Радісних і світлих Вам великодніх свят! Кав’ярня працюватиме: 14, субота – з 9 до 18:00; 15, неділя – вихідний; 16, понеділок – з 10 до 22:00; 17, вівторок – з 9 до 22:00, як звично.
У неділю 8 квітня о 18:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться музичний вечір Ірини Лобанок, що виконає на фортепіано кілька джазових варіацій. У програмі: Bernard Peiffer "Ballad in Paris"; Scott Joplin "The Entertainer"; Юрій Чугунов "Прогулянка"; Ігор Якушенко "Час пік"; George Gershwin "Summertime"; Duke Ellington "Sophisticated lady"; блюзові п'єси by Manfred Schmitz; замальовки by Oscar Peterson.
В кав’ярні «Штука» з’явилось кілька різновидів квітучого чаю – найкращих сортів, в’язаних вручну. У фільмі «Марія Антуанетта» Кірстен Данст, головна героїня, каже своєму гостю про такий чай: «Це подарунок від китайського імператора. Дивіться, що зараз буде!». Подивитись і справді є на що. «Чарівний бутон» (оригінальний зелений чай у формі персика; розкривається у вигляді кошичка з квітами хризантеми та амаранту): 500мл, 28,00грн. «Лічі з червоною сливою» (оригінальний зелений чай у формі плоду лічі (фрукту); при заварюванні можна спостерігати, як квітка сливи поступово розкривається): 500мл, 25,00грн. «Дев’яте небо» (чорний чай у формі плоду лічі з відбірних чайних бруньок; при заварюванні розпрямляється у вигляді бутону китайської лілії(латаття) та королівського жасмину): 500мл, 33,00грн. А також з'явилась… Фруктова суміш «Вітамін С» (фруктова суміш з додаванням суцвіть, дольок та скоринок апельсину, ягід шипшини, пелюсток гібіскусу, шматочків яблука та буряка, пелюсток троянди, соняху та квітів гранату): 400мл, 18,00грн.
4 квітня 2012р. у кав’ярні-галереї «ШТУКА» - день, присвячений Квітці Цісик, якій виповнилось би 59 років. Американська співачка українського походження Квітка Цісик займалася музикою з дитинства – спершу з батьком, згодом у найкращих американських навчальних закладах. Дуже швидко стала однією з найбільш високооплачуваних виконавиць рекламних мотивів для радіо та телебачення. Її голос звучав в рекламних роликах таких брендів як Coca-Cola, American Airlines, Mr. Pibbs, Sears, JC Penney, Safeway grocery stores and Starburst candies. З 1982-го року була єдиним і незмінним голосом компанії Ford Motors. У 1977-му здобула нагороду Оскар в номінації "краща пісня для кіно" за саундтрек до фільму "You Light Up My Life". Записів українських пісень Квітки Цісик хоч не дуже багато, але їх хочеться слухати ще і ще. адже колоритне сопрано співачки чинить дуже приємне враження. Почути пісні у виконанні Квітки Цісик, а також отримати невеличку пам’ятку про життєвий і творчий шлях співачки у середу зможуть усі гості кав’ярні. Довідка: Квітка Цісик на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=BKCscM4OHiQ.
У четвер 5 квітня о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на зустріч Клубу шанувальників Галичини «Соломія Крушельницька. Тріумфальні хроніки». Поговорити про співачку матимемо нагоду із Іриною Криворучкою – головним зберігачем фондів та виконуючою обов’язки директора Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. Розповідь продовжить започатковану організаторами серію «Люди землі Франца Йосифа». Про те, ким була Соломія Крушельницька, сказано багато. Неперевершена оперна співачка, талановита актриса й музикант, втілення жіночності, краси та елегантності, смілива і рішуча, щира і доброзичлива, володарка сердець та уяви, щаслива у шлюбі, але поза тим - із безкінечною свитою бажаючих проміняти всі статки на її любов. Здавалося, таки правда, що життєвий шлях «найпрекраснішої та найчарівнішої Батерфляй» був встелений трояндами. Але на поверхні не лежить те, що вершини були досягнуті цілеспрямованою та наполегливою працею, а в долі було й багато гірких моментів. Довідка: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові; м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23, (032) 261 04 76, (032) 261 04 74, muzejsk@ukr.net, http://www.salomeamuseum.lviv.ua/. Партнер заходу - туроператор «Відвідай», http://vidviday.com.ua/. Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця. Вхід – вільний.
На вихідних 31 березня та 1 квітня о 18:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться музичний вечір тандему віртуозної Ірини Лобанок та понад столітнього австрійського фортепіано. У програмі: Bernard Peiffer "Ballad in Paris"; Scott Joplin "The Entertainer"; Юрій Чугунов "Прогулянка"; Ігор Якушенко "Час пік"; George Gershwin "Summertime"; Duke Ellington "Sophisticated lady"; блюзові п'єси by Manfred Schmitz; замальовки by Oscar Peterson.
У вівторок 3 квітня о 18:30 «Видавництво Старого Лева» та кав’ярня «Штука» запрошують на презентацію книжечок для маленьких школярів. Дітки можуть прихопити з собою батьків. До початку канікул залишилось якихось 50 днів. Аби літні дні стали приємнішими, мандрівки, ігри з друзями та розваги можна доповнити пригодами книжкових героїв. Під час вівторкової зустрічі видавництво репрезентуватиме пригодницькі історії про піратів, вікінгів, прибульців, драконів, чудовиськ, мумі-тролів, принців і принцес. Та й, певно, цим переліком не обмежиться. Що приємно: усі згадані книжки гості зможуть придбати за цінами видавництва. Довідка: «Видавництво Старого Лева»; (032) 240 47 98, http://www.starlev.com.ua/.
Впродовж квітня, з 2 по 30, кав’ярня «Штука» запрошує оглянути виставку живопису Володимира Липового «PRIMA INTER PARES*, Львів епохи Соломії Крушельницької». Відкриття – у понеділок 2 квітня о 18:00. «Неперевершена Аїда, ідеальна Ельза, найпривабливіша Батерфляй, єдина у світі Джоконда, «оперна Дузе», символ досконалості й неперевершеності. Її незрівнянної краси лірико-драматичне сопрано – справді унікальне явище в оперному мистецтві кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ ст. Видатний італійський музикознавець Рінальдо Кортопассі визначив їй високе місце поруч з мужчинами, котрі в той час панували на оперній сцені – Карузо, Шаляпним, Тітта Руфо, Баттістіні. При цьому він зазначив: “Однак, у порівнянні зі своїми уславленими колегами вона виявилася набагато вищою як особистість. Інколи загадковіша, майже завжди складніша та більш цільна – троїста і єдина особистість актриси-співачки-музиканта”», - так описано Соломію Крушельницьку на сторінці львівського музею, присвяченого її життю і творчості. Квітнева виставка Володимира Липового є збіркою ілюстрацій міста та його околиць у ті роки, коли слава Соломії Крушельницької була в зеніті. Вулична круговерть, миті з життя співачки та її сучасників на тлі впізнаваних інтер’єрів і пам’ятних місць повертають нас у часи, знані здебільшого із лаконічних хронологічних описів і пожовклих фото. Довідка: *Prima inter pares – з латинської, «перша серед рівних». Володимир Липовий народився 25 лютого 1950 року. З 1967 по 1972 роки навчався у Львові в інституті прикладного та декоративного мистецтва (сучасна Львівська академія мистецтв). З 1972 року - викладацька праця спершу у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Ів. Труша (1972-74рр.), потім на кафедрі рисунку і живопису архітектурного факультету Львівського політехнічного інститут (1975-88рр.) та кафедри рисунку Львівської академії мистецтв (1989-1998рр). З 1998 по 2010 рік працював художником-консультантом Львівського об’єднання «Творчість». Автор проекту «Захід-Схід», що об’єднав 150 живописних полотен з історії України, написаних в роки тоталітаризму та заборонених для експонування аж до проголошення України незалежною. Проект вилився у виставку «Україна в серці», що кочувала аж 36 експозиційними залами: зі Львова через Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінницю, Черкаси, Харків, Запоріжжя, Донецьк, Дніпропетровськ у Одесу, Херсон, Сімферополь… Після цього масштабного проекту з 20 серпня по 20 вересня 2010 року у Львівському історичному музеї відбулась виставка “DOMINUS ILLUMINATIO MEA / Господи, просвіти мене”.
Несподівано, але приємно: сьогодні з 18:30 у кав'ярні гратиме на гітарі та співатиме Joshua Pratt. http://www.youtube.com/user/JoshuaPratt5
22 березня о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на зустріч, тема якої - «Художник-патріот Осип Курилас». Розповісти про творчу біографію галицького маляра та графіка має намір мистецтвознавець і колекціонер Андрій Крижанівський, який упродовж 10 років збирав нотатки, листи, репродукції робіт та світлини, пов’язані із життям митця, а у 2008-му впорядкував і видав їх у чудовому альбомі-монографії. Осип Курилас народився в 1870-му році на Львівщині, освіту здобув у Львівській художньо-промисловій школі та Краківській академії мистецтв. Уже сформованим художником у серпні 1914 року вступив у добровольчий Легіон Українських Січових Стрільців, покликанням якого була боротьба за самостійну соборну Україну. Для організації культурно-просвітницької роботи серед стрілецтва командуванням було створено спеціальний орган – Пресову кватиру, яка згуртувала талановитих митців, удожню горстку яких очолив 45-річний Осип Курилас. Стрілецькі художники творили образи, жанровий діапазон яких був дуже широким: шаржі, карикатури, портрети, зображення побуту, битв, листівки та відзнаки. Багата духовна творчість та напружена діяльність структури стала вагомим чинником розвитку національного культурного життя українців. На початку 1920-х Осип Курилас був учителем рисунку у школі Олекси Новаківського, де обіймав посаду заступника декана. У міжвоєнний час створив майстерні ілюстрації до новел Василя Стефаника, свого товариша, ілюстрував дитячі та шкільні видання, малював картини на релігійні та історичні теми, пейзажі, карикатури і листівки. З тих років залишився багатющий спадок сакральних творів – іконостасів та образів. У період після Другої світової війни Осип Курилас зазнав цькувань і принижень. Був змушений творити відповідно до канонів, що диктвались владою окупантів. Через рік після смерті митця близько двохсот полотен на національно-патріотичну та релігійну тематику було знищено.