1, 2 і 3 травня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанні концерти Ірини Лобанок «Джазові етюди». Вхід вільний.

Прозвучать:

  • Д. Б. Крамер «Прагнення»;
  • М. Шмітц «Black blues»;
  • М. Шмітц «Mr. Boogie goes on»;
  • Р. Роджерс «You conquered me»;
  • Дж. Форест «Night train»;
  • Х. Кармайкл «Georgia on my mind»;
  • Дж. Гершвін «Summer time»;
  • «До Елізи» (джазо-вальсова обробка);
  • кілька джазових балад.

Впродовж травня у кав’ярні-галереї «Штука» триватиме виставка живопису Альберта Щіткова «Кримські розповіді», де кожна робота - свідчення любові автора до рідного Криму.

Усі полотна просякнуті легкістю і щирістю. Багатство живописних засобів та експериментів з композицією і світлом доповнює діалог автора з глядачем, якому довіряють дуже особисте – таке, що важко передати словами, але відкрите чуттєвому серцю.

 

Про автора

Народився у 1966 році в Північному Казахстані.

Освіту здобув у Московському державному академічному художньому інституті ім. В. І. Сурікова. Довгий час жив у Криму, де став відомим художником.

Пише портрети, пейзажі, натюрморти. Ранні роботи тяжіють до реалізму, останніми роками окреслились тенденції імпресіонізму та експресіонізму. Полотнам характерні яскраві барви, етюдна свіжість, легкість і невимушеність мазка у поєднанні з професійним підходом до композиції і колориту.

Персональні виставки:

  • 1997 – художній музей,  м. Петропавлівськ;
  • 2003 – ЦДХ, м. Сімферополь;
  • 2009 – краєзнавчий музей, м. Алушта;
  • 2010 – пансіонат «Море», м. Алушта;
  • 2012 – краєзнавчий музей, м. Алушта;
  • 2012 – «Арт-галерея мадам Пальмгрен», м. Львів;
  • 2013 – арт-центр «Сто доріг», м. Полтава;
  • 2013-2014 – галерея «Південний ермітаж», м. Севастополь;
  • 2014 – КРУ УНБ ім. І. Я. Франка, м. Сімферопіль.

У 2013 році – учасник XII Міжнародного пленеру живопису «В Карпатах» (с. Славське) та V Всеукраїнського Трієнале Живопису НСХУ (м. Київ).

З 1996 року – учасник спільних виставок Спілки художників України.

Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Італії, США, Німеччини, Росії, Казахстану.


До кінця квітня у «Штуці» триває акція «День» до кави»: усі гості кав'ярні мають нагоду переглянути останні новини на сторінках свіжої газети «День» і забрати її з собою, щоб дочитати найцікавіше. Таки правда, з «Днем» - смачніше!

Публікацію про акцію на сторінці газети читайте ТУТ.


29 квітня у кав’ярні «Штука» святкують день народження Дюка Еллінгтона.

Дюк Еллінгтон – творець джазу. Піаніст, композитор, аранжувальник, керівник джазового оркестру. Його професійний шлях повний відкриттів, вплив на музику ХХ століття – безперечний, а творчий спадок – величезний. Ще за життя Дюк Еллінгтон отримав безліч нагород, у їх числі: Золота президентська медаль від Ліндона Джонсона (1966), Орден Свободи (1969), Імператорська зірка у Ефіопії (1973), Орден Почесного Легіону у Франції (1973), більше десяти «Греммі». Посмертно нагороджений Пулітцерівською премією.

Сьогодні джазові ритми відстукуватимемо до пізнього вечора, а щоб розповісти, чому і як Едвард Кеннеді Еллінгтон став Дюком Еллінгтоном, кав’ярня підготувала для відвідувачів невеличку пам’ятку.

 

Duke Ellington на YouTUBE - https://www.youtube.com/watch?v=qDQpZT3GhDg


У вівторок 29 квітня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд фільму Раяна Пейджа і Крістофера Померенке «Кров у вино» (США, 2010) та розмову про вино зі знавцем і колекціонером Левком Довганом.

Є така традиція в нашому Кіноклубі – перетворювати кіноперегляди у справжнє свято. Ми наблизились до такого свята!

Кіноклуб організовує другий кінематографічно-винний вечір!

Тонка межа між квітнем і травнем – це не лише пора приходу переможно теплої весни, яка передвіщує світлі надії. Це пора, коли радість від життя проростає всупереч усім нашим труднощам.

Приємно відчувати як десь далеко від нас хтось майже щасливий ретельно доглядає за виноградом, щоб з нього згодом створити божественний напій – вино.

Вино для багатьох – це більше, ніж алкогольний напій і навіть більше, ніж привід для товариської зустрічі. Це сконденсована радість і надія, розлита у пляшках, які пам’ятають тепло рук виноробів з різних континентів, їхню любов до землі, вина та людей.

Справжній винороб навряд чи може бути поганою людиною. Як і справжній шанувальник вина. Той хто по-справжньому любить мистецтво (і кіно зокрема), безсумнівно, відкрита і наповнена радістю людина. Інакше не може бути. Бо мистецтво – це те ж вино, лише духовної природи, що п’янить, але не затьмарює, веселить, але не притуплює. Жінка з келихом вина органічна як сама природа, а мужчина за пляшкою – елегантний та переконливий.

Причин, за що ми любимо добре вино, можна віднайти багато. Як і причин, чому ми любимо кіно. Сьогодні маємо чергову чудову нагоду поєднати два унікальні культурні явища в один незабутній кінематографічно-винний вечір, який безперечно принесе радість кожному гурману життя.

Ми будемо слухати нові історії про вино та виноробство, дегустаційні особливості та теємниці смаку від Левка Довгана, людини, яка любить і знає вино, мабуть краще, ніж ваш автор – кіно.

Ми будемо дегустувати вина різних континентів з фаховими коментарями та аристократичним непоспіхом.

Першого разу – а це було півтори року тому – дегустацію вин ми доповнили переглядом культового фільму “Мондовіно”, який розповів прекрасні історії традиційних виноробів обох Америк, Франції, Італії, Іспанії. Цього разу насолоду від смакування вин ми доповнимо іншим високохудожнім та глибоким фільмом “Кров у вино”.

Стрічка розповідає історію приходу до виноробства відомого американського рок-музиканта Мейнарда Кінана, лідера арт-рок груп “Tool” і “A perfect circle”, який здійснив практично подвиг, розбивши виноградники на майже пустельній ділянці штату Арізона, регіоні, де ніхто й не міг уявити про вирощування винограду. Більше того, завдяки любові до винограду, землі, природи він та його однодумці змогли створити одні з кращих букетів вин, які створили конкуренцію кращим брендам світу.

Разом з цим, це фільм, у якому концентрація глибоких думок і справжньої людської мудрості зрівноважує просвітнє значення фільму. Фільм, після якого ви не лише дізнаєтеся більше про історію виноробства, види вина, потаємні сторони його приваб, не лише полюбите цей чудовий напій ще більше, але й привідкриєте для себе магічну лабораторію, у якій народжується рівність стосунків між людиною та вином.

Тому  у цей вечір кожен отримає “три насодоли”: 1) розповідь про вино, 2) дегустацію рідкісних вин та 3) перегляд одного з кращих фільмів про вино.

Приходьте обов’язково! Приходьте зі своїми друзями. Приходьте, головне, зі своїм добрим настроєм та світлими думками.

Адже це унікальний для Львова мистецький проект. Минулого року відбувся його успішний і красивий старт.  Зараз ми продовжуємо відкривати людям радість. 

Разом ми будемо пити вино, слухати про вино і дивитися про вино… In vino veritas!..

Чекаємо…

 Олег Яськів

 

Blood into Wine, Ryan Page, Christopher Pomerenke, 2010.

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 27 квітня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на вечір джазу із Данилом Саєнком (фортепіано). Вхід вільний.

Впродовж години звучатимуть джазові стандарти, серед яких:

  • J. Mandel “The Shadow of Your Smile”;
  • J. Kern “Smoke Gets in Your Eyes”;
  • J. Kosma “Autumn Leaves”;
  • E. Garner “Misty”;
  • B. Howard “Fly Me to the Moon” та інші.

У суботу 26 квітня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на акустичний концерт одеського гурту «Well». Захід відбудеться в рамках проекту «Музика – доступна!», метою якого є популяризація мало відомих виконавців якісної української музики. Вхід вільний.

Гурт “Well” характеризує свій стиль як «альтернативний романтичний рок», а у творчості поєднує щільний гітарний звук, потужний вокал, живі ліричні тексти і мелодійні клавіші. Гурт створено п’ять років тому, вже записано перший студійний альбом із піснями українською та російською мовами.

Контакти організаторів проекту – 093 011 51 72.


26 і 27 квітня в рамках проекту «Вдвічі більше Львова», ініційованого Управлінням туризму Львівської міської ради, кав’ярня «Штука» запропонує відвідувачам акційне меню із кількома позиціями кави та чаю.

Замовляючи каву або чай зі спеціального меню, другу таку ж позицію гість отримає у подарунок – «1=2»:

 кава

  • арабіка ароматизована (вишня-карамель), 17,00грн.;
  • арабіка Нікарагуа-Марагоджип (найбільш великі зерна з приємним злегка солонувато-кислим смаком), 22,00грн.;
  • робуста Мадагаскар, 17,00грн.

 чай

  • Граф Грей (суміш кращих сортів китайського чаю з  ароматом бергамоту), 17,00грн.;
  • Королівський османтус (китайський чай, провінція Хуннань, квіти османтуса), 21,00грн.;
  • Вітамін С (фруктова суміш з додаванням суцвіть, дольок та скоринок апельсину, ягід шипшини, пелюсток гібіскусу, маточків яблука та буряка, пелюсток троянди, соняху та квітів гранату), 20,00грн.
Повний список учасників проекту «Вдвічі більше Львова» можна переглянути ТУТ.

25-го квітня у кав’ярні святкують 97-мі уродини Елли Фіцджеральд – «Першої леді джазу», чий голос у три октави правомірно вважається неперевершеним.

Елла Фіцджеральд – одна із найвидатніших співачок в історії джазу. Її ім’я й до цього часу залишається надзвичайно відомим, навіть тим, хто джазом ніколи не цікавився. Найбільш знаною композицією Елли Фіцджеральд є “Summertime”, записана із легендарним Луї Армстронгом.

За життя співачка була нагороджена чотирнадцятьма преміями «Греммі», альбоми, які вона записала, розходились понад 40-мільйонними тиражами. Елла Фіцджеральд була відзначена медаллю Національного мистецтва Рональдом Рейганом та Президентською медаллю свободи Джорджем Бушем (старшим), у 1990-му - французьким Орденом мистецтв та літератури.

Як завжди, у кав’ярні на відвідувачів чекає невеличка пам’ятка про життя і творчість співачки, а у програвачі – лише її платівки.

Ella Fitzgerald на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=MIDOEsQL7lA


У п’ятницю 25 квітня з 19:30 до 21:00 у кав’ярні «Штука» триватиме акустичний концерт дуету гітаристів Віталія Сичака та Івана Федоришина. Вхід вільний.

Програма вечора:

  • Сільвіус Леопольд Вайс «Гавот»;
  • Антоніо Кано «Концертний етюд»;
  • Хоакін Родріго «Далека сарабанда»;
  • Федеріко Морено Торроба «Сонатіна»;
  • Хоакін Туріна «Соната»;
  • Роланд Д’єнс «Лярго»;
  • Августин Баріос «Вальс №3»;
  • Августин Баріос «Шоро»;
  • Сільвіус Леопольд Вайс «Жига»;
  • Нікіта Кошкін «Ашер Вальс»;
  • Нікіта Кошкін «Парад»;
  • Роланд Д’єнс «Фуоко» (фрагмент);
  • Ісаак Альбеніс «Астурія»;
  • кілька власних творів.