З 1 по 30 листопада кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує переглянути виставку світлин на тему «Ті, без кого Львів – не Львів» та вибрати найкращу роботу. Відкриття фотоконкурсу у кав’ярні відбудеться 1 листопада, у вівторок, о 18:00. Повернувшись з мандрівки, чиї обличчя нагадують, що Ти гуляєш вулицями рідного міста? Можливо, дівчини-офіціантки в улюбленому кафе? Бабці, що продає квіти? Екстравагантної статечної пані, яка щодня вигулює маленьку кудлату собаку, або ранкового захеканого бігуна по дорозі на роботу? Невиспаного сусіда та трійко його малих шибеників? Дідусів, що грають в доміно і шахи за дерев’яним столиком у твоєму дворі? Здивовано піднята брова, швидкий погляд, втома або щира посмішка… Тож хто ті, без кого Львів – не Львів? З 10 серпня, часу початку конкурсу, по 30 вересня кав’ярнею було зібрано 92 фотографії авторів з різних куточків України. 31 найкращих було відібрано журі, до якого увійшли: Євген Булавін – арт-директор кав’ярні «Штука», Андрій Гелей – художник-дизайнер, Тарас Стефанишин – мистецтвознавець, Роман Шишак – фотограф. Учасниками виставки-фотоконкурсу є автори не лише зі Львова, а й маленьких містечок області, Києва, Тернополя: Оксана Андрущенко, Тарас Бандрівський, Микола Боднар, Тарас Голова, Артьом Дакелін, Тетяна Дударєва, Людмила Дучкіна, Тарас Карабін, Олександра Константіновська, Дмитро Коцюба, Оксана Кришталева, Андрій Кузьмінський, Олександр Леонов, Софія Петріца, Олена Пліщенко, Андрій Рошковський, Дзвіна Тислюкевич, Анна Трофимлюк, Діна Турук, Мар’яна Федишин, Світлана Філатова, Марта Хамлай, Юлія Цяпенко, Іванна Черуха, Богдан Чичкевич. Впродовж листопада кав’ярня-галерея «Штука» запрошує відвідувачів приєднуватись до вибору переможця, а також - долучатись до голосування на Інтернет–ресурсі «Lviv Online». Призи для 3-х фіналістів: вечір для двох у кав’ярні «Штука», грошові сертифікати від партнерів заходу - компанії «Цифролаб» (для друку власної фотокниги) та спеціалізованого магазину цифрової техніки «Цифровичок». У випадку виникнення запитань з приводу конкурсу просимо телефонувати (093) 572 8 222. Довідка Партнери: - «Львів Онлайн. Путівник подій у місті»; - спеціалізований магазин цифрової техніки «Цифровичок»; - компанія «Цифролаб»; - туроператор vidviday.com.ua. Організатор виставки-фотоконкурсу – кав’ярня-галерея «ШТУКА» м. Львів, вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)

27 жовтня, в четвер, о 18:30 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться зустріч із дослідником архіву родини Скоропадських Галиною Сварник, завідувачем Науково-дослідного відділу історичних колекцій Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника. Скоропадські – шляхетний рід, який ще з XVII століття мав вагомий вплив на історію України. Вихідцями із цієї родини були Іван та Павло Скоропадські – українські гетьмани, низка видатних військових, політичних та громадських діячів. Окрім дослідження архіву родини Скоропадських, Галина Сварник є знавцем життя останнього гетьмана та його родини зі спогадів його наймолодшої доньки: у 2004 році у львівському видавництві «Літопис» вийшов її переклад книги «Остання з роду Скоропадських» Олени Отт-Скоропадської.

В межах Дев’ятого Фестивалю Давньої Музики у Львові «Слідами Львівської лютневої табулатури» у середу 19 жовтня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт «Моцарт. OPUS MAGNUM в чотири руки» у виконанні Світлани Шабалтіної та Ольги Шадріної-Личак (клавесин, м. Київ). 255 років тому, у Зальцбурґу, що на той час був столицею цілого Зальцбурзького архієпископату, народився чи не найвеличніший з відомих музичних геніїв – Йоганн Хризостом Вольфґанґ Теофіл Моцарт. За два з половиною століття музика Моцарта стала надбанням усього людства, тим рідкісним винятком, що здатен погодити вкрай протилежні музичні смаки і уподобання. Вона завжди впізнається або майже безпомилково вгадується, та разом з тим – завжди незбагненна, загадкова, несподівана і приголомшлива. Магічну привабливість Моцарта, як виявилося, не здатні розвіяти ані час, ані масові тиражі та незліченні сенсаційні відкриття стосовно життя і, особливо, смерті композитора, ані зловживання поп-культури, рінґтони з його мелодіями і комп’ютерні ігри, чи перетворення його постаті на обличчя різноманітних торговельних брендів з виробництва лікерів, тортів, цукерок… МОЦАРТ. OPUS MAGNUM В ЧОТИРИ РУКИ Sonata D-dur (KV 381) Allegro. Allegro molto. Andante Sonata B-dur (KV 358) Allegro. Molto presto. Adagio Fantasia I, f-moll (KV 594) Fantasia II, f-moll (KV 608) Довідка Вхід по квитках, які можна придбати у кав’ярні.

12 жовтня у середу о 20:00 кав’ярня «Штука» запрошує на пенью - вечір музики фламенко. Після тривалої перерви маємо приємність знову послухати Олександра Ліпського. Peña flamenca («пенья фламенка») з іспанської означає «зустріч або місце зустрічі виконавців». Більше про фламенко у Львові: - http://flamenco.lviv.ua/, - http://tocaor-lviv.livejournal.com/.

В межах Дев’ятого Фестивалю Давньої Музики у Львові «Слідами Львівської лютневої табулатури» у п’ятницю 14 жовтня о 15:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки живопису «Барви барокової музики», організованої спільно з навчально-реабілітаційним центром «Джерело». Відкриття супроводжуватиметься доброчинним аукціоном, а отримані кошти буде передано на допомогу людям з особливими потребами. Проект «Барви барокової музики» – незвичайний завдяки кільком чинникам. По-перше, митці свідомо черпали натхнення винятково з творів давньої музики: це і церковна, і інструментальна музика, пісні і танці. Деякі з них походять з Львівської лютневої табулатури – збірки, якій присвячена програма цьогорічного фестивалю. По-друге, авторами всіх робіт є люди з особливими потребами. Виставка «Барви барокової музики» пропонує дещо незвичний погляд на мистецтво живопису. Намагаючись передати в малюнках дух давнини, кожен з учасників проекту, вік яких – від 18 до 40 років, мимоволі вносив щось своє і неповторне, що також зумовлено і різними вадами інтелектуального чи фізичного розвитку. Виставка триватиме з 14 до 31 жовтня. Довідка: Куратор проекту – Христина Валько. Навчально-реабілітаційний центр «Джерело», благодійна установа м.Львів, пр.Червоної Калини, 86а, (032) 223 04 37, (032) 227 36 02, [email protected], http://dzherelocentre.org.ua/ Р/р 2600153682 в Райффайзен Банк «Аваль» МФО 380805 ЗКПО 25561596 З поміткою «Благодійна пожертва»

У неділю 9 жовтня о 19:00 у кав'ярні-галереї “Штука” відбудеться концерт колективу “Рясні Дрова Консорт”. “Рясні Дрова Консорт” - львівський імпровізаційний колектив, що існує з 2010 року, переважно у форматі акустичного тріо Ярослава Ільницького, Андрія Орла та Олега Воробйова. Музика колективу тримається вільних форм, які тяжіють як до нойзу, так і до камерної музики чи колискової. Ярослав Ільницький (барокова флейта, саксонет, псалтир) задіяний у давній/бароковій музиці з кінця 1980-х, був учасником ансамблів "Excelsior", "Leopolita", "Vita Nova", "Зелені рукави", "Львівські менестрелі", епізодично співпрацював з "Silva rerum", "Durham Baroque" та ін. До сфери його зацікавлень входять історія музичних інструментів та психологія художньої творчості. Андрій Орел (гітара, духові) є учасником львівсько-харківських free-noise колективів Noah Coward та Hokkei Quartet, співпрацює з гуртом Moglass. Неодноразово брав участь у різних проектах та виступах спільно з Юрієм Яремчуком. Виступав та записувався разом з Іллею Бєлоруковим, Олександром Фразе-Фразенком, Брюно Дюпланом, Пауло Хаґасом та ін. Андрій Орел і Олег Воробйов також записуються в дуеті й видають свою музику під скороченою назвою "Рясні Дрова". Олег Воробйов (препарована гітара), спецаліст у галузі китайського чаю, є також спеціалістом з нетрадиційних технік звуковидобування та модифікації свого інструменту, внаслідок чого акустична гітара перетворюється на щось інше. Нещодавно брав участь у польсько-українському "Проекті Віткаци" разом з Пьотром Табакєрніком, Юрієм Яремчуком та театрами "Арабески" і "Коло". “Рясні Дрова Консорт” виступали у Дніпропетровську та в Ужгороді. У Львові виступають вперше. Ознайомитися з діяльністю колективу можна за наступними лінками: http://podcaster.org.ua/2011/06/30/jazz-fm-48-23-6-11-ryasni-drova-consort-nazhyvo/ http://riasnidrovaconsort.bandcamp.com http://myspace.com/riasnidrovaconsort http://myspace.com/riasnidrova Вибрана дискографія: Рясні Дрова - "RRRSOTFROWE" (2011, CD-R, ~taqueOT, Україна) Рясні Дрова Консорт - "Бережене" (2011, CD-R, A Beard of Snails, Данія) Рясні Дрова - "WHNZ:26:GINS" (2011, download, We Have No Zen!, Україна) Рясні Дрова Консорт - "A Still Better Seaward Peep" (2011, tape, cae-sur-a, США) - готується до виходу. Довідка Вхід вільний. Для постійних відвідувачів наголошуємо: оскільки анонсовані музичні стилі не характерні для кав’ярні, обов’язково прослухайте перед концертом кілька композицій.

З 1 по 14 жовтня у кав’ярні-галереї «Штука» триватиме виставка графіки Володимира Танського «Львівські мотиви». Відкриття відбудеться 1 жовтня, у суботу, о 18:00. В роботах Володимира Танського Львів - то вузькі вулички, трамваї, дощове небо, хитросплетіння дротів, хиткі постаті старих кам’яниць та храмів на Ринку, в яких лунає музика та проступають тривога і самотність, чекання, свобода і любов. Олександр Волков, друг та упорядник книги «Графіка Володимира Танського»: «Викривлені лінії стін підкреслюють своєрідність і таємничість львівських кам’яниць, надають їм життя, немов казковим істотам. За вузькими каньйонами вулиць на Володіних картинах несподівано здіймаються Карпатські гори, воєдино сплітаючи той світ, що завжди існував поза людиною із творіннями людських рук». Довідка: Володимир Танський народився у Львові у 1961 році 16 вересня. Закінчив інститут прикладного і декоративного мистецтва у 1985 році. Працював за фахом дизайнера в інституті "Конвеєробудування". Впродовж кількох років приймав участь у міжнародному ярмарку "Сотос" (Москва, Росія). У 1988 році - срібна медаль ВДНХ.1990 рік - виставка "Машинобудування 90" (Софія, Болгарія). Фахова спеціалізація - промисловий дизайн, інтер’єр, екстер’єр громадських та приватних приміщень. А ще - графіка та карикатура для львівських періодичних видань. 1998 рік - призер міжнародного конкурсу "Підтримка малого бізнесу в Україні" (Київ). Помер раптово на 43 році життя 19 листопада 2004 року

У четвер 29 вересня о 18:30 кав’ярня «Штука» запрошує поціновувачів історії та культури на зустріч із письменником, перекладачем, дослідником, львовознавцем, неповторним та невиправним жартівником Юрком Винничуком. Мова йтиме про богемне життя Львова. Зустріч відбудеться в контексті фінісажу виставки малярства Юрка Коха «Стінопис Leopoliensis». Богема – творче середовище, у якому плекається любов до мистецтва, зневага до матеріалізму, штивних суспільних норм та умовностей, проголошені свобода творчості та митця. Закрита спільнота, з року в рік ті ж знайомі обличчя, зрідка – нові герої, але завжди у вирі життя та невпинному русі. Яким було життя львівської богеми? У чому його особливості? Коли це середовище сформувалось, і чи має воно історичну традицію?.. Найкраще спитати про це Юрка Винничука у наступний четвер особисто! Довідка Організатор – кав’ярня-галерея «ШТУКА» Партнер заходу - туроператор «Відвідай», http://vidviday.com.ua/ Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця. Вхід – вільний.

Львів запрошує 22-25 вересня на каву! А кав’ярня-галерея «Штука» з 22 до 25 вересня запрошує долучатись до вибору найкращої кав’ярні Львова: http://www.coffeefest.lviv.ua/uk/poll/ Ароматна кава вже давно стала невід’ємним символом найромантичнішого міста України - саме до Львова приїжджають, щоб насолодитись справжньою кавою, а мешканці міста є знаними кавоманами. Програму свята можна знайти ось тут: http://www.coffeefest.lviv.ua/uk/program.

23 вересня 2011 року виповнюється 81 рік з дня народження Рея Чарльза, видатного американського співака та піаніста. Кав’ярня-галерея «Штука» пропонує нагадати, ким ж був легендарний Рей Чарльз, - послухати найкращі композиції та почитати про його життя. Рей Чарльз Робінсон – музикант, чий талант переміг сліпоту, здавалося б, одну із найбільш прикрих вад здоров’я. Ставлячись до неї з легкою іронією, він знімався в кіно, керував автомобілем, завжди голився перед дзеркалом. Хіти, створені ним ще у 1950-х (найвідоміші – “What’d I Say”, “Hit The Road, Jack”, “Georgia On My Mind”), досі популярні та змушують хитати в такт головою все нових і нових шанувальників. Вхід вільний. Довідка Ray Charles на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=Q8Tiz6INF7I