10 квітня, у неділю, о 18:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт “Joshua Pratt Band”-у. Вхід вільний, резервація столиків – 097 586 81 95.

Під час вечора Джошуа репрезентуватиме нові пісні, а більше про музиканта за ланкою - http://joshuapratt.jimdo.com/.


В суботу 9 квітня у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт композитора Павла Гречки «Шопен. Вибране». Початок о 19:00, вхід вільний.

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році. Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н.Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


У п’ятницю 8 квітня у кав’ярні «Штука» відбудеться скрипковий концерт Лілії Бріль і Христини Сандецької «Палає скрипка, тихне, в’яне…»*. Початок о 19:00, вхід вільний.

Прозвучать:

·        К. Гардель «Танго»;
·        В. Косенко «Гавот»;
·        Д. Шостакович «Іспанський танець»;
·        М. Скорик «Мелодія»;
·        The Вeatles «Yesterday»;
·        Л. Боккеріні «Менует»;
·        К. Керн «Вальс»;
·        К. Фролов «Жарт-сувенір»;
·        А. П’яццола «Oblivion»;
·        А. Кос-Анатольський «Ой,ти дівчино...»;
·        З. Фібіх «Поема»;
·        О. Понамарьов «Я ніколи...»;
·        А. Дюпарк «Полька»;
·        А. Макарський «Вічна любов»;
·        В. Івасюк «Водограй»;
·        Океан Ельзи «Не питай»;
·        українська народна пісня «Ой, чий то кінь стоїть...»;
·        аркан.

*) з «Елегії про співучі двері» Богдана-Ігоря Антонича, 1934р.


У вівторок 5 квітня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Алєхандро Аменабара «Агора» (Іспанія, 2009).

Здавалось би, достатньо освічені, збагачені подорожами та міжнаціональними обмінами, ми знаємо усі відповіді і маємо необмежний вибір дій. Проте немов зачаровані, ми продовжуємо блукати у лабіринті філософських ідей та моральних імперативів. Знову і знову повертаємося до минулого, відшуковуючи відповіді на сьогодення. Щодня, з молитвою чи філософськими роздумами, здобуваємо нове розуміння релігії та універсальності розуму.

Фільм “Агора” відкриває простір для розмови про еволюцію духовності, демаркує кордони між античною філософією та раннім християнством, підносить жінку та повертає повагу до вченості.

Карколомний розвиток людської толерантності обумовив певну логіку того, що фільм про нетолерантність був створений в Іспанії. Свого часу ця країна була уособленням релігійного фанатизму, традиціоналізму і відсталості. Проте часи змінюються і сьогодні образ Іспанії дещо інший.

Тепер, коли говоримо про цю країну, то думаємо не про фашизм Франко середини сторіччя чи одностатеві шлюби при його закінченні. Освічена людина має на увазі не лише кориду, фламенко, хамон, херес чи el classico, а передусім кіно. І ще поезію. Або одне і друге разом. Бо в Іспанії ці дві грані мистецтва органічно переплетені.

Проте навіть в іспанському кіно – уже традиційно сильному – час змінює титульні обличчя. І на зміну академічному Хуліо Медему, поетичному Карлосу Саурі та епатажному Педро Альмодовару приходять нові імена. Алєхандро Аменабар – головний режисер Іспанії нового часу. І, мабуть, через це йому – хоч і витонченому майстру, але у сфері розважального кіно («Дисертація», «Інші»), іспанцю, але бунтівнику та нонконформісту («Внутрішнє море») – доручили один з наймасштабніших європейських кінопроектів – епічний фільм про період інтелектуального та морального протистояння освіченого поганства і «темного» християнства.

Історія кіно знає небагато успішних спроб відобразити зворотній бік історії християнства. Безумовно, «Агора» – найкраща серед них. Але було б спрощенням розуміти фільм Аменабара як емоційне суб’єктивне ставлення до темних сторінок християнства. Здається, що фільм про інше – про Людину мислячу. Особливий гімн до радості від пізнання, прославлення людського братерства у значно ширшому розумінні. Тобто, про почуття, дещо притуплені в сьогоднішні дні.

Водночас, загострення уваги на духовному в людині дозволяє кожному повернути собі втрачений світ, який колись намалювала дитяча уява – світлий, нескінчений, наповнений таємницями та дивовижами, розумними та добрими людьми, далекими та незвіданими шляхами.

А ми, у Кіноклубі, продовжуємо шукати те нематеріальне, яке поєднує нас нерозривними зв’язками і примушує повертатись сюди щотижня, набираючи його у кишені, щоб потім роздавати своїм недовірливим друзям…

Олег Яськів

Agora, Alejandro Amenábar, 2009
Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


3 квітня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» триватиме фортепіанний концерт Миколи Дороша «Гармонія контрастів», вхід вільний.

Програма:

-         В.А. Моцарт - Rondo a la Turсa;
-         Л.В. Бетховен. Соната №3, C-dur, III ч. Скерцо;
-         Л.В. Бетховен - Соната №7, IIч., d-moll, Lagro e mesto;
-         Ф. Шопен - 2 Мазурки - op. 33 №1, op.63 №3; Вальс cis-moll, Ноктюрн cis-moll;
-         Й. Брамс - 3 Інтермеццо, op.117/2, b-moll, op.118/1,2 a-moll, A-dur;
-         Е. Гріг - Танець Анітри, Пісня Сольвейґ;
-         Дж. Гершвін - Who Cares, I Got Rhythm;
-         Д. Елінґтон - In a Sentimental mood, It Don't Mean A Thing If It Ain't Got That Swing;
-         Дж. Мак-Х'ю - On The Sunny Side On The Street;
-         O. Peterson - Place St.Henri;
-         О. Саратський - Коломийка;
-         Т. Лященко - Гопак.

У суботу 2 квітня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Миколи Дороша «З  репертуару Біла Еванса». Початок о 19:00, вхід вільний.

Прозвучать:

-         Danny Boy;
-         Summertime;
-         My Foolish Heart;
-         Interplay;
-         Waltz For Debby;
-         Who Cares?;
-         Only Child;
-         On Green Dolphin Street;
-         Bill's Hit Tune;
-         Time Remembered;
-         My Bells;
-         We Will Meet Again;
-         Remembering The Rain;
-         Your Story;
-         B Minor Waltz;
-         Song For Helen.

1 квітня, у п’ятницю, о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки живопису Ганни Капрош «Цьвітень». Захід відбудеться з участю авторки, музичний супровід Влада Сташенка. Експозиція триватиме до кінця квітня, вхід вільний.

Ганна Капрош про новий проект: «Проба поєднання барв, натхненна природою, дитинством, цвітом, всім світом. Пошук нового кольору, який виникає на межі вже знаних. Животворення палітри, відбите на полотні».


Про авторку

Народилась 1985-го року у Львові. У 2009 закінчила Львівську національну академію мистецтв зі ступенем магістра декоративно-прикладного мистецтва.

Учасниця багатьох виставок:

-  2015 - учасниця «Осіннього Салону», Львів;
-  2015 - виставка у Обервіль, Швейцарія;
-  2013 - виставка у галереї “Maxim”, Славськ;
-  2013 - виставка у He Shui Fa art center, Ганджоу, Китай;
-  2010 - проект галереї CMeNowLviv, Львів;
-  2009 - проект “Геометрія. Трикутник”, Львів;
-  2009 - проект “Геометрія. Прямокутник”, Львів;
-  2009 - виставка “Пейзаж2009”, Львів;
-  2008 - виставка “Гротеск у сучасному мистецтві”, Львів;
-  2008 - виставка “Квіткова збірка в мистецькій клумбі”, Львів;
-  2008 - проект “Геометрія. Квадрат”, Львів;
-  2007 - міжнародна виставка “Львівський осінній салон”, Львів.

Роботи знаходяться у колекціях в Україні, Швейцарії, Канаді та Бельгії.


Більше інформації про Ганну Капрош на її сторінці - http://www.kaprosh.com/.


31 березня, у четвер, кав’ярня-галерея «Штука» і Клуб шанувальників Галичини запрошують на лекцію про видатного українського художника Леопольда Левицького. Розповідатиме про митця Людмила Співак, виконуюча обов’язки завідуючого відділом Музею Леопольда Левицького. Також учасники зустрічі матимуть нагоду зробити власну листівку, використовуючи кліше-копії майстра на сучасному друкарському пресі. Початок о 19:00, для участі просимо заповнити коротку реєстраційну форму -  http://bit.ly/1SiW5sE.

Леопольд Левицький – один з ключових творців української авангардної графіки 1930-х років, чиє життя охопило кілька міст, а творчість - тисячі експериментів з офортами, ліноритами, літографією, кольоровою монотипією, живописом і скульптурою. Дитинство художника минуло у Чорткові, юність – у Краківській академії красних мистецтв. Помітний вплив на широту світоглядних горизонтів мало навчання в 1930-31 роках у Парижі. З 1946-го Леопольд Левицький із дружиною Євгенією Надлер замешкали у Львові, і цей період став найбільш плідним для художника.

Окрім розповіді про працю митця, щасливе життя Льоля і Ґені та участі в майстер-класі, відвідувачів чекає чудова збірка ілюстрацій та фото з музейного архіву.


Слідкуйте за новинами Музею у ФБ - http://bit.ly/1PKGWBD.
Організатор - кав’ярня-галерея «Штука»


У вівторок 29 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Люка Дайона «Талант» (Канада, 2010).

Скільки б ми не пізнавали світ, розбиваючи матерію на елементарні частинки, як би не описували світ, сплітаючи філософські ідеї з реаліями плинного життя, все ж найбільшою таємницею залишається природа творчості. Присутня у всьому створеному через невидимі думки, розлита у просторі хвилями натхнення, наповнена енергією через нечутну працю душі, творчість наближає нас до Бога і відкриває таємниці світу.

Блискучий фільм режисера Люка Дайона про драматичне життя канадського музиканта-вундеркінда Андре Матьє, піаніста і композитора, якого називали “Моцартом двадцятого сторіччя”, повертає нас у простір творчості і мистецтва. Здавалось би, що цей простір герметичний і захищений від вітру повсякденності, що після багатьох сторіч нетолерантності до генія, у наш час таланти легко здобувають визнання та увагу. Проте дійсність часто малює власний сценарій і трапляється так, що великі надії розбиваються, а людина руйнується.

Фільм заворожує драмою життя реальної людини, до якої можна було дотягнутися рукою ще кілька десятиліть тому. Дивлячись його, ніби проживаєш сторінки життя геніїв минулого.

Обрамлена чудовою музикою Андре Матьє, насичена складними міжособистісними стосунками, історія життя геніального юного музиканта переростає у драму адаптації непересічної людини до світу. Ви стаєте завороженим глядачем трагедії майже античної сили, що мала місце у середині двадцятого сторіччя.

Цей фільм як і постать Андре Матьє, стали справжніми відкриттями для мене. Сподіваюся, що і ви будете вражені силою мистецтва – музики, кіно, життя. Добра режисура, хороша акторська гра, динамізм сценарної дії та прекрасна музика – невід’ємні складові хорошого кіно, є у цьому фільмі.

Знову, як і кожний вечір у Кіноклубі, ми разом викликатимемо диво радості від долучення до справжньої творчості. Приходьте – нам повинно вдатися…

Олег Яськів


L’enfant prodige, Luc Dionne, 2010

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


27 березня, у неділю, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Миколи Дороша «Навколо світу з музикою». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі вечора - джазові стандарти Нового Орлеану, емоційні танго аргентинця Астора П’яццоли та ліричні композиції норвежця Едварда Гріга.