22 травня, у неділю, о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт дуету «Te Deus» - музикантів Яни і Ярослава Кондири, вхід вільний.

Під час виступу звучатимуть популярні композиції для флейти і гітари. Промо-відео дуету - http://bit.ly/1KZhGCW.


Дорогі відвідувачі!

Якщо ви мали намір прийти до нас на виставу "Тричі мені являлася любов" театру-студії "Хочу" в неділю 22-го травня о 16:00, змушені поділитись прикрою звісткою, що троє акторів захворіло, тож показ переноситься.

Просимо вибачити за можливі незручності.


22 травня о 16:00 у кав’ярні «Штука» театр-студія «Хочу» представлятиме дебют вистави «Тричі мені являлася любов», вхід вільний.

Вистава приурочена до Франкових днів у травні. Більше про театр-студію за ланкою - https://www.facebook.com/teatr.hochu/.

У суботу 21 травня о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт «Весняні романси» Тетяни Годісь (фортепіано) і Софії Роговської (голос), вхід вільний.

Прозвучать:

-         арія Серпіни з опери «Служниця-пані» “Donne vaghe”;
-         арія Парізіни з опери «Парізіна Д’Есте» Г. Доніцетті “Sogno talor di correre”;
-         арія Агати з опери «Вільний стрілець» К.М. Вебер “Und ob die Wolke”;
-         романс Й. Брамса “Meine Liebe ist grün”;
-         арія “Come bello” з опери Лукреція Борджіа Гаетано Доніцетті;
-         арія Іоланти з опери «Іоланта» П. Чайковського;
-         «Квітневий романс» К. Дебюссі;
-         пісня Наталки з опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Віють вітри», «Чому ж вода каламутна», «Ой я дівчина Наталка»;
-         пісня «Зоре моя вечірняя», музика Г. Гладкого;
-         романс «Місяцю-князю» М. Лисенка.

20 травня у кав’ярні «Штука» звучатимуть композиції з пісенного конкурсу «Євробачення» у фортепіанних обробках Олексія Карпенка. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-  Україна 2016: Jamala – 1944;
-  Австралія 2016: Dami Im - Sound Of Silence;
-  Франція 2016: Amir – J'ai Cherché;
-  Литва 2016: Donny Montell – I‘ve Been Waiting for This Night;
-  Кіпр 2016: Minus One – Alter Ego;
-  Швеція 2014: Sanna Nielsen – Undo;
-  Сербія 2007: Marija Serifovic – Destiny;
-  Швеція 2015: Mans Zelmerlow – Heroes;
-  Росія 2016: Sergey Lazarev - You are the only one.

У вівторок 17 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Джеремі Ловерінга «Про що шкодує Джейн Остен» (Великобританія-США, 2008).

Травнева, нестримна у своїх проявах краса розширює не лише нашу фізичну чутливість, але й розпалює духовну жагу. Хочеться більше світла, більше свіжого повітря і … справжнього кохання.

Навряд чи знайдемо освічену жінку, яка б не читала романів Джейн Остен. З цими романами юна дівчина входить у дорослий світ високих стосунків та почуттів. За цими романами доросла жінка звіряє поведінку своїх чоловіків та подруг. Ці романи читають розумні чоловіки, щоб краще розуміти розумних жінок.

Ключовим мотивом романів письменниці є пошук справжнього кохання у час, коли жінка ще не сприймалася рівнею чоловікам, а відтак ніякого права на повноцінне кохання не мала. Проте виділитися серед численної когорти сентименталістів та романтиків, які писали на схожі теми, Остен змогла завдяки незрівнянній гостроті розуму та нещадній критиці обивательських стосунків, приправленій справжньою британською іронією, які шокували суспільство тоді та й досі залишаються актуальними і мало ким перевершеними. Можна з певністю стверджувати, що виховання почуттів сучасних жінки і чоловіка буде неповним без творів Джейн Остен, проектованих на власне життя.

У новому фільмі британських кінематографістів бездоганно відображено світогляд і творчий світ видатної письменниці, яку небезпідставно вважають кращим англійським автором дев’ятнадцятого сторіччя, причому не лише на думку критиків, а й через любов мільйонів читачів. Незважаючи на те, що про Джейн Остен та за мотивами її творів знято багато фільмів, “Про що шкодує міс Остен”, мабуть, найкращий серед них.

Цей фільм – невичерпне джерело для жіночого психоаналізу. Майже кожна фраза – глибокий афоризм або ж метафора, яка розгортає поле для дискусії. Бездоганна і компактна режисура, гармонійний ансамбль акторів (Олівія Вільямс, Гретта Скаккі, Том Хіддлтон), прекрасна припасована до епохи музика, хороша операторська робота забезпечили художнє тло для найкращого сприйняття Слова, яке розлите у глибокому сценарії. Вийшло зразкове і багатогранне британське кіно.

Фільм розповідає про останні роки короткого і нещасливого життя Джейн Остен – жінки, яка свідомо пожертвувала особистим щастям заради непевної долі письменниці. Передчуваючи близьке завершення земного шляху, вона опікується племінницею, матір’ю та братами і, звісно, проектуючи власні історії кохання на їхні долі, намагається ще раз прожити нездійснені в минулому можливості кохання зі своїми чоловіками.

Можливо, найкращий фільм для жінок та їхніх чоловіків.

Приходьте. Весна у розквіті. Літо попереду…

Олег Яськів

 

Miss Austen Regrets, Jeremy Lovering, 2008

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 15 травня в кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Романа Марченка «Романтичні інтонації». Початок о 19:00, вхід вільний.

Звучатимуть мініатюри Франца Шуберта, Фридерика Шопена, Клода Дебюссі, Віктора Косенка та інших композиторів другої половини ХIX – початку ХХст.


14 травня з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть відомі джазові стандарти у виконанні піаніста Владислава Сташенка, вхід вільний.

Програма:

-         Benny Golson “Whisper Not”;
-         Rube Bloom “Fools Rush In”;
-         Charlie Parker “Anthropology”;
-         Antonio Jobim “Corcovado”;
-         Cootie Williams “Round Midnight”;
-         Irving Gordon “Unforgettable”;
-         Hoagy Carmichael “Lazy River”;
-         Hoagy Carmichael “Georgia On My Mind”;
-         Paul Desmond “Take Five”;
-         Alec Wilder “I`ll Be Around”;
-         Don Raye “I`ll Remember April”;
-         George Gershwin “Fascinating Rhytm”;
-         Bobby Hebb “Sunny”;
-         George Gershwin “It Ain`t Necessarily So”;
-         Will Hudsom “Moonglow”;
-         Charlie Parker “Ornithology”;
-         Sammy Cahn “Come Fly With Me”.

У п’ятницю 13 травня кав’ярня «Штука» запрошує на концерт Владислава Сташенка «Мініатюри для фортепіано», під час якого звучатимуть композиції класиків ХІХст. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-  Ф. Шопен - Прелюдії, ноктюрни;
-  О. Скрябін - Прелюдії, мазурки;
-  твори Ш. Алькана, К. Дебюссі, Е. Саті, А. Онеггера, Е. Гріга;
-  авторські композиції для фортепіано.

11 травня, у середу, о 19.00 Літературний центр імені Аґнона спільно із видавництвом "Електрокнига" (Київ) запрошують на презентацію першого видавничого проекту - поетичної збірки Олександра Ющака «Наміри і надії», що відбудеться у кав’ярні-галереї «Штука».

«Наміри і надії» - дебютна збірка Олександра Ющака, до якої увійшли вибрані поезії, написані протягом п’яти років. Автор є учасником літературного клубу в м. Бучачі, що діє при Літературному центрі імені Аґнона. Книга – це двомовна спроба говорити про найважливіше: любов, віру, радість і розчарування. Збірка відкриває читачеві автора, котрий часто живе у різних містах, постійно пише, закохується, розчаровується, рухається, але ніколи не втрачає своїх намірів і надій.