У четвер 16 серпня о 18:30 у кав’ярні-галереї «Штука» учасники та гості Клубу шанувальників Галичини матимуть нагоду послухати розповідь керівника музею «Слідами галицьких євреїв» Ольги Лідовської про Шолом-Алейхема. Ім’я Шолом-Алейхема широко відоме. Класик єврейської літератури, чиї життя і творчість міцно зрослись з Україною та Львовом. Пишучи про людські історії, взаємини та вир подій у єврейській громаді, Шолом-Алейхем розлого змалював і тогочасне тло – Львова, Києва, Одеси… «Я подорожній… Мені, як подорожньому, доводиться частенько просиджувати цілі дні в чужому місті, за холодну воду не бравшись, - хоч бийся головою об стіну. От я й надумав собі. Спеціально купив чистого зошита, олівця і все, чого надивлюся, і все, чого наслухаюсь в дорозі, записую собі в зошит. І отак, як бачите, назбиралось у мене, нівроку, чимало матеріалу. Вистачить, мабуть, читачам на цілий рік читати…». На наше щастя, все те наслухане і надивлене докотилось до теперішнього часу, надихаючи життям призабуті історії відвіданих міст та містечок початку ХХ століття. У Львові письменник прожив з 1905-го трохи більше року, згодом емігрував у Сполучені Штати Америки. Важко втриматись від колоритної цитати, присвяченої галицькій столиці: «Львів, бачте, вже зовсім не те, що Броди. По-перше, само по собі місто – чистота, ширина, краса! Не намилуєшся. Посеред міста розкинувся парк, у якому дозволено гуляти всім, навіть козам. Вільна країна! По суботах євреї шпацерують всіма вулицями, і ніхто їм на те навіть не зауважить. А які люди! Чисте золото! Мама каже, що Бродам до Львова – як землі до неба. Мій брат Еля жалкує, що після кордону спочатку йдуть Броди, а за ними Львів. Шкода, що не навпаки. Але Піня йому втовкмачує, що Львів через те й кращий, ніж Броди, що розташований далі від кордону, зате ближчий до Америки». Натомість віддячуємо ще одною згадкою про Шолома Рабиновича.
1 серпня 2012 року о 18:00 год. в кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться відкриття першої персональної виставки львівської художниці Наталії Павлюк «Ліричні відступи». Виставка триватиме з 1 по 31 серпня, щодня з 9:00 до 22:00 год., вхід вільний. Персональна виставка Наталії Павлюк – репрезентація її творчих досягнень, індивідуального художнього почерку, завдяки якому мисткиня яскраво розкриває глядачеві своє бачення світу, певних проблем. „Ліричні відступи” в її розумінні – це так звані паузи в стрімкому русі повсякденного життя. Вони зігрівають своєю енергетикою і, незважаючи на інтенсивний колорит, заспокоюють. Цю невеличку серію робіт художниця почала писати взимку – коли навколо було похмуро, а в душі буяли літні барви. Загалом це 15 яскравих картин – натюрмортів і жіночих портретів – різних, але водночас тісно взаємопов’язаних своєю естетичною досконалістю, яка орієнтує на відчуття спокою, впевненості і оптимізму. Для Наталі Павлюк зображення образу дівчини з квітами – це не лише гармонійне поєднання, яке приносить візуальну насолоду, а й певна філософія, яка апелює до відродження позитивних емоцій, почуттів. Насичена живописна манера виконання, сформована під впливом художньої освіти (Львівська національна академія мистецтв, кафедра дизайну костюма), активної участі в мистецькому середовищі (участь у Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах та виставках), а також багатогранності інтересів мисткині (мода, фотографія, музика, література) визначає своєрідність її творчості. Використовуючи сталі жанри живопису, вона пронизує їх своєю невидимою психологічною ниткою, сповнюючи свої роботи легкою таємницею. Анна-Марія Дзиндра, мистецтвознавець. Детальна інформація - 067 97 56 101, natalya_pavluk@ukr.net
Кав'ярня-галерея “Штука” 23 липня, у понеділок, о 19:40 запрошує на концерт піаніста Майка Кауфмана-Портнікова, друга і почесного гостя клез-фесту. Майк Кауфман-Портніков (Київ-Єрусалим) — не лише піаніст, ще - композитор, режисер, актор, психолог. “Лауреат міжнародних конкурсів, театральних і джазових фестивалів. Брав участь у проекті "Кетц" у Москві, співпрацював з Ллойдом Уебером. Автор і режисер першого автентичного мюзиклу для всієї родини "Рома енд Ружа або R&R@com". Пісні в репертуарі Ірини Понаровської, Олени Камбурової, молодих "підростаючих" зірок. Лауреат премії Лесі Українки та фестивалю анімаційних фільмів "Крок". Автор музики до багатьох фільмів і вистав. В кіно працює під псевдо "Маша Портнікова". У Львові репрезентував свою моновиставу "Novecento (1900). Гарна історія" у стереоформаті в стилі джаз”, - так підсумував свою творчу біографію музикант. Охочим заплатити за квиток довільну суму будуть раді, але для усіх гостей вхід — вільний.
19 липня у четвер о 18:30 у Клубі шанувальників Галичини своїми знаннями та знахідками має намір поділитися дослідник української фалеристичної спадщини періоду національно-визвольної боротьби 1914-1952 років Степан Пахолко. Фалеристика — наука, яка вивчає нагороди, ордени та медалі, історію відзнак і їх авторство. До кінця ХІХ століття в українців Галичини, не маючи національної державності, відсутньою була й можливість присвоєння людям спеціальних відзнак за їх досягнення у різних сферах суспільного та господарського життя. Розвиток кооперативного руху та участь у крайових виставках стали першими кроками у становленні власної фалеристичної традиції. У четвер Степан Пахолко розповідатиме про пам'ятки музичної культури та спорту Західної України кінця ХІХ – початку ХХ століть, зокрема, про знахідки, що стосуються товариства “Львівський Боян” та боксера Антона Білого.
З 1 по 31 липня художниця Олена Фрідман та кав’ярня-галерея «Штука» запрошують на виставку «Етно-Art». Відкриття відбудеться у перший день місяця о 16:00. З давніх часів люди намагались оточувати себе прекрасним, тому оздоблювали свою оселю малюнками. Липнева виставка є добіркою декоративних мотивів, які інтерпретують візерунки з архітектурних об’єктів, меблів, предметів побуту, тканих та ювелірних виробів, стародавніх манускриптів тощо. Полотна належать до розмаїтих періодів - історичних та індивідуальної творчості мисткині; виконані у техніці холодного батику.
Хоч сонце ще не пече, як торік, але у кав’ярні вже з’явилась маркіза, під якою можна смакувати щойно витиснутими зимними соками чи коктейлями! Приємних вихідних, друзі!
16 червня, у суботу, о 18:30 в кав’ярні-галереї «Штука» йтиме мова про гуцульські та покутські прикраси. Розповісти про них має намір Роман Тафійчук – колекціонер старожитностей. «…Проста селянка з трьома разками гарного, добірного коралового намиста варта десятьох великих княгинь. До речі, коралі носить і багачка, й біднячка, вони звеличують убогість і прикрашають достаток. Коралі можна носити вдосвіта, опівдні, ввечері і вночі, на врочистих балах, наприклад, улітку, взимку, в неділю і в будень, за роботою, й на дозвіллі, в часи радости і годину смутку…»*, - розповідає Йозеф Рот у новелі «Левіатан». Коралі, мониста, шелести, пацьорки, ґердани, зґарди, чепраги: лишень назви як тішать вухо. А в середу почуємо розлогу оповідь про ці скарби, частину з яких буде нагода побачити на власні очі. Вхід вільний. *) процитовано за виданням - Йозеф Рот. Тріумф краси: новели. / Переклад з нім. Тимофія Гавриліва. - Львів: ВНТЛ – Класика, 2006. – 126с.
У п’ятницю 1 червня о 18:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться музичний вечір Ірини Лобанок. У програмі для фортепіано та саксофону: Erroll Garner "Misty"; Bernard Peiffer "Ballad in Paris"; Scott Joplin "The Entertainer"; Юрій Чугунов "Прогулянка"; Ігор Якушенко "Час пік"; George Gershwin "Summertime"; Duke Ellington "Sophisticated lady"; блюзові п'єси by Manfred Schmitz; замальовки by Oscar Peterson. Вхід вільний.
До Дня захисту дітей 31 травня о 17:30 у кав’ярні «Штука» відбудеться зустріч на тему «Невідомі грані творчості Василя Пачовського: поеми і драми для дітей». Розповісти про цю малознану творчість має намір Зоряна Дорош, упорядник і видавець гри-казки Василя Пачовського «Малий Святослав Хоробрий. Василь Пачовський (12.01.1878 - 5.05.1942) – відомий широкому загалу як поет-молодомузівець. Та мало хто знає його як талановитого історика, публіциста, драматурга, педагога, автора сценарію першого українського фільму. Зокрема, мало відома його творчість, присвячена підростаючому поколінню. Координатор проекту - (063) 685 70 14.
З 1 по 30 червня у кав’ярні «Штука» триватиме виставка дружніх шаржів із колекції Івана Яремка «Футбольні зірки на вістрі олівця». Шарж - лаконічний портрет людини, що змушує її, разом із іншими глядачами, посміхнутися. Наголошені риси у характері чи зовнішності обов’язково мають бути правдоподібними, проте не злостивими, що вимагає від художника неабиякого таланту, пильності та доброго серця. Іван Яремко – колекціонер, львівський спортивний журналіст, автор книги «100 персон львівського спорту». Його колекція дружніх шаржів налічує близько 30-ти тисяч одиниць і 506 із них - з автографами осіб, яким присвячено малюнок. Подібної збірки не знайдеш, адже Іван Яремко більшість власноруч відмалював чи зберіг із найрізноманітніших джерел: книжок, часописів, архівних українських та закордонних газетних зшитків, всесвітньої павутини. Впродовж червневої виставки матимемо нагоду переглянути двадцять шаржів на львівських, українських та світових футбольних зірок.