16 серпня кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує відзначити 82-гі уродини видатного американського джазового піаніста Біла Еванса. Біл Еванс – один із найбільш впливових та цитованих піаністів ХХст. Його творче новаторство – у створенні нових концепцій гармонії і ритму, а також – вміння вишукано поєднувати елементи класичної музики та джазу. Еванс – один із творців сучасного джазового стилю “piano trio”. Музикант 31 раз номінувався на нагороду «Греммі» і отримав її сім разів. Отож, у вівторок кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує послухати витончені експерименти талановитого Біла Еванса, а також – довідатись трохи цікавих фактів з життя музиканта.
Кав’ярня-галерея «ШТУКА» оголошує фотоконкурс «Ті, без кого Львів – не Львів». Повернувшись з мандрівки, чиї обличчя нагадують, що Ти гуляєш вулицями рідного міста? Можливо, дівчини-офіціантки в улюбленому кафе? Бабці, що продає квіти? Екстравагантної статечної пані, яка щодня вигулює маленьку кудлату собаку, або ранкового захеканого бігуна по дорозі на роботу? Невиспаного сусіда та трійко його малих шибеників? Дідусів, що грають в доміно і шахи за дерев’яним столиком у твоєму дворі? Здивовано піднята брова, швидкий погляд, втома або щира посмішка… Отож, пильнуємо: хто ті, без кого Львів – не Львів? УМОВИ ФОТОКОНКУРСУ: 1. Термін подання фотографій - з 10 серпня до 30 вересня 2011 року. 2. Вибір журі 20-ти найкращих фото, які експонуватимуться у кав’ярні впродовж листопада, триватиме з 1 до 10 жовтня. 3. Фото можуть подаватись лише їх автором. 4. Максимальна кількість світлин одного автора – 3 шт. 5. Фото можуть бути лише у цифровому форматі. 6. Фото вихідного розміру та контактні дані автора просимо надсилати на адресу - kawiarnia.sztuka@gmail.com. 7. У контактних даних необхідно вказати ім’я та прізвище, місто, мобільний телефон, e-mail автора та назву роботи. 8. 3-х переможців, які отримають призи, визначать згідно результатів голосування відвідувачів виставки у травні та онлайн-голосування на ресурсі «Львів Онлайн». 9. Витрати на оформлення світлин-переможців несуть їх автори. 10. Призи для 3-х фіналістів: грошовий сертифікат на покупку у спеціалізованому магазині цифрової фототехніки «Цифровичок», грошовий сертифікат для друку власної фотокниги від компанії «Цифролаб», вечір для двох у кав’ярні «Штука». У випадку виникнення запитань з приводу конкурсу просимо телефонувати (093) 572 8 222. Довідка Партнери: - «Львів Онлайн. Путівник подій у місті»; - спеціалізований магазин цифрової техніки «Цифровичок»; - компанія «Цифролаб»; - туроператор vidviday.com.ua. Організатор виставки-фотоконкурсу – кав’ярня-галерея «ШТУКА» м. Львів, вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)
Недільним концертом у кав’ярні-галереї «Штука» закінчився літній тур Україною експериментаторів Sindre Bjerga (Норвегія) та Edward Sol (Київ). Сердечна подяка за допомогу в організації комфортного перебування та роботи музикантів готелю «Ірена» (вул.Стороженка, 21; http://www.irenahotel.com.ua/). Хотілося б, аби у Львові було якнайбільше подібних закладів: із високим рівнем сервісу, професійними й ввічливими працівниками та готових підтримати хороші ідеї не лише словом, а й ділом!
7 серпня, в неділю, о 19:00 у кав'ярні-галереї "Штука" відбудеться концерт музикантів Sindre Bjerga (Норвегія) та Edward Sol (Україна). 5-ий та останній із літнього туру Україною, який супроводжується продажем ексклюзивної спільної платівки. Анонсовані "experimental music | drone | musique concrete | noise", хоча безперервні експерименти та імпровізація виконавців позбавляють музику окреслених стильових меж. Sindre Bjerga подорожує з валізою аудіоплеєрів, диктофонів, ретро-підсилювачами та кілометрами старої аудіоплівки, з якої і створює свої психоделічні дроун пасажі. Багато гастролює, багато записується - у Європі, США, Росії. Edward Sol – киянин, який вже 10 років активно видає різну експериментальну музику на власному лейблі Quasipop. Дуже рідко грає наживо, використовує найрізноманітнішу аналогову техніку, контактні мікрофони, касетні лупи, гітарні педалі, а також саморобні звукові прилади. Музика та більше інформації тут: http://www.myspace.com/edwardsolmusic/music http://sindrebjerga.wordpress.com/ Для постійних відвідувачів наголошуємо: оскільки анонсовані музичні стилі цілком не характерні для кав’ярні, обов’язково прослухайте перед концертом кілька композицій. Партнер заходу: апартаменти "ІРЕНА", вул.Стороженка, 21; www.irenahotel.com.ua. Вхід вільний.
Впродовж серпня кав'ярня-галерея "Штука" запрошує оглянути виставку живопису Віталія Дмитрука "котЄ". Хотілося б знати, що в котах так притягує людей? Розумні? Милі та зворушливі? Але часто ліниві, хитрі, із гіпнотичними очима, які, схоже, таки мають щось інопланетне. А що у їх образах бачить автор? Віталій Дмитрук про "котЄ ": "Це інфантильний проект космічного живопису, своєрідна інтерпретація людини, серія символічних амбітних образів... І до того ж, як можна не любити котів?". Розпитати молодого художника про його роботи буде змога на відкритті виставки, що відбудеться 1 серпня о 18:00. Довідка: Віталій Дмитрук народився та виріс у невеличкому містечку у Тернопільській області. Навчався у ЛНАМ, а тепер займається живописом, фотографією та відеоартом. З 2005-го учасник близько двадцяти колективних виставок. У квітні цього року відбувся перший персональний проект «ГРОТЕСК» (кафе «Лівий берег», Львів).
26 липня, кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує продовжити тиждень із музикою енергійного та харизматичного Міка Джагера, якому виповнюється у цей день 68 років. Мік Джагер – фронтмен групи “Rolling Stones”, жива легенда рок-музики, чий внесок у її розвиток королева Великобританії зрівняла до лицарського титулу. Голос та неповторний стиль поведінки Джагера на сцені ще донедавна зачаровували багатомільйонні натовпи слухачів по усьому світові. Останнє масштабне турне “Rolling Stones” відбулось лише три роки тому, а музика цієї групи і досі знаходить все нових і нових шанувальників, в тому числі і серед молодших поколінь. Схоже, що іронічний Джагер старіє дуже і дуже повільно, на радість усім його шанувальникам. Отож, у понеділок у кав’ярні слухаємо “Rolling Stones” та читаємо про життя Міка Джагера та його легендарної групи. Вхід вільний. Mick Jagger на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=GyTzn3YrwmA
14 липня, у четвер, о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на лекцію Тараса Гринчишина, релігієзнавця, фахівця з питань церковної географії та статистики «Українські Церкви у світі: коротка історія та сучасний стан». Історія українських поселень поза межами батьківщини обчислюється вже століттями. Так, цього року відзначаємо 120-ліття початку української еміграції до Канади і Бразилії. Головними чинниками, які допомогли українцям зберегти власну самобутність у далеких краях, стали церква східного обряду та рідна школа. Разом з українськими громадами, які поступово зводились на ноги, зростали й структури Церков – зводились храми, прибували священики, згодом єпископи, поставали екзархати, які переростали у єпархії та митрополії… На зустрічі буде змога довідатись про основні еміграційні хвилі й потоки з України, географічний розподіл та основну статистику сучасної української діаспори, розгалужену структуру Української Греко-Католицької Церкви на різних континентах та конфесійне багатоманіття українського православ’я за кордоном (кожне з його відгалужень в Україні має свого відповідника і за її межами), почути про здобутки цих Церков і їх втрати на користь іноземних конфесій, спробувати окреслити основні тенденції розвитку українського релігійного життя у світі.
10 липня у кав’ярні-галереї «ШТУКА» святкують уродини Лі Моргана – зірки американської джазової сцени 1950-1960-х років. Трубач і композитор, Лі Морган прожив дуже яскраве та насичене подіями життя: почав грати у 13 років, у 18 – учасник одного із найпопулярніших в Америці джаз-бендів, у 23 – внаслідок наркотичної залежності сходить зі сцени, щоб у 26 повернутись із композицією, яка стає хітом усієї країни, та записати найбільш пам’ятні альбоми за усю кар’єру, у 33 – під час концерту гине від рук коханки. Стиль Лі Моргана об’єднував елементи, взяті від Діззі Гіллеспі і Кліфорда Брауна, проте у нього був власний просторий, трохи тріскотливий звук із блюзовими мотивами та різноманітними ефектами, як, наприклад, схоже на людський голос недотиснення клапану. Послухати, що ж це за стиль, та довідатись трохи більше про Лі Моргана з пам’ятки, яку підготувала кав’ярня, можна буде з 9.00 до 22.00. Вхід вільний. Довідка Lee Morgan на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=T5jFPrx51Dc
З 1 по 31 липня, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує переглянути виставку живопису Богдана Задорожного «Квіти львівських передмість». Відкриття відбудеться у п’ятницю 1 липня о 18:00, вхід по запрошеннях. Реалізм Богдана Задорожного м’який і поетичний. Увага автора прикута до квітучих ірисів, міських та морських пейзажів. Роботи виглядають украй простими, що змушує нашу думку, звиклу до пошуків прихованого змісту, спіткнутися. В чому ж справа? Схоже, проста краса природи вже не захоплює. Але ж в літню пору, коли, згадуючи Антонича, «від спеки місто важко дише, й чоло його шорстке й червоне…», так хочеться відпочити від біганини і людського гамору якраз серед гір, лісу чи на березі моря! Отож, запрошуємо на відпочинок у кав’ярню тих, хто ще залишається у місті впродовж липня. Довідка: Народився 9 квітня 1971р. у Львові. У 1993 - 1999рр. навчався на кафедрі художнього скла у Львівській національній академії мистецтв. Живе і працює у м. Дубляни. Впродовж кількох років автор працював в Ірландії, яка надихнула його на серію морських пейзажів. Персональні виставки Богдана Задорожного можна було відвідати у Львові, Трускавці та Дрогобичі, а його роботи знаходяться у приватних колекціях Польщі, Росії, Англії, Ірландії, США.
23 червня о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на зустріч із Олегом Яськівим – послідовним ентузіастом кінопросвітництва львів’ян, засновником легендарного кіноклубу у «Ляльці», який згодом перемандрував до «Музею Ідей», а тепер зупинився у кінофотоклубі «Ч/Б.5х5». Вперше Львів подивився кіно у вересні 1896 року, і з цього часу цікавість та захоплення новою сферою мистецтва у місті постійно зростала. Німі документальні хроніки та пізнавальні фільми доповнились захоплюючими сюжетними стрічками. Пристосовані приміщення були витіснені спеціально збудованими зручними та вишуканими кінозалами. Власники перших кінотеатрів щораз ґрунтовніше пізнавали потреби публіки і намагались якнайкраще задовольнити їх, відповідно потужно розвиваючи бізнес. До І Світової війни львів’яни дивилися світові прем’єри одночасно із віденцями та мали можливість впродовж місяця ледь чи не щодня бувати у новому кінозалі – до 1916 року їх у місті налічувалось аж 25. Нові можливості, що відкривались завдяки кіно, надихали творчу публіку до жвавих дискусій, які виливались у сміливі експерименти із створення фільмів, публікації та гуртування в науково-дослідні осередки, кіноклуби. Отож, аби послухати цікаву розповідь про тогочасне кіно, запрошуємо у кав’ярню в четвер.