9 червня, у середу, о 20.00 кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує на червневу пенья фламенка. Звучатимуть як традиційні форми фламенко – булеріас, фандангос, севіянас, так і запозичені з фольклору Латинської Америки - гуахіра, румба. Не оминемо увагою і, власне, латиноамериканський фольклор – венесуельський вальс, чекарера. Як завжди, автор цікавих історій та приємних мелодій - Олександр Ліпський.

19 травня, у середу, о 20.00 у кав’ярні-галереї «ШТУКА» відбудеться чергова пенья фламенка. Зустріч присвячено темі «Танго фламенко». Поговоримо і послухаємо іспанське танго та споріднені музичні форми фламенко: тьєнто, фарруку та тангільо. Також трохи часу відводимо для аргентинського танго. Гітара – Олександр Ліпський.

Згідно результатів голосування відвідувачів кавярні та Інтернет-ресурсу "LVIV ONLINE" переможцем фотоконкурсу стала світлина Маріанни Єлейко "Бачення", головною героїнею якої є донечка автора. Щирі вітання переможцю та сердечна подяка усім учасникам фотоконкурсу! До нових зустрічей!

29 квітня 2010 року, у четвер, о 18.30 кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує усіх залюблених у краєзнавство приєднуватись до засідання Клубу шанувальників Галичини на тему «Бережани – місто, якому є чим пишатись!». Доповідач - Володимир Парацій, завідувач науково-дослідним відділом Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани. Розповідь ілюструватиметься листівками із однієї з найбільших тематичних добірок поважного львівського колекціонера Андрія Олійника. Бережани – затишне і мальовниче місто у Тернопільській області, перша писемна згадка про яке датується ще 1375 роком. Історично-архітектурна спадщина Бережан є заповідником державного значення. Місто знамените своїми численними архітектурними пам’ятками, збереженими у первісному вигляді. Серед найбільш знакових – Бережанський замковий комплекс (XVIст.), ратуша (поч. XIXст.), комплекс Вірменської церкви (1764ст.).

До уваги усіх наших любих гостей! Тепер Ви зможете мандрувати нетрями Інтернету, п'ючи улюблений чай чи каву у кав'ярні! Запрошуємо :)

10 квітня з 20.00 у кав’ярні «ШТУКА» відбудеться друга весняна пенья фламенка. “Peña flamenca” з іспанської означає «зустріч або місце зустрічі виконавців». Квітнева пенья потішить шанувальників хорошою музикою у виконанні Олександра Ліпського та його колеги з Києва – Павла Степановича. Запрошуємо: • послухати, як звучить фламенко у виконанні двох майстрів; • побачити, що їх єднає та яка різниця у манері гри; • розпитати про розвиток і перспективи фламенко в Україні.

1-го квітня у кав’ярні-галереї „ШТУКА” відбулось відкриття виставки-фотоконкурсу „Місто і кава”, яка триватиме до 30 квітня. У експозиції беруть участь 25 світлин 23-х авторів, найкращу із яких мають змогу обрати відвідувачі кав'ярні. Кава – символ динамічного життя міста, знаменник, який поєднує цілком різних людей. З кавою ми часто починаємо день та знайомство, вирішуємо важливі справи, нею ж рятуємось від сну перед насиченим вечором чи ночами під час сесії. Усі 25 фото – різні за жанрами та настроєм, хоча у кожному з них відчутні винятковість та тепло моментів, пережитих за кавою. З 16 листопада 2009р., часу початку конкурсу, до 28 лютого 2010р. кав’ярнею було зібрано 177 фотографій з усієї України. 25 найкращих було вибрано журі, до складу якого увійшли: Євген Булавін – арт-директор кав’ярні «Штука», Андрій Гелей – художник-дизайнер, Тарас Стефанишин – мистецтвознавець, Юрій Тітовець – фотохудожник.

У середу, 24 березня, о 12.00 у кав'ярні "ШТУКА" відбудеться прес-конференція щодо реалізації у Львові проекту "Ми - за тверезий Львів, тверезу Україну". Участь візьмуть: член Міжнародної академії тверезості, педагог Федір Калінчук (м.Вінниця), валеопсихолог, керівник науково-практичної лабораторії професійної надійності університету «Львівський Ставропігіон» Мирослав Романець, керівник депутатської групи «За тверезе життя» Рівненської міської ради Сергій Одарченко.

Кав’ярня-галерея «Штука» запрошує провести ще один хороший фламенко-вечір з Олександром Ліпським у четвер, 24 березня о 20.00. Цього разу мова йтиме про: • булеріас як одне із найяскравіших уособлень фламенко: походження, стилі, структура, історичні метаморфози, а також сучасні цікаві експерименти провідних майстрів гітари. Булеріас важко окреслити конкретними часовими рамками чи виконавцями, проте все ж таки буде кілька прикладів різних часів і майстрів: Карлоса Монтойї, Андреса Батіста, Луіса Маравійя, щось сучасне - у стилі Томатіто, щось "моронське" - у стилі Дієго дель Гастора; • трохи історії: цього разу нарешті "під прицілом" - Дієго дель Гастор, патріарх "моронського стилю", його історія, манера гри та послідовники; • вплив фламенко на світову музику: геніальна п’єса "Малагенья" кубинського піаніста й композитора Ернесто Лєкуона, гітарні обробки якої досі грають і класики, і фламенкісти.

Вже традиційно у четвер, 18 березня 2010 року, о 18.30 кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує на зустріч Клубу шанувальників Галичини. Цього разу мова йтиме про унікальну пам’ятку ранньосередньовічної Європи - городище VIII- Х століть, що у селі Стільське Миколаївського району Львівської області. Як стверджує його відкривач і єдиний дослідник з 1981 року Орест Корчинський, городище є рештками найбільшого міста-мегаполіса Європи VIII- Хст., ймовірно - столицею Великої (Білої) Хорватії, що згадується у багатьох писемних джерелах. Стільське городище є винятково важливою історичною та культурною пам’яткою, про що Ви довідаєтесь із захоплюючої розповіді Ореста Корчинського, яка супроводжуватиметься багатим ілюстративним матеріалом. Орест Корчинський – археолог, кандидат історичних наук, керівник Верхньодністрянської археологічної експедиції Національної академії наук, відкривач і єдиний дослідник городища.