У жовтні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку Анни Атоян «Кишенькова лірика». Відкриття з участю авторки відбудеться 4 жовтня, у четвер, о 17:00, вхід вільний.

Щодня відпускаємо найдорожчих, щоб за якийсь час знову відчути радість зустрічі. Встигаємо забути, яке у них вбрання, як пахнуть, якого кольору шалик чи коралі. А якщо б можна було їх взяти у долоню чи сховати в кишеню, щоб завжди бути поряд із «ніжними руками» та «гарячими тілами»? Головні герої «Кишенькової лірики» Анни Атоян якраз такі – приватні мініатюри, більшість із яких створені у техніці левкасу, ще кілька – у батику та живописі.

 

Про авторку

Народилась у Львові в 1967 році. У 1990 закінчила Львівську Академію мистецтв, кафедра художнього скла. З 2000 працює в техніці живопису по шовку і гарячого батику. Роботи знаходяться у приватних колекціях України та світу.

Участь у виставках:
·       2002 - «Дощ на палітрі» (Київ);
·       2003 - «Великодня писанка» (Львів);
·       2003-2005—«Осінній салон», Львів;
·       2004-2005—«Різдвяні виставки»;
·       2004—«Мальовнича Україна»;
·       2004—І трієнале художнього текстилю;
·       2004—Міжнародна виставка міні текстилю;
·       2007—виставка «Хтозна», галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2007—виставка «25см в квадраті», галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2007—Арт-Київ 2007;
·       2008—виставка «Приборкання Ероса-2», галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2008—виставка «Б.О.А.», галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2008—Арт-Київ 2008;
·       2011—виставка «Відображення вражень», галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2011-2012 - різдвяна виставка у галереї «Зелена канапа», Львів;
·       2012 – «Цілком таємно», галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2012 -  персональна виставка у галереї «PIT», Київ;
·       2012 – персональна виставка у галереї «Майстер клас», Київ;
·       2013 – персональна виставка  в Музеї сучасного мистецтва у Мінську;
·       2014 – виставка  «Ми разом» у  галереї «Арт світ», Дніпропетровськ;
·       2012, 2013, 2014  – Дипломи Весняного Салону, Львів;
·       2015 - «Тихе життя», персональна виставка, галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2016 – персональна виставка «Сьоме небо», кав’ярня-галерея «Штука»;
·       2017 – виставка «Дотик», галерея «Зелена канапа», Львів;
·       2018 – виставка «Мініатюра», арт-салон «Велес», Львів;
·       2018 – проект “Virtus”, арт-салон «Велес», Львів.

-        ПТ 28 вересня о 17:30екскурсія Тетяни Казанцевої «Єврейська сецесія, частина третя» (повтор), детальніше - https://www.facebook.com/events/552048225253623/. Вартість – 100 гривень*, збір з 17:00 до 17:30, місце зустрічі - у кав’ярні;

-        СБ 29 вересня о 19:00концерт дуету «Чайка Джо», звучатимуть джазові стандарти на скрипці та гітарі - http://bit.ly/2OMVoeW;

-        НД 30 вересня о 15:00екскурсія Тетяни Казанцевої «Костел єзуїтів і навколо», https://www.facebook.com/events/2417521634939690/. Для участі необхідна реєстрація і передоплата - http://bit.ly/2I5LFOg, можливості  розрахунку на місці не буде;

-        НД 23 вересня о 19:00 “The girl from Ipanema”, концерт Олексія Жданова і Тімура Булатова. Програма - http://bit.ly/2IaWCOu;

-        ПН 24 вересня о 19:00«Мелодії з кіно», за фортепіано Олексій Карпенко. Серед іншого заплановані головні музичні теми з к/ф «Запах жінки», «Леон-кіллер», «Пірати Карибського моря», “What a wonderful world” тощо.

Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.

1 жовтня, у понеділок, о 19:00 в кав’ярні «Штука» звучатимуть улюблені мелодії з кіно у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Програма:
-        Jean-Pierre Taieb “Running after my fate”;
-        танго з к/ф «Запах жінки»;
-        головна тема з к/ф «Пірати Карибського моря»;
-        Astor Piazzola “Libertango”;
-        Sting “Shape of my heart”;
-        John Williams “Somewhere in my memory”;
-        Louis Armstrong “What a wonderful world”.

30 вересня, у неділю, о 19:00 «Штука» запрошує на концерт “The girl from Ipanema”. У виконанні Олексія Жданова (гітара) і Тімура Булатова (труба) звучатимуть джаз і босанова, вхід вільний.

Програма:

-        Antonio-Carlos Jobim “Tristie”;
-        Victor Schertzinger “I remember you”;
-        Richard Rodgers “Falling in love with love”;
-        Richard Rodgers “Nica's dream”;
-        Victor Young “Beautiful love”;
-        Weiss-Thiele “What a wonderful world”;
-        Luiz Bonfa “Samba de Orfeu”;
-        Victor Schertzinger “Tangerine»;
-        Marco Valles “So nice”;
-        Joseph Kosma “Autumn leaves”;
-        Chick Corea “Armando's rhumba”;
-        Michael Legrand “Watch what happens”.

29 вересня у «Штуці» запланований вечір джазу з дуетом «Чайка Джо» - Ксенією Стеценко та Адріяном Бігуном. Джазові стандарти на скрипці і гітарі звучатимуть з 19:00 до 20:00, вхід вільний.

Програма:

-        George Gershwin “Summertime”;
-        Django Reinhardt and Stephane Grappelli “Nuages”;
-        Antonio Carlos Jobim “The girl from Ipanema”;
-        Artur Bosmans “Vous et Moi”;
-        Duke Ellington “In a sentimental mood”;
-        Irving Berlin “Marie”;
-        Irving Berlin “Cheek to cheek”;
-        Django Reinhardt and Stephan Grapelli “Tears”;
-        Will Hudson “Moon glow”;
-        Anton Karas “Third man theme”;
-        Eden Ahbez “Nature boy”;
-        Manning Sherwin “A nightingale sang in Berkeley Square”.

У вівторок 25 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Ільдіко Еньєді «Про тіло і душу» (Угорщина, 2017).

Осінній ліс піддається часу і мазками вітру, які анімують втомлене листя, оголює темряву своїх таємниць. Ми любимо таку осінь, – яка хоче розповісти нам більше, ніж ми знаємо і навіть те, що боїмося дізнатися. Ми любимо такі розмови, – які виходять за межі буденності, розфарбовуючи наші біографії значеннями і знаками.

Кіно – це також розмова. Інколи навіть інтимніша, ніж з друзями чи батьками. Бо у ній не потрібно говорити, достатньо слухати – себе і когось, незнаного тобі автора, який незбагненним чином говорить про тебе. Достатньо мовчати, бо кіно не почує і не осудить тебе. Воно або залишиться в тобі, або ж пройде повз. Але після зустрічі з ним матимеш більше шансів на те що тебе почують інші: ті що навколо, ті до кого нарешті заговориш, ті з ким захочеш прожити до смерті…

“Про тіло і душу” саме такий фільм. Він немов рентген проникає крізь тілесну оболонку і просвітлює почуття. Навіть більше – це мікрохірургічне проникнення за лаштунки людської душі, туди де народжується любов.

Режисерка Ільдіко Еньєді створила дивовижно тихий та інтимний фільм. Історія зустрічі двох споріднених душ, тілесні оболонки яких страждають від холоду світського життя, а спільні сни притягують самотні душі. Історія передумовленості їхньої зустрічі, неминучості їхнього кохання, нерозривності їхнього зв’язку.

Фільм вражає своїм внутрішнім спокоєм та впевненістю, з якою авторка говорить про найінтимніші почуття. Це ще більш дивовижно, бо з кожним роком розвитку кіно здивувати не так технічно, як змістовно, стає щораз важче. Але досвіченій угорській режисерці це вповні вдалося. Правильна інтонація, продумана образність, фактурні актори, відточені діалоги, врівноважена операторська робота, навіть співвідношення звуків і тиші забезпечили непересічність цій роботі.

Фільм отримав незаперечне визнання на Берлінському кінофестивалі, номінувався на Оскара. Географія доброго кіно розширяється. Невелика Угорщина завдяки плеканню неперервності традицій національної школи ще від часів творчості Іштвана Сабо з подиву гідною періодичністю продовжує дарувати світу прекрасне авторське кіно.

Людина не даремно не довіряє дійсності. Є щось таке у її арсеналі пізнання що дозволяє вірити у те, що поки що неможливо виміряти розумом чи інструментами. Цей фільм не моралізує і не пропагує банальні істини або ж ідейні доктрини. Він просто говорить своє тихе слово на користь того, що існує в людині те головне, про що варто все ж таки мовчати…

Приходьте. Будемо пробувати мовчати про головне…

Олег Яськів

 

Testről és lélekről, Ildiko Enyedi, 2017

Нагороди: “Золотий ведмідь”, ФІПРЕССІ та приз екуменічного жюрі на Берлінському фестивалі, приз кращій європейській акторці


-        ПТ 21 вересня о 17:30екскурсія Тетяни Казанцевої «Єврейська сецесія, частина друга» (повтор), детальніше - https://www.facebook.com/events/1939788732781619/. Вартість – 100 гривень*, збір з 17:00 до 17:30 у кав’ярні;

-        ПТ 21 вересня о 19:00“Autumn leaves”, за фортепіано Олексій Карпенко. Звучатимуть популярні джазові і класичні танцювальні мелодії, детальніше - http://bit.ly/2NRa4wg;

-        СБ 22 вересня о 19:00«Босанова, самба, джаз», концерт Олексія Жданова (гітара) і Тімура Булатова (труба). Програма - http://bit.ly/2PNyT9H;

-        НД 23 вересня о 15:00 – екскурсія Тетяни Казанцевої «Єврейська сецесія, частина дев’ята», для участі необхідна реєстрація - http://bit.ly/2OwsJdE, вартість – 100 гривень*, збір з 14:30 до 15:00 у кав’ярні, детальніше - https://www.facebook.com/events/187584405379142/;

-        НД 23 вересня о 19:00американські хіти у фортепіанних версіях Олексія Карпенка. Програма - http://bit.ly/2MQ3n9m;

-        ПН 24 вересня о 19:00 - фортепіанні версії українських популярних мелодій від Олексія Карпенка. У програмі - хіти «Скрябіна», «Океану Ельзи», «Другої ріки», «Скай», «Бумбокс» і Pianoboy.

 Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.

23 вересня, у неділю, о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати американські популярні мелодії у виконанні піаніста Олексія Карпенка, вхід вільний.

Оновлена програма:

-        Michael Jackson “Billie Jean”;
-        Ray Charles “Hit The Road Jack”;
-        The White Stripes “Seven Nation Army”
-        Maroon 5 “This Love”;
-        Adele “Rolling in the Deep”;
-        Adele “Someone Like You”;
-        Avicii “Wake Me Up”
-        Imagine Dragons “Radioactive”;
-        Rag'n'Bone Man “Human”;
-        Alex Clare “Too Close”;
-        Linkin Park “Numb”;
-        Beyoncé “Halo”;
-        Daft Punk “Get lucky”.

22 вересня, у суботу, о 19:00 «Штука» запрошує на вечір босанови і джазу. Виконуватиме дует Олексія Жданова (гітара) і Тімура Булатова (труба), вхід вільний.

Програма:

-        Antonio-Carlos Jobim “Tristie”;
-        Victor Schertzinger “I Remember You”
-        Richard Rodgers “Falling in Love With Love”;
-        Horace Silver “Nica's Dream”;
-        Victor Young “Beautiful Love”;
-        Weiss-Thiele “What a Wonderful World”;
-        Luiz Bonfa “Samba De Orfeu”;
-        Victor Schertzinger “Tangerine”;
-        Marco Valles “So Nice”;
-        Joseph Kosma “Autumn Leaves”;
-        Chick Corea “Armando's Rhumba”;
-        Michael Legrand “Watch What Happens”.

У п’ятницю 21 вересня з 19:00 до 20:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати збірку танцювальних і джазових мелодій у виконанні Олексія Карпенка, вхід вільний.

Програма:

-        Carlos Gardel “Por una Cabeza”;
-        Astor Piazzolla “Libertango”;
-        Matos Rodriguez “La Cumparsita”;
-        Johannes Brahms “Hungarian dance №5”;
-        Earl Wild “The Man I Love”;
-        George Gershwin “Summertime”;
-        Louis Armstrong “Go Down Moses”;
-        Joseph Kosma “Autumn leaves”.