

З 1 по 30 листопада 2010 року кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує переглянути виставку світлин на тему «Коти-волоцюги та їх походеньки Львовом» та вибрати найкращу роботу. Відкриття фотоконкурсу у кав’ярні відбудеться 31 жовтня, у неділю, о 15.00. З 1 серпня, часу початку конкурсу, по 30 вересня, кав’ярнею було зібрано більш, ніж 150 світлин авторів з усієї України. 28 найкращих було відібрано журі, до якого увійшли: Євген Булавін – арт-директор кав’ярні «Штука», Андрій Гелей – художник-дизайнер, Юлія Корицька – копірайтер кав’ярні «Штука», Тарас Стефанишин – мистецтвознавець, Юрій Тітовець – фотохудожник. Учасниками фотоконкурсу є автори не лише зі Львова, а й Збаража, Золочева, Києва, Луцька і Теребовлі: Оксана Андрущенко, Тетяна Антоненко, Марія Білян та Богдана Гринда, Ніна Болтова, Квітослава Булавіна, Дмитро Вишинський, Надійка Гербіш, Юрій Давиденко, Артьом Дакелін, Марта Калиняк, Тарас Карабін, Андрій Козак, Олена Крушинська, Наталія Кузіль, Ірина Куцин, Наталія Михантьєва, Юрко Мориквас, Катерина Москалюк, Оксана та Андрій Олійники, Інна Перевалова, Олександра Сосновська, Ольга Тесленко, Дзвіна Тислюкевич, Діна Турук, Володимир Хижинський, Олег Циб, Валентин Шведов, Юрій Шипунов. Впродовж листопада кав’ярня-галерея «Штука» запрошує відвідувачів приєднуватись до вибору переможця, а також - долучатись до голосування на Інтернет–ресурсі «Lviv Online». Автори трьох світлин, які наберуть найбільше голосів, отримають у подарунок вечір на двох у кав’ярні, а також - грошовий сертифікат на виготовлення власної фотокниги від партнера заходу – компанії «Цифролаб», http://cyfrolab.com/. Довідка Організатор виставки-фотоконкурсу – кав’ярня-галерея «ШТУКА». Партнери заходу – компанія «Цифролаб», ГО «Західно-Українське товариство захисту тварин», ГО «Підкова».
27 жовтня, у середу, о 18.30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на розмову про Олену Кульчицьку – видатну постать української культури. Як склалось життя художниці? Що зумовило безперестанний творчий поступ та непохитну національно-патріотичну позицію мисткині? Чому Олена Кульчицька займає настільки вагоме місце у розвитку українського мистецтва не лише кінця XIX – початку XXст., а й наступних десятиліть? Маємо нагоду поговорити про це із найкращими знавцями: Любов’ю Кость, завідувачем Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, та Надією Кінаш, молодшим науковим співробітником Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Зустріч Клубу шанувальників Галичини відбудеться в рамках циклу «Люди землі Франца Йосифа».
21 жовтня у кав’ярні-галереї «Штука» святкують день народження Діззі Гіллеспі, видатного джазового трубача, вокаліста, композитора, одного із засновників стилю «бібоп». Діззі Гіллеспі неперевершено грав на трубі і чудово вмів імпровізувати. Проживши 75 років, він встиг дуже багато: став співавтором нового джазового стилю, записав сотні композицій та платівок, які зараз належать до золотого джазового фонду, створив кілька колективів, кожен із яких міг би стати достатньою причиною пам’ятати про музиканта. Впродовж кількох десятиліть Гіллеспі втілював образ «запаморочливого» джазмена, зумів здійснити вагомий вплив на багатьох музикантів наступних поколінь, і не тільки трубачів. Також Гіллеспі був справжнім шоуменом, законодавцем сценічної моди, що любив екстравагантні костюми і головні убори. Отакий скупий портрет Діззі Гіллеспі. А щоб послухати музиканта і почитати про нього більше, запрошуємо у кав’ярню у четвер з 9:00 до 22:00. Вхід вільний.
10 жовтня, у неділю, у кав'ярні-галереї "Штука" відбувся доброчинний концерт "Твір Гайдна" на допомогу безпритульним дітям в Україні. Кошти було зібрано завдяки чудовому виступу "ORPHEON CONSORT" із Відня: Хосе Васкесу (віола да ґамба, віола-баритон), Хрісти Опрісніґ (бароковий альт), Люціі Краммер (барокова віолончель).
11 жовтня 2010 року у кав’ярні-галереї «Штука» відзначатимуть день народження Арта Блейкі – американського джазового барабанщика, який прославився із своїм оркестром “Jazz Messengers” завдяки сміливим експериментам. Насичений звук, яскраві імпровізації, які з першого разу не одразу легко даються вухам, – основні характеристики музики Блейкі. «Бу», як називали музиканта після прийняття ним ісламу, - один із новаторів бібопу, проте його колектив сформував свій особливий стиль, що мав багато спільного із соулом та фанком. У Арта Блейкі, який навіть не мав музичної освіти, був справжній талант, окрім створювати хорошу музику, ще й знаходити молоді таланти, які під його опікою перетворювались на самостійних успішних джазменів. Аби нагадати про 91-ші уродини музиканта, кав’ярня-галерея «Штука» увесь день слухатиме лише музику Арта Блейкі та пропонує за кавою почитати про його життя і кар’єру.
29 вересня в кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться восьма зустріч Клубу шанувальників Галичини, тема якої – «Виникнення німецьких колоній у Галичині». Розповість про цілі, періоди закладення та особливості німецьких поселень у Галичині, ініційовані владою Австрії, cand.phil. Ганс Крістіан ГАЙНЦ – докторант, географ, дослідник з Німеччини, опікун Архіву Галицьких німців в Інституті Пфальцської історії та етнографії в м. Кайзерсляутерн (Німеччина), консультант Географічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка та викладач по сумісництву в МБА Львівського інституту менеджменту (ЛІМ). Як склались стосунки між переселенцями та корінним населенням? Наскільки масштабними були колонізаційні заходи у Галичині і чому вони зачепили здебільшого німецьких підданих Австрійської імперії? Яка доля спіткала поселення, створені в кінці XVIII – на початку XIXст., після загибелі імперії, за влади Польщі, під час Другої світової війни (переселення з Галичини взимку 1939 - 40рр., заселення в центральній сьогоднішній Польщі, втеча перед радянською армію), ситуація після війни та їх сучасний стан? Аби довідатись про все це, запрошуємо у кав’ярню в наступну середу.
З 1 по 31 жовтня у кав’ярні-галереї «Штука» триватиме виставка нотодруків початку XXст. з приватних колекцій у рамках VIII Фестивалю давньої музики у Львові «Львів і музична спадщина Габсбургів». Відкриття виставки та фестивалю відбудеться у кав’ярні 1 жовтня о 15:00. Відвідувачі виставки зможуть оглянути нотні видання, оформлення яких у кінці ХІХ – на початку ХХст. було справжнім мистецтвом: розкішні обкладинки, прикрашені вигадливими шрифтами, складними орнаментами та фантазійними персонажами. Нотодруки, які експонуватимуться у кав’ярні, є доброю історичною ілюстрацією музичних пріоритетів того часу - М.Леонтович, С.Людкевич, Б.Вахнянин, А.Вронський, Я.Ярославенко, М.Лисекно, А.Кужеля, Д.Січинський та інші. Музику цих корифеїв сьогодні впізнають лише добре обізнані шанувальники, тоді як за часів виходу представлених видань вони призначались передовсім меломанам-аматорам.
Вже вчетверте Львів запрошує львів’ян та гостей міста «На каву до Львова»! Ароматна кава вже давно стала невід’ємним символом найромантичнішого міста України - саме до Львова приїжджають, щоб насолодитись справжньою кавою, а мешканці міста є знаними кавоманами. Свято кави у Львові, котре набуло надзвичайної популярності як у місті, так і за його межами, теж перетворилось на справжній символ осіннього Львова. Отже, Львів запрошує 24-26 вересня на каву! А кав’ярня-галерея «Штука» запрошує долучатись до вибору найкращої кав’ярні Львова на сайті http://coffeefest.lviv.ua/ з 22 до 26 вересня!
23 вересня 2010 року Рей Чарльз міг би відсвяткувати свій ювілей: саме в цей день виповнюється 80 років з дня народження видатного американського співака та піаніста. Кав’ярня-галерея «Штука» пропонує нагадати, ким ж був легендарний Рей Чарльз, - послухати найкращі композиції та почитати про його життя. Рей Чарльз Робінсон – музикант, чий талант переміг сліпоту, здавалося б, одну із найбільш прикрих вад здоров’я. Ставлячись до неї з легкою іронією, він знімався в кіно, керував автомобілем, завжди голився перед дзеркалом. Хіти, створені ним ще у 1950-х (найвідоміші – “What’d I Say”, “Hit The Road, Jack”, “Georgia On My Mind”), досі популярні та змушують хитати в такт головою все нових і нових шанувальників. Вхід вільний.
16 ВЕРЕСНЯ, ЧЕТВЕР: 14.00-14.45 - чат-конференція із Світланою Пиркало (Україна), 15.00-15.45 - чат-конференція із Андрієм Курковим (Україна), 16.00-16.45 - чат-конференція із Юрієм Андруховичем (Україна), чати для сайту "Українська правда", модератор - Артем Захарченко; 18.00-19.30 - презентація нового номеру часопису "РІЧ". 17 ВЕРЕСНЯ, П'ЯТНИЦЯ: 17.00-17.45 - чат-конференція для сайту "Українська правда" із Дмитром Стусом (Україна), модератор - Артем Захарченко; 18.00-19.30 - авторська зустріч із Надією Мориквас (Україна), презентація книги "Де мій брат?", модератор - Ігор Мельник. 18 ВЕРЕСНЯ, СУБОТА: 16.00-16.45 - чат-конференція із Оксаною Забужко (Україна), 17.00-17.45 - чат-конференція із Василем Шклярем (Україна), чати для сайту "Українська правда", модератор - Артем Захарченко. 19 ВЕРЕСНЯ, НЕДІЛЯ: 16.00-16.45 - чат-конференція для сайту "Українська правда" із Андрієм Кокотюхою (Україна), модератор - Артем Захарченко.