Кав’ярня-галерея «Штука» та футбольний тижневик «Карпати» з 1 по 30 червня запрошують переглянути кадри з минулого «зелено-білих». Якою б байдужою до футболу не була людина, так чи інакше у її життя він втручається. Його люблять сусіди, гучно даючи про це знати співом під вікнами і грюкотом за стіною. Ним цікавляться колеги, які тішаться добутими квитками на очікуваний матч. Про нього емоційно дискутують друзі. І якщо навіть не любиш футбол, він мимоволі стає частиною твого життя. Тим паче, коли матчі європейського чемпіонату відбуваються в рідному місті. У червні в кав’ярні-галереї «Штука», залишаючись осторонь гучних стадіонів, буде нагода спостерігати дрібку того, що бачили вболівальники клубу «Карпати» 20, 30 і 40 років тому. Авторами більшості фотографій, наданих прес-службою ФК «Карпати», є Володимир Дубас та Євгеній Кравс. Організатори - футбольний тижневик «Карпати» та кав’ярня-галерея «ШТУКА». Головний партнер – спеціалізований магазин цифрової фототехніки «Цифровичок».

У неділю 27 травня о 19:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться музичний вечір Ірини Лобанок та Соломії Мельник. У програмі – джазові ансамблі для фортеп’яно Ніколая Мордасова. Вхід вільний.

Вдруге у травні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір акустичної музики у виконанні Джошуа Претта у суботу 26-го о 19:00. Музика Джошуа – сплав стилів blues та easy listening. Часто лірична, зворушлива, часом провокує підспівувати, але завжди – легка та милозвучна. Joshua Pratt на YouTube: http://www.youtube.com/user/JoshuaPratt5. Вхід вільний.

У середу 23 травня о 18:30 у Клубі шанувальників Галичини мова йтиме про Конституцію Пилипа Орлика. Розповідатиме Мирослав Трофимук – історик літератури, перекладач, неолатиніст, лексикограф, автор серії досліджень політичної діяльності й літературної творчості еміграційного гетьмана та перекладу Конституції з латині. Після поразки Івана Мазепи у війні за українську «самовладність» проти військ Петра І горстка переможених втекла у Туреччину. Невдовзі гетьман помирає, проте українська визвольна справа не зникає, а знаходить своє продовження на еміграції. У 1710 році козаки обирають новим гетьманом Пилипа Орлика, генерального писаря Мазепи. На виборах між Пилипом Орликом та старшиною було укладено Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького, більш відомі як Конституція Пилипа Орлика. І хоч підписані положення не втілились у життя, проте цей документ можна вважати першою демократичною конституцією у світі. Вхід вільний.

У травні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір акустичної музики у виконанні Джошуа Претта у суботу 12-го о 18:30. Музика Джошуа – сплав стилів blues та easy listening. Часто лірична, зворушлива, часом провокує підспівувати, але завжди – легка та милозвучна. Вхід вільний. Joshua Pratt на YouTube: http://www.youtube.com/user/JoshuaPratt5

У вихідні 5 та 6 травня о 18:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться музичний вечір Ірини Лобанок, що виконає на фортепіано кілька джазових варіацій. У програмі:  Bernard Peiffer "Ballad in Paris";  Scott Joplin "The Entertainer";  Юрій Чугунов "Прогулянка";  Ігор Якушенко "Час пік";  George Gershwin "Summertime";  Duke Ellington "Sophisticated lady";  блюзові п'єси by Manfred Schmitz;  замальовки by Oscar Peterson. Вхід вільний.

2 травня о 18:00 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться відкриття виставки «Середмістя» та презентація листівок львівського фотографа та дизайнера Юрка Морикваса. Означення «середмістя» є досить умовним. Так само, як у сучасному лексиконі умовним є термін «центр». «Зустрітися в центрі» – може означати зустріч біля Нептуна на Ринку або коло Опери на проспекті Свободи, у Стрийському парку чи в Шевченківському гаю. Росте місто і росте Середмістя, яке вже давно полишило свої старі затишні мури. Місто чимось схоже до дерева. Гілки – це нові передмістя, що невпинно розростаються, а стовбур – це і є Середмістя. Як серцевина дерева щороку збільшується на одне кільце, так і до Середмістя, з кожним порухом історії, додається нова кам’яниця, вулиця, культура, епоха… Оглянути виставку можна до 31 травня. Кав’ярня-галерея «Штука» відкрита щоденно з 9 до 22 години. Про автора: Юрко Мориквас народився 1983 р. у Львові. Навчався у Львівській академії мистецтв, на відділі Графічного дизайну. 2007-08 рр. – фотокореспондент Західної Інформаційної Корпорації (ZIK). 2008-09 рр. – дизайнер компанії "ДікАрт". З 2010 року працює як незалежний дизайнер та фотограф. Участь у виставках та конкурсах: 2010 – Участь у конкурсі на розробку системи альтернативної візуальної національної ідентифікації. Проект увійшов в шорт-лист. (Karandash Graphic Design Bureau). 2010 – Переможець конкурсу на кращий візуальний стиль для Koktebel Jazz Festival 2010 (Koktebel True Black Metal Festival від Sekta, Київ-Коктебель). 2009 – Переможець конкурсу на кращий ескіз художньої поштової марки "Права клієнта як аспект прав людини" (Укрпошта, Київ). 2008 – Учасник конкурсу на краще лого "Львів-2012" . Проект увійшов в шорт-лист (ЛМР, Львів). 2008 – Переможець (II премія) фотоконкурсу "Моя вулиця особлива" ("ТМ Львівське", Львів). 2008 – Персональна фотовиставка "Галицька готика" (Галерея "ФілАрт", Львів). 2007 – Переможець конкурсу "Намалюй дітям книжку" (дизайн, МО "Дзиґа", Львів). 2007 – Переможець конкурсу дизайну "Львів – моє місто" (Компанія "Еней", Львів). 2007 – Учасник тижня майстер-класів швейцарських дизайнерів (Zurich, Switzerland).

26 квітня, у четвер, о 18:30 у кав’ярні «Штука» відбудеться зустріч із Сергієм Піддубним, дослідником української історії та мови. Сергій Піддубний – науковець, що найбільше праці вклав у вивчення витоків української історії. Він відчитав Велесову книгу - створену волхвом Іларом Хоругином наприкінці IXст. давньоруську писемну пам’ятку, яка є причиною запеклих суперечок у певних наукових колах. Щоб зрозуміти досі нез’ясоване, дослідник шукав відповідей у працях Геродота, Гомера, Гесіода, Біблії, свіжим поглядом намагався осягнути вже не раз проаналізоване та згадане – древні українські святині та написи на пам’ятках. Є автором кількох книг, серед них - «Війни проти українського селянства», «Філософія українського слова», «Таємниці української давнини», «Геродот. Скитія. Імперія Горросів», «Код України-Руси», «На землі Аполлона, Артеміди і Посейдона», «Українські святині та символи», «Давньоукраїнські боги, герої, держави і племена», «Найдавніші пам’ятки України»; а ще - півтора десятків праць із історії сіл Голованівського та Ульянівського районів Кіровоградської області. Лауреат краєзнавчої премії ім. В. Ястребова 1993 та 2009 років. Є членом Національної Спілки письменників України, автор художньої книги «На майдані». Довідка: публікації Сергія Піддубного - http://www.yatran.com.ua/search.php?author=3.

22 квітня, неділя, у кав’ярні-галереї «ШТУКА» - день, присвячений винятково Чарльзу Мінгусу, видатному джазовому новатору. Чарльз Мінгус – американський композитор та контрабасист-віртуоз. Ним випущено кілька альбомів, які високо оцінюються любителями джазу. Музична творчість Мінгуса – яскравий синтез емоцій від усього того, що він відчував та любив: госпелу і новоорлеанського блюзу, бопу, латинської та сучасної класичної музики, авангардного джазу. Мінгус не вписувався у звичні категорії, створюючи свою власну музику, яка поєднувала традицію з неосвоєними глибинами джазу. Знайомі музиканта казали, що він «завжди тримав свої вуха та пальці на пульсі часу». Твори у його виконанні були просочені духом спонтанності і агресивною потужністю джазу. З нагоди ювілею, 90-тої річниці з дня народження Чарльза Мінгуса кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує послухати й відчути виняткову емоційність гри «Злої людини джазу», а також – довідатись трохи цікавих фактів з життя музиканта. Charles Mingus на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=gkTEfrmqxws

Вдруге у квітні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір акустичної музики у виконанні Джошуа Претта у суботу 21-го о 18:30. Музика Джошуа – сплав стилів blues та easy listening. Часто лірична, зворушлива, часом провокує підспівувати, але завжди – легка та милозвучна. Вхід вільний. Joshua Pratt на YouTube: http://www.youtube.com/user/JoshuaPratt5