Щовечора 1, 2 і 3 січня у кав’ярні «Штука» відбуватимуться фортепіанні концерти Світлани Позднишевої. Початок о 19:00, вхід вільний.

1 і 2 січня звучатимуть французькі та іспанські мелодії:

-         К. Дебюсі «Прелюдія», «Місячне сяйво» з «Бергамаської сюїти», «Дівчина з волоссям кольору льону»;

  • -         М. Равель «Менует»;
  • -         С. Франк «Прелюдія», «Фуга» і «Варіація»;
  • -         М. Сильванський «Вночі на річці»;
  • -         В. Купревич «Фонтани Цвінгера»;
  • -         К. Кирвер «Сонце сідає за море»;
  • -         І. Альбеніс «Іспанська сюїта».

3 січня - концерт «Колядуймо разом!». Запрошуємо спільно заспівати улюблені колядки та щедрівки під фортепіанний супровід у затишній атмосфері.


Просимо звернути увагу на зміни у нашому графіку! Працюємо:

  • 31 грудня – з 9:00 до 18:00;
  • 1 січня – з 12:00 до 22:00;
  • 6 січня – з 9:00 до 18:00;
  • 7 січня – вихідний.

Дорогі відвідувачі,
вітаємо вас із близькими Новим роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо, щоб з усіма нами були мир, добро і любов, супутниками у життєвим справах ставали хороші люди, а кожен день починався зі смачної кави!

У вівторок 29 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на фестиваль шедеврів сучасної анімації.

В передноворічні дні для серця, втомленого суєтою, суспільною напругою та відсутністю засніжених вечорів, пропонуємо справжній казковий вечір у Кіноклубі.

Кожен фільм – безумовний шедевр анімаційного мистецтва! Матимемо їх в одному чудовому зимовому передноворічному вечорі.

Фестиваль шедеврів сучасної анімації стане достойним завершенням нашого кінематографічного року. З вами разом, у тісному колі друзів, однодумців і просто тих, хто любить мистецтво.

Тому запрошуємо на спільний перегляд кращих анімаційних робіт у Кіноклуб, який залишається місцем, де стосунки будуються на основі любові до мистецтва та бажанні зустрічати духовно близьких людей.

Приходьте за насолодою та особливим настроєм…

Олег Яськів

 

«Уявна опера» (реж. Паскаль Рулен, Франція-Бельгія, 1993, 0:52).

Шедевр, який у геніально легкій формі поєднав музику та живопис. Людина, яка після перегляду цього фільму, не захоче, принаймні, доторкнутись до класики, викликатиме лише співчуття. А вже ті, хто розуміють про що йдеться, отримають незабутнє задоволення від живописно-анімаційної інтерпретації оперних шедеврів.

«Дівчинка з сірниками» (реж. Роджер Аллерс, США, 2006, 0:07).

Екранізація казки Ганса Крістіана Андерсена. Драматичний шедевр, покладений на музику Бородіна, не залишить байдужим нікого. Атмосфера мультфільму – засніжена, вечірня – наближає до нас зиму, ту якої не маємо зараз – засніжену та холодну. А відчуття казки повертає у той час, коли ми були беззастережно щасливими…

«Доля» (реж. Сальвадор Далі, Волт Дісней, США, 1946-2003, 0:08).

Яким може бути результат співпраці Сальвадора Далі та Волта Діснея, навіть якщо він не завершений, а його геніальні автори пересварилися? Щойно у 2003 році із залишених ескізів було  змонтовано фільм, який став ще одним безсмертним пам’ятником двом геніям.

«Скляна гармоніка» (реж. Андрєй Хржановскій, СРСР, 1968, 0:20).

Яскравий представник “золотої епохи анімації”, коли її досконалі можливості дозволяли створювати справжні філософські твори. Алегоричний фільм про долю митця і мистецтва в обивательському супільстві. Створений незалежно від славетного “Жовтого підводного човна”, він одразу ж був заборонений для показу. Неймовірно продумане і органічне вживлення творів Босха, Брейгеля, Арчімбольдо, Ель Греко, Гойї, митців епохи Відродження…

«Кінематограф» (реж. Томек Багінскі, Польща, 2009, 0:12).

Піднесене і прекрасне освічення в любові до кіно від сучасного польського аніматора Томека Багінскі. Без сумніву, фільм для кожного, хто по-справжньому любить кіно. Тобто, для вас…


28 грудня у кав’ярні «Штука» відбудеться акустичний концерт львівського музиканта Оскара Лемберґа. Початок о 18:00, вхід вільний.

Зробити вечір казковим – легко! Під час акустичного виступу, сповненого натхнення і ліризму, Оскар Лемберґ виконуватиме пісні відомих українських і зарубіжних артистів, а також ознайомить гостей із власною творчістю.

Сторінка виконавця - https://vk.com/oscar_ix


27 грудня, у неділю, о 14:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на зустріч Клубу шанувальників Галичини, присвячену традиціям новорічно-різдвяних святкувань у Львові. Розповідатиме Ярослав Бишкевич, львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею.

Під час лекції слухачі дізнаються, як у нашому місті відзначали Новий рік, Різдво і Хануку з XVI століття до Другої Світової війни, а ще - які гастрономічні особливості були притаманними в різних національних громадах у цей період Частину розповіді буде присвячено історії святкових поштівок, що набули поширення у Львові в другій половині XIX століття.


У суботу 26 грудня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує до розмови про табу та відвертість в літературі, відповідальність письменника перед читачем, про цензуру та авторську самоцензуру. Промовці - письменниця і перекладачка Наталка Сняданко, письменниця та літературознавець Галина Крук, письменник-детективіст Богдан Коломійчук. Початок о 17:00, вхід вільний.

Кожному з нас доводить зіштовхуватися у житті з різними табу – чогось не прийнято робити, про щось – говорити. Письменники часто свідомо порушують табу, намагаюсь їх підважити, дослідити, спростувати, як, наприклад, у книгах Наталки Сняданко, які порушують цілу низку табу та ментально-звичаєвих стереотипів: родинно-побутових, моральних, гендерних, суспільних, та інших. Такий підхід накладає на письменника відповідальність перед читачем за сміливу позицію, провокацію та відвертість, тож ніколи до кінця не зрозуміло, де знаходиться межа дозволеного і допустимого, де кордон цензури і самоцензури. Про межі авторської відвертості та про те, як поезія працює з межовим досвідом, поговоримо з Галиною Крук. Чи існують табу та самоцензура у такому популярному жанрі масової літератури як детектив, розповість Богдан Коломійчук.


У вечори 25, 26 і 27 грудня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на фортепіанні концерти Олексія Карпенка. Початок у п’ятницю і неділю о 19:00, у суботу – о 20:00, вхід вільний.

25 грудня, у п’ятницю, звучатимуть українські ліричні композиції: Один в каное «Лю», «Небо», «Дерево», «Пообіцяй мені», Марія Чайковська «Відпускаю», «Душа», Тіна Кароль «Намалюю тобі зорі», Vivienne Mort «Сліди маленьких рук», «Грушечка», Олександр Пономарьов «Ніколи» та інші в авторських інтерпретаціях.

26 грудня, у суботу, - програма іноземних популярних композицій: The Beatles “Let It Be”,  John Lennon “Imagine”, Louis Armstrong “Let’s My People Go”, “What a Wonderful World”, Pentatonix “Say Something”, Imagine Dragon “Radioactive”, SOAD “Lonely Day”, Muse “Feeling Good”.

27 грудня, у неділю, запланована концерт-розмова зі слухачами. Потрібно наспівати чи намугикати пісню, яку Олексій Карпенко відтворить. Також звучатимуть імпровізації на задані та власні теми.


У вівторок 22 грудня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Даміана Сифрона «Дикі історіїї» (Аргентина, 2014).

Світ латиноамериканського кіно до сих пір віддалений від нас як і сам екзотичний континент. З цією віддаленістю розмиваються уявлення про оригінальність та красу культури цих країн. І навіть велика літературна школа магічного реалізму не багато додає для розуміння внутрішнього світу пересічних мешканців латиноамеринської країни. А вони є носіями дуже різних та оригінальних культурних світів.

Аргентина – найбільш європейська і зрозуміла європейцям країна з цього континенту. Буенос-Айрес – південноамериканський Париж – відлунює навіть у Львові на майданчиках, де молоді і не дуже танцюють танго і в книганях, де переважно молоді купують Кортасара, Касареса чи Боргеса.

Не менш цікавим є сучасне аргентинське кіно. Воно активно втручається у конкуренцію з європейськими і американськими фільмами, здобуває Оскари та канські пальмові гілки. Воно підкоряє свіжістю та професійністю, яку не очікуєш від настільки далекої країни. Свого часу ми переконались у цьому, коли переглядали у Кіноклубі прекрасну “Таємницю в їхніх очах”.

Ось і “фільм Дикі історії” режисера Даміан Сифрона став аргентинським криголамом, який представляв країну на Оскарі, викликав сенсацію на Канах, переміг у Сан-Себастьяні та став кращим латиноамериканським фільмом 2014 року. Фільм був спродюсований Педро Альмодоваром – а цей геній сучасного кіно має бездоганний смак на таланти.

За жанром “Дикі історії” – це чорна трагікомедія. Шість історій, які розповідають про людей в екстремальних, проте побутових за характером ситуацях. Кожна з них насичена такою напругою, що неможливо відірватися. У той же час у кожній присутній хороший авторський гумор, такий собі антистрес для глядача від впізнавання знайомих обставин. Тому цей фільм принесе вам радість, але також і серйозні думки.

Герої цього фільму виглядають навдивовижу зрозумілими нам. Ніби й немає відстані у понад 10 000 кілометрів. Навряд чи знайдеться глядач, який не впізнає себе хоча б в одній з історій, отримавши нагоду глянути на себе з боку.

Після низки психологічно навантажених фільмів, які ми з задоволенням дивились та переглядали у Кіноклубі, з наближенням новорічних свят хочеться трохи розвантажити нашого глядача і запропонувати разом подумати над тим, наскільки схожими, але й водночас несхожими є люди, розділені кілометрами, мовами і традиціями.

Тому нас чекає вечір латиноамериканського кіно. Справжнього! Такого, що аж заздриш аргентинцям, які окрім великої літератури і футболу, мають таке добре кіно…

Приходьте. Запевняю, вам буде дуже цікаво.

Олег Яськів


Relatos salvajes, Damián Szifrón, 2014

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 20 грудня о 18:00 та о 20:00 кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанні концерти Миколи Дороша. Гостей чекають джазові стандарти та українські народні пісні у джазовій обробці. Вхід вільний.

О 18:00 звучатимуть твори легендарного композитора і піаніста Джорджа Гершвіна. Концертна програма о 20:00 об’єднає джазові стандарти та версії українських народних пісень.