У неділю 14 лютого о 20:00 в кав’ярні-галереї «Штука» розпочнеться фортепіанний концерт Світлани Позднишевої «Париж-Мадрид», вхід вільний.

Звучатимуть мелодії французьких та іспанських композиторів:

-         К. Дебюсі «Прелюдія», «Місячне сяйво» з «Бергамаської сюїти», «Дівчина з волоссям кольору льону»;
-         М. Равель «Менует»;
-         С. Франк «Прелюдія», «Фуга» і «Варіація»;
-         І. Альбеніс «Іспанська сюїта»;
-         Е. Гранадос «Іспанські танці».

14 лютого кав’ярня «Штука» запрошує на музичний вечір «Зоря з зорею й серце з серцем…»*. У виконанні Світлани Позднишевої та Софії Роговської звучатимуть романтичні експресії для скрипки і фортепіано. Початок о 18:00, вхід вільний.

Програма:

-         К. Сен-Санс. Лебідь;
-         Е. Гріг. Весною;
-         Й. Штраус. Віденський вальс «Біля чудового блакитного Дунаю»;
-         К. Глюк. Мелодія з опери «Орфей»;
-         Р. Шуман. Мрії;
-         Б. Кудрик. Вальс;
-         А. П’яццола. Танго;
-         В. Барвінський. Прелюдія;
-         Ф. Шопен. Дощова прелюдія;
-         Е. Гранадос. Іспанський танець;
-         І. Альбеніс. Севільяна;
-         М. Лисенко. Елегія;
-         М. Скорик. Мелодія з кінофільму «Високий перевал»;
-         Л. Бетховен. Місячна соната;
-         Н. Рота. “A Time of Us”, тема кохання з фільму «Ромео і Джульєта».

*) з поезії Богдана-Ігора Антонича «Троянди», 1936


13 лютого з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» триватиме фортепіанний концерт Владислава Сташенка «Від регтайму до джазу», вхід вільний.

Звучатимуть:

-         Scott Joplin “Reflection Rag”, “Magnetic Rag”, “Fig Leaf”, “Rag Searchlight Rag”, “Antoinette”, “Bink`s Waltz”;
-         L.P.Gibson “Jinx Rag”;
-         Artie Matthews “Pastime Rag №2”;
-         Horace Silver “The Preacher”;
-         Roy Alfred “The Late Late Snow”;
-         Matt Denis “Let`s Get Away From It All”;
-         Paul Desmond “Take Five”.

12 лютого у кав’ярні «Штука» лунатимуть палкі танго і ліричні вальси у виконанні скрипальки Оксани Потапової та акордеоніста Мирона Остюка. Початок о 19:30, вхід вільний.

Найпопулярніші танго і вальси прозвучать особливо емоційно та проникливо завдяки чудовому поєднанню інструментів і віртуозному виконанню музикантів.


У вівторок 9 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Франсуа Жирара «Шовк» (Франція-Канада-Італія-Японія, 2007).

Уявіть собі сон про довгу подорож за небокрай. Кольоровий, озвучений краплями підталих від сонця засніжених дахів, неспішний настільки, що встигаєш помічати тіні від дерев. І маєш вдоста часу, щоби мріяти про кохання…

Маленький шедевр – повість “Шовк” – дивовижно хорошого письменника Алессандро Барріко не залишить байдужим навіть далеких від літератури. А зняти добрий фільм за нею – і зовсім надскладне завдання, яке майже не залишало шансів на те, щоб зберегти магію літературної першооснови.

Але канадському режисеру Франсуа Жирару це вдалося. На екран лягла і дух і буква твору. Вийшов міцний і ніжний, глибокий і тонкий немов шовк, фільм. Кожна жінка з радістю огорнеться ним, а чоловік відчує його приховану силу.

Мої слова – не метафора, а щира правда. Фільм про любов, але зовсім не такий, як це звично зображують. Про подорожі, але на пограниччі з уявою. Про стару Європу і традиційну Японію, але далекий від туризму.

Весь фільм – розтягнута у часі та просторі краса. Майже фізично відчувається вага кожної краплі розсіяної у повітрі вологи, розтягнутість кожної секунди проживання, олійна контрастність кольорів гір та доріг між ними, математична продуманість звуків та інтервалів тиші. відбувається майже фізичне проникнення у мовчання героїв, дуже рідкісне в історії кіно.

Фільм, як і книга, розповідає красиву історію чоловіка і жінки, але ще більше, ніж мелодією слів та кадрів, він промовляє до серця і до очей через образи невисловленого. Це запрошення прожити чужу історію як власну, увійти у матрицю романтики та пошуків кохання у цілковитій самотності. І це навіть не історія чоловіка і жінки, яких тисячі у мистецтві. Це, швидше, лірична сюїта про приховані форми та силу кохання.

Не знаю, чи варто розповідати сюжет фільму. У Барріко він завжди є і обов’язково цікавий. Але значно важливіше те, скільки для себе важливого ви зможете знайти у цьому фільмі, крім захопливої історії про довгі подорожі за шовковими личинками з Франції у далеку Японію, в яку колись відважно відправлялись молоді закохані чоловіки .

Наша ж подорож – у внутрішню таємницю – обіцяє знову бути незабутньою…

Приходьте у Кіноклуб. Там знайдете добрих людей і добре кіно.

Олег Яськів

 

Silk, François Girard, 2007

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


В неділю 7 лютого у кав’ярні «Штука» з 19:00 до 20:00 триватиме фортепіанний концерт Світлани Позднишевої «Музика малює», вхід вільний. Зазвичай музику лише слухають, але чи можна її ще й побачити? Хочете побачити, як композитори «малювали» звуками? Тоді запрошуємо!

Буде зображено:

-         Е. Гріг - Ранок (з сюїти «Пер Гюнт»);
-         В. Барвінський - Пасторальна прелюдія;
-         Е. Гріг – Весною;
-         К. Сен-Санс – Лебідь;
-         К. Сен-Санс – Слон;
-         Е. Гріг - В печері гірського короля;
-         Л. Бетховен – Місячна соната;
-         К. Дебюсі - Місячне сяйво;
-         К. Дебюсі - Кроки на снігу;
-         К. Дебюсі - Дівчина з волоссям кольору льону;
-         Ф. Шопен - Дощова прелюдія;
-         К. Дебюсі - Потонулий собор;
-         В. Купревич – Фонтани;
-         М.Сільванський - Вночі на річці;
-         К. Кривер - Сонце сідає за море;
-         І. Альбеніс - Шум моря (з циклу «Спогади про подорожі»).

6 лютого о 19:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У програмі – звукові доріжки до популярних американських кіно і мультиків, вхід вільний.

Прозвучать:

-         Imagine Dragons “Radioactive”;
-         Guns’n’Roses “Knockin’ on heaven’s door”;
-         Adam Lambert  “Whataya want from me”;
-         The  Rasmus “Livin’ in a world without you”;
-         основні композиції з фільму «Пірати Карибського моря», мультика «Мадагаскар» та інші.

5 лютого, в п’ятницю, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Улюблені мелодії різних поколінь». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі - популярні композиції від часів Йоганна Брамса і до наших днів. Географія теж буде широкою, адже охопить не лише Європу, а й США. Звучатимуть відомі італійські пісні ХХ століття, твори сучасних українських композиторів, знані композиції Френка Сінатри та багато іншого.


У вівторок 2 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Гели Баблуані «Спадок» (Грузія-Франція, 2006).

В українців особливі сентименти до Грузії. Якийсь магічний магніт притягує взаємно два народи, які мають самобутню культуру та спільного ворога. Тому грузинське кіно – завжди одкровення та черговий крок назустріч.

Фільм “Спадок” – подвійного авторства і подвійного громадянства. Грузинські режисери Темур і Гела Баблуані (батько і син) вже довгий час живуть і творять у Франції. Гела Баблуані здобув світове визнання своїми вражаючими, створеними у короткий часовий проміжок фільмами “13″ – французьким оригіналом і американським римейком, які отримали високі фестивальні нагороди та досягли успіху в Голівуді.

Між цими суворими чоловічими, майже магічними драмами він створив ще один маленький шедевр, фільм “Спадок”, у якому повернувся до своєї батьківщини як метафізично, так і безпосередньо.

“Спадок” вражає несподіваним контрастом між очікуваним та реальним. Зіткнення цивілізацій зображене не лише в горизонтальному вимірі – як ціннісний конфлікт, але й вертикальному – через історичну сталість  жорстоких традицій, які проросли в сучасній людині і приковують її до рідного грунту, позбавляючи здорового глузду, витравлюючи співчуття та стримуючи розвиток. З іншого боку, правда іноді буває й такою. І приймаючи її ми можемо більше цінувати цивілізаційний поступ та роль гуманізму.

З точки зору мистецтва кіно цей фільм – шедевр форми та змісту, коли немає нічого зайвого ані у часі, ані у кадрі. Майстерно відтворений дух Грузії з неймовірними краєвидами гір, застиглими у часі селами, провінційними, але монументально, архетипно прописаними характерами, показаний через призму зору французьких мандрівників, які шукають власне коріння.

Переконаний, що фільм пройме до глибини душі кожного, викличе цікаву дискусію і допоможе по-іншому глянути на спадщину історичних традицій.

Приходьте. Будемо разом захоплено дивитись і думати…

Олег Яськів

 

L’héritage, Géla Babluani, 2006

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


1 лютого, у понеділок, о 19:00 Майстерня «Треті Півні» та кав’ярня-галерея «Штука» запрошують на відкриття фотовиставки «Прекрасна Україна». Експозиція триватиме до кінця лютого, вхід вільний.

У добірці «Прекрасна Україна» представлено найхаризматичніші світлини за останні півтори роки творчості Майстерні, заснованої влітку 2014 року завдяки співпраці команди однодумців - стилістів, фотографів, візажистів, промоутерів. Усіх учасників об`єднала любов до України та прагнення відкрити українцям і всьому світу унікальність та барвистість української культури, показати через фотографію багатство традиційних національних строїв різних регіонів України – Покуття, Гуцульщини, Слобожанщини, Буковини,  Галичини, Вінничини, Одещини, Полтавщини, Полісся та інших.

Майстерня фотографує не професійних фотомоделей, а звичайних українських жінок та дітей. До прикладу, в останньому популярному фотопроекті «Листи на фронт», втіленому влітку 2015 року, моделями виступили дружини, матері та діти, чиї чоловіки-сини-татусі у той момент служили в АТО на Сході України.

Кожен художній образ творений завдяки консультаціям з професійними етнографами, а більшість вбрання та прикраси на «моделях» є автентичними, з приватних та музейних колекцій Роксоляни Шимчук, родини Явних, Ігора Перевертнюка, музею «Шевченківський Гай». Головні убори майстрині «Третіх Півнів» відтворюють за збереженими давніми техніками та старовинними фотографіями.

Фотовиставки Майстерні «Треті Півні», що вже відбулись:

-         серпень 2015 - виставка в рамках проекту «Крихка Незалежність» у Лондоні (Великобританія;
-         жовтень 2015 - виставка в Раді Європи у Стразбурзі (Бельгія);
-         жовтень 2015 - виставка в рамках заходу «Ніч Музеїв в Буенос-Айресі» (Аргентина);
-         жовтень 2015 - виставка в рамках заходу до професійного свята дипломатів в Бішкеку (Киргизія);
-         листопад 2015 - виставка в рамках культурного заходу Украінської діаспори в с. Петрівка, поблизу Бішкеку (Киргизія);
-         грудень 2015 - виставка в Національному музеї образотворчого мистецтва Киргизькоі Республіки в рамках проекту "Відкритий світ, EtnoART. Спадок" (Киргизія);
-         січень 2016 - виставка в рамках проекту «Листи на фронт» в м.Кишиневі (Молдова).

У найближчому майбутньому – виставка в рамках культурного заходу «Miss Ukrainian Canada» - свята Української краси в Торонто (Канада), що відбудеться навесні 2016 року за підтримки Генерального Консульства України в Канаді.

Майстерня радо підтримує проекти, що показують світу красу української культури та допомагає людям згадати своє коріння.