У середу 22 квітня кав’ярня «Штука» запрошує на вечір романсів Майка Кауфмана-Портнікова і Тетяни Сукоркіної «Нотатки на краватках». Початок о 19:30, вхід вільний.

«Нотатки на краватках» - діалог актриси, екскурсовода Тетяни Сукоркіної та піаніста, композитора, актора Майка Кауфмана-Портнікова. Глядачі стануть свідками «обміну» спогадами і романсами - старовинними та сучасними, українськими, російськими, єврейськими та польськими.


У вівторок 21 квітня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму П’єра Бутрона «Мовчання моря» (Франція-Бельгія, 2004).

Солодкою, майже інтимною правдою є сила невисловленого перед словом. У погляди, жести, звуки, фарби дуже часто ми вкладаємо більше, ніж у фрази, які втрачають сакральність. Людина мріє, щоб найпотаємніше було висловлене невербально. І вірить у можливість перетворення гіршого у краще, у реальність прощення та дієвість покаяння.

“Мовчання моря” – дивовижний за делікатністю внутрішнього світу фільм. Історія кохання між німецьким офіцером та французькою дівчиною – при першому, неуважному погляді – насправді розгортається у притчу про внутрішню – і тому найважливішу – боротьбу між почуттям та обов’язком, пошук гармонії між сум’яттям та повагою. Все у цьому фільмі стримане і через це всього у ньому достатньо і нічого не забагато – ідеальний короткий роман, психологічно точний розріз людської свідомості у кризовий період.

Однойменний роман відомого французького письменника Веркора продовжує болючу та актуальну для повоєнної Європи лінію стосунків жертви і палача, поневоленого і загарбника. Інтерпретацій антиномії “ворог-свій” на тлі другої світової війни створено, можливо, й забагато, щоб тепер виокремлювати найголовніше, віднаходити мистецтво серед публіцистики та пропаганди.  У цьому ж фільмі головний ракурс лягає не на звичний вже ідеологічний присуд нацизму, і навіть не на моральну можливість колабораціонізму. Ситуація життя під окупацією потрібна авторам для того, щоб вичистити серед намулу головне в природі людських почуттів. Як зароджується кохання, з чого починається сором, чи є межа каяттю, чи людське важливіше за політичне і чи може людське визволити людину з пут обставин та систем… Здавалося, перелічені проблеми тягнуть на фундаментальну філософську працю. Проте “Мовчання моря” приклад як засобами кіно і майстерної режисури, послуговуючись лише тонким інструментом метафор та вічної музики, можна дати багато відповідей та інтелектуальних поштовхів для думаючої людини.

Режисерові “Мовчання моря” вдалося створити гармонійний і світлий фільм. Красивий у найвідповідальнішому сенсі. Фільм – як маленький живописний шедевр, який не просить визнання, але переконує з першого погляду. Такий, що коли закриваєш очі, то повертає образи або породжує власні рефлексії.

Особливо звучатиме цей фільм для нас, українців, які так близько відчули гравітацію вирви окупації. Прямих аналогій, звісно, немає і бути не може, бо там було протистояння двох рівних культур, а в нас є змагання проти хаосу і варварства. Але душа, наша душа саме зараз сприйме цей чудовий фільм глибоко і з особливою вдячністю.

Олег Яськів


Le silence de la mer, Pierre Boutron, 2004

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


19 квітня у кав’ярні «Штука» - фортепіанний концерт Світлани Позднишевої «Мандруючи крізь століття». Початок о 16:30, вхід вільний.

Під час концерту звучатимуть фортепіанні твори різних епох, а кожну композицію супроводжуватиме невеличка розповідь про музичні особливості відповідної доби.

У програмі:

-         Й. С. Бах - Прелюдія і фуга сі-бемоль мінор з другого тому ДТК;
-         В. А. Моцарт - Адажіо сі мінор;
-         Ф.  Шопен - Рондо до-мажор;
-         І. Шамо - "Вівчарик" та "Танець вівчарів" з сюїти "Гуцульські акварелі";
-         А. Хінастера - Соната №1.

19 квітня, у неділю, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Тетяни Чайковської. Вхід вільний.

Серед  запланованих композицій:

  • C. Chaplin “Smile”;
  • Yann Tiersen “Sur le fil”;
  • Yann Tiersen “L’absente”;
  • Yann Tiersen “Mother’s journey”;
  • Yann Tiersen “Ameli”;
  • Kevin Kern “Once in the long ago”;
  • Kevin Kern “Twillight’s Embrase”;
  • Kevin Kern “Into the realm”;
  • Kevin Kern “Bittersweet”;
  • M. Legrand “What are you doing in the rest of your life”;
  • Yiruma “River flows in your”;
  • Yiruma “From the yellow room”;
  • G. Hisaishi “Spring”;
  • G. Hisaishi “Nocturne”;
  • G. Hisaishi “Ballade”;
  • О. Саратський “Коломийка”;
  • О. Саратський “Цвіте терен”;
  • О. Саратський “Од Києва до Лубен”;
  • Сасько “Блюз”;
  • Сасько “Bossa nova”;
  • В. Філіпенко “До тебе”.

18 квітня, у суботу, кав’ярня «Штука» запрошує на «Історію кохання Богдана Весоловського в піснях». Співатимуть Леся Шкап’як і Олена Крилова під акомпанемент гітари. Початок о 18:00, вхід вільний.

Леся Шкап’як – актриса, бард і композитор, Олена Крилова – актриса, режисер. Автор усіх запланованих творів - Богдан Весоловський (1915-1971), український пісняр і композитор, музична легенда Львова ХХ століття. За життя здобув велику славу серед канадської діаспори, тоді як в Україні був маловідомим до 1990-х років.


У п’ятницю 17 квітня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Ірини Лобанок «Джазові етюди». Вхід вільний.

Прозвучать:

  • Д. Б. Крамер «Прагнення»;
  • М. Шмітц «Black blues»;
  • М. Шмітц «Mr. Boogie goes on»;
  • Р. Роджерс «You conquered me»;
  • Дж. Форест «Night train»;
  • Х. Кармайкл «Georgia on my mind»;
  • Дж. Гершвін «Summer time»;
  • «До Елізи» (джазо-вальсова обробка);
  • кілька джазових балад.

У четвер 16 квітня о 19:00 видавництво «Фоліо» та кав’ярня-галерея «Штука» запрошують на презентацію ретророманів Андрія Кокотюхи «Адвокат із Личаківської» та «Привид із Валової». Відвідувачі матимуть нагоду поспілкуватися з автором і дізнатися деталі захоплюючих сюжетів, що розвиваються у Львові початку ХХ століття. Модеруватиме захід мистецтвознавець Тарас Стефанишин. Вхід вільний.

«Адвокат із Личаківської», ювілейна п’ятдесята книжка Андрія Кокотюхи, переносить читача у 1908 рік і розповідає про успішного молодого київського правника Клима Кошового, який дивом вирвався з тюрми й утікає від переслідувань царської влади до Львова. Але тут його заарештовує поліція — біля загиблого відомого адвоката Євгена Сойки, з яким Клим Кошовий потоваришував у Києві. Покійний мав у Львові сумнівних друзів і могутніх ворогів. Самогубство чи вбивство? Пошуки істини водять Кошового темними лабіринтами львівських вулиць. На шляху — зухвалі батяри, міські кримінальні королі та російські терористи-бомбісти. А ще поліцейський комісар Марек Віхура, в якого Клим постійно плутається під ногами. Правда приголомшить Кошового та його нового відданого друга Йозефа Шацького. Й назавжди змінить долю загадкової та впливової красуні Магди Богданович...

«Привид з Валової» - друга книжка у серії «Ретророман». Нудні злиденні будні Клима Кошового, тепер уже помічника старого нотаря, порушує візит комісара кримінальної поліції: у кишені померлого, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили Климову візитку. Чоловік загинув за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок. Але дім, де сталась неприємна пригода, має у Львові погану славу. Подейкують, у ньому вже століття блукає привид Чорної пані. Усякого, хто зустрінеться з нею, чекає загибель. І підозріла смерть на Валовій – не перша. У гонитві за привидом Кошовий та його друг Шацький занурюються у львівські нетрі та спускаються на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида.

 

Про автора

Андрій Кокотюха - сучасний український письменник, сценарист, журналіст. Автор великої кількості художніх, документальних та науково-популярних книжок, 15 з яких вийшли друком у видавництві «Фоліо». За його романами знімають художні фільми. Кілька років поспіль входить до топ-10 авторів, чиї твори є лідерами продажів в Україні, за що відзначений як «Золотий письменник» (2012). Неодноразовий лауреат та володар Ґран-прі (2006) міжнародного конкурсу «Коронація слова». Відомий як творець гостросюжетних романів: детективних, пригодницьких, трилерів, бойовиків. Останнім часом успішно працює в жанрі історичного роману.

Окрему подяку за всебічну підтримку видавництво і автор висловлюють міській адміністрації Львова та особисто Андрієві Садовому.


У вівторок 14 квітня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Еріка Ромера «Весняна казка» (Франція, 1990).

Поступово, зі святом Воскресіння, ми входимо у весну. Такі дні пронизані передчуттями переродження, які здатні подарувати невимовну радість. Ті передчуття навіть не в усмішках, а в очах. Щоб їх прочитати потрібно дивитися в очі. А чого кращого можна бажати, ніж щоб близькі люди дивилися тобі в очі і не ховали власних…

Творчість французького режисера Еріка Ромера – особливе явище у світовому кіно. Його мистецтво – дивовижно невидиме. Уся сутність кінорежисури ніби відходить убік, залишаючи людину перед людиною по обидва боки прозорого екрану. Оця здатність зробити невидимою межу між людьми, притаманна фільмам Ромера, і є справжнім кіном.

Точність відтворення рухів у такому кінематографічному дзеркалі бездоганна, правдивість почуттів – довершена. Усі інші засоби та фокуси – як от монтаж, спецефекти, музика, костюми – стають необов’язковими приправами до основної страви – історії людини.

Ті історії можуть бути різними, але всі – близькі та зрозумілі. Їх навіть можна переплести у гарний фоліант і підписати власним іменем. Така магічна книга буде зрозумілою та близькою не лише вам, але й тим, хто став її головними персонажами.

Магія фільмів Ромера полягає у руйнуванні кінематографічних умовностей. Здатність знімати близьке, ”без розмежувань” кіно і переповідати правдиві людські історії зробила Еріка Ромера справжнім моральним авторитетом не лише у французькому, але й у світовому кіно.

Драматургія фільмів Ромера постає з невпинного бажання людини віднайти своє щастя. І саме у цьому розкривається багатогранний світ фільмів Ромера. Адже у них розповідається про найважливіші для людини почуття, цінності, моральні основи. Недаремно свої фільми режисер об’єднував у цикли («Казки пір року», «Комедії та звичаї», «Моральні історії»), фактично історії, які розкривали природу людської душі, внутрішньої свободи або ж допомагали людині у визначенні орієнтирів життя.

Тому його фільми сприймаються чи не найкращою терапією людських душ. Кращі з них здатні увійти у серце і залишитись у пам’яті дуже органічно, так ніби і були частиною нас самих. Так ніби це ми самі знімаємо кіно, так ніби це кіно саме про нас або ж ми знаємо про кого. Це дуже і дуже рідкісна ознака для кінорежисера і Ерік Ромер тут неперевершений.

Кінематографічний ритм нашого Кіноклубу маркується фільмами з найкращого циклу Еріка Ромера “Казки пір року”. “Весняна казка” – перший фільм з цього чудового циклу. Співпадіння з Великодніми святами нехай не буде випадковим, адже ми, українці, стоїмо перед новими сподіваннями, перед новими перемогами. Головна перемога повинна відбутися всередині кожного.

Напевно, ця прихована в очах надія на радість і є ознакою початку весни. Ерік Ромер своїм фільмом дає людині надію. Персональну і водночас всезагальну. Надію на те, що ще можна полюбити, що ще можна все повернути, що слова мають вагу, а жести – значення. Що життя – це не пафос подій, а правда повсякденності. Що любов – це коли людина стає перед людиною без жодного дзеркала. Навіть кінематографічного…

Олег Яськів

 

Conte de printemps, Eric Rohmer, 1990

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


13 квітня, в Обливаний понеділок, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Ірини Лобанок. Вхід вільний.

У програмі:

  • «Гуцулка Ксеня»;
  • «Місяць на небі»;
  • «Ніч яка місячна»;
  • «Ой, чий то кінь стоїть»;
  • Vincent Fiorino “Blue canary”;
  • Edith Piaf “La vie en rose”;
  • Joe Dassin “Les Champs-Elysees”;
  • Jerzy Peterburski “To ostatnia niedziela”
  • Elvis Presley “Love me tender”;
  • Elvis Presley “Can't help falling in love”;
  • Frank Sinatra “Stardust”;
  • Scorpions “Maybe I, maybe you”;
  • “Moon river”, саундтрек до к/ф “Сніданок у Тіффані”;
  • “Watch what happens”, саундтрек до к/ф “Шербурзькі парасольки”;
  • саундтрек до к/ф “Той самий Мюнхгаузен”;
  • саундтрек до к/ф “Limelight” з Чарлі Чапліном та інші.

Дорогі друзі,
бажаємо вам і найближчим радісного Великодня, миру, злагоди та любові!

Будь ласка, зверніть увагу на зміни у нашому робочому графіку:

  • 11 квітня – з 9:00 до 18:00;
  • 12 квітня – вихідні;
  • 13 квітня - з 10:00 до 22:00.
13 квітня, в Обливаний понеділок, о 19:00 запрошуємо на фортепіанний концерт Ірини Лобанок.