У вівторок 14 серпня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Алехандро Аменабара «Море всередині» (Іспанія, 2004).

Вдивляючись у темну павутину нічного неба чи поламане дзеркало моря людина відчуває себе самотньою. Небо притишує шум життя, а море відбиває уламки спогадів. Мрії, немов далекі вітрильники, розчиняються за горизонтом і жодної відповіді не приносить космічний вітер. Ти сам. Усі рішення твої. А люди, з їхньою любов’ю чи байдужістю, аргументами чи помилками, не здатні пробитися крізь оболонку твоєї іншості.

Алехандро Аменабар дуже талановитий і розумний режисер. Він розуміє сучасну людину. Він не тільки уміє знімати бездоганне за композицією кіно, але й не боїться підіймати складні запитання. Його фільми як підсумкові контрольні для глядача (адже кожен був учнем чи студентом) – некомфортні, але необхідні. Бо це як іспит твого життя, де відповіді – власні вчинки, досвід, рішення, приклади любові, здатність до співпереживання.

Найскладніший і найкращий свій фільм режисер назвав “Море всередині”. Вже від самої назви розпочинається діалог з глядачем, який не припиняється до останніх кадрів. Розумієш, що фільм загляне у сховище твоїх думок і у дзеркалі поверхні внутрішнього моря ти неминуче побачиш своє майбутнє.

Якщо більшість фільмів, в яких осердям є кохання, можна назвати фільмами про право на життя (спільне майбутнє двох людей, яке не мало би закінчуватись), то цей фільм, в якому осердям є любов (вважатимемо її дещо ширшим визначенням ніж кохання), можна назвати про право на смерть (яке також є спільним майбутнім для усіх).

Фільм “Море всередині” справді розхитав світ. Розбурхав море пристрастей (у буквальному розумінні), покликав важкі дискусії.

Якось навіть перестали говорити про досконалу композицію фільму, продумані образи персонажів, влучні діалоги, бездоганну акторську гру чи гармонійну музику. Сприйняли це за замовчуванням як ознаку майстерності режисера. І повернулися до його змісту та головних ідей.

Світ вразила покладена в основу фільму реальна історія галісійця Рамона Сампедро, який протягом майже 30 років боровся за право на евтаназію, перевів свої аргументи у публічний простір і навіть написав книгу “Листи з пекла”. Оточений любов’ю рідних він, будучи цікавою особистістю, приваблює двох прекрасних жінок, кожна з яких по-своєму намагається вплинути на його рішення. Їхнє спілкування перероджується у пронизливі історії кохання, які здатна розділити лише смерть. А сам головний герой своєю позицією допомагає оточуючим перевідкрити цінність та значення життя.

Попри складну тему не подумайте, що фільм справляє пригнічуюче враження. Навпаки, це дуже світла і повітряно-легка робота. Сила людської любові у найрізноманітніших проявах, яка розлита у фільмі, і сама його тональність підіймає людину над тяжінням земних тривог. Красиві обличчя героїв вплетені у заворожливу стихію моря, а спогади та мрії впевненими мазками промальовані у густому прохолодному морському повітрі.

Світ захитався під вагою цього фільму. Розгубив впевненість “цивілізації усіх знань”. Режисер змусив світ почати говорити про цю надважливу тему у публічній площині. Закономірною стало визнання стрічки на головних кінофестивалях як найкращу за підсумками року.

Але головне навіть не художні риси фільму, а його внутрішній пульс, який змушує наші серця битися в унісон з головними героями цієї історії.

Приходьте. Кожен зможе сказати власне слово…

Олег Яськів

 

Mar andentro, Alejandro Amenábar, 2004

Нагороди: Оскар за кращий іноземний фільм, 5 нагород Європейської кіноакадемії (в т.ч. за кращий фільм), приз за режисуру на Венеційському фестивалі, 15 премій Гойя (в т.ч. за кращий фільм), “Золотий глобус” за кращий фільм.

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


У неділю 12 серпня о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати концерт струнного дуету Павла Кропа і Богдана Ільницького «Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», вхід вільний.

Програма:

-        Океан Ельзи «Не питай»;
-        Adele “Rolling in the deep”;
-        ACDC “Back in black”;
-        Rihana “We found love”;
-        Coldplay “Viva la vida”;
-        Michael Jackson “Smooth criminal”;
-        Michael Jackson “Billy jean”;
-        Lalo Schifrin “Mission impossible”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Eduardo di Capua “O sole mio”;
-        Pachebel canon in D;
-        Gioacchino Rossini “Carnaval de Venezia”;
-        Океан Ельзи “Холодно”;
-        Nirvana “Smells like teen spirit”;
-        Louis Armstrong “La vie en rose”.

11 серпня, у суботу, з 19:00 до 20:00 гості «Штуки» матимуть нагоду послухати улюблені ліричні композиції Квітки Цісик, Adele, «Океану Ельзи» та інших. Виконуватиме піаністка Софія Фаріон, вхід вільний.

Програма:

-        Mecano “Hijo de la luna”;
-        Tomaso Albinoni “Adagio”;
-        Квітка Цісик «Місто спить»;
-        Мандри «Сніг»;
-        Тіна Кароль «Намалюю тобі зорі»;
-        Скрябін «Спи собі сама»;
-        Adele “Skyfall”;
-        Adele “Hello”;
-        Frank Sinatra “Fly me to the moon”;
-        Назарій Яремчук «Усміхнися мені»;
-        Океан Ельзи «На небі»;
-        Океан Ельзи «Напиши на чужому конверті».

В п’ятницю 10 серпня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «І ще раз ва-банк!..». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Frank Sinatra “Strangers in the night”;
-        Consuelo Velázquez “Bésame mucho”;
-        Mieczysław Fogg “Ostatnia niedziela”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance #5”;
-        Scott Joplin “Ragtime”;
-        Sebastián Iradier “La paloma”;
-        Kurt Weill “Mackie Messer”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Ігор Білозір «Барвінок»;
-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Frank Sinatra “My way”;
-        Henryk Kuźniak “Jeszcze raz vabank”;
-        Богдан Весоловський «Ти з любові не жартуй»;
-        Мирослав Скорик «Мелодія»;
-        Henry Jerome “Never on Sunday cha cha” та інші.

-        ВТ 31 липня о 16:00відкриття виставки Ольги Шишунової «Від броварні до кав’ярні», http://bit.ly/2M46Gdi. Хто б міг подумати, але усі експоновані роботи художниці з’явились внаслідок експериментів з незвичними художніми матеріалами – кавою і пивом. У відтінках від світло-золотистого до кавового чорного впізнаємо і гамір пабу з вибухами сміху, дзенькотом кухлів та гучними рок-хітами, і вишукану ідилію панянок із філіжанками запашної кави з прянощами на тлі джазу;
-        ВТ 31 липня о 18:30Кіноклуб Олега Яськіва: «Піаніно» (реж. Джейн Кемпіон, Австралія, 1993), http://bit.ly/2M4eThN;
-        ПТ 3 серпня о 19:00 «Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2K9lG84;
-        СБ 4 серпня о 19:00 “Dream a little dream of me”, за фортепіано Анна Щибрик. Звучатимуть легкі джазові мелодії, детальніше - http://bit.ly/2M0Ao2Y;
-        НД 5 серпня о 15:00екскурсія історика архітектури Тетяни Казанцевої «Єврейська сецемія, частина восьма». Участь за реєстрацією - http://bit.ly/2Kc63MX, вартість квитка – 80 гривень, для пенсіонерів і студентів – 50;
-        НД 5 серпня о 19:00американські хіти у фортепіанних версіях Олексія Карпенка. Програма - http://bit.ly/2OvjOtC;
-        ПН 6 серпня о 19:00«Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Програма - http://bit.ly/2uZwv 

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.


6 серпня, у понеділок, о 19:00 в кав’ярні «Штука» звучатимуть улюблені мелодії з кіно у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Оновлена програма:

-        Yann Tiersen “Comptine d’un autre ete” з к/ф “Амелі”;
-        Louis Armstrong “What a wonderful world” з к/ф “Доброго ранку, В"єтнам!”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza” з к/ф “Запах жінки”;
-        Bob Dylan “Knockin’ on heaven’s door” з к/ф “Достукатися до небес”;
-        Hans Zimmer “Pirates of the Caribbean” з к/ф “Пірати карибського моря”;
-        John Williams “Somewhere in my memory” з к/ф “Сам удома”;
-        Celine Dion “My heart will go on” з к/ф “Титанік”;
-        Hans Zimmer “Time”з к/ф “Початок” (“Inception”);
-        мелодія із к/ф “Шербурзькі парасольки”;
-        мелодія “Вічне кохання” з к/ф “Тегеран 43”;
-        мелодія “Bésame mucho” з к/ф “Касабланка — гніздо шпигунів”;
-        саундтрек до к/ф “Хрещений батько”.

У відповідь на скаргу Юрка Дребота щодо вживання терміну «колишній костел св. Марії Магдалини» в описі екскурсії Тетяни Казанцевої «Навколо Органного залу…» просимо у прихожан та усіх причетних, кого зачепило це формулювання, вибачити наше незнання про офіційно зареєстровану діючу парафію у цьому храмі. Акцентуючи на архітектурних особливостях будівлі, не вивчили докладно ситуацію щодо правових нюансів конфліктуючих сторін.  Щодо розповсюдження цієї інформації ЗМІ та іншими інформаційними ресурсами, то, на жаль, уже не можемо вплинути на поширену помилку. Повірте, це було без злого умислу.


5 серпня, у неділю, о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Оновлена програма:

-        Michael Jackson “Billie Jean”;
-        Ray Charles “Hit The Road Jack”;
-        The White Stripes “Seven Nation Army”
-        Maroon 5 “This Love”;
-        Adele “Rolling in the Deep”;
-        Adele “Someone Like You”;
-        Avicii “Wake Me Up”
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Rag'n'Bone Man “Human”;
-        Alex Clare “Too Close”;
-        Linkin Park “Numb”;
-        Beyoncé “Halo”;
-        Daft Punk “Get lucky”.

В суботу 4 серпня з 19:00 до 20:00 у «Штуці» звучатимуть легкі джазові мелодії у виконанні піаністки Анни Щибрик, вхід вільний.

Програма:

-  Bobby Hebb “Sunny”;
-  George Gershwin “Summertime”;
-  Dave Brubeck “Take five”;
-  Leonard Cohen “Hallelujah”;
-  Frank Churchill “Someday my prince will come”;
-  Joseph Cosma “Autumn leaves”;
-  Fabian Andre “Dream a little dream of me”;
-  One Republic “Counting stars”;
-  Daft Punk “Get lucky”;
-  Bring Me The Horizon “Happy”;
-  The Beatles “Come together”;
-  John Legend “All of me”.

3 серпня, у п’ятницю, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Michel Legrand “Les Parapluies de Cherbourg”;
-        Mireille Mathieu “Der Pariser Tango”;
-        Joe Dassin “Chanson Triste”;
-        Joseph Kosma “Les feuilles mortes”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Mireille Mathieu “La dernière valse”;
-        вальс “L' Indifference”;
-        "Tico-Tico no Fubá";
-        Luiz Floriano Bonfá “Manhã de Carnaval” та інші.