1 листопада, у суботу, о 19:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт гурту «Троє зілля». Вхід вільний.

Група виконує українські народні пісні у стилі етно, додаючи джазові елементи. «Ми експериментуємо з бандурою та синтезаторно-перкусійним звучанням, не заганяючи себе в рамки».

А ще учасники просять приносити з собою музичні інструменти, - дитячі ксилофони, трикутники та інші, - та приводити дітей. Кому забракне інструменту, з  тим поділяться.

Будемо співати і грати разом! Приходьте!

 

Гурт "Троє зілля" започаткований у січні 2014 року. Перші виступи відбулись на сцені сучасної бандури на фестивалі "Країна мрій 2014", згодом - жваво концертували у Польщі.

Учасники: Анастасія Войтюк (бандура, спів), Ірина Лобанок (клавішні, спів), Станіслав Кирилов (джембе, дарбука, бонго).

Учасники гурту вже давно займаються музикою і грають у різних гуртах фолькового та інших спрямувань.

Більше інформації є тут - https://www.facebook.com/troyezillia


31 жовтня, у п’ятницю, о 18:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на урочисте завершення виставки Юлії Мельник «33 корови і чорний кіт» у супроводі поезії Анни Дмитрів. Під час заходу відбудеться лекція «Арт-ринок: мистецтво колекціонувати та інвестувати в мистецтво». Вхід вільний.

Ключові питання, про які йтиме мова:

  • чому варто інвестувати в твори мистецтва;
  • який є сучасний арт ринок в Україні та світі;
  • колекціонери та інвестори на арт-ринку, психологічні мотиви їх поведінки;
  • ризики інвестування в мистецтво;
  • у що варто вкладати кошти;
  • правила успішного колекціонування творів мистецтва.

У понеділок 27 жовтня о 20:00 у «Штуці» - фламенко-збори на чолі з Олександром Ліпським.

Знайомство з фламенко розпочнеться з короткого історичного екскурсу і, звичайно ж, музики. Дізнаємося, що таке севільяна і тангос, послухаємо гітару, подивимося відео-фрагменти і, ймовірно, розпочнемо танцювальні заняття.


26 жовтня, у найближчу неділю, відбудеться екскурсія Ольги Лідовської «Довкола «Штуки». Початок о 16:00, місце зустрічі – у кав’ярні. Вартість екскурсії – 20 гривень.

Під час екскурсії учасники довідаються історію єврейської лікарні, що знаходиться на вулиці Якова Рапопорта, почують цікаві факти про її засновника, лікарів, що працювали тут і є відомими у європейській медицині.

Згодом, гуляючи вуличками Краківського передмістя, буде нагода оглянути будинки Кагалу, Яд Харузім та інших, що стали свідками довоєнного і повоєнного життя єврейської громади та її відродження у часи незалежності.

Насамкінець за філіжанкою кави згадаємо про людей, чи ї імена носять чотири вулиці нашого міста.


В неділю 26 жовтня о 19:00 у кав’ярні «Штука» - акустичний концерт гурту Джошуа Претта. Вхід вільний.

Гурт вже записав два студійних альбоми - “Broken Without You” та “Seven Times”.

 Інтернет-сторінка - http://joshuapratt.jimdo.com/


В суботу 25 жовтня у кав’ярні «Штука» відбудеться скрипковий концерт Лілії Бріль і Христини Сандецької. Початок о 19:00, вхід вільний.

Прозвучать:

  • К. Гардель «Танго»;
  • В. Косенко «Гавот»;
  • Д. Шостакович «Іспанський танець»;
  • М. Скорик «Мелодія»;
  • Вeatles «Yesterday»;
  • Л. Боккеріні «Менует»;
  • К. Керн «Вальс»;
  • К. Фролов «Жарт-сувенір»;
  • A. Piazzolla «Oblivion»;
  • А. Кос-Анатольський «Ой,ти дівчино...»;
  • З. Фібіх «Поема»;
  • О. Понамарьов «Я ніколи...»;
  • А. Дюпарк «Полька»;
  • А. Макарський «Вічна любов»;
  • В. Івасюк «Водограй»;
  • Океан Ельзи «Не питай»;
  • українська народна пісня «Ой,чий то кінь стоїть...»;
  • аркан.

У п’ятницю 24 жовтня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на музичний вечір «Джаз удвох». Вхід вільний.

Сергій Федоров гратиме на саксофоні, Микола Макаренко – на гітарі.


23 жовтня о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» та Клуб шанувальників Галичини запрошують на зустріч, присвячену історії львівських шахів. Розповідатиме Іван Яремко – колекціонер і спортивний журналіст, автор книг «100 персон львівського спорту» (2011), «100 футболістів Львова» (2012), «Золотий м’яч веселим поглядом» (2012), упорядник видання «Романтик шахів та його епоха. Степан Попель». Вхід вільний.

Мистецтво гри в шахи Західна Європа, ймовірно, перейняла ще у далекому XIст. У Львові ця інтелектуальна гра набула поширення в середині ХІХст. серед студентів. Офіційною точкою відліку історії шахів нашого міста вважається заснування Львівського Шахового Клубу 25 листопада 1894 року, учасниками якого стали 45 осіб на чолі з графом Міхалом Мйончинським. Зрозуміло, що перипетії ХХ століття припиняли розвиток гри, але час до, між та після воєн ефективно використовувався спортивними ентузіастами.

Які ще шахові організації існували у Львові? Чи були серед львів’ян гросмейстери світового рівня, а серед них - українці? Ці та чимало інших фактів із минулого та сучасного львівських шахів почуємо на зустрічі у четвер.

 

Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця.

Організатор – кав’ярня-галерея «Штука»


У вівторок 21 жовтня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Крістофера Бое «Все, що ви хотіли знати про секс і податки» (Данія, 2013).

Про секс кожен щось знає. Про податки навпаки – воліє не чути. Тому цей дивовижний фільм ані про одне, ані про друге. Він – про мрію, яку можна здійснити. Про вчинки, на які можна відважитись. Про ризик, який робить переможцем. Про дружбу, яка гарантує успіх. Про самотність, яка настає після свята. Звичайно, також і про sex, drug та rock ‘n’ roll (куди ж без них!), але у розумних – потрібних для правильного настрою – пропорціях. І про багато-багато інших речей, непомітних у сірих людях чи поганих фільмах.

Феєрична нова робота культового данського режисера Крістофера Бое підтверджує феномен незбагненної якості данського кіноматографу. Як така маленька країна може регулярно продукувати настільки якісні фільми: від Карла Теодора Дрейєра, який “підірвав” ще німе кіно до Ларса Трієра, який препарував сучасне. А ще ж є Ніколас Арсель з “Королівською справою” та Сюзанн Бір з “Помстою”? Що підтримує духовність та творчу думку на такому високому рівні? – питання, на які ще потрібно дати відповідь.

Для Данії цей фільм називався “Спіс і Гліструп” – зрозуміло для їхньої аудиторії та цілком загадково і туманно для іншої, в тому числі української. Альтернативна назва дещо прояснює, проте знову ж не все. Історію про двох видатних підприємців, які спричинились до революції в авіаперевезеннях (створили одну з перших в Європі low-cost авіакомпаній) та мало не розхитали податкову систему своєї країни – складно вигадати. Її легше прожити двом живим, відчайдушним, дуже різним, але тому таким ефективним у тандемі людям.

Біографічний за структурою та бездоганний за акторським втіленням фільм у доброго режисера Крістофера Бое перетворився на масштабне полотно про час, суспільство та людину. За привабливими і часто епатажними лаштунками їхнього життя прихована сила думки та відвага талановитих бізнесменів, здатність до витримки, вміння слухатись інтуїції, сміливість іти проти течії та бути справжніми лідерами, спроможність залишатися щедрими, берегти дружбу, гідно нести самотність, любити врешті-решт.

Парадоксально, але рідкісне досягнення фільму полягає у тому, що його, попри безумовну високу художню якість, можна сприймати також і як хороший навчальний інструмент для людей з бізнесу та політики і навіть громадського життя, адже один з героїв у прагненні досягнути нереально анархічної мрії навіть створив народну партію Данії.

“Спіс і Гліструп” – фільм із запахом дивовижно яскравої епохи кінця 60-х-початку 70-х років. Про покоління, яке легко звільнялося від моральних штампів та сексуальних забобонів. Він знятий у атмосфері рок-н-ролу, розкутості та авантюрності про людей, які могли б стати (а для Данії таки стали) символами своєї епохи.

У переддень українських виборів фільм Крістофера Бое набуде додаткової ваги, тому що препарує політичну систему як явище і спонукає добре думати перед тим як робити свій вибір.

При всій своїй неймовірності, ця дійсно правдива історія про людей, які зовсім недавно відійшли, зможе багато чому багато кого з нас навчити: мистецтву робити малий і великий бізнес, платити (чи не платити!) податки, створювати політичні проекти і здобувати популярність, боротися за власну гідність, думати про звичайних людей, по-справжньому любити та по-справжньому жити…

Приходьте всі, кого це стосується. Разом будемо розбиратися…

Олег Яськів

 

Spies & Glistrup, Christoffer Boe, 2013

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


19 жовтня у «Штуці» - джаз, блюз і рок-н-рол у виконанні дуету гітаристів Віталія Сичака та Івана Федоришина. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

  • Frank Sinatra “My Way”;
  • The Beatles «Let It Be»;
  • Johnny Mercer “Autumn Leaves”;
  • Dizzie Gillespie “A Night In Tunisia”;
  • Elvis Presley “Can’t Help Falling In Love”;
  • Grover Washington “Mr. Magic”;
  • кілька власних композицій.