

2 лютого 2012 року, у четвер, кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує шанувальників доброї музики познайомитись із творчістю Стена Ґетца - найвідомішого американського джазового саксофоніста ХХст., якому у цей день виповнилось би 85 років. Стен Ґетц, повне ім’я якого Стенлі Гаєцький, – американець з українським корінням, чиї батьки емігрували з Київської області у 1903р. Фірмовим стилем Стена Ґетца був теплий, ліричний звук. Ранніми проявами таланту музиканта стали здібність відтворювати на гармоніці та піаніно усі почуті по радіо мелодії та вміння з пам’яті зіграти усі соло кларнету Бенні Ґудмена (Benny Goodman – американський джазмен, «король свінґу»). Дитинство Стена Гетца було нелегким, проте це не завадило йому знайти свій шлях: «У дитинстві моїм вибором було: горіти або зникнути. Тому я був музичною дитиною, практикуючись 8 годин на день... Я практикувався у ванній, квартири були дуже близькими одна до одної, тому коли хтось проходив по загальному коридорі, кричав «Нехай ця дитина замовкне!». Тоді моя мати кричала у відповідь «Грай тихіше, Стенлі! Грай тихіше!». Найвідомішою композицією у виконанні Стена Ґетца є «Дівчина з Іпанеми» (“The Girl From Ipanema”), автором якої є А.К. Жобін. Почути цю та інші чудові композиції Стенлі Гаєцького, а також отримати невеличку пам’ятку про життєвий і творчий шлях саксофоніста, у четвер зможуть усі гості кав’ярні. Stan Getz на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=UJkxFhFRFDA
З 1 по 14 лютого кав’ярня-галерея «Штука» запрошує переглянути «Шпильки» - збірку карикатур львівського художника Влодка Костирка. Відкриття виставки відбудеться 1 лютого о 18:00. Влодко Костирко – митець, чиї уява, знання і вміння дозволяють вільно почувати себе і працювати у багатьох сферах. Окрім картин, користувачі мережі знайдуть обґрунтовану позицію автора щодо незалежної Галичини – від Сяну по Збруч. Хоч найбільш висвітлений у ЗМІ бік діяльності Влодка Костирка – створення у нашому місті концептуальних кав’ярень, до числа яких входять «Під синьов фляшков», «Кафе 1», «Хмільний дім Роберта Домса», «Кабінет», «ЦК Локаль», «Кумпель», «Mons Pius». До пропонованої вашій увазі збірки увійшли карикатури, мальовані впродовж кількох років і публіковані у друкованих виданнях.
З 21 січня 2012 року в кав’ярні «Штука» відвідувачі можуть «підвішувати» каву. «Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш»: добра традиція, яка завдяки Інтернету перекочувала з Італії в Україну, дозволяє пригостити кавою, чаєм або чим завгодно, що є у меню кафе, незнайомця, який того потребує. Оплачуючи подвійне замовлення, відвідувач забирає лише одне з них, а друге для когось охочого стане приємним подарунком. «Штука» - не перша львівська кав’ярня, що підтримала рух. І, зважаючи на те, як стрімко ця акція набрала обертів, - певно, далеко не остання. Довідка: Сторінка руху «Відкриті долоні» у Facebook - http://www.facebook.com/PidvishenaKava. Журнал із переліком учасників: http://www.mediaport.ua/news/79650.
25 січня 2012р. у кав’ярні-галереї «ШТУКА» - день, присвячений Антонью Карлусу Жобіну, якому виповнилось би 85 роки. Видатний бразильський композитор, співак, поет, піаніст та гітарист, Жобін є засновником музичного стилю босса нова – суміші місцевих колоритних ритмів, самби і т.зв. «прохолодного джазу» (англ. “cool jazz”; походить із Західного узбережжя США 1950-х рр., характеризується емоційною стриманістю та тенденцією до зближення із композиторською музикою). Значна частина музичних творів, написаних Жобіном, отримала світову славу. Чи не найбільш популярною його композицією є «Дівчина з Іпанеми», альбом із якою у виконанні Стена Гетца та Аструд Жільберто отримав у 1960-х рр. 4 нагороди «Греммі». Відвідувачі кав’ярні у цей день отримають невеличку пам’ятку про уродинника, а також – можливість дізнатись про його творчість на власні вуха. Antonio Carlos Jobim на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=lKfl15c-Kh0
У середу 25 січня о 18:30 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться зустріч Клубу шанувальників Галичини на тему «Вірмени Львова». Розповідатиме Юрій Смірнов – журналіст газети «Kurier Galicyjski». Модератор – Тарас Стефанишин, мистецтвознавець. Вірмени у Львові мають давню історію, багату подіями і визначними особистостями. Як засвідчують дослідження, ймовірний час їх появи у місті – середина XIIIст. У XIV столітті біля площі Ринок виникла вірменська дільниця, центральна вісь якої – збережена до сьогодні вулиця Вірменська із дивовижної краси кам’яницями та кафедральним собором Успіння Пресвятої Богородиці, який належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. На зустрічі мова йтиме про вірменську громаду та її представників, що відіграли важливу роль у житті Львова. Довідка Організатор – кав’ярня-галерея «ШТУКА» Партнер заходу - туроператор «Відвідай», http://vidviday.com.ua/ Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця. Вхід – вільний.
21 січня 2012р. кав’ярня-галерея «ШТУКА» святкуватиме 71-ий день народження Пласідо Домінго – видатного оперного виконавця. У цей день усі відвідувачі кав’ярні отримають пам’ятку із короткою інформацією про ювіляра, а також матимуть змогу ознайомитись із творчістю співака. Пласідо Домінго володіє дуже красивим тембром голосу. Разом із Лучано Паваротті та Хосе Каррерасом, із якими виступав на «Концерті трьох тенорів» на відкритті Чемпіонату світу з футболу 1990 року, належить до трійки найвизначніших оперних імен ХХст. Пласідо Домінго є першим лауреатом найбільшої нагороди у сфері класичної музики – премії Нільсон 2009 року - за «видатні досягнення в оперному мистецтві», «легендарну кар’єру, що охоплює 40рр.» і «виконання 130 ролей». Довідка Placido Domingo на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=SmtqTxiGJrE
Запрошуємо поціновувачів кави посмакувати її чудовими сортами та послухати розповідь про кожен із них. Пропонуємо спробувати 1 арабіку, 1 робусту, 1 арабіку ароматизовану і фірмовий купаж. І, звичайно ж, пригощаємо тістечком :) Вартість для однієї особи: 45,00грн. Кількість осіб у групі: від 4. Тривалість: до 1 години. І, якщо це можливо, просимо про попередній дзвінок щодо часу та кількості учасників дегустації.
Христос рождається! 8 січня запрошуємо на коляду та вертеп. З 15:00 у кав’ярні лунатимуть колядки у виконанні української патріотичної організації «Пласт». А о 18:00 чекаємо вертеп громадської організації «Мозаїка», яка започаткувала ініціативу збору коштів для придбання охоронної та пожежної сигналізацій у дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці, що у селі Кліцько Городоцького району Львівської області. Підтримаймо рідні традиції та хорошу справу!
Любі друзі та гості кав'ярні! Вітаємо Вас із Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо Вам і Вашим близьким міцного здоров'я, любові, радості, поступу у всіх починаннях та усіляких гараздів! Але хочемо застерегти: зважаючи на свята, у розкладі роботи кав'ярні є певні зміни. Отож: 31-го грудня ми відчинені з 9:00 до 19:00, 1-го січня - з 12:00 до 22:00; 6-го - з 9:00 лише до 18:00, 7-го - зачинені, 8-го - на годину довше будемо пити першу, домашню, каву - з 10:00. До зустрічей у Новому році! :)
З 2 по 31 січня 2012 року у кав’ярні-галереї «Штука» триватиме виставка «Врятована краса: хроніки реставрацій зі збірки “Студіон”». Відкриття відбудеться у понеділок 2 січня о 18:00. У січні станемо свідками разючих перевтілень: втрачені кольори набувають сили, тіні стають чіткими образами. Адже під час виставки експонуватимуться світлини ікон до та після реставрації. Колекція сакрального мистецтва «Студіон» заснована ще Митрополитом Андреєм, а зібрана під час експедицій монахів-студитів переважно по Галичині. До збірки належать знайдені на церковних горищах, дзвіницях, цвинтарях та передані приватними особами давні ікони, різьба, ковані хрести, хоругви, священичі ризи та українська вишивка. Куратором колекції «Студіон» є отець Севастіян Дмитрух, доктор богослов’я та голова комісії сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ. При ній існує іконописна та реставраційна майстерні, остання і рятує ікони. Збірка частково експонується у храмі бл. Климентія Шептицького та в Унівській Лаврі.