Вже традиційно, у кав'ярні "ШТУКА" у п'ятницю, 15 січня, відбудеться вечір аргентинського танго - соціального танцю, який поширився у Європі ще на початку ХХст., та згодом перекочував і до тогочасного польського Львова. Нагадаємо, що танго-вечори відбуваються щоп'ятниці з 19.00.

14 січня 2010р. о 18.00 у кав’ярні-галереї «ШТУКА» відбудеться друга зустріч Клубу шанувальників Галичини на тему «Геральдика». Доповідач – Михайло Васильович Слободенюк, член Українського геральдичного товариства, полковник запасу Збройних сил України. Геральдика – це наука, що вивчає герби, емблеми та символи, які належали країнам, певним соціальним спільнотам та окремим особам. Також геральдика є системою знаків, яка базується на гербових зображеннях , які розміщуються на геральдичних щитах відповідно до певних правил та принципів. Зародження геральдики пов’язане із лицарськими часами і пояснюється необхідністю відрізняти супротивника, коли обличчя усіх воїнів були закриті шоломами, а тіло – обладунками. Вхід – вільний.

О 17:00 кав'ярня запрошує на дитячий вертеп.

Кав'ярня-галерея "ШТУКА" вітає львів'ян та гостей міста із близьким початком зимового святкового сезону, проте застерігає від несподіванок, пов'язаних із відповідною зміною робочого графіку: 31.12.2009р. кав'ярня працюватиме до 18.00, у перший день нового року - з 14.00. На Різдво, 7.01.2010р., ми зачинені.

29.12.2009р. о 18.00 у кав’ярні-галереї «ШТУКА» відбудеться презентація книги Галини Тихобаєвої та Ірини Криворучки про Соломію Крушельницьку «Міста і слава» (Львів: Апріорі, 2009). Книга цікава як для шанувальників оперного мистецтва, так і для дослідників-музикознавців, бо поруч з відомим, містить новий документальний матеріал. Рінальдо Кортопассі: «…У перші десятиріччя ХХ століття на оперних сценах світу царювали чотири особи чоловічої статі – Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їх висот та стати врівень з ними. Нею була Соломія Крушельницька…». Вхід – по запрошеннях.

23 грудня 2009 року кав’ярня-галерея «ШТУКА» святкуватиме день народження Чета Бейкера – одного із найвидатніших джазових музикантів XXст. Увесь день у кав’ярні звучатиме м’який ліричний голос та щира гра труби харизматичного Бейкера, за якими відчувається забуті сум та самотність. Чет Бейкер займає важливу роль у розвитку модерн-джазу, зокрема в експериментах у сфері комбо, які створили передумови для наступного розвитку кул-джазу – стилю, який народився у 1950х рр. на Західному узбережжі США та характеризується емоційною стриманістю та тенденцією до зближення із композиторською музикою. Харукі Муракамі: «…Стрімко пронизуючи повітря, нон-вібрато зникають з дивовижною легкістю. Мелодія, ще не ставши піснею, поглинається довколишніми стінами. Це не означає, що у технічному плані гра Бейкера бездоганна. Справа тут зовсім не у досконалій майстерності. Його виконання надзвичайно відкрите. Можливо, у когось навіть виникне неспокійна думка: якщо й далі так грати, можна коли-небудь спіткнутись. У звучанні Бейкера одночасно відчуваються щирість та сум. Можливо, в його грі і немає глибини, яка б передавала епоху. Проте відсутність цієї глибини хвилює наші почуття, нібито кажучи: «Щось схоже з нами уже колись було».

19 грудня 2009 року у кав’ярні-галереї «Штука» з 9 до 22.00 лунатиме голос неперевершеної Едіт Піаф, якій у цей день виповнилось би 94 роки. Едіт Піаф - найвідоміша французька естрадна співачка, доля якої нагадує гостросюжетний роман. Дівчинка народилась у Парижі в сім’ї циркової акторки та вуличного акробата, у віці шести років Едіт осліпла та незрозумілим чином видужала. Виросла під опікою бабусі – кухарки будинку розпусти у Нормандії, а одразу ж після дебюту в мюзик-холлі «АВС» здобула гучну славу, яка з роками так ніколи і не ослабла. Едіт Піаф любили та люблять за її неповторний голос, експресивну й одночасно дуже щиру манеру виконання.

18 грудня 2009 року о 19.00 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться вечір аргентинського танго. Дуже експресивний та чуттєвий, але водночас строгий танець зачаровує, а нібито прості рухи танцівників не дозволяють відвести від них погляду. Аргентинське танго має довгу та цікаву історію. Танець зародився у бідних районах Буенос-Айреса в кінці ХІХст., а згодом набув широкого поширення у світі, в т.ч. й у польському Львові. Сучасне танго має кілька різновидів та постійно розвивається.

17 грудня 2009р. о 20.00 у кав'ярні-галереї "Штука" відбудеться наступна, уже третя львівська peña flamenca («пенья фламенка» з ісп. означає зустріч або місце зустрічі виконавців). Цього разу обговорюватимемо: • румба – виникнення, історія, оркестри; • музичний портрет Луіса Маравіли – гітариста фламенко, сучасника Рамона Монтої; • термін «фальсета» – «цеглинки», з яких будується музична композиція. Звучатимуть румба, булеріас, алегріас, фанданго та фарука на теми Луіса Маравілли, Рамона і Карлоса Монтої, Манітаса де Плата, Хуана Серрано. Гітара: Олександр Ліпський.

Кав'ярня-галерея "ШТУКА" підтримує акцію "Вихідні у Львові за півціни" та частує 19-20 грудня своїх відвідувачів 3-ма різновидами випічки, 3-ма видами кави та чаю із 50% знижкою. Фірмовий торт "Штука" у списку! Детальні умови акції та перелік усіх учасників можна переглянути ось тут: http://visitlviv.net/page/holidays/.