У понеділок 10 вересня о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати концерт “Lviv Street DBand” (контрабас, дві скрипки і кахон), вхід вільний.

Програма:

-        Coldplay - Viva la vida;
-        One republic – Secrets;
-        Muse - Resistance;
-        21 pistols – Heatens;
-        U2 - Without you;
-        Adele - Rolling the deep;
-        ОЕ - Не питай;
-        Michael Jacksons - Billy jean;
-        ОЕ – Холодно;
-        SOAD – Ariels;
-        John Legend - All of me;
-        Nirvana - Smells like spirit;
-        White stripes - Seven nation army;
-        Linkin Park – Numb;
-        O sole mio.

У вівторок 4 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Клода Шаброля «Вечірка задоволень» (Франція, 1975).

Тепла осінь вичавлює літню поблажливість. Помічаєш заклопотані обличчя, нервові кроки, заховані погляди. Розумієш, що це лише вуличні набряки внутрішніх проблем. Знаєш, що не тільки все найкраще замасковане у мовчанні, але й найгірше також. Намагаєшся пробитися до справжніх історій через засклену метушню перехожих, а насправді стаєш елементом механізму колективної неуважності.

Що несуть ці люди у потоках вулиць? Якими лабіринтами блукатимуть їхні душі, коли вони заховаються у темні пащі брам? Скільки любові чи ненависті заховано за цегляними фасадами їхніх помешкань? Як правило родинних, як правило створених для щастя…

Питання з ризиком, бо відповіді можуть бути незручними. Когорти психологів, філософів, соціологів зробили своєю професією цю небезпечну гру. Не стояли осторонь і митці. Услід за літературою, таємниці людської душі, особливо в тандемі чоловік-жінка, послідовно розкриває і кінематограф. Звичайно, величезна кількість схематичних та поблажливих до правди фільмів “про любов” і “про сім’ю” здатна викликати зневіру у допитливого глядача, який у кіно хоче бачити дещо більше ніж розвагу. Але насправді є і немало по-справжньому чесних і художньо довершених стрічок, які бодай частково освітлюють темні лабіринти сімейних стосунків.

Французький режисер Клод Шаброль – один з небагатьох по-справжньому великих майстрів, які всю свою творчість присвятили дослідженню затінених сторін людської підсвідомості. Звичайно, він відкидав опереткове використання містики та жахіть у своїх фільмах, натомість фактично створив жанр психологічно-кримінальної драми, в якому детективна складова (а швидше саспенс) відіграє підпорядковану роль щодо власне драматичної. Звичайно, він, як і інші творці “нової хвилі” французького кіно, був палким шанувальником фільмів Гічкока, але у власній творчості пішов значно далі і розширив та поглибив естетичні стандарти старого класика.

Шаброль – це, безумовно, легенда французького та європейського кінематографу. Не лише тому що з його фільму “Щасливий Серж” у 1957 році фактично розпочалася французька “нова хвиля”, яка обумовила стандарти кіно на наступні півстоліття. Але також через це, що він щедро ділився допомогою, грошима та ідеями щоб допомогти своїм колегам (а серед них такі ж класики Жан-Люк Годар, Ерік Ромер та Жак Ріветт) створити свої перші фільми, чим заслужив справедливу репутацію “батька нової хвилі”.

Сам же Шаброль майже ціле довге життя залишався вірним власному жанру, створивши ряд шедеврів, які розбурхували буржуазні смаки Європи, змушували розгледіти у дзеркальній відвертості його фільмів замовчувані психологічні, соціальні чи еротичні проблеми не лише суспільства назагал, але й інституту родини зокрема. Майже кожне десятиріччя його півстолітньої творчості позначене такими маркувальними фільмами, настільки відвертими, що викликали занепокоєння навіть у кінокритиків.

Одним з таких глибоких, але непростих фільмів є “Вечірка задоволень”. Все у цьому фільмі вийшло незвичним і майже скандальним. І сценарій, написаний видатним сценаристом і письменником Полем Жегофом (співавтором багатьох фільмів Шаброля), і те що у фільмі знявся сам сценарист разом зі своєю колишньою дружиною та спільною дитиною. І подальша трагічна доля самого сценариста.

Фільм розповідає про життя цілком респектабельної інтелігентної сім’ї, в розмірений і дещо знуджений плин життя якої втручається небезпечний ігровий експеримент, об’єктом якого стає подружня вірність. Звичайно, гра дуже швидко перестає бути грою, натомість розриваються важкі набряки прихованих сімейних проблем…

Шаброль (а разом з ним і Жегофф) у своєму кінематографічному психоаналізі не зупиняється аж поки не накладе матрицю міщанства з його стереотипами, умовностями та лицемірством на таку поживну сценарну лозу і загострить незручні проблеми.

Вийшов глибоко психологічний, навіть якоюсь мірою дражливий фільм, який разом з тим транслює лаканівський психоаналітичний погляд на жінку як на “еротичну субстанцію” і тим самим спонукає до філософсько-психіатричної дискусії. А ще, як у кращих фільмах Шаброля, маємо досить глибокий розріз інтелектуального контексту часу, який настав після паризької революції “студентів та філософів”, з його дискусіями про політику, революцію, модну серед європейських інтелектуалів ліві ідеологію і, звичайно, свободу в любові…

Отож, приходьте і будемо дивитися що ж вийшло у класика.

Олег Яськів

 

Une partie de plaisir, Claude Chabrol, 1975

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


-        ПТ 24 серпня о 19:00 – українські мелодії у виконанні Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Звучатимуть інструментальні версії народних пісень і авторських композицій, серед інших – Володимира Івасюка, Ігоря Білозора та Мирослава Скорика;

-        СБ 25 серпня о 19:00«У ритмі вальсу», фортепіанний концерт Івана Косюка. У програмі – вальси Чайковського, Шостаковича та авторські композиції виконавця;

-        НД 26 серпня о 19:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», концерт Богдана Ільницького і Павла Кропа. Програма - http://bit.ly/2L6frCd;

-        ПН 27 серпня о 19:00«Американський джаз на межі ХІХ-ХХ століть», за фортепіано Павло Гречка. Звучатимуть мелодії реґтаймів, спіричуелс, пісень афроамериканців, діксіленду - стилів, з яких виник звичний нам джаз;

 

-        ПТ 31 серпня о 19:00«Під небом Парижа», концерт Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Програма - http://bit.ly/2nOsLlA;

-        СБ 1 вересня о 19:00“Fly me to the moon”, за фортепіано Софія Фаріон. Звучатимуть улюблені ліричні композиції Квітки Цісик, Adele, «Океану Ельзи» та інших. Детальніше - http://bit.ly/2MBwhxF;

-        НД 2 вересня о 19:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», концерт Богдана Ільницького і Павла Кропа. Програма - http://bit.ly/2nTkKfi;

-        ПН 3 вересня о 17:00відкриття виставки живопису Катерини Резніченко «Едемський сад» з участю художниці, музичний акомпанемент – Ксеня Стеценко (скрипка) і Адріян Бігун (гітара). Детальніше - http://bit.ly/2BpVR4A;

-        ПН 3 вересня о 19:00“Joe Cocker&Co”, вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана. Програма - http://bit.ly/2N2Vezd.


Вхід на усі концерти вільний, резервація столиків - 097 586 81 95.


У понеділок 3 вересня о 19:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на вечір фортепіанних каверів Миколи Лахмана “Joe Cocker&Co.”, вхід вільний.

Програма:

-        David Guetta - Without you ft. Usher;
-        Justin Timberlake - Say something;
-        Ed Sheeran – Perfect;
-        LP - Lost on you;
-        LP - Muddy Waters;
-        Scorpions - Still loving you;
-        Pink Floyd - Comfortably numb;
-        Eric Clapton – Layla;
-        Joe Cocker - Unchain my heart;
-        Bob Dylan - Knocking on heaven's door;
-        Sting – Fragile.

У вересні кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на виставку живопису Катерини Резніченко «Едемський сад». Відкриття з участю авторки відбудеться у понеділок 3 вересня о 17:00, музичний акомпанемент – Ксеня Стеценко (скрипка) і Адріян Бігун (гітара). Експозицію можна буде оглянути щодня з 10:00 до 21:30, вхід вільний.

Образ саду скеровує глядача до глибокої символіки у біблійному і філософському вимірах - сад як крихка гармонія, як місце взаємодії створеного Богом і людських прагнень до вічності. Втім, художниця запрошує поглянути на Едемський сад «як на щось ідеальне і чисте, до існування в ньому людей».

Про авторку

Народилась 19 січня 1997 року у Львові. Закінчила Львівський коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша, факультет монументального живопису.

Учасниця виставок:

·       2007 - виставки в галереї "Зелена канапа";
·       2010 - пленерної виставки в смт. Славсько;
·       2016 - всеукраїнської виставки-конкурс образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва в Києві;
·       2016 - пленерної виставки в Строне-Шльонські, Польща.

У неділю 2 вересня о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати концерт струнного дуету Павла Кропа і Богдана Ільницького «Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», вхід вільний.

Програма:

-        Океан Ельзи «Не питай»;
-        Adele “Rolling in the deep”;
-        ACDC “Back in black”;
-        Rihana “We found love”;
-        Coldplay “Viva la vida”;
-        Michael Jackson “Smooth criminal”;
-        Michael Jackson “Billy jean”;
-        Lalo Schifrin “Mission impossible”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Eduardo di Capua “O sole mio”;
-        Pachebel canon in D;
-        Gioacchino Rossini “Carnaval de Venezia”;
-        Океан Ельзи “Холодно”;
-        Nirvana “Smells like teen spirit”;
-        Louis Armstrong “La vie en rose”.

1 вересня, у суботу, з 19:00 до 20:00 гості «Штуки» матимуть нагоду послухати улюблені ліричні композиції Квітки Цісик, Adele, «Океану Ельзи» та інших. Виконуватиме піаністка Софія Фаріон, вхід вільний.

Програма:

-        Mecano “Hijo de la luna”;
-        Tomaso Albinoni “Adagio”;
-        Квітка Цісик «Місто спить»;
-        Мандри «Сніг»;
-        Тіна Кароль «Намалюю тобі зорі»;
-        Скрябін «Спи собі сама»;
-        Adele “Skyfall”;
-        Adele “Hello”;
-        Frank Sinatra “Fly me to the moon”;
-        Назарій Яремчук «Усміхнися мені»;
-        Океан Ельзи «На небі»;
-        Океан Ельзи «Напиши на чужому конверті».

31 серпня, у п’ятницю, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Мирона Остюка (акордеон) та Зеновія Сороківського (скрипка) «Під небом Парижа». Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-        Hubert Giraud “Sous le ciel de Paris”;
-        Michel Legrand “Les Parapluies de Cherbourg”;
-        Mireille Mathieu “Der Pariser Tango”;
-        Joe Dassin “Chanson Triste”;
-        Joseph Kosma “Les feuilles mortes”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Mireille Mathieu “La dernière valse”;
-        вальс “L' Indifference”;
-        "Tico-Tico no Fubá";
-        Luiz Floriano Bonfá “Manhã de Carnaval” та інші.

У неділю 26 серпня о 19:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати концерт струнного дуету Павла Кропа і Богдана Ільницького «Несподівані мелодії для скрипки і контрабаса», вхід вільний.

Програма:

-        Океан Ельзи «Не питай»;
-        Adele “Rolling in the deep”;
-        ACDC “Back in black”;
-        Rihana “We found love”;
-        Coldplay “Viva la vida”;
-        Michael Jackson “Smooth criminal”;
-        Michael Jackson “Billy jean”;
-        Lalo Schifrin “Mission impossible”;
-        Carlos Gardel “Por una cabeza”;
-        Eduardo di Capua “O sole mio”;
-        Pachebel canon in D;
-        Gioacchino Rossini “Carnaval de Venezia”;
-        Океан Ельзи “Холодно”;
-        Nirvana “Smells like teen spirit”;
-        Louis Armstrong “La vie en rose”.

24 серпня, у День Незалежності, «Штука» запрошує послухати українські мелодії у виконанні Мирона Остюка (акордеон) і Зеновія Сороківського (скрипка). Початок о 19:00, вхід вільний.

Звучатимуть інструментальні версії народних пісень і авторських композицій, серед інших – Володимира Івасюка, Ігоря Білозора та Мирослава Скорика.