4 червня о 18:00 спільнота «ФРІ Plus Львів» запрошує провести приємний вечір у хорошому товаристві, читаючи вірші – власні чи просто улюблені за філіжанкою  кави і під гітару. Місце – кав’ярня «Штука», вхід вільний.

Організатори раді будуть усім охочим долучитися до проекту: «Чекаємо вас з нетерпінням! Нехай поезія надихає!».


У п’ятницю 3 червня у кав’ярні «Штука» відбудеться концерт Лілії Бріль і Христини Сандецької «Палає скрипка, тихне, в’яне…»*. Початок о 20:00, вхід вільний.

Прозвучать:

·        К. Гардель «Танго»;
·        В. Косенко «Гавот»;
·        Д. Шостакович «Іспанський танець»;
·        М. Скорик «Мелодія»;
·        The Вeatles «Yesterday»;
·        Л. Боккеріні «Менует»;
·        К. Керн «Вальс»;
·        К. Фролов «Жарт-сувенір»;
·        А. П’яццола «Oblivion»;
·        А. Кос-Анатольський «Ой,ти дівчино...»;
·        З. Фібіх «Поема»;
·        О. Понамарьов «Я ніколи...»;
·        А. Дюпарк «Полька»;
·        А. Макарський «Вічна любов»;
·        В. Івасюк «Водограй»;
·        Океан Ельзи «Не питай»;
·        українська народна пісня «Ой, чий то кінь стоїть...»;
·        аркан.

*) з «Елегії про співучі двері» Богдана-Ігоря Антонича, 1934р.


1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки «Родом із дитинства», що об’єднає полотна Анни Атоян, Олени Каменецької-Остапчук, Ольги Падовської та Петра Сипняка. Куратор проекту - Зоріана Мірус. Експозиція триватиме до кінця червня, вхід вільний.

Видатний педагог і письменник Януш Корчак писав, що «…без ясного, пережитого у всій повноті дитинства життя людини є скривдженим». Для більшості цей час – солодка пора безтурботності, ніжності та любові, коли кожен день насичений маленькими і великими відкриттями та яскравими враженнями. З дорослішанням такі переживання стають рідкіснішими й тьмянішими, а вміння дивуватись і дивитись на світ широко розплющеними очима зберігають за собою лише нечисленні щасливці.

Завдяки чотирьом талановитим художникам у червні маємо нагоду зануритись у найсвітліші спогади з власного дитинства. Приходьте!

 

Про авторів

Анна Атоян народилась у Львові в 1967 році. У 1990 закінчила Львівську Академію мистецтв, кафедра художнього скла. З 2000—працює в техніці живопису по шовку і гарячого батику. Роботи знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном.

Олена Каменецька-Остапчук народилась 1964 року у Львові. Вчилася живопису у В.А.Овсійчука, рисунку у Б.Буряка, закінчила Український Поліграфічний Інститут ім. І. Федорова, відділення графіки. Учасник понад 20 всеукраїнських виставок, незмінний учасник Львівських Осінніх Салонів. Член Спілки Художників України. Автор п’яти персональних виставок.

Ольга Падовська у 1985-1990рр. навчалась у Львівській Академії мистецтв. Викладачі з фаху - С.Коропчак, Ю.Скандаков. Працює в галузі станкового малярства. Член НСХУ. Учасниця регіональних, всеукраїнських, міжнародних виставок і пленерів. Роботи знаходяться в приватних колекціях і музеях України та за кордоном.

Петро Сипняк народився 29 січня 1959 року у селі Лани неподалік міста Галич на Івано-Франківщині. У 1985 році закінчив навчання у Львівському Інституті прикладного та декоративного мистецтва, нині - ЛНАМ. Член НСХУ. Член Спілки художників «Клуб українських мистців». У 2014 році отримав почесне звання Народного художника України.


У вівторок 31 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Роберта Редфорда «Там, де тече річка» (США, 1992).

Коли сонце примружує очі, а втома затіняє обличчя, знерухомлений тягарем турбот ти мрієш про сни, у яких кудись за горизонт тече ріка, а дерева відбиваються у її швидкій воді. Цей напівсон – ще якщо і не молитва, то вже майже медитація, яка повинна зупинити неспокій та витравити лихі думки. І тоді, можливо, з’явиться шанс досягнути прозріння про справжнє призначення людини, про потрібні людські чесноти і наступні життєві кроки.

Однак, фільм “Там, де тече ріка” неможливо називати пасторальним. Природа у ньому не тло, а головний герой і у стосунках з природою формуються характери інших персонажів фільму. Головне у ньому – становлення характерів. Такий дуже американський і парадоксально, нетиповий для американського кіно сюжет – патріархальна родина, батько-священник і два сини, які ростуть разом, але виростають дуже різними за характреами і світоглядом людьми, неймовірна природа і тривожна ненажерлива перша третина двадцятого сторіччя. Дуже гемінгвеївські мотиви: добре впізнавані паузи у розмовах, відточені діалоги, осмислені погляди.

Зрештою, фільм – це екранізація спогадів письменника і професора Нормана Макліна, зрежисована відомим режисером та актором Робертом Редфордом. Обидва – справжні американські хлопці, а якщо прибрати приналежність, то просто хороші хлопці, з тих, які подобаються при першій зустрічі і з ким добре рибалити, полювати, воювати, пити чи говорити про жінок.

Проте навіть їм було б складно створити цей тихий шедевр без оператора Філіпа Русло, який з любов’ю відтворив неймовірну красу гірської природи Монтани! Як приємний бонус до безсумнівних успіхів фільму – вдала роль молодого ще Брета Пітта.

Ми повертаємося до американського кіно – справжнього, настояного на безмежних просторах і сильних характерах. Входимо у літо з сонячним промінням, яке зависає над звивистою рікою і в якому загусають траєкторії комах, а в присмерковому світлі проявляються справжні людські характери.

Приходьте. Заспокоюйте свій неспокій, візьміть пригоршню енергії з цього прекрасного фільму…

Олег Яськів

 

A River Runs Through It, Robert Redford,  1992

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У понеділок 30 травня піаніст, композитор і актор Майк Кауфман-Портніков та співачка Аліна Івах запрошують на квартирник у кав’ярні-галереї «Штука». Початок о 20:00, вхід – благодійний внесок на підтримку творчої енергії.

Майк Кауфман-Портніков: «Львів завжди був, є і буде своїм для артистів, що напередодні двох великих виступів в рамках 8-го Клезфесту мають відверто поспілкуватися зі своїм глядачем - вишуканим, аристократичним, задушевним. Нам є чим поділитися».


29 травня, у неділю, о 19:00 кав’ярня «Штука» запрошує на концерт гітарних каверів Ореста Косюка, вхід вільний.

Прозвучать авторські версії пісень:

-  Lara Fabian & Sacha Distel “Ces Mots Stupides”;
-  Gilbert O`Sullivan “Alone Again”;
-  Stevie Wonder “All In Love Is Fair”;
-  Earl Hagen “Harlem Nocturne”;
-  Jack Strachey & Harry Link “These Foolish Things…”;
-  Jerome Kern “The Way You Look Tonight”;
-  Stevie Wonder “Overjoed”;
-  George Bensone “Nothing Gonna Change My Love For You”;
-  Chicago “If You Leave Me Now”;
-  Stevie Wonder “Lately”;
-  A.C. Jobim “Desafinado”;
-  Neil Sedaka “The Hungry Years”;
-  C. Santana “Life Is Lady/Holiday”;
-  E.Clapton “Wonderfull Tonight”;
-  F.Sinatra “My Way”.

28 травня у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт композитора Павла Гречки. Звучатиме віденська класика - твори Гайдна, Моцарта, Бетховена та інших. Початок о 19:00, вхід вільний.

Павло Гречка народився у Львові в 1969 році. Закінчив Львівське музичне училище та Львівський вищий музичний інститут по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н.Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.


27 травня о 18:00 у кав’ярні-галереї «Штука» відбудеться прем’єра моновистави Олега Яськіва «Мій романтизм».

Авторський проект Олега Яськіва – це цикл моновистав-лекцій, присвячених видатним композиторам, письменникам та їх епохам, у яких літературне слово поєднується з музикою та екранними формами (анімація, хореографія, кіно) в єдине за ідеєю, філософією і втіленням дійство.

“Мій романтизм” – п’ята моновистава з авторського циклу розповідей про життя та творчість великих митців минулого, який був започаткований моновиставами «Мій Моцарт», «Мій Бетговен», “Моє бароко” і “Мій Гемінгвей”.

«Мій Романтизм» – це масштабне полотно, яке висвітлює культурний контекст епохи європейського Романтизму, дух музики та життя найвидатніших композиторів того часу (Ф.Шуберт, Ф.Ліст, Р.Шуман, Ф. Шопен). У ньому розкривається психологічний та соціальний портрет композиторів, культурні та історичні джерела їх музики, робиться спроба прокласти мости між епохами та, найголовніше, пізнати феномен музики.

Розповідь побудована на неакадемічному і нетрадиційному розкритті духовного світу великих композиторів та їх музики, покликана розкрити феномен генія і трагізм його стосунків зі світом.

Авторське літературне слово поєднане з музичними творами і кращими сучасними хореографічними та анімаційними інтерпретаціями композицій.

Задум та втілення такого проекту є новим для україномовного простору і здійснюється в Україні вперше!

Головна ідея проекту покликана повернути людині любов до Музики та розширити розуміння природи творчості.

Автор розглядає глядача як невід’ємну частину простору спілкування під час представлення, тим самим вони на якийсь час разом складають єдине інтелектуальне і духовне середовище.

Запрошуються усі шанувальники музики, кіно, хореографії, анімації та літератури, освічені та відкриті до культури мешканці та гості Львова.


З любов’ю,

Олег Яськів


У четвер 26 травня о 19:00 "Штука" запрошує на концерт “Joshua Pratt Band”-у. Вхід вільний, резервація столиків – 097 586 81 95.

Під час вечора Джошуа репрезентуватиме нові пісні, а більше про музиканта за ланкою - http://joshuapratt.jimdo.com/.


У вівторок 24 травня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Тіма Данна «Імпресіоністи» (Великобританія, 2006).

Життя – це світло, колір, враження, емоції. Це моменти життя, спроектовані на полотно. Це невимушені балачки друзів і повсякденні турботи жінок і чоловіків. Це паморочливі пейзажі, які розмиваються густим на дотик повітрям.  Це яскраві композиції, у яких людина – лише мазок пензля у палітрі кольорів.

Таке відображення життя стало душею і тілом імпресіонізму – художнього напрямку у живописі та музиці, який немов розкішна жінка, не відпускає кожного, хто хоча б раз по-справжньому заглибився у його глибини.

Фільм британського режисера Тіма Данна “Імпресіоністи” – справжній кінематографічний шедевр про шедеври живопису.

Розгорнута розповідь про життя і творчість найбільш яскравих представників цього напрямку – Моне, Ренуара, Мане, Базіля, Дега – прекрасно скомпонована в єдину драматичну історію, через що відстань між глядачем і художником, минулим і теперішнім знівельована і при певних зусиллях розуму та душі можна дотягнутися до геніїв та їхніх переживань, зрозуміти їхні пристрасті, розділити радості і виправдати невдачі. Фільм вперше намагається цілісно показати витоки напрямку, внутрішній драматизм його розвитку, непрості стосунки між художниками. При цьому цей фільм відходить від стандартів квазідокументалістики і залишається самодостатнім художнім твором, в якому режисер, оператор і актори вирішують складні кінематографічні задачі.

Люди люблять імпресіонізм, можливо, найбільше серед інших напрямків. Чому так склалося ми намагаємося зрозуміти, звертаючись до художніх кращих творів про імпресіонізм. Вже неодноразово у Кіноклубі ми зверталися до хороших фільмів, які розкривали життя окремих художників. Фільм “Імпресіоністи” – поліфонічна і досконала спроба зобразити дух самої епохи, а не лише її геніїв.

Приходьте. Все на нашому боці: яскравий травень, світлі вечори, тихі мрії…

Будемо разом насолоджуватися…

Олег Яськів


The Impressionists, Tim Dunn,  2006

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/