіль землі» (Німеччина-Бразилія, 2014).

З початком осені людина розправляє крила. Після відпочинку або ж просто сповільнення життя – готується до польоту. Новий робочий цикл, новий навчальний рік. Нові очікування на зміни в особистому житті і в житті країни. Нелегке щоденне життя спонукає до високих мрій. Отак би злетіти понад землею і охопити поглядом всю її велич, красу та різноманітність. Розчинитись у повітрі, стати частиною планети, кожного її куточка, кожної людини…

“Ви – сіль землі” – говорить Христос про людей у Євангелії від Маттея. “Якщо сіль втратить силу, чим зробиш її соленою?”

Прекрасний фільм видатного режисера сучасності Віма Вендерса повертає нам відчуття польоту, призабуте з дитинства, розчиняє нас в мільйонах людей інших культур, стирає бар’єри, що відділяють нас від відчуття єдності та неповторності світу.

Фільм, який Вендерс зробив спільно з бразильським режисером Джуліано Сальгадо, розповідає про творчість та філософію видатного фотографа сучасності Себастіана Сальгадо. Навіть у наш час розвитку талантів людини цей митець віднайшов своє унікальне місце на Олімпі історії: його фотографії ніби віддзеркалюють голос землі та людини, його дії показують людству шлях до виживання в умовах глобальних та локальних загроз. Його філософія – органічна і переконлива, тому що він втілює її у життя, переплавлює власне его у суспільне чи природне благо.

Більше того, Себастіан Сальгадо є надзвичайно цікавою та цілісною людиною. Разом з Вендерсом ми ніби проживаємо частину його життя – сповненого справжніх пригод, небезпечних подорожей, ризикових зйомок, самовідданої і … непідробної любові до природи і людини.

А ще – і це дуже важливо – фільм про нас, надто часто байдужих до чужого горя, про історію людства, яка складається з божевільних воєн та насильства, а могла б і повинна бути історією гармонії та єдності, про те, як лікувати зранену людську душу.

А ще – це неймовірно візуально красивий фільм з насиченою думкою у кожному кадрі, кожній фотографії. Якщо ви покладетеся на волю авторів, відпустите нитки, що прив’язують вас до землі, то обов’язково полетите… Обов’язково.

Приходьте. Разом завжди цікавіше.

Олег Яськів

 

The Salt of the Earth, Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado,  2014

Нагороди: “Канни” – приз екуменічного жюрі, “Сезар” за кращий документальний фільм, “Сан-Себастьян” – приз глядацьких симпатій.

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


На жаль, Роман Марченко захворів, тому його музичні вечори, заплановані на 26 і 28 серпня, переносимо на невизначену дату. 

Натомість 26 серпня запрошуємо на фортепіанний концерт Павла Гречки "З репертуару Каміля Сен-Санса", а 28 серпня о 20:00 - на фортепіанний концерт Олексія Карпенка, у програмі твори класиків. 

Перепрошуємо за прикрі звістки і можливий клопіт!

UPD! На жаль, Роман Марченко захворів, тому його музичний вечір переносимо на невизначену дату. Натомість 28 серпня о 20:00 запрошуємо на фортепіанний концерт Олексія Карпенка, у програмі твори класиків. Докладну програму опублікуємо завтра. Перепрошуємо за прикрі звістки і можливий клопіт!

28 серпня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Романа Марченка «Ти танго заспівай мені», який виконуватиме пісні Богдана Весоловського під акомпанемент фортепіано. Початок о 20:00, вхід вільний.

Богдан Весоловський або ж Бонді (1915-1971) - український пісняр і композитор, музична легенда Львова ХХ століття. За життя здобув велику славу серед канадської діаспори, тоді як в Україні був маловідомим до 1990-х років.


27 серпня кав’ярня-галерея «Штука» і піаністка Світлана Позднишева запрошують на продовження циклу «Музичних мандрівок». У суботу послухаємо композиторів Норвегії, Австрії та США. Початок о 20:00, вхід вільний.

Прозвучать:

-         Е. Гріг - Ранок, Весною, В печері гірського короля;
-         Й. Штраус - Віденські вальси;
-         Р. Шуман – Мрії;
-         В. А. Моцарт – Сонатіна;
-         В. Сярих – Фокстрот;
-         А. Рудницький – Соната.


UPD! На жаль, Роман Марченко захворів, тому його музичний вечір переносимо на невизначену дату. Натомість 26 серпня о 20:00 відбудеться фортепіанний концерт Павла Гречки "З репертуару Каміля Сен-Санса". Перепрошуємо за прикрі звістки і можливий клопіт!

26 серпня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Романа Марченка, який виконуватиме пісні Френка Сінатри та композиції Джорджа Ґершвіна і Генрі Манчіні під акомпанемент фортепіано. Початок о 20:00, вхід вільний.

Програма:

-         G. Gershwin “Summertime”;
-         G. Gershwin “Do what you do”;
-         G. Gershwin “Love is here to stay”;
-         G. Gershwin “Man I love”;
-         F. Sinatra “Fly me to the moon” (by H. Howard);
-         F. Sinatra “Singing in the rain” (by N. Brown);
-         F. Sinatra “Autumn leaves” (by J. Kosma);
-         F. Sinatra “Moon river” (by H. Mancini)
-         F. Sinatra “Negro spiritual”;
-         F. Sinatra “Swing low”;
-         F. Sinatra “Ol' Man river”;
-         F. Sinatra “Sometimes I feel”;
-         Louiguy “La vie en rose”;
-         H. Mancini “Dear heart”;
-         L. Ray “The Sunshine of your smile”;
-         R. de Koven “Oh promise me”.


У День незалежності кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Світлани Позднишевої «Подорож Україною». Початок о 20:00, вхід вільний.

Програма:

-         Б. Фільц - Музичні присвяти;
-         А. Рудницький – Соната;
-         М. Скорик - В народному стилі;
-         Я. Степовий – Прелюди;
-         Б. Янівський – Журавочка;
-         Б. Кудрик – Вальс;
-         Л. Ревуцький - Пісня і Прелюд;
-         В. Барвінський – Прелюдія;
-         М. Лисенко – Елегія.


У вівторок 23 серпня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джеймса Кента «Спогади про майбутнє» (Великобританія-Данія, 2014).

Повільно, але впевнено наша країна наближається до великого свята свободи. Непростий шлях і ще довга дорога до спокою. Але душа просить віддзеркалення радості у мистецтві, яким омиваємо душу. Ми вже звикли у Кіноклубі сприймати кіно не як екранне шоу, а як довершене естетично і глибоке змістовно джерело відповідей про найважливіше у житті.

Прекрасний, немов вечірня мелодія, британський фільм “Спогади про майбутнє” (або “Заповіти юності”), пастельними, але пронизливими мазками розповідає про долю молодого покоління, яке було зруйноване першим колективним божевіллям людства, яке історики називають першою світовою війною. Досконалу культуру передвоєнної Британії – з високими манерами, юнацьким мріями, довершеною освітою, кодексом честі, мистецтвом садів та гідністю прислуги – перемелює у зловісній пащі хижий непередбачуваний звір історії.

Водночас це надзвичайно глибокий і делікатний у деталях фільм, в якому війна залишається у світі тіней, а перед глядачем – лише людські переживання, розірвані мрії, втрачені любові. Цей фільм про людей – сильних, справжніх, молодих, вірних. Недаремно головна героїня – жінка, молода дівчина і саме її очима ми бачимо цей викривлений світ. Фактично у світовому кінематографі це чи не перший “жіночий погляд” на війну. Можливо, через це самої війни, з її натуралізмом та жорстокістю, що притаманне чоловічому погляду, у фільмі немає. Зате є багато болю, чекання, зітхань та роздумів. І … прекрасної кінематографічної роботи: зйомки, інтер’єри, костюми, музика, акторська робота – все слугує для відтворення духу прекрасної Belle-Epoque.

Важливо також, що історія, розказана у фільмі, справжня. Це екранізація опублікованих у 1933 році мемуарів письменниці Вери Бріттейн, яка будучи студенткою Оксфорду, захопленою літературою, молодою поетесою, пішла на війну добровольцем-медсестрою і втратила у ній своїх найближчих чоловіків. Трилогія спогадів Бріттейн, яка в оригіналі називається “Заповіти юності”, до сьогодні вважається однією з найважливіших гуманістичних книг, у якій відображений голос “втраченого покоління”, а екранізація режисера Джеймса Кента – найкращим візуальним втіленням “голосу миру”, яким була для міжвоєнної Європи Вера Бріттейн.

Великою заслугою режисера є те, що на тлі жорстокої війни, він описує  у першу чергу красу світу та силу людської любові. У такому розрізі фільм набуває не лише антивоєнного, але навіть більше – християнського звучання, залишаючись одним з найсильніших голосів гуманізму у наш сліпий до людських страждань час.

Найкраще, що ми можемо зробити напередодні свята Незалежності держави – це зміцнити силу духу та любові. Щоб перемогти зло явне і неявне та залишити дітям та внукам простір чистий від зла і несправедливості.

З Днем Незалежності вас, мої вірні та віддані друзі!

Приходьте… Тільки сильні духом та світлі серцем перемагають.

Олег Яськів

 

Testament of Youth, James Kent,  2014

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


21 серпня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Романа Марченка «Американці у Парижі», який виконуватиме пісні Френка Сінатри та композиції Джорджа Ґершвіна і Генрі Манчіні під акомпанемент фортепіано. Початок о 20:00, вхід вільний.

Програма:

-         G. Gershwin “Summertime”;
-         G. Gershwin “Do what you do”;
-         G. Gershwin “Love is here to stay”;
-         G. Gershwin “Man I love”;
-         F. Sinatra “Fly me to the moon” (by H. Howard);
-         F. Sinatra “Singing in the rain” (by N. Brown);
-         F. Sinatra “Autumn leaves” (by J. Kosma);
-         F. Sinatra “Moon river” (by H. Mancini)
-         F. Sinatra “Negro spiritual”;
-         F. Sinatra “Swing low”;
-         F. Sinatra “Ol' Man river”;
-         F. Sinatra “Sometimes I feel”;
-         Louiguy “La vie en rose”;
-         H. Mancini “Dear heart”;
-         L. Ray “The Sunshine of your smile”;
-         R. de Koven “Oh promise me”.


У суботу 20 серпня кав’ярня-галерея «Штука» і піаністка Світлана Позднишева запрошують на продовження циклу «Музичних мандрівок», цього разу - в Іспанію, Аргентину, Польщу та Німеччину. Початок о 20:00, вхід вільний.

Прозвучать:

-         І. Альбеніс - Іспанська сюїта;
-         А. П'яццола - Танго ангела;
-         Васх - Іспанська серенада;
-         Г. Бацевіч – Соната;
-         Ф. Шопен - Вальс, прелюдії, мазурка;
-         Л. Бетховен - Місячна соната.