17 березня, у суботу, кав’ярня-галерея «ШТУКА» святкуватиме 93-ті уродини Нета «Кінг» Коула – легендарного американського виконавця джазу, блюзу, ритм-енд-блюзу, соулу та фанку, талановитого піаніста. Нет «Кінг» Коул – улюбленець численних поціновувачів естрадної музики та шанувальників джазу. Його прониклива, добра та щира манера виконання створювала враження, ніби він звертався до слухача особисто, а низький баритон вирізнявся з-поміж інших виконавців ніжністю та чуттєвістю. Запрошуємо ще раз послухати його “L.O.V.E.”, “Nature Boy”, “Mona Lisa”, “Pretend”, “Unforgettable” та дізнатись про найцікавіші епізоди його життєвого і творчого шляху з пам’ятки, яку підготувала кав’ярня. Довідка: Nat “King” Cole на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=JErVP6xLZwg.
Кав'ярня "Штука" щиро вітає усіх, хто сьогодні приймає побажання та подарунки! Посмішок Вам, радості, щирих почуттів, добра і любові! Від нас у цей день - невеличкий сюрприз! Зі святом весни!
У середу 7 березня о 12:00 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться прес-конференція, тема якої – звернення ініціативної громади міста до вповноважених та зацікавлених осіб для початку робіт з прокладання дороги до Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри у Брюховичах. Організатор – голова громадської організації «Ініціатива» Олег Войцеховський, модератор – Тарас Стефанишин, мистецтвознавець (Благодійна організація «Мистецький фонд «Артес»). Ініціювання процесу будівництва дороги з боку громадськості необхідне, тому що гроші у бюджеті смт. Брюховичі на це є. Але щоб розпочати справу, потрібне відповідне рішення бюджетної комісії та голови Брюховицької селищної ради Олексія Процика. Розмова відбудеться за підтримки та присутності особисто або уповноважених представників Возницького Б. Г., генерального директора Львівської національної галереї мистецтв, Героя України, Кожана І. В., генерального директора Національного музею у м. Львові ім. А. Шептицького, Чайковського Б. М., директора Львівського історичного музею, Сварника І. І., директора Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, Микити О. Т., голови правління ЛОО Національної Спілки художників України. У Музеї в Брюховичах на площі 1400кв.м. зібрано 808 скульптур - чудових взірців абстрактного мистецтва. Їх автор Михайло Дзиндра навчався у Львові, згодом емігрував на захід – спершу в Словаччину, потім у Німеччину, наостанок у США. Досягнувши успіху і поваги в еміграції, після проголошення незалежності України у 71-річному віці повернувся додому. Подолавши тривалі бюрократичні перипетії та здійснивши значні фінансові інвестиції, Михайло Дзиндра із дружиною Софією відкрили Музей модерної скульптури та подарували його державі. Михайла Дзиндри з нами уже немає. І дороги до музею досі немає. Але останнє можна і потрібно виправити. Довідка: контакти - Олег Войцеховський, голова ГО «Ініціатива», (067) 342 96 77. Організатори – ГО «Ініціатива», Благодійна організація «Мистецький фонд «Артес». Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри. Адреса: м.Львів, смт.Брюховичі, вул.Музейна, 16. Тел.: (097) 397 54 80, (032) 234 66 36.
Кав’ярня-галерея «Штука» з 1 березня по 30 квітня просить зголоситись усіх, хто вболівав за українські команди, прихопивши з собою фотоапарат. Адже оголошується фотоконкурс «1894-2012рр. – футбольне століття в кадрах». Якою б байдужою до футболу не була людина, так чи інакше у її життя він втручається. Його люблять сусіди, які гучно про це дають знати співом під вікнами і грюкотом за стіною. Ним цікавляться колеги, які тішаться добутими квитками на очікуваний матч. Про нього емоційно дискутують друзі. Якщо навіть не любиш футбол, його неможливо ігнорувати і залишатись осторонь. Тим паче, напередодні чемпіонату у червні. Кав’ярня-галерея «Штука» впродовж двох місяців збиратиме світлини, на яких збережені миті з минулого українського футболу. Ви любите футбол і маєте таких знимок багато? Діліться! Якщо собі нагадали, що такі фотографії є, але вони приклеєні у старому альбомі, а їх автором є мама чи дідусь? Робіть репродукцію і надсилайте! Або може Ваш тато, син або внук грає щонеділі із товаришами на стадіоні сусідньої школи? Такі фото теж цікаві! Журі конкурсу відбере найкращі роботи для виставки, що триватиме з 1 по 30 червня у кав’ярні. УМОВИ ФОТОКОНКУРСУ: 1. Термін подання фотографій - з 1 березня по 30 квітня 2012 року. 2. Вибір журі 20-ти найкращих фото, які експонуватимуться у кав’ярні впродовж червня, триватиме з 1 до 10 травня. 3. Фото можуть подаватись лише автором або його вповноваженим представником. 4. Максимальна кількість світлин одного автора – 3 шт. 5. Фото можуть бути лише у цифровому форматі. 6. Фото вихідного розміру та контактні дані автора просимо надсилати на адресу - kawiarnia.sztuka@gmail.com. 7. У контактних даних необхідно вказати ім’я та прізвище, місто, мобільний телефон, e-mail автора та назву роботи. 8. 3-х переможців, які отримають призи, визначать згідно результатів голосування відвідувачів виставки у травні та онлайн-голосування на ресурсі «Львів Онлайн». 9. Витрати на оформлення світлин-переможців несуть їх автори. 10. Призи для 3-х фіналістів: подарунок від футбольного тижневика «Карпати», грошовий сертифікат на покупку у спеціалізованому магазині цифрової фототехніки «Цифровичок» та вечір для двох у кав’ярні «Штука». 11. Головний приз для автора світлини, що набере найбільшу кількість голосів, від футбольного тижневика «Карпати» - матчевий м’яч та річна підписка на видання. У випадку виникнення запитань з приводу конкурсу просимо телефонувати за номером (093) 572 8 222. Головний партнер заходу – футбольний тижневик «Карпати». Партнери: - «Львів Онлайн. Путівник подій у місті»; - спеціалізований магазин цифрової техніки «Цифровичок»; - туроператор vidviday.com.ua.
З 6 по 31 березня у кав’ярні-галереї «Штука» - виставка живопису Ігоря Колісника «Мереживо львівських брам», відкриття - у вівторок 6 березня о 18:00. Пейзаж Ігоря Колісника – це привітний, але не життєрадісний, ясний, хоч не яскравий, світлий, проте не сяючий, далекий від туристичного прикрашання чи від гнітючої похмурості занедбаних закапелків, образ міста. У серії міських картин Ігор все ж залишається більше архітектором, конструюючи образ з елементів, важливих для композиції. Проте дегуманізований Львів Колісника – реальний і прочутий. В його живописі Львів – трохи романтичне місто, не надто кольорове. Середовище, що створене для людини, яка на нього, хоч як це прикро, але часто не зважає. Довідка: Ігор Колісник живе і працює у Львові. У 1977 році закінчив Львівське училище прикладного мистецтва імені Івана Труша. З 1996 року працює головним художником відомої галицької компанії „Гал-Експо”, займається дизайном та оформленням міжнародних виставок. З 2000 року обраний членом Національної спілки художників України. «Мереживо львівських брам» - одинадцята персональна виставка Ігоря Колісника.
3 березня, у першу суботу місяця, о 18:30 в кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться черговий вечір акустичної музики у виконанні Джошуа Претта. Музика Джошуа – сплав стилів blues та easy listening. Часто лірична, зворушлива, часом провокує підспівувати, але завжди – легка та милозвучна. Joshua Pratt на YouTube: http://www.youtube.com/user/JoshuaPratt5
1 березня, у четвер, кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує усіх шанувальників джазу на святкування 108 річниці з дня народження Ґленна Міллера – однієї із найяскравіших зірок американської джазової музики, тромбоніста, аранжувальника та лідера біґ-бендів. Слава найбільш популярного лідера біґ-бендів у США прийшла до Ґленна Міллера відносно пізно, користувався він нею недовго – лише з весни 1939 до осені 1942 року. Проте впродовж цього періоду Міллер домінував у національній популярній музиці, а згодом життя підтвердило його реноме найбільш стабільної фігури ери свінгу. Для відвідувачів кав’ярня підготувала невеличку пам’ятку про життя і творчість уродинника, а послухати запальні свінгові ритми його оркестрів можна буде з 9.00 до 19.00. Glenn Miller на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=xPXwkWVEIIw
У четвер 1 березня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на лекцію Олега Яськіва «Мій Моцарт». Новий спосіб розповіді про життя і творчість великого композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Адже під час лекції у формі мультимедійного представлення буде висвітлено не лише сторінки його біографії, але й музичні твори, а також найкращі сучасні хореографічні та анімаційні інтерпретації композицій. Запрошуються усі шанувальники музики, кіно та хореографії.
24 лютого 2012 року, у п’ятницю, кав’ярня-галерея «ШТУКА» святкує 80-річчя Мішеля Леграна – талановитого французького композитора, піаніста, диригента та співака. Світову славу Мішелю Леграну принесла його музика до голлівудських фільмів, а найбільш відомими є його композиції до фільму «Шербурзькі парасольки» (1964р., з Катрін Деньов у головній ролі). Тричі нагороджений премією «Оскар» (6 номінацій на цю нагороду), тричі номінувався на премію «Сезар» та 1 раз нагороджений «Золотим глобусом» (8 номінацій на цю нагороду). Автор музики до близько 200 фільмів. Мішель Легран: «Я не вірю у натхнення. Моя музика народжується у щоденній праці. А те, що відбувається у моєму повсякденному житті, жодним чином не впливає на мої композиції. Мені доводилось писати найбільш радісні мелодії у найбільш сумні дні мого життя, і навпаки». Для відвідувачів кав’ярня підготувала невеличку пам’ятку про уродинника, а також зібрала гарну колекцію композицій Мішеля Леграна, прослухати яку можна буде з 9:00 до 22:00. Довідка Michel Legrand на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=UANLvlQKYcI
З 15 лютого до 6 березня 2012 року кав’ярня-галерея «Штука» запрошує переглянути фотовиставку «Все ще повертаючись до Криму», організовану Регіональним благодійним фондом «Резонанс», тренерською групою "Діалог" за фінансової підтримки фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (Берлін, Німеччина). Проект є фоторозповіддю про кримських татар, депортованих у 1944 році, які наприкінці 1980-х повертаються на історичну батьківщину. Відкриття виставки відбудеться у середу 15 лютого о 18:00. Авторами представлених світлин та текстів є 25 школярів із різних регіонів України, які навесні минулого року разом працювали в Криму над підготовкою виставки. «18 травня 1944 року почалася операція з депортації кримськотатарського народу. Депортованим відводилося 10 хвилин, щоб зібратися. На вантажівках везли до залізничних станцій, звідки переповнені людьми вагони вирушали до місць заслання – в Узбекистан і на Урал. Без їжі та води люди не витримували і помирали», - розповідають учасники проекту Джеміль Османов та Лариса Овчаренко. Таким є початок однієї з історій, які розказують нам експоновані фотографії з анотаціями. Довідка: Регіональний благодійний фонд «Резонанс», керівник – Олена Грабовська. Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 38. Тел. 233 57 12б (066) 721 01 16. e-mail: resonancef@gmail.com, http://resonance.at.ua, http://hre.at.ua. Тренерська група "Діалог", http://www.facebook.com/dialog.training.