28 лютого, в неділю, у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Миколи Дороша. Впродовж години звучатимуть популярні блюзові та джазові композиції. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-         усі композиції з альбому Oscar-а Peterson-а “Canadian Suite” (1964);
-         Duke Ellington “Take the “A” train”;
-         Oscar Peterson “He has gone”;
-         Oscar Peterson “Love Ballade”;
-         “The Cakewalk”.

У суботу 27 лютого о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Світлани Позднишевої «У ритмі танцю….», вхід вільний. Звучатимуть польки, вальси, танго, полонези, фокстроти. Більшість мелодій добре знайомі, тож всидіти на місці буде важко!

-         Л. Боккеріні. Менует;
-         Й. Бах. Гавот;
-         С. Рахманінов. Італійська полька;
-         С. Прокоф’єв. Тарантела;
-         Б. Барток. Румунські танці;
-         В. Барвінський. Український танок;
-         Ф. Шопен. Вальс;
-         Б. Кудрик. Вальс;
-         Й. Штраус. Віденьський вальс;
-         Ф. Шопен. Мазурка;
-         Ф. Шопен. Полонез;
-         М. Колесса. Коломийки;
-         П. Васх. Іспанська серенада;
-         І. Альбеніс. Саета, Севільяна;
-         В. Сярих. Фокстрот;
-         З. Бінкін. Ча-ча-ча;
-         А. П’яцолла. Танго.

26 лютого з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» триватиме фортепіанний концерт Владислава Сташенка «Від регтайму до джазу», вхід вільний.

Звучатимуть:

-         Scott Joplin “Reflection Rag”, “Magnetic Rag”, “Fig Leaf”, “Rag Searchlight Rag”, “Antoinette”, “Bink`s Waltz”;
-         L.P.Gibson “Jinx Rag”;
-         Artie Matthews “Pastime Rag №2”;
-         Horace Silver “The Preacher”;
-         Roy Alfred “The Late Late Snow”;
-         Matt Denis “Let`s Get Away From It All”;
-         Paul Desmond “Take Five”.

UPD. 21 лютого було закрито реєстрацію учасників, оскільки надійшло 66 зголошень, а кав'ярня у комфортних умовах здатна розмістити 40 осіб.

У четвер 25 лютого о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» і Клуб шанувальників Галичини запрошують на лекцію «Легендарний Стефан Банах і його математична школа». Розповісти про славетного науковця має намір Ярослав Притула - кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного і функціонального аналізу механіко-математичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка. Для участі до 24 лютого просимо заповнити коротку реєстраційну форму - http://bit.ly/1LwyOOM.

Більша частина життя Стефана Банаха минула у Львові, а його біографія, якою б її частиною ми не цікавились докладніше, позбавлена тривіальності та подібна на роман із захоплюючим сюжетом. Цілий шмат львівської міжвоєнної історії був написаний корифеями точних наук на чолі з Банахом, що годинами проводили свої дискусії у «Шкоцькій» кнайпі. Останню інколи виправдано порівнюють із паризьким «Café de Flore», де натомість плекали нові ідеї головні літературні і мистецькі таланти тогочасного світу.

На лекції почуємо цікаві факти з життя Стефана Банаха та його колег, малознані історії зі «Шкоцької», а також переглянемо рідкісні світлини знаменитого математика.


Організатор - кав’ярня-галерея «Штука»


У вівторок 23 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Франсуа Жирара «Червона скрипка» (Канада-Італія, 1998).

Переживання культури – майже інтимний спосіб пізнати світ і самого себе. Це захоплива пригода, тривалістю у земне життя, і надія на вічне продовження.

Фільм “Червона скрипка” вириває з дійсності і відносить у простори, навіяні юнацькими снами, коли краси було значно більше, ніж потворства. Ви помандруєте крізь час і материки, повз чужі долі разом з історією, в якій відзеркалене піднесене і земне європейської душі останніх сторіч.

Атмосфера, якою насичений фільм, вражає класичною грацією і романтичною пристрастю водночас. Музика – а вона головний інструмент фільму – торкнеться божественною красою кожного і переконає у духовній природі світу. Шедевр сучасного композитора Джон Корільяно увібрав традиції класичної музики від бароко до сьогодення, за що справедливо був відзначений Оскаром та Греммі.

Фільм талановитого канадського режисера, естета і театрального постановника Франсуа Жирара є зразком рідкісної гармонії чотирьох способів людських пригод: пригод тілесних, пригод емоційних, пригод розуму і пригод духу. Історія барокової скрипки, в яку була заключена людська душа, дозволяє розкривати найглибші переживання, показувати варіативність долі та можливості духу.

Заворожливо красивий фільм з глибокою чуттєвістю не залишить байдужою кожного українця, хто у наш тривожний час шукає естетичної опори для надламаного духу.

Зовсім недавно ми дивились інший прекрасний фільм цього режисера “Шовк”. Сподіваюся, що відгомін і післясмак цього фільму ще пульсує у вашому серці і ми знову разом зануримося у світ справжнього кіно.

Приходьте. Буде багато краси…

Олег Яськів

 

Le violon rouge, François Girard,  1998

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


21 лютого у кав’ярні «Штука» відбудеться творчий вечір співака Антіна Прокопця, чий репертуар складають камерна класика і класична естрада виконавців Хуліо Іглесіаса, Еммануеля, Ріккардо Фольі, Андреа Бочеллі тощо. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі вечора:

-         Julio Iglesias “Candilejas”;
-         Julio Iglesias “La paloma”;
-         Julio Iglesias “Manuela”;
-         Julio Iglesias “Abrazame”;
-         Julio Iglesias “Ni te tengo ni te olvido”;
-         Julio Iglesias “Un hombre solo”;
-         Julio Iglesias “Preguntale”;
-         Julio Iglesias “Pobre diablo”;
-         Emmanuel “Quiero dormir cansado”;
-         Emmanuel “Al final”;
-         Andrea Bocelli “Canzoni stonate”;
-         Memo  Remigi “Io ti daro di piu”;
-         німецька пісня- полька “Rosamunde” та інші.


Народився у Києві 1973-го року. Вищу музичну освіту отримав в одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової у 2013 році як класичний співак. Студент магістратури при дрогобицькому музично- педагогічному університеті ім. І. Франка.

Працює в заслуженому прикарпатському ансамблі пісні і танцю "Верховина" як артист хору. До того працював у київському хорі ім. П. Майбороди при національній радіокомпанії України (2002-2006), у хорі опери замку польського міста Щецін (2006-2007), у хорі львівської опери (2009-2010) та одеської опери (2010-2014). Продовжує вдосконалювати співацьку майстерність під керівництвом творчого керівника у дрогобицькому музично- педагогічному університеті.


21 лютого о 16:00 в кав'ярні «Штука» відбудеться творчий вечір письменниці Наталії Матолінець. Модеруватиме захід поетеса Богдана Синякевич, вхід вільний.

Авторка обіцяє не лише почитати старі і нові поезії, а й розповісти про ще неопубліковану прозу й проекти, над якими працює зараз. «Вірю в те, що писати – є те саме, що й любити. Тому вся творчість – то вираження великої-великої любові. Ділитимусь!» – розповідає письменниця.

Наталя Матолінець авторка двох поетичних збірок – «Краплини світла» та «Акварелі і аромати», а також численних публікацій у альманахах та мистецькій періодиці. Вірить у принцип, що писати треба тоді, коли не можеш без цього жити. Обожнює каву, мандрує в пошуках натхнення та листівок і не ставить собі жодних рамок щодо творчості.

 «Вам не вистачає романтики? Приходьте до нас, ми знаємо де її знайти», – коментують організатори заходу.


20 лютого у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт композитора Павла Гречки. Серед іншого звучатимуть твори Гайдна, Моцарта, трохи барокової і сучасної академічної музики в імпровізаційній манері. Початок о 19:00, вхід вільний.

Композитор про близькі йому музичні форми і техніки: «Мені важливо зберегти традицію конкретного стилю, характерне йому мислення співставити з ідеями імпровізаційної музики <…> Робота над ними може тривати роками, а втілюється в одну-дві хвилини звучання. З іншого боку, фактури під час імпровізацій народжуються спонтанно, легко. Я можу сісти й награти дві години музики без жодної підготовки, але працюю кілька років над двохвилинним твором, який зрештою, можливо, не прозвучить ніде…».

 

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році.

Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н.Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


У п’ятницю 19 лютого о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У добірці – популярні українські мелодії та пісні, вхід вільний.

Звучатимуть:

-  "Я піду в далекі гори";
-  "Ой чий то кінь стоїть";
-  "Чорнобривці";
-  "Червона рута";
-  "Цвіте терен";
-  "Ніч яка місячна...";
-  "Два кольори";
-  "Пісня про рушник";
-  "Ой у вишневому саду";
-  "Ой у лузі червона калина";
-  "Під львівським замком" та інші.

У вівторок 16 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Сідні Люмета «12 розгніваних чоловіків» (США, 1957).

Моїм великим переживанням щотижня стає турбота про те, щоб кожен вечір у Кіноклубі став подією у вашому житті. Хай малою, але незабутньою. Тоді це буде подією і для нашого міста, і для українського культурного простору, який ми разом створюємо. Тому за вибором фільму завжди стоїть більше, ніж просто добре кіно – стоять теми, про які зможемо говорити, і серця, які можемо хвилювати.

“12 розгніваних чоловіків” – не просто класичний фільм. Він з тих фільмів, які назавжди залишаться в історії кіно. У його випадку надвисокі місця в галереї слави, світових рейтингах – справедливо виправдані.

Мистецтво єдності місця та дії, лаконічності і довершеності діалогів, характерності персонажів і мінімалізму декорацій, стислого хронометражу і досконалої камери, виявлені у шедеврі Сідні Люмета вповні.

Сценарна історія фільму відома і вже класична: група присяжних, незнайомих і випадково зібраних мужчин, повинна винести рішення і засудити звинуваченого хлопця на смерть. Усі докази начебто переконливі, люди втомлені і хочуть повернутися по домівках до свого звичного життя. Хвилинна справа – і життя продовжиться звичним плином. Але саме ці хвилини, коли вага одного слова гравітаційно зростає до світоглядно-філософського вибору, і стають найважливішими у житті справжньої людини… Саме у такий момент вкрай нелегко зупинитися і залишитися людиною гуманною та рішучою водночас.

Ви захопитесь драматичним дійством, перейметесь проблемами цих чоловіків, які насправді – модель суспільства, будь-якого, і нашого також. Навіть більше: ви мимоволі станете тринадцятим учасником цієї пригоди і змушені будете і собі давати відповіді на складні запитання: чи може людина своїм словом вирішувати долю іншого, чи власний комфорт важливіший за безпеку іншого, чи можна змінювати думку і стояти на своєму, навіть коли весь світ проти тебе, а лише надія на правду з тобою, чи достатньо уваги ти приділяєш найріднішим, чого більше у твоєму серці – любові чи егоїзму…

Багато питань підіймає фільм. Ще більше виникнуть “за мотивами” фільму. Тому що справжнє мистецтво – це пробуджувати в людині її духовну природу або ж не давати їй згаснути під гнітом матеріальних і політичних обставин. Цей фільм саме такий – потрібний кожній людині, кожному поколінню, кожному народу.

Приходьте. Нас чекає черговий незабутній вечір…

Олег Яськів


12 Angry Men, Sidney Lumet, 1957

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/