В суботу 26 березня у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Владислава Сташенка «Французький імпресіонізм». Початок о 19:00, вхід вільний.

Серед запланованих композицій:

-         Ерік Саті - 5 Gnossienne:
·              5 Nocturnes,
·              4 Preludes;
-         Клод Дебюссі – Прелюдії:
·                    №6 Des pas sur la neige,
·                    №8 La fille aux cheveux de lin,
·                    Elegie.

25 березня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» триватиме концерт скрипково-гітарного дуету «Богемія», вхід вільний.

Програма:

-         Charlie Chaplin “Smile”;
-         Paul McCartney and Stevie Wonder “Ebony & Ivory”;
-         Kenny Dorham “Blue Bossa”;
-         Paul McCartney “Blacbird”;
-         Rod Stewart “That`s What Friends Are For Me”;
-         Gerardo Matos Rodríguez “La Cumparsita”;
-         Elvis Presley “I Can`t Help Falling In Love”;
-         John Lennon, Paul McCartney “Across The Universe”;
-         Queen “Crazy Little Thing Called Love”;
-         Paul McCartney “For No One”;
-         Ben E. King “Stand By Me”;
-         The Beatles “Let It Be”;
-         Vittorio Monti “Czardas”;
-         Antonio Carlos Jobim “Girl From Ipanema”;
-         The Beatles “Here, There And Everywhere”.

У вівторок 22 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Стефана Еліота «Легка поведінка» (Великобританія-Канада, 2008).

Найскладніше, але й найдостойніше з випробувань, які випадають нам, це, мабуть, прожити складне життя легко. Мужньо долати труднощі, зберігаючи гідність, усмішку та оптимізм. Залишатись привабливою, але сильною жінкою, бути надійним, але цікавим чоловіком.

Назва фільму “Легка поведінка” – це, безумовно, гра слів, метафоричне запрошення до інтелектуальної гри, у поле міжособистісних стосунків.

Це вже друга екранізація однойменної п’єси видатного британського драматурга двадцятого сторіччя Ноеля Коварда. Першим вийшов фільм Альфреда Хічкока ще у німому періоді, у якому акцент був поставлений на детективній складовій. Новий фільм прочитаний по-іншому. У британця режисера Стефана Еліота – це по-елегантному легкий спосіб говорити про серйозні речі. Приклад ідеально збалансованого поєднання драми і комедії. Ретродрама зі справжнім відчуттям часу та образів.

Переконаність екранних образів у поєднанні з витонченістю британського гумору Ноеля Коварда, сибарита і аристократа, дозволили режисеру майстерно відтворити особливий шарм епохи між двома війнами.

Простір фільму стиснутий до однієї родини і вся варіативність стосунків, які ми проживаємо – конфлікт поколінь, стосунки між дружиною та чоловіком, маневри між свекрухою та невісткою – відбувається у чітко обмежених координатах. Проте загальним законом, який об’єднує ці маленькі драми, з якого вони витікають або відхиленнями від якого стають, є закон любові. Любов у фільмі розлита хвилями світла і, як світло, яке є також потоком корпускул, розбита на частинки, в кожній з яких відбита варіативність цього найвищого і найважливішого почуття.

Але головним драматичним стержнем фільму є історія сильної жінки, яку доля привела в чужу країні та чужу родину. Складна дилема – пристосуватись, але втратити себе, чи зберегти себе, але ризикнути втратити соціальний статус і впевнене майбутнє – знайома, мабуть, багатьом. Виходів з неї багато, але наважитись на достойний не так легко.

І все ж, незважаючи на складність проблем, фільм захоплює і відносить у особливий простір відчуттів, ізольований від нашого світу турбот і буденності. Прекрасний акторський ансамбль – немов перенесена з двадцятих років заворожлива Джесіка Белл, харизматичний Колін Ферт, драматична Крістін Скотт Томас – полюси складної, але магнетично привабливої конфігурації характерів. Достойна музика (особливо танго у виконанні Коліна Ферта), впевнена камера, натхненна праця дизайнерів і стрункий, немов фігура головної героїні, сценарій роблять перегляд фільму справжнім інтелектуальним і естетичним задоволенням.

Енергія цього фільму несе весняний і піднесений настрій, коли активізовуються духовні та фізичні центри організму. А саме це нам потрібно після безбарвної зими, бездарної політики і тривожних новин з лінії вогню: з новою силою любити і вірити…

Приходьте. Буде тепліше…

Олег Яськів


Easy Virtue, Stephan Elliott,  2008.

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


20-го березня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує послухати українську музику в джазовій обробці. За фортепіано - Микола Дорош, вхід вільний.

Автори джазових версій – Наталія Лагодюк, Тарас Ященко та інші.


19 березня у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт композитора Павла Гречки. Звучатиме віденська класика - твори Гайдна, Моцарта, Бетховена та інших. Початок о 19:00, вхід вільний.

Композитор про близькі йому музичні форми і техніки: «Мені важливо зберегти традицію конкретного стилю, характерне йому мислення співставити з ідеями імпровізаційної музики <…> Робота над ними може тривати роками, а втілюється в одну-дві хвилини звучання. З іншого боку, фактури під час імпровізацій народжуються спонтанно, легко. Я можу сісти й награти дві години музики без жодної підготовки, але працюю кілька років над двохвилинним твором, який зрештою, можливо, не прозвучить ніде…».

 

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році.

Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н.Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


18 березня о 19:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Олексія Карпенка. У програмі – звукові доріжки до популярних американських кіно і мультиків, вхід вільний.

Прозвучать:

-         Imagine Dragons “Radioactive”;
-         Guns’n’Roses “Knockin’ on heaven’s door”;
-         Adam Lambert  “Whataya want from me”;
-         The  Rasmus “Livin’ in a world without you”;
-         основні композиції з фільму «Пірати Карибського моря», мультика «Мадагаскар» та інші.

17 березня, у четвер, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на акустичний концерт Джошуа Претта. Вхід вільний, резервація столиків – 097 586 81 95.

Після довгої перерви Джошуа репрезентуватиме нові пісні та обіцяє початок нового концертного сезону. Більше про музиканта за ланкою - http://joshuapratt.jimdo.com/.


У вівторок 15 березня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Теренса Девіса «Глибоке синє море» (Великобританія-США, 2011).

Напевно, найдивовижніша справа для мужчини – це дослідження жінки. Безліч комбінацій форм її тіла і душі нагадують складну і майже незбагненну структуру матеріального світу. Проте у кожному випадку стосунків з жінкою мужчина власним тілом і серцем відчуває дію сил незбагненної природи. Мені навіть здається, що кожне почуття – це додатковий крок у відкриття віри у надматеріального Творця, яку непізнавано носимо у собі від народження.

“Глибоке синє море” – поетична алегорія жіночої природи. Занурення у почуття, коли ризикуєш майже всім, і справді нагадує безмежну глибину незвіданого океану. А пошуки нового щастя перетворюються у небезпечну подорож майже без вороття.

Фільм британського режисера Теренса Девіса на надтонкому рівні, немов електронним скальпелем акуратно виймає жіноче серце і показує нам всі рубці, які відкладає на ньому сила та відчай кохання. Це не лише метафора, але й історія жінки, котра у прагненні справжньої любові наважилась змінити все надійне у своєму житті – матеріальне благополуччя, уважного чоловіка, високий соціальний статус. Здавалось би, таких історій безліч у літературі, кіно, довкола нас. Може й так, напевно що так, але більшість з них приховані від нас або бездарністю авторів, або ж несходимістю життєвих траєкторій або ж відчаєм, який затуляє уста тим, хто пережив схожі історії. Зрештою, і поезія говорить, як може здатися, про одне й теж вже тисячоліття, але скільки відтінків, скільки глибини відкривається з кожною вдалою формою, думкою чи метафорою…

Так і цей фільм. У ньому все зроблено талановито. З перших акордів скрипкового концерту Семуеля Барбера, з глибокої повоєнної атмосфери середини минулого сторіччя, загорнутої в блюзовий сигаретний дим, з перших рухів Рейчел Вайс, на прекрасному обличчі якої ніби написані історії пристрастей та переживань від міфічної Єви і до кожної з наших сучасниць – ви занурюєтеся у глибоке море пристрасті, складної, немелодраматичної, не спрощено щасливої, а такої, що народжує надію і заохочує. Проникнення у психологію жінки і її чоловіків по-справжньому делікатне і елегантне. Нічого не переграно, нічого не здешевлено, нічого не забалакано. Фільм зрежисований насичено і стисло – як досконала музична форма чи картина. У ньому багато тиші і через це багато простору для власних роздумів.

Приходьте. Будемо разом проживати чужі і власні історії…

Олег Яськів

 

The Deep Blue Sea, Terence Davies,  2011
Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/

13 березня, у неділю, в кав’ярні «Штука» звучатимуть «Тихі пісні» сучасного українського композитора Валентина Сільвестрова. Вокал - Ольга Коломієць, фортепіано - Владислав Сташенко. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-         Болящий Дух Врачует Песнопенье;
-         Были Бури, Непогоды;
-         La Belle Dame Sans Merci;
-         Прощай Світе, Прощай Земле;
-         Зимняя Дорога;
-         Несказанное, Синее, Нежное;
-         Осенняя Песня;
-         Топи Да Болота;
-         Зимний Вечер;
-         Выхожу Один Я На Дорогу;
-         Элегия;
-         Хорал.

13 березня о 16:00 у кав’ярні «Штука» відбудеться літературна зустріч «Лірика та почуття» з Мартою Кархут і Петром Кутею, вхід вільний.

Подія буде цікавою для молодих літераторів і всіх, хто «прагне розвивати українське слово, виражене у природному світлі живих почуттів. Драми, що можуть і об’єднувати, і ранити, – крізь твори молодих письменників вилляться для світу: задля міркування та насолоди, але й критики, перш за все, власної».


Організатор – Петро Кутя, 0934272680, 0961273018.