Увесь перший місяць нового року, з 1 по 31 січня, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує оглянути виставку живопису Юрія Сичова-Глазуна «Зимові вар’яції». Відкриття відбудеться у кав’ярні 2 січня, в неділю, о 16:00. Юрій Сичов-Глазун – львівський художник, чиї вдалі експерименти з живописом беруть початок ще у 1980-х. Працюючи у різноманітних техніках і жанрах - пейзажі, портрети, символічні та жанрові композиції, основними художніми засобами вираження автор вважає колір та сюжет. Січнева збірка навіює не лише відчуття домашнього затишку, коли за вікном падає лапатий сніг, а й провокує настрій спільної гри, свята, яке захоплює і час від часу нагадує про себе легкою ностальгією.

Ініціатива з реставрації скульптури Меркурія та кав’ярня-галерея «Штука» , що у Львові на вул. Котлярській, 8, запрошують на відкриття фотовиставки «Врятувати Меркурія», яке відбудеться у вівторок 21 грудня о 19:00. Експозиція триватиме з 21 по 31 грудня. Львівський Меркурій, що вінчає аттик будинку №3 по вул. Січових Стрільців (колишнє приміщення дирекції Львівської залізниці, зведене ще у 1887р.), – це постать античного божества на колесі Фортуни, яка уособлює винахід модерності – залізничний рух – і символізує поступ у майбутнє. Впродовж 10 днів відвідувачі кав’ярні матимуть нагоду на ексклюзивних світлинах львівських фотомитців побачити реальний стан пам’ятки та долучитись до акції порятунку, придбавши за символічну суму найбільш вражаючу репродукцію. Також у рамках відкриття виставки відбудеться зустріч Клубу шанувальників Галичини із Андрієм Салюком – головою Львівської обласної організації «Українське товариство охорони пам’яток історії і культури», присвячена не лише темі врятування скульптури Меркурія, а й загальній ситуації із збереження історико-архітектурної спадщини нашого міста. Довідка Ініціатива «Врятувати Меркурія» http://www.savemercury.org.ua, info@savemercury.org.ua Тел.: (050) 510 10 90, Тарас Скицький; (050) 431 26 46, Уляна Дідич.

Якщо Ви плануєте провести 18 та 19 грудня у Львові, запрошуємо Вас із друзями, дітками, коханими та близькими навідатись у кав’ярню-галерею «Штука», де триватиме акція «Вихідні у Львові за півціни». Аби розпочати естафету святкового та радісного настрою, напередодні та у день доброго Св. Миколая у кав’ярні діятиме спеціальне меню, де ціни будуть вдвічі меншими від буденних. Розчарованих не буде: у меню не забуто ані про кавоманів, ані про любителів чаю та солодощів. Отож, спеціальне меню. Кава натуральна арабіка ароматизована:  арабіка (шоколад), повна ціна – 15,00грн., акційна – 7,50грн.;  арабіка (коньяк), повна ціна – 15,00грн., акційна – 7,50грн.;  арабіка (вишня-карамель), повна ціна – 15,00грн., акційна – 7,50грн. Чай:  ройбуш (суміш листя та стеблин південно-африканської кущової рослини ройбуш), повна ціна – 15,00грн., акційна – 7,50грн.;  «Екзотик», вітамінний коктейль (скоринки шипшини, лимонна трава, скибочки лимону, лимонний мирт, шматочки яблука, ананасу і ківі, стружка ананасу і кокосу), повна ціна – 20,00грн., акційна – 10,00грн.;  Пу-Ер з квітами хризантеми (традиційний чорний чай, що пройшов довший, ніж звичайно, процес ферментації шляхом багаторічної витримки, пом’якшений квітами хризантеми), повна ціна – 20,00грн., акційна – 10,00грн. Випічка:  кексик, ціна – 7,00грн./100г, акційна – 3,50грн./100г;  яблучний пляцок, ціна – 12,00грн./100г, акційна – 6,00грн./100г;  фірмовий торт «Штука», ціна – 15,00грн./100г, акційна – 7,50грн./100г.

У середу 8 грудня о 20.00 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться вечір фламенко із Володимиром Каналошем. Зважаючи на морозні та сніжні вечори, запрошуємо погрітись за горнятком гарячого чаю та послухати сонячні ритми півдня Іспанії. Вхід вільний.

Отож, за результатами голосування у кав'ярні та на Інтернет-сторінці "Львів ОНЛАЙН" перші три місця зайняли: №1 - Діна Турук "Майже лев" (182 голоси); №2 - Оксана Андрущенко "Маленький страх" (132 голоси); №3 - Андрій Козак "Інтриган" (129 голосів). Вітаємо переможців та дякуємо усім учасникам за те, що Ви зголосились до участі в нашому змаганні та дали можливість усім гостям кав'ярні-галереї "Штука" помилуватись впольованими Вами пухнастиками. Будемо раді зустрічі у наступних фотоконкурсах!

Кав'ярня-галерея "Штука" вирішила розпочати зимовий святковий сезон із ще одної приємної новини для наших клієнтів: з 6 грудня 2010р. кожного понеділка для любителів покавувати, які є власниками пенсійних посвідчень, діє 20% знижка.

10 грудня, у п’ятницю, о 16:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на посиденьки перед вечорницями на Андрія. Про традиції ворожіння дівчат та збитки хлопців, які щороку перед святом апостола Андрія чинила молодь, розповість за чаєм та солодощами вихованицям дитячого будинку для дівчат «Мілес Єзу – Воїни Ісуса» пані Леся Блок. Лариса Євгенівна – мисткиня, чия фантазія знайшла втілення у зворушливих скульптурах з підручних матеріалів (бляшанок з-під пива, непотрібного одягу, пластикових пляшок тощо), які прикрашають її подвір’я, що знаходиться у Львові на вул. Сельських. До посиденьок запрошуємо усіх охочих підтримати дівчаток із дитячого будинку. Довідка Дитячий будинок для дівчат «Мілес Єзу – Воїни Ісуса» Львівська обл., Яворівський р-н, с. Бірки, вул. Нова, 12 Тел.: (032) 299 27 94, (097) 016 0 194.

9 грудня 2010р., у четвер, о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на зустріч Клубу шанувальників Галичини із Зоєю Гаюк, яка поділиться особистими спогадами про родича, знаменитого археолога, що отримав світове визнання як першовідкривач «празької культури», доктора Івана Борковського. Іван Борковський – видатний чеський археолог українського походження. Народився у с. Чортовець Городенківського району Івано-Франківської області у багатодітній сім’ – мав ще одного брата та семеро сестер. Козацький рід Борковських має давню історію та сягає корінням ще у далеке XVIIст. В юні роки вступив у лави Січового Стрілецтва, брав участь у боях за Львів на Сихівському відрізку українсько-польського фронту та ударі на Чортків. У 1920р. Іван Борковський закінчив гімназійні студії та два семестри Вищої педагогічної школи у Празі, а у 1922 – вступає на філософський факультет Карлового університету, де зосередив свій інтерес на археології, головним чином – питаннях раннього неоліту. У 1929р. Іван Борковський захистив докторську дисертацію «Східна культурна область і питання культури шнурової кераміки», яка вперше аргументовано вказувала на проблематику походження цієї культури. З 1954р. вчений очолював відділення середньовічної археології Чеської академії наук, а з 1968 по 1975 – Чеське археологічне товариство. Впродовж п’яти років, починаючи 1939, був ректором Українського вільного університету у Празі. Також у 1939р. опублікував працю «Давня слов’янська кераміка у центральній Чехії», де на основі зібраного археологічного матеріалу довів присутність давніх слов’ян на чеських землях ще з VIст., за яку отримав світове визнання. Доктор наук з 1961р.: захистив дисертацію «Празький град у світлі нових досліджень». Українцям варто плекати пам’ять про видатного земляка, чий внесок у археологію рідного краю цінує та цінуватиме не одне покоління чехів.

2 грудня, у четвер, о 18:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки малюнків Михайла Дзиндри – видатного митця, відомого скульптора та малознаного графіка. Експозиція графічних робіт майстра триватиме з 1 по 20 грудня 2010р. з 9:00 до 22:00. Михайло Дзиндра народився у с. Демня Миколаївського району Львівської області, у роки Другої світової війни навчався у «Мистецько-промисловій школі» (сучасний Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша). Аби уникнути гнітючого контролю радянської влади, спочатку емігрує до Словаччини, незабаром – до Західної Німеччини, де завдяки майстерній праці досяг визнання та був прийнятий до «Професійної спілки художників Німеччини». Досягнувши успіху у створенні реалістичної скульптури, Михайло Дзиндра повністю втрачає інтерес до цього напрямку. Вирішивши присвятити себе абстрактному мистецтву, яке вимагало глибокого осмислення, художник вирушає у Сполучені Штати. Успіх не забарився і в Америці: роботи експонувались у багатьох містах, у т.ч. й там, де не була зосереджена діаспора, сипались схвальні відгуки критиків. У Флориді, останньому американському місті, де жив Михайло Дзиндра, планувалось будівництво музею: було придбано 4 гектари землі, місцева влада надала щорічну фінансову підтримку. Проте Михайло Дзиндра не втрачав інтересу до подій на рідній землі, і коли в Україні було проголошено незалежність, 71-річний скульптор приймає рішення повернутись додому. Але не сам, а з усіма роботами, та відкрити задуманий музей в Україні. Після тривалих бюрократичних перипетій і значних фінансових інвестицій, Михайло Дзиндра із дружиною – пані Софією таки відкривають Музей модерної скульптури у Брюховичах, площа якого – близько 1 500кв.м., та дарують його державі. В інтерв’ю «Високому Замку» у липні 2006 року Михайло Дзиндра казав, що хотів би збудувати і музей абстрактних картин, яких у нього назбиралось на той час уже понад сім сотень.

23 листопада, у вівторок, о 15.00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на творчу зустріч із Лесею Боровець – заслуженою артисткою України. Леся Боровець у 1972 році закінчила Львівську консерваторію, працювала концертмейстером у хореографічній школі, Дрогобицькому та Івано-Франківському музичних училищах, викладачем музичної школи ім. C.Крушельницької, солісткою Львівського радіо і телебачення, ансамблю «Ватра», Львівської філармонії та «Львівського ретро», колективу «Галицька ревія». Львів’яни пам’ятають Лесю Боровець завдяки чудовим пісням Богдана-Юрія Янівського, популярним у 1970-1980-ті рр., а з початку 1990-х – завдяки участі в гурті «Львівське ретро», де крихта за крихтою відроджується галицька естрадна пісня 1930-х. Вхід по запрошеннях.