27 травня о 18:00 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться прем’єра моновистави Олега Яськіва «Мій романтизм».

Авторський проект Олега Яськіва – це цикл моновистав-лекцій, присвячених видатним композиторам, письменникам та їх епохам, у яких літературне слово поєднується з музикою та екранними формами (анімація, хореографія, кіно) в єдине за ідеєю, філософією і втіленням дійство.

“Мій романтизм” – п’ята моновистава з авторського циклу розповідей про життя та творчість великих митців минулого, який був започаткований моновиставами «Мій Моцарт», «Мій Бетговен», “Моє бароко” і “Мій Гемінгвей”.

«Мій Романтизм» – це масштабне полотно, яке висвітлює культурний контекст епохи європейського Романтизму, дух музики та життя найвидатніших композиторів того часу (Ф.Шуберт, Ф.Ліст, Р.Шуман, Ф. Шопен). У ньому розкривається психологічний та соціальний портрет композиторів, культурні та історичні джерела їх музики, робиться спроба прокласти мости між епохами та, найголовніше, пізнати феномен музики.

Розповідь побудована на неакадемічному і нетрадиційному розкритті духовного світу великих композиторів та їх музики, покликана розкрити феномен генія і трагізм його стосунків зі світом.

Авторське літературне слово поєднане з музичними творами і кращими сучасними хореографічними та анімаційними інтерпретаціями композицій.

Задум та втілення такого проекту є новим для україномовного простору і здійснюється в Україні вперше!

Головна ідея проекту покликана повернути людині любов до Музики та розширити розуміння природи творчості.

Автор розглядає глядача як невід’ємну частину простору спілкування під час представлення, тим самим вони на якийсь час разом складають єдине інтелектуальне і духовне середовище.

Запрошуються усі шанувальники музики, кіно, хореографії, анімації та літератури, освічені та відкриті до культури мешканці та гості Львова.


З любов’ю,

Олег Яськів


У четвер 26 травня о 19:00 "Штука" запрошує на концерт “Joshua Pratt Band”-у. Вхід вільний, резервація столиків – 097 586 81 95.

Під час вечора Джошуа репрезентуватиме нові пісні, а більше про музиканта за ланкою - http://joshuapratt.jimdo.com/.


У вівторок 24 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Тіма Данна «Імпресіоністи» (Великобританія, 2006).

Життя – це світло, колір, враження, емоції. Це моменти життя, спроектовані на полотно. Це невимушені балачки друзів і повсякденні турботи жінок і чоловіків. Це паморочливі пейзажі, які розмиваються густим на дотик повітрям.  Це яскраві композиції, у яких людина – лише мазок пензля у палітрі кольорів.

Таке відображення життя стало душею і тілом імпресіонізму – художнього напрямку у живописі та музиці, який немов розкішна жінка, не відпускає кожного, хто хоча б раз по-справжньому заглибився у його глибини.

Фільм британського режисера Тіма Данна “Імпресіоністи” – справжній кінематографічний шедевр про шедеври живопису.

Розгорнута розповідь про життя і творчість найбільш яскравих представників цього напрямку – Моне, Ренуара, Мане, Базіля, Дега – прекрасно скомпонована в єдину драматичну історію, через що відстань між глядачем і художником, минулим і теперішнім знівельована і при певних зусиллях розуму та душі можна дотягнутися до геніїв та їхніх переживань, зрозуміти їхні пристрасті, розділити радості і виправдати невдачі. Фільм вперше намагається цілісно показати витоки напрямку, внутрішній драматизм його розвитку, непрості стосунки між художниками. При цьому цей фільм відходить від стандартів квазідокументалістики і залишається самодостатнім художнім твором, в якому режисер, оператор і актори вирішують складні кінематографічні задачі.

Люди люблять імпресіонізм, можливо, найбільше серед інших напрямків. Чому так склалося ми намагаємося зрозуміти, звертаючись до художніх кращих творів про імпресіонізм. Вже неодноразово у Кіноклубі ми зверталися до хороших фільмів, які розкривали життя окремих художників. Фільм “Імпресіоністи” – поліфонічна і досконала спроба зобразити дух самої епохи, а не лише її геніїв.

Приходьте. Все на нашому боці: яскравий травень, світлі вечори, тихі мрії…

Будемо разом насолоджуватися…

Олег Яськів


The Impressionists, Tim Dunn,  2006

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


22 травня, у неділю, о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт дуету «Te Deus» - музикантів Яни і Ярослава Кондири, вхід вільний.

Під час виступу звучатимуть популярні композиції для флейти і гітари. Промо-відео дуету - http://bit.ly/1KZhGCW.


Дорогі відвідувачі!

Якщо ви мали намір прийти до нас на виставу "Тричі мені являлася любов" театру-студії "Хочу" в неділю 22-го травня о 16:00, змушені поділитись прикрою звісткою, що троє акторів захворіло, тож показ переноситься.

Просимо вибачити за можливі незручності.


22 травня о 16:00 у кав’ярні «Штука» театр-студія «Хочу» представлятиме дебют вистави «Тричі мені являлася любов», вхід вільний.

Вистава приурочена до Франкових днів у травні. Більше про театр-студію за ланкою - https://www.facebook.com/teatr.hochu/.

У суботу 21 травня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт «Весняні романси» Тетяни Годісь (фортепіано) і Софії Роговської (голос), вхід вільний.

Прозвучать:

-         арія Серпіни з опери «Служниця-пані» “Donne vaghe”;
-         арія Парізіни з опери «Парізіна Д’Есте» Г. Доніцетті “Sogno talor di correre”;
-         арія Агати з опери «Вільний стрілець» К.М. Вебер “Und ob die Wolke”;
-         романс Й. Брамса “Meine Liebe ist grün”;
-         арія “Come bello” з опери Лукреція Борджіа Гаетано Доніцетті;
-         арія Іоланти з опери «Іоланта» П. Чайковського;
-         «Квітневий романс» К. Дебюссі;
-         пісня Наталки з опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Віють вітри», «Чому ж вода каламутна», «Ой я дівчина Наталка»;
-         пісня «Зоре моя вечірняя», музика Г. Гладкого;
-         романс «Місяцю-князю» М. Лисенка.

20 травня у кав’ярні «Штука» звучатимуть композиції з пісенного конкурсу «Євробачення» у фортепіанних обробках Олексія Карпенка. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-  Україна 2016: Jamala – 1944;
-  Австралія 2016: Dami Im - Sound Of Silence;
-  Франція 2016: Amir – J'ai Cherché;
-  Литва 2016: Donny Montell – I‘ve Been Waiting for This Night;
-  Кіпр 2016: Minus One – Alter Ego;
-  Швеція 2014: Sanna Nielsen – Undo;
-  Сербія 2007: Marija Serifovic – Destiny;
-  Швеція 2015: Mans Zelmerlow – Heroes;
-  Росія 2016: Sergey Lazarev - You are the only one.

У вівторок 17 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джеремі Ловерінга «Про що шкодує Джейн Остен» (Великобританія-США, 2008).

Травнева, нестримна у своїх проявах краса розширює не лише нашу фізичну чутливість, але й розпалює духовну жагу. Хочеться більше світла, більше свіжого повітря і … справжнього кохання.

Навряд чи знайдемо освічену жінку, яка б не читала романів Джейн Остен. З цими романами юна дівчина входить у дорослий світ високих стосунків та почуттів. За цими романами доросла жінка звіряє поведінку своїх чоловіків та подруг. Ці романи читають розумні чоловіки, щоб краще розуміти розумних жінок.

Ключовим мотивом романів письменниці є пошук справжнього кохання у час, коли жінка ще не сприймалася рівнею чоловікам, а відтак ніякого права на повноцінне кохання не мала. Проте виділитися серед численної когорти сентименталістів та романтиків, які писали на схожі теми, Остен змогла завдяки незрівнянній гостроті розуму та нещадній критиці обивательських стосунків, приправленій справжньою британською іронією, які шокували суспільство тоді та й досі залишаються актуальними і мало ким перевершеними. Можна з певністю стверджувати, що виховання почуттів сучасних жінки і чоловіка буде неповним без творів Джейн Остен, проектованих на власне життя.

У новому фільмі британських кінематографістів бездоганно відображено світогляд і творчий світ видатної письменниці, яку небезпідставно вважають кращим англійським автором дев’ятнадцятого сторіччя, причому не лише на думку критиків, а й через любов мільйонів читачів. Незважаючи на те, що про Джейн Остен та за мотивами її творів знято багато фільмів, “Про що шкодує міс Остен”, мабуть, найкращий серед них.

Цей фільм – невичерпне джерело для жіночого психоаналізу. Майже кожна фраза – глибокий афоризм або ж метафора, яка розгортає поле для дискусії. Бездоганна і компактна режисура, гармонійний ансамбль акторів (Олівія Вільямс, Гретта Скаккі, Том Хіддлтон), прекрасна припасована до епохи музика, хороша операторська робота забезпечили художнє тло для найкращого сприйняття Слова, яке розлите у глибокому сценарії. Вийшло зразкове і багатогранне британське кіно.

Фільм розповідає про останні роки короткого і нещасливого життя Джейн Остен – жінки, яка свідомо пожертвувала особистим щастям заради непевної долі письменниці. Передчуваючи близьке завершення земного шляху, вона опікується племінницею, матір’ю та братами і, звісно, проектуючи власні історії кохання на їхні долі, намагається ще раз прожити нездійснені в минулому можливості кохання зі своїми чоловіками.

Можливо, найкращий фільм для жінок та їхніх чоловіків.

Приходьте. Весна у розквіті. Літо попереду…

Олег Яськів

 

Miss Austen Regrets, Jeremy Lovering, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 15 травня в кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Романа Марченка «Романтичні інтонації». Початок о 19:00, вхід вільний.

Звучатимуть мініатюри Франца Шуберта, Фридерика Шопена, Клода Дебюссі, Віктора Косенка та інших композиторів другої половини ХIX – початку ХХст.