1 грудня о 16:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки живопису Олени Жеребецької «Квіти старого міста», що триватиме до кінця цього року. Захід відбудеться з  участю авторки, вхід вільний.

Олена Жеребецька розповідає, що спонукало створити збірку репрезентованих робіт: «У сучасному житті з його шаленим темпом необхідно знаходити час для приємних емоцій, якими згодом хочеться поділитись. Представлені полотна передають романтику старого міста – невичерпне джерело натхнення і піднесеного настрою».

 

Про авторку

Народилась у Львові. Закінчила Львівский державний інститут ужиткового та декоративного мистецтва, нині - ЛНАМ. Працює старшим викладачем Кафедри графіки та дизайну друкованоі продукції УАД.

Учасниця багатьох українських та міжнародних художніх виставок.


29 листопада о 19:00 у кав’ярні розпочнеться концерт Оксани Потапової. У програмі – популярні композиції для скрипки, вхід вільний.

Прозвучать:

-          «Мелодія» М. Скорика;
-         «Чардаш» В. Монті;
-         «Танго» А. П’яццоли;
-         «Гроза» А. Вівальді;
-         “O Sole Mio” Е. Капуа;
-         «Гуцулка Ксеня» та інші.

У суботу 28 листопада запрошуємо на фортепіанний концерт Тетяни Чайковської «Музичний калейдоскоп. Крізь століття». Початок о 19:00, вхід вільний.

Звучатимуть класичні композиції з минулих століть та популярні твори сучасної академічної музики.


28 листопада о 16:00 молодіжна спільнота «Моноліт» запрошує на літературник, що відбудеться у кав’ярні «Штука», вхід вільний.

У рамках заходу діятиме «вільний мікрофон». Організатори просять попередньо реєструватись на їхній сторінці - https://vk.com/monolit_public, надсилаючи хоча б три твори. Серед організаторів - Нікіта Поліщук, Ірина Фримен та Богдана Синякевич, які запрошуть «насолодитися горнятком кави та поетичною магією вечора».


27 листопада о 19:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Владислава Сташенка «Французький імпресіонізм», вхід вільний.

Серед запланованих композицій:

-  Ерік Саті - 5 Gnossienne:
  • 5 Nocturnes,
  • 4 Preludes;
- Клод Дебюссі – Прелюдії:
  • №6 Des pas sur la neige,
  • №8 La fille aux cheveux de lin,
  • Elegie.

У вівторок 24 листопада о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Детлева Бука «Вимірюючи світ» (Німеччина, 2012).

Внутрішній поклик до пізнання світу, до смертельних ризиків заради пошуку істини є справжніми проявами божественної природи людини. Саме у таких випадках розумієш, чому людина це храм, а справжня магія – не чаклунство, забобони та шарлатани, а незбагненні можливості людського розуму. Що світ відкривається тільки для тих, хто його прагне зрозуміти і описати, опираючись на закони, розчинені у природі і які потрібно лише невпинно відкривати.

“Вимірюючи світ” – неймовірний фільм! З тих, які викликають мало не фізичні спазми від захоплення екранним насиченням та змістовним наповненням.

Це досконале запрошення у подорож, відмовитись від якого може хіба що духовний каліка. Подорож через океани, праліси, пустелі, гори, крізь множини чисел та координати точок. Подорож з відчайдушними людьми, яких народжуються одиниці на покоління. Подорож внутрішніми світами геніїв, запрошення у лабораторії видатних розумів.

Фільм переплітає історії життя двох видатних німецьких вчених початку дев’ятнадцятого сторіччя: Александра фон Гумбольдта – енциклопедиста, фізика, метеоролога, географа, ботаніка, зоолога і мандрівника та Карла Гаусса – математика, астронома і механіка. Обидва були геніями і зробили видатний вклад у розвиток науки. Аристократ барон фон Гумбольдт, якому належало прогнозоване незахмарене матеріальними труднощами життя світського денді, своєю науковою експедицією фактично заново відкрив Америку та першим перетнув майже всю Азію. Гаусс, вундеркінд з пролетарських низів, навпаки був кабінетним ученим, який відкривав математичні світи з олівцем і папером, вбачаючи у реальному світі несправедливість та марноту. До речі, на старості років перший математик світу вивчив нову мову щоб познайомитися з працями математика номер два українця Лобачевського.

Фільм поставлений за бестселлером Даніела Кельмана, який у рік виходу став найбільш обговорюваною книгою року.

Але це не звичайна біографія. Це захопливе кінодійство, у якому переплетені прекрасні 3D-зйомки, витончені діалоги, провокаційні еротичні сцени, небесної краси музика і хороші акторські роботи. Режисер вибрав оригінальну форму представлення біографії геніїв і фактично створив пригодницько-філософський фільм. Глядач занурюється у магію кіно і переходить у нову фантастично звитяжну реальність, з якої після перегляду справді складно повернутись у таку дощову, бідну на перемогу українську дійсність.

Багато років перебуваю з вами в одному культурному просторі кіно і ви знаєте (повинні знати!), що саме ваші серця та уподобання для мене є справжніми критеріями для вибору фільмів.

Приходьте. Ми лише привідкриємо завісу світу, яким його створив Бог і залишив нам для пізнання…

Олег Яськів

 

Die Vermessung der Welt, Detlev Buck, 2012

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/

 


22 листопада, у неділю, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Миколи Дороша «Шопен. Мазурки», вхід вільний.

У програмі:

-         Фридерік Шопен «Мазурки»:
·           Mazurka cis-moll, Op. 6, No.2,
·           Mazurka gis-moll, Op.33, Nr.1,
·           Mazurka cis-moll, Op. 63, No.3,
·           Mazurka C-dur, Op.67, No.3,
·           Mazurka a-moll, Op.67, No.4,
·           Mazurka a-moll, Op.68, No.2,
·           Mazurka F-dur, Op.68, No.3,
·           Mazurka À Émile Gaillard;
-         Фридерік Шопен “Вальс cis-moll, Op 64, No.2”;
-         Фридерік Шопен “Ноктюрн b-moll, Op. 9, No.1”;
-         Фридерік Шопен “Preludes Op.28, No.4, No.7”;
-         Сергій Рахманінов “Елегія, op.3, No.1”.

21 листопада у кав’ярні «Штука» з 19:00 до 20:00 звучатимуть джазові стандарти. За фортепіано – Микола Дорош, вхід вільний.

Заплановані композиції:

-         Dave Brubeck “Toki's Theme”;
-         Dave Brubeck “Waltz Limp”;
-         Dave Brubeck “It's A Raggy Waltz”;
-         Dave Brubeck “In Your Own Sweet Way”;
-         Dave Brubeck “Take Five”;
-         Daniil Kramer “The Dancing Violonist”;
-         Glenn Miller “Moonlight Serenade”;
-         Joe Garland “In The Mood”;
-         Daniil Kramer “Blue Nocturne”;
-         John Schonberger “Whispering”;
-         Duke Ellington “In a sentimental mood”;
-         Ted Shapiro “If I Had You”;
-         Jimmy McHugh “On The Sunny Side Of The Street”;
-         Bob Carleton “JA-DA”.

У п’ятницю 20 листопада кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Світлани Позднишевої та Софії Роговської. Звучатимуть італійські та українські арії під акомпанемент фортепіано. Початок о 19:00, вхід вільний.

Серед запланованих творів:

  • арія Серпіни з опери "Служниця-пані" "Donne vaghe";
  • арія Парізіни з опери "Парізіна Д"Есте" Г. Доніцетті "Sogno talor di correre";
  • арія Агати з опери "Вільний стрілець" К. М. Вебер "Und ob die Wolke";
  • романс Й. Брамс "Meine Liebe ist grün";
  • пісня Наталки з опери "Наталка Полтавка" М. Лисенко "Віють вітри";
  • пісня "Зоре моя вечірняя", музика Г. Гладкого;
  • романс "Місяцю-князю" М. Лисенко.

У вівторок 17 листопада о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Карела Рейша «Жінка французького лейтенанта» (Великобританія, 1981).

Пізнати жінку – це майже як пізнати самого себе. Складно, тривожно, небезпечно. У ставленні до жінки, у сценарії кохання до неї – від зародження і до апогею – чоловік проявляє себе не гірше, ніж у соціальному житті, де робота, політика, спорт, війна. Наважитись на любов інколи важче, ніж збудувати кар’єру, адже доводиться рухатися у лабіринті суспільних умовностей, стереотипів та забобонів.

Джон Фаулз – один з найглибших письменників нашого часу. Справжній майстер психологічної прози, неперевершений стиліст. Ті, хто читав його прозу, пам’ятають особливу магію слова, образів і здатність відтворювати дух епохи.

Сценарну адаптацію одного з кращих романів письменника здійснив інший класик англійської літератури Гарольд Пінтер, нобелівський лауреат, видатний драматург, який прославився також своїми блискучими кіносценаріями, на яких фактично виростало британське кіно другої половини минулого сторіччя.

Фільм, як і книга, просякнутий духом вікторіанської епохи, причому Фаулз у романі розкриває найглибші таємниці психологічних портретів людей тієї епохи, а режисер Карел Рейш ускладнює завдання, намагаючись провести паралелі з сучасністю і показати, що і зараз, у час свободи стосунків та відкритості, справжнє кохання наражається на величезні труднощі через такі ж стереотипи та суспільні обов’язки як і колись, що кинути виклик оточенню, долаючи золоту клітку сім’ї чи страх втратити соціальний статус, навіть зараз нелегко.

На короткий час глядач занурюється у світ високих почуттів, загадок та страждань, розглядає вражаючі за глибиною психологічні портрети персонажів, вростає своїми власними історіями у художнє тло і мимоволі стає героєм цього чудового фільму.

Таким глибоким проникненням у серце глядача фільм завдячує значною мірою акторському дуету Меріл Стріп та Джеремі Айронса – двох великих акторів сучасності, які у цьому фільмі зіграли чи не кращі свої ролі. Їхня гра – справжній майстер-клас психологічного перевтілення. На додачу – чудова операторська робота, яка в найменших деталях відтворює вікторіанську епоху в Англії, а також музика Карла Девіса, майстерно стилізована під період романтизму, разом з діамантовими вкрапленнями Баха і Моцарта роблять перегляд насолодою для всіх шанувальників великого кіно.

У дні листопадової безбарвності маємо розкішне романтичне занурення в історію, якій не буде кінця, допоки чоловік і жінка шукають один одного…

Приходьте.

Олег Яськів

 

The French Lieutenant’s Woman, Karel Reisz, 1981

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/