8-го березня усіх відвідувачок кав'ярні очікує приємний подарунок :)

У четвер, 4 березня 2010р.Б., у кав'ярні-галереї “ШТУКА” в тісному колі львівських професійних музик відбудеться вшанування 195-ої річниці уродин Михайла Вербицького (1815-1870) і презентація нотного видання “О. Михайло Вербицький. Пісні для чоловічих квартетів”, опублікованого п. Володимиром Пилиповичем з Перемишля. Слово про композитора виголосить проф. д-р Юрій Ясиновський, пісні О. Михайла Вербицького заспіває вокальна формація “Kalophonia”. Початок о 18.00. Вхід за запрошеннями.

25 лютого 2010 року, у четвер, о 18.00 кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує приєднуватись до засідання Клубу шанувальників Галичини, темою якого буде «Підгорецький замок: історія та перспектива». Доповідач – Віктор Кушніренко, голова Ради Правління благодійного фонду «Підгорецький замок». Пігорецький замок є однією з найвизначніших пам’яток історії та архітектури України XVIIст. Знаходиться у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Разом із замками Олеська, Золочева та Свіржа входить до т.зв. «Золотої підкови України». У комплексі Підгорецького замку важливе місце займає парк, який належить до пам’яток садово-паркового мистецтва державного значення: побудований на рівні найкращих зразків т.зв. «італійських» парків, він є найгарнішим і чи не єдиним в Україні парком такого типу.

У середу, 24 лютого 2010 року, о 20.00 у кав’ярні-галереї «ШТУКА» відбудеться наступний, уже четвертий, вечір фламенко: • Sevillanas! Історія севіянас, походження, особливості структури, приклади відомих маестро – Маріо Ескудеро, Вінсенте Гомеса, Карлоса Монтої. • Сюрприз – «інтерв’ю з маестро»! (Коли? Що? Хто? – ще раз, це сюрприз!). • Фламенко-постаті: Хуліан Аркас – людина, що відіграла важливу роль як у розвитку класичної гітари, так і в розвитку фламенко. • Граємо разом! Ви – відстукаєте ритм (це просто!), Олександр Ліпський – заграє фанданго де Уельва. Гітара – Олександр Ліпський.

14 лютого, у День Св.Валентина, закохані пари - відвідувачі кав'ярні отримають приємний подарунок.

Нагадуємо усім фотофантазерам, хто відклав справу до останнього моменту, що взяти участь у фотоконкурсі на тему «Місто і кава», можна лише до кінця лютого. 20 найкращих фотографій, темою яких є кава, експонуватимуться у кав’ярні з 1 по 30 квітня 2010р. та увійдуть до відповідної тематичної збірки, яка буде видана організаторами. Переможця з-поміж виставлених 20 робіт визначать згідно з результатами голосування серед відвідувачів, яке триватиме впродовж квітня. Електронну версію фото та контактні дані автора просимо надсилати на адресу - [email protected]. Термін подання фото: до 28.02.2010р. У випадку виникнення запитань з приводу конкурсу просимо звертатись за телефоном (093) 572-8-222

4.2.2010р. у "Львівській газеті" було опубліковане інтерв'ю Кирила Горішнього, фотохудожника, чиї світлини експонуватимуться у нашій кав'ярні до 28.02: "- Пане Кириле, розкажіть, будь ласка, більше про своє українське коріння, як вам удалося так перфектно вивчити українську? - О, українським корінням я завдячую своїм дідусеві й бабусі, які родом з України. Вони походять із Заходу України, а поїхали до Франції напередодні війни. Мої батьки вже народилися там, я теж. І незважаючи на те, що батьки – французи, ми завжди зберігали українські звичаї і мову. З дитинства трошки говорив удома українською, в діда з бабою більше, вони жили в Тулузі (ми з батьками – в Парижі). Часто з ними спілкувався по-галицькому, і такі речі, як «шляк трафив», «копнув» - знав із малого віку. Слова «вокзал» узагалі не розумів, для мене це завжди був «двірець», і якось, коли приїхав в Україну, почув, що люди говорять «жи-ди вокзал». Тоді не зрозумів, думав, що то за єврейський вокзал? І був трошки розгублений. Потім уже почав ретельніше вчити мову і краще опанував її, перебуваючи у Львові..." Розмовляла із Кирилом Горішнім Христина Бондар. Повну версію інтерв'ю можна знайти на сторінці газети: http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2010/02/05/40416/

1 лютого 2010р о 18.00 у кав'ярні-галереї "ШТУКА" відбудеться відкриття виставки світлин Кирила Горішнього з колекції «Львів – Маленький Париж». Звичні очам львів’янина міські пейзажі перетворюються на яскраву гру світла і тіней, а вечірня романтика міста нагадує, що у Львові так багато краси, яку забуваєш помічати щодня. Кирило Горішній – французький фотограф українського походження, у об’єктиві якого відбились Франція, США, Канада, Іспанія, а з 2001 року й Україна. Франкі Бландо, головний редактор «Резо Інтернаціональ» (французький культурологічний журнал): «Його вабить пострадянський простір, водночас складний та різноманітний, і постаті й атмосфера Сходу стануть лейтмотивом його фотографічної творчості. З України до Росії, від Грузії до Білорусії, він колесить сьогодні по колишньому Радянському Союзу, сприймаючи його оком документаліста. Чеpeз cвоï фотографіï та тeкcти, вiн вiдбивaє таємниче минуле і важкий перехідний період молодих держав, які переживають етап рeконcтрyкції. Між репортажами вiн пepeбyвaє в Пapижi тa Києвi, aле досліджує художню фотографію в обраному ним місті - Львові. Справжній музей під відкритим небом, цей український духовний центр з віденськими манерами дарує йому неоціненне джерело натхнення і творчості…». Кирило Горішній - не лише автор власних експозицій у різних куточках світу – Львові, Парижі, Торонто, Берліні, Стокгольмі, Києві, Барселоні..., а й організатор визначних подій у фотожитті Україні: виставки «Моя Франція» фотохудожника Андре Кертеша (2004р.), ІІ Міжнародного фестивалю фоторепортажу «Кути зору» (2005р.).

На нашу велику радість, у кав'ярню "ШТУКА" навідалась Олеся Болозовська - пані, що розказала про нас читачам ґазети "Суботня пошта". Ось що написала пані Олеся: "Сто років тому улюбленою "крапкою" львівських митців безперечно була "ШТУКА" - кав'ярня, яку колишній краків'янин Фердинанд Турлінскі відкрив на другому поверсі будинку на вул.Театральній,10. Чотири розкішні зали прикрашали стінописи Фелікса Вигживальського, одного з найцікавіших львівських художників періоду сецесії, а також полотна Сіхульського, Дембіцокго, Блоцкого, Пауча. За столиками часто можна було побачити відомих музикантів, літераторів, живописців, що за філіжанкою кави до глибокої ночі сперечалися знову-таки про "штуку", тобто - про мистецтво... За словами ініціаторів створення кафе, пана Євгена та пані Оксани, реставраційні роботи тривали три роки. Групі професійних реставраторів вдалося відродити написи на фасаді та трафаретні розписи стель початку минулого століття. Не менш дбайливо продумана кожна деталь інтер'єру. Від креденса до різнобарвних кльошів, від газет і театральних програмок до світлин і календарів - тут, схоже, кожна деталь ще пам'ятає молодість наших прабабусь, дихає безтурботністю "прекрасної епохи"...". Дочитати статтю можна у 136 випуску ґазети, яка лежить на креденсі у кав'ярні ;)

22 січня 2010р. о 15.00 у Львові відбудеться встановлення меморіальної таблиці відомій американській співачці українського походження Квітці Цісик. Меморіальна дошка буде встановлена на фасаді будинку №8 по вул. Глибокій, де мешкала родина співачки до 1944 року. Участь у відкритті братимуть Вовкун Василь Володимирович, Міністр культури і туризму України, члени родини видатної співачки. Урочиста частина відкриття триватиме з 17.00 до 20.00 у кав’ярні-галереї «Штука». Вхід – по запрошеннях.