26 серпня, у четвер, о 18.30 кав’ярня-галерея «ШТУКА», що знаходиться за адресою вул. Котлярська, 8, запрошує на другу серпневу зустріч Клубу шанувальників Галичини, де темою до розмови будуть «Нові та давно забуті історії містечка Броди». Броди – місто, старше від Львова майже на два століття: перша письмова згадка датується 1084-м роком. Броди – містечко не лише із багатою та цікавою історією. Його архітектурна та культурна спадщина настільки масштабна, що може здивувати навіть спокушеного львів’янина. Розповідатиме про минуле та сучасність Бродів Василь Стрільчук – директор Бродівського історико-краєзнавчого музею, непересічний знавець міста, людина, яка вміє свій ентузіазм та любов до рідного краю передати в розмові. Саме у Бродах народився відданий Австро-Угорській імперії талановитий письменник Йозеф Рот. У Бродівській гімназії навчався видатний художник Іван Труш, а у 1901-1907рр. викладав українську мову і літературу поет та літературознавець Василь Щурат, за час його перебування у Бродах значно пожвавилось національне життя міста. Є чим похвалитись Бродам і любителям історико-архітектурних пам’яток: то й дуже милий оку туриста годинниковий павільйон (знаний колись в народі як «Малий ратуш»), й Велика Бродівська синагога 1742р., і збережені руїни Бродівського замку 1630-35рр. із палацом Потоцьких (XVIIIст.) посередині, оповита плющем будівля колишнього повітового суду поч.XXст., гарні кам’яниці та архітектурні ансамблі вулиць.

Партнерів фотоконкурсу "Коти-волоцюги та їх походеньки Львовом" побільшало! Ідею кав'ярні-галереї "ШТУКА" тепер підтримує, окрім ГО "Західно-Українське товариство захисту тварин" та ГО "Підкова", компанія "ЦИФРОЛАБ". "ЦИФРОЛАБ" друкує світлини та фотокниги через Інтернет, і кожному із трьох переможців-фотомисливців подарує гарну фотокнигу із світлинами-учасниками виставки-конкурсу. Дізнатись більше про фотокниги "ЦИФРОЛАБ" можна ось тут: http://cyfrolab.com/uk/fotokniga

Кав’ярня-галерея «ШТУКА» оголошує фотоконкурс «Коти-волоцюги та їх походеньки Львовом». У нашому місті котів багато: граційних акробатів, які тиняються вузькими виступами старих кам’яниць, втікачів, чиї постаті можна побачити на парапетах і піддашшях, товстих сонних лінюхів, які сплять догори лапами під нагрітими сонцем будинками, смугасті хвости можуть стирчати з-за коминів, на яких часто засідають їх пернаті жертви… Зваживши на це, кав’ярня-галерея «Штука» оголошує сезон фотополювання на найгарнішого кота - мешканця Львова. Найціннішими світлинами будуть ті, де тлом для чотирилапих мандрівників є старе місто. УМОВИ ФОТОКОНКУРСУ: 1. Термін подання фотографій - з 1 серпня до 30 вересня 2010 року. 2. Фото можуть подаватись лише їх автором. 3. Максимальна кількість світлин одного автора – 5шт. 4. Фото можуть бути як у цифровому, так і у віддрукованому форматах. 5. Електронну версію фото вихідного розміру та контактні дані автора просимо надсилати на адресу - [email protected]. 6. Віддруковані фото та контактні дані автора просимо залишати у кав’ярні, що знаходиться по вул. Котлярській, 8 (бічна вул. Шпитальної). 7. У контактних даних обов’язково просимо вказати ім’я та прізвище, місто, мобільний телефон та електронну адресу автора, а також – назву роботи. 8. Вибір журі 20-ти найкращих фото, які експонуватимуться у кав’ярні впродовж листопада, триватиме з 1 до 15 жовтня. 9. 3-х переможців, які отримають приз від кав’ярні-галереї «Штука», визначать згідно результатів голосування відвідувачів виставки у листопаді. У випадку виникнення запитань з приводу конкурсу просимо звертатись за телефоном (093) 572-8-222.

5 серпня, традиційно у четвер, о 18.30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує любителів історії рідного краю на першу серпневу зустріч Клубу шанувальників Галичини на тему «Монастирські комплекси як осередки зібрання старожитностей на прикладах Краснопущанського монастиря, Унівської та Почаївської лавр». Окрім невеличкого екскурсу у минуле вищезгаданих монастирських комплексів, будуть обговорені питання щодо комплектації та зберігання у монастирях великої кількості історично-мистецьких старожитностей значимого естетичного рівня. Що зумовило їх формування не лише як сакрально-духовних центрів, але й призвело до перетворення на місця локалізації об’єктивної історичної інформації, вогнища культури та мистецького довершення. Розповідь вестиме Володимир Парацій, завідувач науково-дослідним відділом Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани. Вхід вільний.

1 серпня 2010 року о 18.00 у кав’ярні-галереї «Штука», що знаходиться на вул.Котлярській, 8, відбудеться відкриття виставки малярства Соломії Ковтун «Небо над дахами». Виразні полотна Соломії Ковтун пронизані атмосферою сучасного міста, небо якого розкреслено на геометричні фігури телевізійними антенами та густими павутинами ліній електропередач. Кав’ярня-галерея «Штука» запрошує оглянути експозицію з 9 до 22.00 у будь-який день з 1 по 31 серпня.

Сьогодні, 28 липня, о 20.15 у кав'ярні відбудеться липнева пенья фламенка. Гітара - Олександр Ліпський.

10 липня у кав’ярні-галереї «ШТУКА» святкують уродини Лі Моргана – зірки американської джазової сцени 1950-1960-х років. Трубач і композитор, Лі Морган прожив дуже яскраве та насичене подіями життя: почав грати у 13 років, у 18 – учасник одного із найпопулярніших в Америці джаз-бендів, у 23 – внаслідок наркотичної залежності сходить зі сцени, щоб у 26 повернутись із композицією, яка стає хітом усієї країни, та записати найбільш пам’ятні альбоми за усю кар’єру, у 33 – під час концерту гине від рук коханки. Стиль Лі Моргана об’єднував елементи, взяті від Діззі Гіллеспі і Кліфорда Брауна, проте у нього був власний просторий, трохи тріскотливий звук із блюзовими мотивами та різноманітними ефектами, як, наприклад, схоже на людський голос недотиснення клапану. Послухати, що ж це за стиль, та довідатись трохи більше про Лі Моргана з пам’ятки, яку підготувала кав’ярня, можна буде з 9.00 до 22.00. Вхід вільний.

З 1 по 31 липня у кав’ярні-галереї «ШТУКА» триватиме виставка-фотопроект Ігора Філатова «100 сердець», відкриття якої відбудеться 1 липня о 18.00. Ігор Філатов: «У вирі повсякденного життя ми забуваємо про такі прості речі як Кохання, Любов та Дружба. Завдяки проекту пухнаста іграшка перетворюється на Символ, який об’єднує безліч людей різних інтересів, конфесій та світоглядів». Особиста подяка автора за допомогу фотографу Борису Волошину, без якого цього проекту могло і не бути. Офіційна Інтернет-сторінка Ігора Філатова - http://feel.lviv.ua Офіційна Інтернет-сторінка проекту «100 сердець» - http://fotolviv.com

24 червня, у четвер, о 18.30 у кав’ярні-галереї «ШТУКА», що знаходиться на вул. Котлярській, 8, відбудеться зустріч Клубу шанувальників Галичини. Тема засідання – культурна спадщина та роль у мистецтві кінця ХІХ – початку ХХст. видатного українського архітектора Івана Левинського. Розповість про Івана Левинського Олександр Нога - відомий львівський науковець, мистецтвознавець та художник, автор численних досліджень та книг у сфері української історії, мистецтва та культури, у т.ч. монографії «Іван Левинський: архітектор, підприємець, меценат» (Львів, видавництво «Центр Європи», 2009). До розповіді долучаться офіційні представники міста Долина, у якому народився Іван Левинський. Також у місті є вулиця, названа на честь видатного будівничого. Вхід вільний.

22 червня 2010 року, у вівторок, о 17.00 у кінотеатрі ім. Олександра Довженка відбудеться презентація фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941»; режисер - Тарас Химич. У фільмі багато сцен знято на тлі кав'ярні-галереї "ШТУКА". Трейлер можна переглянути отут: http://www.youtube.com/watch?v=GsV2ESXcblA